Militaarnet ostab soomuki.

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas pagan »

'Väljapressimine' on demagoogiline, kaldu ning lõhestav sõna antud kontekstis näidates juhtivat (planeerivat ja ülesandeid jagavat) osapoolt ohvrina ning eluga riskeerivat turva- ja töövahendite nõudjat kurjategijana. Ja selliselt mõelda ei ole minu meelest õige.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas alari »

pagan kirjutas:'Väljapressimine' on demagoogiline, kaldu ning lõhestav sõna antud kontekstis näidates juhtivat (planeerivat ja ülesandeid jagavat) osapoolt ohvrina ning eluga riskeerivat turva- ja töövahendite nõudjat kurjategijana. Ja selliselt mõelda ei ole minu meelest õige.
Aga sa ei saa keelata inimesi nii mõtlemast, kui räägitakse sellest, et kedagi ähvardatakse häbistada. Meil ei ole mõttepolitseid, kes kontrolliks, et inimesed ikka õigesti mõtlevad (väga hea, et ei ole) ja selle tõttu parima tulemuse saamiseks tuleb arvestada ka teise poole tunnete ja mõtetega. Oma egolaksu (et sain teisele näidata, et nad ei saa hakkama jne) pärast pole mõtet head asja ära rikkuda.
Feuchtwanger
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 10 Dets, 2012 18:17
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Feuchtwanger »

Hei,

Ma saan aru, et ühe muutuja lisamine võrrandisse pole v-o mõistlik, aga samas tundub, et BTR/OT teema ja toomine “kusagilt” pole KL’i jaoks ahvatlev tundunud, siis ma ütlen välja, mida juba pikalt olen mõtelnud.

Siinsamas Tapal on praegu BW üksus koos oma Rebastega (Fuchs https://en.wikipedia.org/wiki/TPz_Fuchs saksa k on rohkem infot https://de.wikipedia.org/wiki/Fuchs_(Panzer) ), neid on BW käsutuses tipphetkel olnud üle 1000. Hetkel 898.

Plaan on seoses Boxerile üleminekuga aastaks 2025 kõik need välja vahetada, hiljutiste uudiste valguses, kus Saksamaa tellib Boxereid juurde võib see juhtuda ka varem – aastaks 2020 peaks BW käes olema üle 400 uue Boxeri (http://www.janes.com/article/56751/germ ... ore-boxers ). Kuigi Fuchs’i väljavahetamise põhjuseks on “moraalne vananemine”, siis minu arust on ta BTR/OT võrreldav ning ka tootmine algas alles 1979 – paljud masinad on oluliselt uuendatud ka elutsükli jooksul.
Fuchs Tapal
Fuchs Tapal
Masin on mõistliku ülesehitusega – suuresti MB käiguosa ja motor (diisel) – enamik on ilma mingi tornita, vaid kuulipilduja kinnitustega MG’le (ehk et ei ole takistuseks relvastusega masinate müümine).

Maastikul on selle põhjal mida näinud olen pädev – Pasidega kindlasti võrreldav. Lisaks on enamik mudelitest võimelised ujuma, seega pole ka veetakistused (vähemalt suur osa) probleemiks. Afgaanis tulid nad oma ülesannetega toime – seal lippasid nad tihti koos Leodega ringi.
Väljumine on inimese moodi tagant, et saab ka vähe suurema lahingvesti ja relvaga koos välja. IED ja RPG rünnakutes on meeskonna ellujäämise protsent Afganistaani näitel kõrge.
Kuni 800 km (400 km maastikul) paagitäiega ning 10 meest (ok, ütleme et jagu koos kolaga - vähe mugavam).
Afgaani Fuchs
Afgaani Fuchs
Screen Shot 2016-09-15 at 12.22.50.png (467.42 KiB) Vaadatud 6413 korda
Samas on BW käsutuses väga palju eri modifikatsioone – pioneer, meditsiin, juhtimismasinad, tankitõrje jne.
Aja jooksul on nii MILAN kui ka 20mm automaatkahureid (Marder’i torn – neid muide on Saksamaa laoplatsidel ka sadades seismas)neil peal olnud, samas koha peal aretada 0.50cal torn pole ka raske – eriti kui see ostu/müügi protsessi lihtsamaks teeb.
Marderi torn
Marderi torn
Screen Shot 2016-09-15 at 12.35.17.png (248.03 KiB) Vaadatud 6413 korda
https://www.youtube.com/watch?v=glcW2li6YLo

Muidugi oleks lihtsam kui sellise tegevusega (odavam ja lihtsam oleks riik-riigilt tehing) tegeleks KaMin/KV/KL.

Seoses Merkeli visiidiga meie kui “paipoiste” juurde, siis võiks oletada, et mingid uksed ja kõrvad on Saksamaal hetkel rohkem avatud meile…

Unistada on tore muidugi.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas tommy »

Äkki peaks siiski enne selgeks saama, mille jaoks üldse masinat otsitakse.??
Mis eesmärki (ja millise üksuse koosseisus) ta täitma peaks hakkama.
Siis saab ehk lihtsamini konkreetses mudelis/margis kokkuleppele.??
Muidu üks räägib jaomasinast, teine logistilisest veokist, kolmas juhtimismasinast, neljas Medevac-ist...jne.
JTatikas
Liige
Postitusi: 146
Liitunud: 10 Jaan, 2014 15:15
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas JTatikas »

Kandsin täna 50 eurot. Kui paistab, et raha hakkab kogunema juba teise masina ostuks, kannan järgmised 50 eurot.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Hetkel seis siis konkreetse hinna küsimine mortarist kui ka ühest teisest ettevõttest tšehhis mis neid taastab. Seni ei pane suurema kella külge seda.
Kasutaja avatar
Aixc
Liige
Postitusi: 544
Liitunud: 20 Veebr, 2012 12:52
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Aixc »

Kuidas lobitöö edeneb? Pressiteated, facebook, erakonnad jne., jne.
Seniseid laekumisi vaadates jääb Milneti tööka kollektiivi annetustest vist pisut väheks, mingi valemiga tuleks pühale üritusele võimalikult palju tähelepanu tekitada.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Lobitöö jaoks on mõned kontaktid olemas, et asja meediasse paisata.

Kuid enne peame minu arvates saama tšehhidelt kindla hinna.

edit: lähen metsa, tulen pühapäeval. ei pruugi olla kättesaadav. lehel olevad uuendused peavad seni viibima.
Viimati muutis Kasutajanimi, 22 Sept, 2016 15:00, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Qtec »

Lisaks, oleks vahva saada mingisugune toekam toetus Kaitseliidu poolt. Eelmist kirja nägite? Konstrueerisin neile vahepeal vastuse, millele aga kahjuks aga vastust pole saanud.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Qtec tuletas tšehhidele meelde kirja teel neli päeva tagasi. Üks teine tšehhi firma müüb ka neid soomukeid, aga sealgi vaikus.



Pask. Mujalt ju midagi sama asjalikku ei saa.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3534
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Chupacabra »

Võib-olla tuleks siis uurida teisi võimalikke variante? Eespool pakuti TPz Fuchsi. Seda peaks siis tõenäoliselt uurima ametlikke kanaleid pidi (KL).

Soomuki ostu teema on jõudnud otsapidi ka LHV foorumisse. Peamiselt leitakse, et asjale tuleks teha reklaami.
Kasutaja avatar
Aixc
Liige
Postitusi: 544
Liitunud: 20 Veebr, 2012 12:52
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Aixc »

Sealses foorumis ollakse tegelikult üpris kriitilised
Vaadates millise õhinaga mitmed sealsed püssikommentaatorid on valmis jagama riigikaitsesse sadu miljoneid täiendavat riigieelarve raha (kasvõi läbi laenamise), siis on küll päris piinlik näha kui visalt edeneb ühe väikeauto maksumusega masina soetamiseks päris oma raha kokku panek.

Just täpselt see sama mõte ka mul tekkis. Kui siinsest foorumist on vähemalt kahelt inimeselt kokku laekunud pool kogu praeguseks kogunenud summast, siis isegi juhul kui info on seni levinud vaid militaarfoorumis (kus peaks just ju olema soodsam pinnas sellele teemale), siis saab järeldada, et see foorum on seal tühikargajate ja jutumeeste jutustamiskoht :) Jääb ainult loota, et actioni korral me ainult sellele seltskonnale lootma ei pea ja asjalikud sõjardid on lihtsalt internetis kõvatamise asemel metsas või tiirus.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas pagan »

Ärge pange mingeid mingeid LHV-"actioni korral me ainult sellele seltskonnale lootma ei pea"-jobusid tähele.
Ta ilmselt kujutab ette, et on lõpmatult suur hulk seltskondi ja asjalikke sõjardeid kes tema kallihinnalise p**se kaitseks ihkavad tendiveokal lahingusse kihutada.
Täiesti elukauge.

Riigikaitsesse panustamine on iga meeskodaniku kohus! Pangu käed külge või mingu ..

Järele mõeldes, selle koha pealt on tal õigus, et see rahvasoomuse asi ongi tagasihoidlikumalt edenenud sest asjalikud sõjardid ongi metsas ja tiirus.
Minul on see aasta 25+ päeva täis ja aasta pole veel kaugeltki läbi. Ja need 25+ päeva on ka sellised, kus esmaspäeval tööl oled zombi.
Samuti panustasin järjekordse järglasega Eesti iibe pluss poolele ja olen perele maja ehitamisega lõpusirgel. Mina tõmban kohustuste koormat kuidas vähegi suudan ja sellist eemalt irisemist/näpuga näitamist ei salli.


Mis puudutab rahvasoomust, siis mina tegin püsikorralduse. See laekub regulaarselt kuu teises pooles. Mina annetan sihtotstarbeliselt soomuskaitse tõstmiseks.

Jah meil on promo vaja. Vaja on visuaale. Vaja on tulemust. Vaba Ukrainagaga läks ka suurem hoog lahti peale esimese abi abivajajateni jõudmist ja "fotošuuti".
Inimesed vajavad seda esimese tulemuse -"toimib"- kinnitust. Ärge laske pead norgu, liigume kasvõi tibusammudega esimese eesmärgini. Kui see on saavutatud, tuleb ka suurem entusiasm.

Samuti mulle meeldis kellegi siin välja öeldud mõte, et kui iga kaitseliitlane annetaks 10€ oleks 150 000€ naksti koos. Me peaksime seda mõtet populariseerima.
Aktivistide ja nende perede kurnamisega läheb meil lihtsalt esimese tulemuseni kauem aega. Samas selleks, et iga kaitseliitlase käest 10€ küsida (õigem oleks küsida südametunnistuse järgi rikkamatelt 50 ja vaesematelt 10) peaks ikkagi "toimib" visuaal olemas olema.

Kasvõi teha kuulutusi ja kõnetada sihtgruppi. Läbi ajakirjade, läbi kuulutuste stendidel.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Ei, see on tagasihoidlikult edenenud sest enne võiks meil olla konkreetne pakkumine saadud ja sellepärast ei pane me seda suure kella külge. Nii arvan mina. Ma pole seda sellepärast veel oma tuttavate ja kaasvõitlejate seas levitanud kah, kuigi mõned on ise leidnud.

Meil on alates lehe üles minekust olnud võimalus lasta asi meediasse teatud kanalite kaudu, aga seda me veel ei kasuta.

Kui need tšehhid ei vasta Qtec-ile kirja teel siis ma kasvõi helistan. Leidsin just, et neil lehel number olemas.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Martin Herem »

Lugupeetud soomuki hankijad!
Mul on Teile siiras küsimus. Ma saan aru, et hetkel on pakkumisega veidi lahtine, kuid kas Teil nõudmisega on ikka kõik klaar?
Tobe tundub küsida aga: Kas Teil on keegi, kes seda vajab? Mitte, et siinse foorumi arvates. Mitte üksiku kaitseliitlase arvates. Organisatsiooni mõttes. Te ei kavatse ju soomustada ühte isikut. Kas KL või selle osa vajab soomukit selles mõttes, et on teadlik Teie toetusest, omab plaani selle kasutamiseks ja ülalpidamiseks ... lõppeks tunneb vajadust sellise toetuse järgi?
Siinseid lehekülgi lugedes ei ole ma rahuldavat vastust saanud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 17 külalist