küsimus raamatu "öölendurid" kohta

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

küsimus raamatu "öölendurid" kohta

Postitus Postitas Satakas »

kui keegi on sellist raamatut (v. beekman) lugenud, siis äkki on tal ka ettekujutus, mis lennukitega võis seal mainitud seltskond ringi lennelda? minu mäletamist mööda pole seal mingit vihjet lennuki margile aga muidugi võin eksida.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: küsimus raamatu "öölendurid" kohta

Postitus Postitas propatria »

Satakas kirjutas:kui keegi on sellist raamatut (v. beekman) lugenud, siis äkki on tal ka ettekujutus, mis lennukitega võis seal mainitud seltskond ringi lennelda? minu mäletamist mööda pole seal mingit vihjet lennuki margile aga muidugi võin eksida.
Po-2 oli vist öist kasutamist leidev lennuaparaadi mudel?
Millegipärast häbeneti tolle masinaga päeval kedagi pommitama minna.
Üldiselt ei ole seda raamatut lugenud. Seega ärge jalaga näkku pekske!

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

igatahes ma ootan kelleltki täpset ja kindlat vastust.
ennww
Liige
Postitusi: 308
Liitunud: 11 Mai, 2006 9:12
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ennww »

Po-2-ga lennati öösel seepärast, et see oli ainuke võimalus, et nii aeglane, puust ja riidest masin ka pärast saaks koju tagasi pöörduda. Päeval oleks ta olnud saak esimesele vastase lennukile.
Kahtlane küll, et Po-2 ga kusagilt põhjast Euroopa kohale oleks lennatud.

Ja kas Beekman üldse mõtles konkreetset mudelit?
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

ennww kirjutas:Po-2-ga lennati öösel seepärast, et see oli ainuke võimalus, et nii aeglane, puust ja riidest masin ka pärast saaks koju tagasi pöörduda. Päeval oleks ta olnud saak esimesele vastase lennukile.
Kahtlane küll, et Po-2 ga kusagilt põhjast Euroopa kohale oleks lennatud.

Ja kas Beekman üldse mõtles konkreetset mudelit?
Igal juhul tegemist oli 2 mootorilise Saksa lennukiga kuskil üksikul saarel,kui ma nüüd mõne teise raamatuga segamini ei aja.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

olles nüüd asja peasüüdlaselt endalt järele pärinud, võin väita, et konkreetset lennukit polegi mainitud. küll aga arvas härra B, et mõtles ta seejuures erinevatele riistadele. näiteks ju88, heinkel jmt
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See raamat, kus lendasid naised Po-2 (tollal vist U-2 - saatuse irooniana oli jänkide luurelennuk 60ndatel sama tähisega) kandis nime "Ehast koiduni" ja selle oli kirjutanud minumeelest keegi vene autor.

"Öölendurid" on jah kirjutatud Beekmani poolt mingi väga skisofreenilise tooniga ilukirjandus.

Minuarust oli tegemist ikkagi liitlaste lennukiga, kui marsruudid olid sõja ajal Skandinaavia kohal? Või kuidas käisid sakslased missioonil (nende arust veel okupeeritud) Oslo kohal :shock:

Lennukitüüp ei tule täpselt välja, kuid tegemist oli 3-liikmelise meeskonnaga 2-mootorilise pommitajaga, pakuks võimalikeks kandidaatideks Bristol Blenheim või A-20.

Muide Beekmani raamat on ilukirjandus, mitte dokumentaaljutustus.

Muide see hävitaja, mis ühes episoodis seda lennukit taga ajab ja pärast vastu mäge end sodiks sõidab, tundub nagu olevat F-104 :shock:
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

sellest naiste ööpommitamisest oli minu mäletamise järgi ka film "taevateod" vist. või hüüti neid lennukeid sedasi.
____

ilukirjandus või mitte - ega ma tõde taga aja. käsil selle kordustrükk ja vaja kaanele muuhulgas mingi asjakohane lennuk maalida...
Daaklane
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 07 Mai, 2007 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas Daaklane »

Tegemist on venelase Polikarpovi lennukiga Po-2. Kasutus - sidepidamiseks, öiseks pommituslennuks, õppelennuk. Kiirus oli kuskil ca 200km/h. Kahekohalised. Film on "Taeva Tigu. Mis jah jutustab naislenduritest, kes nende lennukitega lendasid. Kandsid väga suuri kaotusi. Olid väga kergelt allalastavad isegi maaväe käsirelvadest.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline