Mis oleks, kui....

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Mis oleks, kui....

Postitus Postitas jrgen20 »

Küsiti üks päev minu käest - kui oleks hetkel Eestis samasugune olukord nagu oli 44 aasta Sinimägedes ning selle ajaga ei oleks tehnika edasi arenenud kuid praeguste inimeste mõttemaailm on edasi läinud tänapäevaseks, siis kas ma oleksin ikka valmis lahingusse minema ning oma kodumaad kaitsma või lööks ma vedelaks ja ostaks esimesel võimalusel pileti Soome laevale.
Kehtis ka selline asi, et ei olnud teada, mis sellest lahingust välja tulnud nagu ei teadnud seda ka Eesti leegioni mehed 44. aastal.
Ausalt öeldes ei teadnud ma mida vastata, pole ju lahingukogemusi, ei tea ju kas kannatan lendavaid soolikaid ja laibahaisu välja ning küsimusele jäigi vastuseks ei tea.

Mida teie arvate, mida te teeksite ning kuidas käituksite?
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

ei oleks varianti ka, et aerutades soome-rootsi poole läheksin. Minu laps peab kasvama vabas eestis ja kodumaa nimel oleksin kõigeks valmis. sa jrgen20, ole nende lahingukogemuste koha pealt päris rahulik... polnud seda ka paljudel teistel eesti meestel, kes 1944 kodumaa kaitsele asusid. peamine on, et nad ei kõhelnud seda otsust tehes.
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Vanusele ja halvale vormile vaatamata sörgin marksmani kannul. Ikka selle va põlisvaenlasega taplema. Pagulasena kuhugi mädanema minna ei tule mõttessegi ja see pole enam mingi elu, mis siin siis olema hakkab, kui idanaaber jälle võimul.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
KategorieC
Liige
Postitusi: 731
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas KategorieC »

Nojah, see peabki nii olema, et on vaja nii neid kes paadiga putku panevad ja Eesti asja mujal edasi ajavad kui see siin enam võimalik ei ole, kui ka on vaja neid kes siin üritavad tublid olla.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Me võime siin kõik ausalt rääkida, kui kõvad sõdurid me siis oleksime, või kuidas me Soome aerutaksime.
Kuid mina usun, et kui riik otsustab sõdida ja kuulutab välja mobilisatsiooni, siis leidub vähe neid kellel õnnestub pageda.
Sõja ajal ei käi need asjad nii lihtsalt, et ostad pileti ja lähed.
Keegi ei küsinud 1944a. ega küsi ka tulevikus kas tahate sõdida või ei.
Kui juba rindel olete on lootust veel vähem.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kapomees
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 02 Nov, 2006 22:42
Asukoht: Kapoland
Kontakt:

Postitus Postitas Kapomees »

Kõigepealt lööks valitsuse mättase :twisted: ja laseks õigete vaadetega inimestel asja ajada, ühine toetus, tõsised mõistusega inimesed ja et ei oleks reetureid, siis ehk võib juba minna, kuna seljatagune on kindlustatud, teades et mingid jobud valitsus mehed sulle/teistele paska ei keeraks.
ARBEIT MACHT FREI!
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

vaadake noorte seas ringi, paljud neist ajateenistusse lähevad/tahavad... niiet ma usun küll, et need kuldlusikas suus sündinud võtavad aga oma papakese paadi ja on hetkega siit läinud. ujuvvahendite arv on pärsi suur juba.

mis puutub aga sellesse, kes kus ja kui kõva mees oleks, sis...mulle küll ei tundu see kõvatamisena, kui keegi lubab eesti eest relva haarata ja oma kodumaad kaitsta igipõlise vaenlase vastu.
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

Kapomees kirjutas:Kõigepealt lööks valitsuse mättase :twisted: ja laseks õigete vaadetega inimestel asja ajada, ühine toetus, tõsised mõistusega inimesed ja et ei oleks reetureid, siis ehk võib juba minna, kuna seljatagune on kindlustatud, teades et mingid jobud valitsus mehed sulle/teistele paska ei keeraks.
Siinkohal pean sinuga nõustuma!


Minu jaoks ei ole sellel küsimusel asu kui ikka tarvis enda ja kodu rahu kaitsta siis rindele nii nagu on seda teinud meie esivanemad.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

marksman

Ei tahtnud kedagi solvata ega midagi halvasti öelda.
Loomulikult on see kiiduväärt kui oma kodumaad kaitsta tahad.
Minu point oli selles, et sõdades tavaliselt ei jää muud üle.
Keegi ei küsi Sinu käest, mida Sa tahad.
vaadake noorte seas ringi, paljud neist ajateenistusse lähevad/tahavad... niiet ma usun küll, et need kuldlusikas suus sündinud võtavad aga oma papakese paadi ja on hetkega siit läinud. ujuvvahendite arv on pärsi suur juba.
No me oleme mereriik. Rahuajal on meil siin alati paate ja muid ujukeid palju olnud.
Kuid kui lugeda memuaare, siis ei 1941a. ega ka 1944a. olnud paate piisavalt. Need lihtsalt hävitati.
Randatel hoiti silm peal, põgenike laevad lasti põhja.
Paadid hävitati jne...
Vaata näiteks kuidas Soome väejooksikutega käitus.
Nad lihtsalt löödi maha, sama tegi ka N-Liit, või Saksamaa.
Sama oleks teinud ja teeb Eesti.
Sõjas lihtsalt ei saa muudmoodi. Kui ei ole korda, siis ei ole lootustki sõda võita.
Loomulikult õnnestub pääseda koorekihi pojukestel, kuid mingist massilisest põgenemisest võib vaid und näha.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

laskusin hiljuti vaidlusse ühe 21a noorukiga, kes ei taha ajateenistusse minna... peab oma lokid maha ajama ja habeme ka. jutt läks sellele, et mopi korral peab ta kuireservväelane kohale tulema. hoolimata sellest, et mainisin mahalaskmist tabamisel.. väitis ta mulle, et Eesti karistusseadustik keelab mahalaskmise ja ta saab max 5 aastat. :twisted:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Minu lihtne vastus teemas tõstatet küsimusele on: igal juhul LÄHEKS - kui vähegi hea kamba kokku saab :twisted: :twisted: :twisted:

Kusjuures hea kamp on võtmeküsimus - üks EI OLE võitlusväljal sõdur :!:
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1981
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MadMan »

üllatus-üllatus, aga seekord 100% borjaga nõus. 1 on sõdur, aga rohkem on juba terve sõjavägi. igal juhul valmis.
Rommeli näitel võib üks mees olla rohkem kui terve diviis.
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Indrek
Liige
Postitusi: 209
Liitunud: 05 Mär, 2005 21:56
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

KategorieC kirjutas:Nojah, see peabki nii olema, et on vaja nii neid kes paadiga putku panevad ja Eesti asja mujal edasi ajavad kui see siin enam võimalik ei ole, kui ka on vaja neid kes siin üritavad tublid olla.
tähtis on, et paadiga uttu tõmbajate hulk siiski liiga suur poleks ja et eestisse jääks siiski kontingent kes on parimas püssikandmise eas :idea:
Another bites the dust
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Eks selles asjas on sõjapropagandal ja sihilikul info moonutamisel ka oma osa.
Ehk siis millist infot olukorra kohta sa valdad otsust langetades. :roll:
Võibolla kõlab kuidagi küüniliselt aga mina arvan, et - lahingut tuleb alustada selleks, et seda võita. :D
St on olemas reaalsed ja veelkord reaalsed eeldused, vahendid, võitlusmoraal ja hästi läbimõeldud tegevuskava, et viia alustatu võiduka lõpuni.
Kuidas ka ei keeruta - näiteks vabadussõjas sellised eeldused olid - ja asi toimis.
Kuid 1944 a oli tegu lootusetu üritusega, vaatamata kõigele oli see mäng kaotatud juba enne seda kui jõudis alatagi.
Kangelaslikult paarikümmnekilomeetrist rindejoont hoida on muidugi vahva - kuid kui sa ikka tead, et kõrval on veel tuhat-poolteist km mis päästmatult "ära kukub" ja kangelaste ümberpiiramiseni viib...
Äkki oleks neid kangelasi hiljem paremini olnud võimalik kasutada?
Kas ohvrite arv aktiivse vastupanu korral - nii sõjaväe kui tsiviilisikute hulgas oli väiksem kui lihtsalt vaikse "hajumise" korral?
Siis seesama paadiga välismaale skeem?
Julgen väita, et NKVD-l polnud eestlaste jaoks erilist nuhtlemisplaani, polnud kuni 1949 välja kui leiutati kulakluse ja banditismile kaasaaitajate küüditamine.
Kes teab? :D
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas kari lumppio »

hugo1 kirjutas:...
Vaata näiteks kuidas Soome väejooksikutega käitus.
Nad lihtsalt löödi maha...
Tere!

Hugo. Millisest lambist sa ülaloleva võtsid? Või oled läinud selle "Huhtiniemen teloitukset" kuulujutu õnge?

Väejooksikud korjati kokku ja saadeti tagasi (oma) üksustesse. Suurem osa läks ka. Võeti jah vastu otsus, et surmanuhtlus võidaks kiiremini ja lihtsustatult anda ja teoks saata. See oli nende jaoks kes oma üksusesse tagasi minemisest keeldusid. Rinne aga oli juba selleks ajaks niivõrd stabiliseerunud, et surmanuhtlusi anti alla sajale. Kõiki ei viidud täide.

Kari
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist