Militaarnet ostab soomuki.

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

50€ / kuu minu poolt. Esialgu.

Arvan, et hooandja, vmt. lihtsustaks organiseerimist küll, aga vahendustasu 7% on paras küsimus. Annetamise eest nänni andmist ma küll ette ei kujuta, võimalused on ikkagi väga piiratud. Stardipaigas näiteks sportlane pakub autogrammi ja/või koos treenimist. Pigem võimalus, et kui masin saabub siis saab üle näppida masina kõik õõnsused ja augud, sest (sõja)tehnika on huvitav isegi kui see on 50 aastat vana.

Seevastu, eespool mainitud riigikaitse-teemaline rahvarahastuse-leht... Selle loomine maksaks ka midagi ning peale seda ka haldamine võtab midagi rahakotist. Aga võrreldes näiteks soomuki summaga peaks ülalpidamiskulud olema väga marginaalsed.

Aga aidake mind nüüd siin - missuguseid teisi projekte võiks seal leiduda? Mul on mõtteid vaja, et kindel olla et see on natuke kestvam kui üks projekt, et idee välja käia mõnele tuttavale. Või luua see KL käsutusse mineva vahendina? KL kulul lehe ülalpidamine ja mingi asjapulk tööd koordineerimas, kujutan ette, et selleks rohkem kui 1-2 inimest pole vaja. KL, selle malev või mõni malevkond käib idee välja, rahvas rahastab täielikult/osaliselt (ning KL lisab puuduva).


Ma olen muidugi KL-ile annetanud, aga seal võib see samahästi minna ka peolaua jaoks viinade ostmiseks. Mitte, et see halb asi on...
Kasutaja avatar
kube
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 10 Aug, 2008 20:55
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas kube »

Mina annaks ka 50 euri võibolla isegi rohkem.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Martin Herem »

Lemet ikka leiab mingi halvustamise koha.
Proovime siis veel kord Lemet. Eraldi sinule (mul oli ka vanaisa soomusrongil).
Selle 2.brigaadi näite tõin ma seepärast, et mõned siin väljendasid nördimust ebavõrduse üle ja vastandasid KLi ja KVd.
Samuti tahtsin näidata, et eluktselised ei näe sellist trööstitut lõppu, nagu seda inimesed siin foorumis. Seda võib ju selgitada karjäärihimu, kräpiga ajudes, lohakuse, lolluse jms. Võib. Kätt ette ei saa panna.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mercurius kirjutas:
Martin Herem kirjutas: 2.JVBr killukaitset tõstetakse kuni aastani 2022 kuulivestide, kiivrite ja presentsoomusega.
Ülimalt murettekitav :?
Isegi gruppi PASI-sid ei eraldata? Näiteks moona pealevedamiseks ja haavatute äravedamiseks?
:|
Kaua te niimoodi kestate :dont_know:

Igatahes, ma mõistan, et siin on ainet KL ja 2.JVBr ühishuviks antud valdkonnas. Just järgmist Riigikaitse arengukava silmas pidades.
On arusaadav, et soomust ei ole võimalik pakkuda "kõigile kirssidega", kuid väheste vahendite korral peaks püüdma kõige kriitilisemad kohad ikkagi üle vaadata.

Ehk siis kõige tähtsam on leida PLAAN
:)
Ülalöelduga nõus.
Arvan, tegu on teatavas "mõtteviisi tardumises":
- KV ongi harjunud mõtlema ühebrigaadikeskselt (teine brigaad on veel ikka väga uus asi)..
- Scoutsist üüberpataljoni aretades (kõiki CVsid // CVde keresid sinna kokku kuhjates) jätkavad KV/KM seda üheüksuse keskset mõtlemist..
- selline kivistunud üheüksuse keskne mõtlemine välistabki juba eos ideed laiendada natukenegi soomust ka mujale (2.JvBr, KL) hädavajalikesse lülidesse - laskemoon/haavatud vms


Veiko, Martin - tuld :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
reserv2006
Liige
Postitusi: 149
Liitunud: 12 Okt, 2014 14:38

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas reserv2006 »

Borja kirjutas: Ülalöelduga nõus.
Arvan, tegu on teatavas "mõtteviisi tardumises":
- KV ongi harjunud mõtlema ühebrigaadikeskselt (teine brigaad on veel ikka väga uus asi)..
- Scoutsist üüberpataljoni aretades (kõiki CVsid // CVde keresid sinna kokku kuhjates) jätkavad KV/KM seda üheüksuse keskset mõtlemist..
- selline kivistunud üheüksuse keskne mõtlemine välistabki juba eos ideed laiendada natukenegi soomust ka mujale (2.JvBr, KL) hädavajalikesse lülidesse - laskemoon/haavatud vms
Kui need praegused tagasihoidlikud soomusvarud kahe brigaadi peale laiali jagada, kas siis pole mitte tulemuseks olukord, kus meil on kaks
brigaadi, mis tegelikult kumbki ei oma mitte mingit mehhaniseeritud võimekust.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

reserv2006 kirjutas: Kui need praegused tagasihoidlikud soomusvarud kahe brigaadi peale laiali jagada, kas siis pole mitte tulemuseks olukord, kus meil on kaks
brigaadi, mis tegelikult kumbki ei oma mitte mingit mehhaniseeritud võimekust.
Ja kes siis praegu meil seda "mehhaniseeritud võimekust" omab :lol:

Vaidluslust tule peale vä :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Martin Herem »

:lol: Borja - ma ei lähe põlema vales teemas. Siin ostab mil.net soomukit.
Kui mode nõus on, siis võin siin ka sinililledega maksa ravimisest rääkida.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas davidsoniharald »

Kasutajanimi kirjutas:
Seevastu, eespool mainitud riigikaitse-teemaline rahvarahastuse-leht... Selle loomine maksaks ka midagi ning peale seda ka haldamine võtab midagi rahakotist. Aga võrreldes näiteks soomuki summaga peaks ülalpidamiskulud olema väga marginaalsed.

Aga aidake mind nüüd siin - missuguseid teisi projekte võiks seal leiduda? Mul on mõtteid vaja, et kindel olla et see on natuke kestvam kui üks projekt, et idee välja käia mõnele tuttavale. Või luua see KL käsutusse mineva vahendina? KL kulul lehe ülalpidamine ja mingi asjapulk tööd koordineerimas, kujutan ette, et selleks rohkem kui 1-2 inimest pole vaja. KL, selle malev või mõni malevkond käib idee välja, rahvas rahastab täielikult/osaliselt (ning KL lisab puuduva).
Mul on arvamus, et see rahvarahastuse leht võiks olla kogu KLi käsutuses ja siis seal võiks olla alamrubriigid kuhu malevad saaksid oma projektid üles riputada vastavalt kohalikele vajadustele ja prioriteetidele. Siis saaks annetajad minna ja valida oma kodukandi maleva ja annetada seal mingile kindlale projektile. Minu meelest sobiks sinna nii projektid "KLi liige kodanik X soovib endale kuulivesti" kui "see ja see malev soovib endale soomukit soetada". Mõni projekt tiksub paari kuuga täis, mõni paari aastaga. Siis oleks selgepiiriliselt näha kuhu minu annetatud raha läheb ja usun, et annetajaid oleks oluliselt rohkem. Saab ärgitada sõpru-tuttavaid annetama jutuga, et näed see projekt seal on minu maleva oma ja siis saame kõik endale head kuulivestid ja kaitseme sind ja sinu peret kriisi korral kauem ja paremini. Vastu võiks seal samas keskkonnas pakkuda klassi ekskursioone, väikest riigikaitseteemalist loengut koolis või klassis või kasvõi eakate klubis ja teisi selliseid lihtsaid asju, mida muidu võib olla ei osata kuskilt küsidagi. Neid saaksid läbi viia vabatahtlikud ja ei maksaks KLile sisuliselt midagi aga tutvustaks ja teadvustaks KLi olemas olu ja vajadust rahvale.

Riigikaitse ei ole ainult püssiga metsas jooksmine ja mõni ITs pädev KLi liige võiks näiteks seeläbi ennast vabatahtlikuna teostada.

Minu kaks senti ja 50€ annaks soomukile ka, vahet pole mis malev selle endale saab. Aga eelduseks on, et asjad on paigas kellele kuhu ja milleks. Huupi ei anneta.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Nojah, teoorias ilus aga et kaasa mindaks kusagil üleval..

Alguses peame igatahes selle soomukiloo eduka lõpuni viima.
Viimati muutis Kasutajanimi, 16 Apr, 2016 21:55, muudetud 1 kord kokku.
kapten.
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 18 Nov, 2005 21:13
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas kapten. »

Igatahes 50.- vähemalt.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas davidsoniharald »

Kasutajanimi kirjutas:Nojah, teoorias ilus aga et kaasa mindaks kusagil üleval..

Alguses peame igatahes selle soomukiloo eduka lõpuni viima.
Siin ei tule teoretiseerida vaid asi ära teha ja siis ülesse minna, et vot meil selline asi siin nüüd olemas ja igakuine kulu on selline ja anname selle tasuta teile. Muidu jälle jääbki ainult jutuks, et kus alles teeks ja oleks aga vot need seal üleval, vot need seal ei taha et me teeme ja sellepärast me sõnadest kaugemale ei jõuagi. Minul isiklikult puudub selline oskus kahjuks, sellepärast ei tee ise.

Soomukilugu ongi juba esimene proovikivi sellele tulevasele rahvarahastuse projektile. Esialgu oleks vaja lihtsat sorti veebilehte mis tutvustaks projekti mida ja milleks ostetakse, kus näeks palju raha juba kogunenud on ja palju puudu, annetajate nimed või mrX kui soovivad anonüümselt annetada, ning usaldusväärset inimest kes asja veaks. Usun, et selline projekt leiaks kajastust nii meedias kui erinevates internetikeskkondades ja asi läheks läbi. See oleks lakmuspaber, kas on mõtet asja edasi arendada ja mis suunas.

Lihtsalt sellised mõtted.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Ma omandan hetkel vastavaid oskusi, võib-olla aasta lõpuks olen mõne oma hobiprojekti lõpule viinud, et saaks omapäi midagi sellist ette võtta. Kui muidu juba osavaid veebimeistreid ei leidu....
slider
Liige
Postitusi: 472
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas slider »

Kuna tulevane leht või keskkond saaks olema suht staatilise sisuga, siis piisaks esialgseks ülemustele demomiseks ka online veebidisaini värgist, nt http://www.wix.com/ Piisab kui natukenegi HTML ja CSS koidab. wix.com näide siiski hakkab teatud hetkel rahalist kasutajat nõudma, saad kõik failid oma kasutusse, et need siis kuhugi riputada. Saab ka sealset majutust kasutada.

Jutu point oleks selles, et saaks mingi silmaga nähtava asja kätte, et seda siis näidata ja luba küsida. Enne poleks mõtet domeeni jms registreerida.
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Leo »

See on väga huvitav projekt ja kavatsen seda korjandust toetada vähemalt sama suure summaga kui ukrainlastele sidemepakkide ostmist, sest siis, kui paugud köima hakkavad, on ka vana, koliseb ja tossutav soomuk parem kui soomustamata. Need samad koledad Rootsi soomusveoautod oleks väga hinnas. Muide, olete tähele pannud, et STANAG soomukite killukindlust defineeritakse peamiselt kaugusega meetrites, kui kaugel plahvatanud 155 mm kildmürsu killud ei ole ohtlikud? Näiteks tase 3, mis talub wolframsüdamikuga 7,62 NATO kuuli 30 m kauguselt, kaitseb 155 killu eest 60 m kauguselt ja isegi kõige äkisilisema soomusega jalaväe lahingumasinad 10 m pealt? Ehk siis kui kildmürsk lähedal maha kukub, siis on ka CV 90 sees olles paha lugu? Põhjus on tegelikult väga lihtne, soomukite lagi on traditsiooniliselt kõige õhem, tavaliselt 5-10 mm paksusega, mõeldud kõrgelt ja kaugelt tulevate kuulide ja õhus plahvatavate mürskude vastu. 81 mm kaalub 5, 120 mm 12-15, 122 mm 20 ja 155 mm mürsk 40 kg kanti. Raskemad mürsud lihtsalt murravad oma massiga katuse soomuse puruks ja ongi kõik. Kuna aga see ei ole eriti tõenäoline, et otse pihta lastakse, ongi mõistlik teha katused õhemad ja kogu masin selle võrra kergem. Äkki keegi ka suudab välj arvestada, millist matsu peaks katus taluma, et vabalangemises mürsu raskusele vastu pidada? Kui paks see soomus peaks siis olema?

Mulle on viimastel aastatel järjest enam tundunud, et tunduv osa Eesti riigiametnikest elab oma isikliku mulli sees, mille kõige tähtsaim osa on edukas tõus karjääriredelil, milleks on esmajärjekorras oluline, et paberi peal kõik oleks bueno ja ülemus ei pahandaks! Sellest tulenevalt tuleb viimase hingetõmbeni vältida keerulisi projekte, mis võiksid ebaõnnestuda! Ei usu, et KL kaadri hulgast leiaks riskialteid tegelasi, kes oleksid nõus enda karjääriga mingi totra rahva-algatuse vedamise pärast riskima. Konstruktiivsele kriitikale ja ettepanekutele vastatakse reeglina raevuka eneseõigustusega ja püütakse kriitika esitaja koheselt ära peedistada, sest andis riik ameti, on antud ka jumalik ettenägelikkus ja eksimatus kõikides küsimustes. Seega ennustan ette raevukat vastutegutsemist sellele rahvasoomuki projektile, sest paljud llipsustatud vihmaussid tunnevad ennast isiklikult solvatuna selle mõttegi peale, et mingit inimesed kusagil ei saagi aru, et sõda ju ei tule, sest meil on NATO ja kui tulebki, siis teatatakse sellest vähemalt 6 kuud kirjalikult ette, et oleks võimalik kõik reservistid ja liitlased käima tõmmata. Igatahes väga huvitav idee see rahvasoomuki ostmine ja ma loodan, et seda juba järgmisel paraadil näha saab.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kulibin »

Esmalt ma tänan siinkohal herr Davidsoniharaldit ja samuti herr Leod. Asjalike postide eest.
Mida saan omalt poolt lisada peale raha ?
Tehke see annetuskeskkond ära ja lisage sinna väike oksjon. Nimelt on paljudel asju, mida nad sooviks raha asemel anda.
Sest ma oleks lausa kodunt ära läinud, kui oleks teadnud, et selline teema tuleb, või kuidas see Tõnison ütleski. :wink:
Üldiselt ootan sihtotstarbelise konto numbrit.
P.S. Ma omaltpoolt lisaks sinna esisoomusele täiesti tasuta paar kihti, mis lisab kaalule vaid mingi 300 kilo, aga oleks abiks. 8)
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 8 külalist