Kaitseliit - oleksoloogia

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
hokah
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Mär, 2011 14:45
Kontakt:

Postitus Postitas hokah »

kõik on muidugi õige, pean silmas neid punkte, mis esimeses postituses välja toodud ehk eesmärgid riiklikul tasemel. kuid põhipoint on siiski üksikisiku tasandil, mis eesmärgid tema endale seadnud on KL'is.
kellegi teise nimel ma rääkida ei saa, seega enda eesmärkidest. kuna ma KV's käinud pole, siis tahtsingi saada lihtsalt sõjaväelist väljaõpet, et minust oleks mingigi kasu, kui olukord tekib. vahel ju võiks ka metsas ringi põrgata ja relvast pauku teha. olles 2 aastat liige olnud, siis on põhieesmärk täitunud. pagunid mind ei huvita aga mingi eriala võiks veel küll omandada. olles sisekaitses, siis pole just kerge kursusele pääseda, kuid proovin järgmine aasta uuesti.
ära tüütavad need KL üliogarad fännid, kes hüppavad kohe tagajalgadale, kui mingitki kriitikat KL suunal öelda, et mine NAK'i ja tee ise paremini. sittagi ei saa teha paremini kui süsteem ja eeskirjad on sellised. jah, mulle ei meeldi see molutamine, mis õppustel käib. ootad ülemuste käsku ilmatu aeg ja kui see tuleb, siis on jube kiire kohe. eks sama teema on ka KV's.
Kasutaja avatar
deemoowoor
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 20 Nov, 2011 23:23
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas deemoowoor »

- KLi võimekus eestlasi-venelasi eesmärgipäraselt kaasata;
Mida täpsemalt sina silmas pidasid? Et kaasata milles?

Aga patriotismist rääkides, just Kaitse Kodu! selle kuu numbris oli minu meeles vägagi märkimisväärne artikkel, mis puudutas ka seda teemat:

http://issuu.com/kaitse_kodu/docs/kaits ... eNumber=20

Nimelt osa nimega "Mina või meie?"... Mis teie selle kohta arvate? Kas üldse tõesti on asi nüüd nii hull ka, või ning sellele mingit lootust enam ka pole? Et kas tõesti linnarahvas (maarahvale vastukaaluks) ei suuda sõda effektiivselt pidada, või kas see ainult kehtib oma territooriumi kaitse mõttes (ehk siis Ameerika Ühendriigid saavad endale lasta mitu sõda korraga pidada, ilma et see läheks neile tugevasti üle jõu), mitte aga võõrsil operatsioonisid tegemas? Kas mingi tohutu raha raiskamine (või siiski kulutamine? ;)) patriotismi kasvatamisele parandab oluliselt olukorda? Aga arutame seda siiski KL-i ja selle koosseisu tuleviku ja kaitsetahe seisukohalt, et ei läheks asi teemast liiga kaugele.
Põhjala Kotkas
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 02 Jaan, 2012 1:17
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas Põhjala Kotkas »

setu kirjutas:Need kes patriotismi pooldavad kaitsejulgeoleku ülesehitamisel, tuleksid eos kõrvale jätta otsustamisprotsessist. Seega kutsun inimesi pigem üles külmaverelisema kalkuleerimise poole.
Ei saa antud mõttevälgatusega kuidagi nõus olla. Patriotism paneb inimesi mõtlema (külmavereliselt kalkuleerima), mis tema riigi(kaitse)le kasulikum on: kas NATO standartid või reaalne kaitsevõimekus. Samas, liigne fanatism on muidugi pigem kahjuks, kui kasuks.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas setu »

del
Viimati muutis setu, 01 Juul, 2012 14:45, muudetud 2 korda kokku.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas setu »

del
Viimati muutis setu, 01 Juul, 2012 14:46, muudetud 1 kord kokku.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas setu »

Kaitseliit võiiks ka traditsioonilise okastraattõkke teemal igale malevale ühe sellise "tikitreileriliku" hanke peale mõelda:
Pilt
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas Mercurius »

Ei tea, kas nüüd hakkab Kaitseliitu hoopis teisel tasemel tulema?

"Territoriaalkaitse loodavat, kogu Eestit katvat turvavaipa hakatakse senisest enam tähtsustama ja vastutus selle arendamise eest antakse täielikult Kaitseliidule. Varustatakse ja relvastatakse maakaitsestruktuuri kuuluvad üksused. Toetatakse vabatahtlikkust riigikaitses ning järgmise kümne aasta eesmärgiks võetakse Kaitseliidu liikmeskonna suurendamine praeguselt 22 000 liikmelt 30 000-le."

"Kaitseringkonnad reorganiseeritakse ning territoriaalkaitse antakse tervikuna Kaitseliidu pädevusse. Sõjaaja maakaitsestruktuuris luuakse lisaks maakaitse staabile viis territoriaalse vastutusalaga maakaitseringkonda. Üks neist hakkab vastutama nn Suur-Tallinna ala eest."


Mis siis kaasvõitlejad arvavad?
Ingvar
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 04 Okt, 2008 12:04
Asukoht: Tallinna ligidal
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas Ingvar »

Vabadahtliku organisatsiooni ei saa sund korras kuidagi suurendada.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas hillart »

:lol: :lol:
Viimati muutis hillart, 23 Okt, 2013 9:49, muudetud 1 kord kokku.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas oleeg »

Kaitseliidu hingeelu tundmata võib selle organisatsiooni panna ükskõik mida tegema, kuid tulemus on heal juhul vaid pisut üle "halvasti". Halvemal juhul langeb kvaliteet ja võimekus.
Paraku on selle "hingeelu" tundmisega üsna kitsas käes ja see väljendub "korduvalt ja mitte ainult üks kord" sama reha otsa astumises. Pole kümmet aastatki vast (või ma eksin?) kui lauldi samasugust organisatsiooni suurendamise laulukest. Viis oli laulukesel pisut teine ja laulukoor pisut vanem, kuid toona oli asi igal juhul halvasti läbimõeldud.
Ilmselgelt on täna KL-l võimalik august välja ronida ja isiklikult mina olen küll veendunud positiivses tulemuses vaatamata võimalikele lühiajalistele tagasilöökidele.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas kert122 »

Kaitseliidus tuleks panna rõhku kõigepealt varustusele, saaks vormidki selga ja saapad jalga, seejärel üksused ära komplekteerida, ülemad koolitada, ja reaalsed üksused ka maastikul manööverdama panna, lisaks juurutada erialasid laiemalt(tankitõrje,miinipildujad,täpsuslaskurid jms).
kõige valusam teema on varustusepuudus, kaitseliitlane ei pea ise ostma või varastama endale varustust, et saaks maad kaitsta.Kuigi olgem ausad, kõrge reageerimisvalmidusega üksustel on varustus üsna heal tasemel, kuid muudel üksustel võiks pehmelt öeldes rohkem olla.

Ei tohiks kuskile moodsatesse tagalakeskustesse panna transpordivahendeid ritta, vaid need tuleks maakondadesse varalise vastutuse lepingutega laiali hajutada, mehed hoiavad ise korras sõidukid, KL tagab varuosad ja kütuse. Sama lugu relvastusega, võimalikult palju relvi kodusele hoiule.

Noortega tegeleda, et järelkasvu tuleks, maast madalast peale hakata, poistele on rinnapiimaga kaasa antud püssilembus, vähemalt siis, kui mina veel kännu kõrgune olin.


Kaitseliit on ja jääb kõige odavamaks riigikaitselahenduseks riigi jaoks, see peaks olema ilmne!
paraadil näeme, raisk
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas Poti soldat »

Alustuseks on üldse mingi selge plaan mis rolli kaitseliit konflikti korral hakkab etendama? Kui pole selget eesmärki siis ei tule ka mingit normaalset arengut.
karelo
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 07 Sept, 2011 21:06
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas karelo »

Ei ole küll eriti Kaitseliidu tegevustesse süvenenud aga hetkemulje on vähemalt, et tegemist on kamba suurte lastega, kes käivad nädalavahetustel relvi kõmmutamas. Ärge südamesse võtke, see ju ainult minu arvamus. Noored käivad laskmise pärast ja vanad tulevad ära, sest hakkab lõpuks rahakotile, kui töölt ära kutsutakse õppuste pärast. Kaitseliitlaste enda sõnad!
Lisaks ei näe ma mingit põhjust ega tarvidust hoida relvi kodus? Kui peakski mingi olukord tekkima siis toimub täpselt samasugune mobilisatsioon nagu KV-lgi. Selle käigus saab juba igaüks oma varustuse kätte. KL ei saa nii või naa kiiremini reageerida, sest kõigil pole nagunii relva kodus.
Küll näen ma Kaitseliidul eelist Kaitseväe üle ning pooldan ka nendele paremat varustust.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas mx77 »

Kaitseliit tahaks väheke reformimist küll, ehk kuskile sinnapoole, mis on Rahvuskaart võib-olla.
Tekkis ka mingi aeg mõte, et võiks oma kodanikukohust ehk veidi rohkem täita, kui maksude maksmine ja valimas käimine. Internetiinimesena läksin siis KL kodukale, et kuidas see liikmeks saamine käib. Esiteks avastasin, et mul peab olema kaks soovitajat, kui neid ei ole olen mingi aeg mingis poolkõvas jungastaatuses. No ei ole mul kedagi head tuttavat seal ja spetsiaalselt ei viitsi ka otsima hakata, et järsku on mõni teretuttav KL liige. Mingi jungastaatus mind ka ei huvita. Saan aru, et värsked liikmed vajavad alguses veidi harjumise ja koolituseaega, aga see peaks käima kõigi värskete rekruitite kohta. Teiseks ei suutnud ma kuskilt leida, kuidas käib varustuse hankimine, kas selle saab niisama, kas peab ise välja ostma või peab üldse ise sebima.
Hetkel tundub küll, et tegemist on üliõpilaskorporatsiooni suguse semude ajaveetmiskohaga, mitte osaga riigi kaitsestruktuurist.
Ja nii see huvi ka kadus.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit - oleksoloogia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Esiteks avastasin, et mul peab olema kaks soovitajat, kui neid ei ole olen mingi aeg mingis poolkõvas jungastaatuses. No ei ole mul kedagi head tuttavat seal ja spetsiaalselt ei viitsi ka otsima hakata, et järsku on mõni teretuttav KL liige. Mingi jungastaatus mind ka ei huvita. Saan aru, et värsked liikmed vajavad alguses veidi harjumise ja koolituseaega, aga see peaks käima kõigi värskete rekruitite kohta. Teiseks ei suutnud ma kuskilt leida, kuidas käib varustuse hankimine, kas selle saab niisama, kas peab ise välja ostma või peab üldse ise sebima.
Sellest on näha, et tegelikult napib tahtmist.
Varustusest pole mingit puudust, puudus on pigem aktiivsetest, distsiplineeritud ja oma võimeid objektiivselt hindavatest meestest (naistel sellist naba punnitamist on harvem näha). :wink:

Nende soovitajate taha küll asi pidama ei jää, tõsine tahtja leiab need poole tunni jooksul oma elukohajärgse malevkonna koosolekult.
Samuti võib juhtuda, et õppekogunemise kutse tuleb tükk aega enne kui sa üleüldse "junga" staatusestki välja saad ja algkursuse lõpetad. :)

Reformimise koha pealt ei peaks väga pasundama tegelikult need, kes ise asja sisust ettekujutust ei oma.
Probleem pole täna selles, et KL juhib admiral, kindral või marssal, vaid selles, et pühendunud ja aega leidvaid liikmeid on ülesannete kohta liiga vähe.
Ja kuna ülesandeid tuleb käsukorras täita, siis tehakse seda eri meetoditega kokku aetud massiga, kelle kvaliteet ja võime neid ülesandeid täita tänapäeva sõjas on küsitav.
Selles kontekstis võib KL ülemaks määrata kasvõi mõne USA neljatähekindrali, aga asjad ikka ei muutu.
Mind pani tõsiselt imestama KVJ ütlus, kuidas KL turgutatakse esimese kindraliga.

KL-s hakkavad plaanid täituma ja kvaliteet tekkima siis, kui ülesanded muutuvad jõu- ja ressursikohaseks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist