Mis oleks, kui....

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Teema algataja poolt kirjutatu:
Küsiti üks päev minu käest - kui oleks hetkel Eestis samasugune olukord nagu oli 44 aasta Sinimägedes ning selle ajaga ei oleks tehnika edasi arenenud kuid praeguste inimeste mõttemaailm on edasi läinud tänapäevaseks, siis kas ma oleksin ikka valmis lahingusse minema ning oma kodumaad kaitsma või lööks ma vedelaks ja ostaks esimesel võimalusel pileti Soome laevale.
Kehtis ka selline asi, et ei olnud teada, mis sellest lahingust välja tulnud nagu ei teadnud seda ka Eesti leegioni mehed 44. aastal.
Ausalt öeldes ei teadnud ma mida vastata, pole ju lahingukogemusi, ei tea ju kas kannatan lendavaid soolikaid ja laibahaisu välja ning küsimusele jäigi vastuseks ei tea.

Mida teie arvate, mida te teeksite ning kuidas käituksite?

Kapomehe postitus oli kuues ja sinu nõustumine temaga oli kaheksas. A4 postitus oli kuueteistkümnes.A4 ei puutu üldse asjasse.

Su postituse kaks poolt ei lähe ju sugugi kokku, kõigepealt sa nõustud, et riigipööret oleks tarvis, siis aga vatrad midagi kodurahu kaitsmisest.Peale valitsuse "mättasse löömist" ja oma soosikute võimuleupitamise vaevalt enam mingist kodurahust rääkida saab
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

uusmario kirjutas:
Näiteks mis muule pasale? Ja kelle vahel see kodusõda tekib?
Kui sa ei märganud, siis jutt käib sellest, mis tehtaks kui korduvad '44. aasta sündmused, siis oli teatavasti sõda (ehk siis "muu pask").Sõjaajal riigipööret korraldada ei ole just teab mis geniaalne idee, tekitab liialt sisepingeid ja võib kodusõjani viia küll (eks ole võimulolevalgi valitsusel oma toetajad).Selline asi oleks vastasele hea, mis häda neil vallutada kui lollid omavahel kaklevad.

Sel hetkel kui vastasin Kapomehele:``Siinkohal pean sinuga nõustuma!``
Pidasin silmas praegust valitsust nagu ka tema.Kuna 44 poleks vaja valitsust mättasse lüüa või vastasel juhul pole enam rinnet! :?

``Minu jaoks ei ole sellel küsimusel asu kui ikka tarvis enda ja kodu rahu kaitsta siis rindele nii nagu on seda teinud meie esivanemad.``
Siinkohal pidasin silmas 44 aasta sündmust.

Nüüd peaks olema selge!
FallenComrade
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 30 Nov, 2006 12:45
Kontakt:

Postitus Postitas FallenComrade »

Mina sureks nagu mees oma isamaal!
Isamaa nimel olen köigeks valmis...Kui suren siis oma kodumaa eest!
Olen seda alati öelnud...Eesti maa on vaba maa maksku mis maksab...Kas vöi oma vere hinnaga...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

tea, kas foorumi kasutajaprofiilis võiks olla ka sünniaasta?
haridustasemest ei taha unistadagi...
FallenComrade kirjutas:Mina sureks nagu mees oma isamaal!
Isamaa nimel olen köigeks valmis...Kui suren siis oma kodumaa eest!
Olen seda alati öelnud...Eesti maa on vaba maa maksku mis maksab...Kas vöi oma vere hinnaga...
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Sammalhabe, mida mees siis nii väga valesti ütles? Ja seal. kus elu panuseks, ei tähenda sünniaasta eriti midagi. Vabadussõjas näiteks.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

seal, kus elu panuseks, loevad teod. mitte internetiportaalis suurte sõnade loopimine.
pean muidugi tunnistama, et - eks ole isegi kunagi noor oldud ja sihukesi sõnu loobitud :wink: - aga nüüd oleks juba kuradima piinlik sedasi kelkida.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

sammal.habe kirjutas:...
pean muidugi tunnistama, et - eks ole isegi kunagi noor oldud ja sihukesi sõnu loobitud :wink: - aga nüüd oleks juba kuradima piinlik sedasi kelkida.
Ei kahtle Su sõnade siiruses.

Just sellepärast kasutataksegi manipuleeritava kahurilihana noorukeid, kelle maailmavaade on idealistlik, keda ei seo siinse eluga eriline materiaalne rikkus ega oma perekond...

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

propatria kirjutas: Just sellepärast kasutataksegi manipuleeritava kahurilihana noorukeid, kelle maailmavaade on idealistlik, keda ei seo siinse eluga eriline materiaalne rikkus ega oma perekond...

ProPatria
5+ :D

Täpselt minuarvamus. :D
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kui juba jutt noorte peale läks..

Tuletaks meelde Vabadussõja ajalugu. Tol ajal oli noor ja tärkav Eesti riik väga demokraatlik. Suurem osa selle uue riiigi riigimehi oli tsaari ajal tsaari riigi vastu võidelnud, paljud vangis istunud, ülejäänud õnne kombel vangis istumisest pääsenud.

Kui 1918. a. novembris tekkis esimene reaalne võimalus oma territooriumil ka riigvõimu teostada, siis ei kuulutatud veel mobilisatsiooni välja. Oli "vabatahtllik mobilisatsioon" ning endiste (vene armee) ohvitseride kohustus registreeruda.

"Vabatahtlik mobilisatsioon" tähendas seda, et sõjaväekohuslastena registreerusid ning astusid teenistusse väga paljud noored, kel tegelikult seda kohustust ei olnud. Koolõpilaste pataljonid. "Nimed marmortahvlil" jne.

Kooliõpilased ning muud noored olid need, kes otsustasid Eesti saatuse 1918. a. lõpus ning 1919. a. alguses. Teised olid juba liiga vanad ning targad. Idealismi ei jätkunud...

Õnneks oskas see Eesti Wabariik seda vereohvrit veel vääriliselt hinnata. 1919. a. kevadel tõmmati kõik need kooliõpilaste pataljonid ja ka mujal teeninud kooliõpilased tagalasse. Lasti ära lõpetada koolid. Päris paljud neist läksid 1919. a. suvel Sõjakooli ning said sügiseks lipnikeiks. Ning läksid juba noorte ohvitseridena 1919. a. lõpulahinguisse.

Aga kõik õppursõdurid said Asutava Kogu otsuse läbi õiguse tasuta haridusele kuni kõrghariduse omandamiseni. Mida väga paljud neist ka kasutasid, kuigi kõik ei jõudnud kahjuks lõpuni viia. Sealt aga kasvas Eesti haritlaskond.

Sestap ütleks, et idealismi on vaja. Muidu ei jõua suured ideed kunagi teostuseni.

Kuigi ka eluterve skepsis on igati teretulnud, muidu jookstakse liiga palju päid vastu kiviseine puruks :wink:
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Samas on nooruslik idealism olnud ka hirmsaks tööriistaks hullu diktaatori käes.
Meenutaks siinkohal 12. SS-Panzerdivision "Hitlerjugend" saatust kus noored näitasid üles arulagedat julgust ja vaprust, langedes sadadena füüreri nimi huulil...
Või tänapäevalgi - enesetaputerroristid...
Noor mees näeb maailma veel mustvalgelt, ta ei pelga hukka saada, sest pole veel midagi ega kedagi kelle nimel oma elu säästa.
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
andrus
Liige
Postitusi: 4359
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

Karuke kirjutas:Meenutaks siinkohal 12. SS-Panzerdivision "Hitlerjugend" saatust kus noored näitasid üles arulagedat julgust ja vaprust, langedes sadadena füüreri nimi huulil...
Järjekordne müüt. Näitad ehk viidatud lehe abil, kuidas 12.ss näitas üles "arulagedat julgust" ?

http://web.telia.com/~u18313395/normand ... gerob.html
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

andrus kirjutas:
Karuke kirjutas:Meenutaks siinkohal 12. SS-Panzerdivision "Hitlerjugend" saatust kus noored näitasid üles arulagedat julgust ja vaprust, langedes sadadena füüreri nimi huulil...
Järjekordne müüt. Näitad ehk viidatud lehe abil, kuidas 12.ss näitas üles "arulagedat julgust" ?

http://web.telia.com/~u18313395/normand ... gerob.html

Niipalju kui mina aru saan kaotas see väeosa Caen - Falaise episoodis ligi pool isikkooseisust.
Kui mälu ei peta siis ca 46-48%
http://web.telia.com/~u18313395/normand ... pzdiv.html
Eks vist siingi pajatatakse sellest.
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

idealism idealismiks, aga mis kasu saab isamaa langenud kaitsjatest? Mitte mingit!! Endal peab hinge sees hoidma ja hoopis vastasi tuleb tappa!
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
George Patton
FallenComrade
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 30 Nov, 2006 12:45
Kontakt:

Postitus Postitas FallenComrade »

Sönavabadus on siin köigil jah...Mis vahet sel vanusel on?
Kas ma ei vöi siis oma arvamust avaldada?
Kui saaks siis ikka toetaks isamaad mitte ei pageks soome nagu möni kontorirott kes kardab vastu hakata vaenlase aga mudu on küll köva mes...Iga inimese kaasa löömine vöib aidata...Ja paraku on selline minu maailma vaade meeldigu see vöi mitte...
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

kellel orkuti konto olemas, võivad siit tõsiselt huvitavaid arutelusid ja mõttekäike leida ajateenistuse ...(õigemini selle mõttetuse) kohta.
http://www.orkut.com/Community.aspx?cmm=8107219
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist