Foorum läheb mölaks kätte

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Eks vaidlemisel ja ärapanemisel on ikka vaks vahet sees :scratch:
Vaidlust mille eesmärgiks on kaasvestlejat oma teadmiste kõrguselt alandada - ei saa vist teisiti nimetada.
Ja ega egomanjaklus pole tavaliselt ka tõeliselt haritud inimese tunnuseks.
Kui mõni kodanik teile ei istu - miks vaidlete te siis temaga?
Kui ise trolli söödad, (aina väikese tähega) siis pole põhjust ka kaevelda :roll:
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
B2 Spirit
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 04 Mai, 2009 14:31
Asukoht: Paldiski/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas B2 Spirit »

Karuke kirjutas: Kui ise trolli söödad, (aina väikese tähega) siis pole põhjust ka kaevelda :roll:
Mina teda ei toida, niiet on põhjust kaeblemist jätkata.
First Cavalry Sniper Regiment of Theatre Critics
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kahjuks pean konstateerima tõsiasja, et eesti inimestega on viimasel ajal mingid omapärased metamorfoosid toimunud. Nimelt, kuigi asi võib olla ka minus endas, ei paista enam kuidagi välja foorumlaste (vähemasti enamik kommentaatoritest) abstraktse mõtlemise võime. Või siis mõtlemisvõime üldse. Valdavaks on saanud lausa lapsikult primitiivsed lihtlausetes väljaütlemised, missugustel sageli puudub igasugune informatiivne sisu. Pean silmas ka seda, et arutletakse just-kui mingite selliste elementaarsete asjade üle, millised võiks endale siiski juba eelnevalt, paari arvutiklahvi klõpsuga netis liikudes, selgeks teha.
Abstraktne mõtlemine? See just-kui peakski mõtlevat inimest iseloomustama, või nii.
Näiteks, iga jumala´ma sõna võetakse reeglina selle sõna-sõnalises tähenduses ja natukenegi komplitseeritumat nalja või irooniat ei tarvitseta isegi mitte mõista. Krt! Kas tõesti poleks seda nii elementaarne aruteludes eeldada? Seljaaju tasemel mõtlemisest tulenevad (põhivajadustest tulenevad ja kesknärvisüsteemi välistavad refleksid) tatiklimbid hakkavad nii krdima kergesti lendlema, et ... Võtab lausa ahhetama ja keeletuks. Mind, tähendab. (aga, nagu öeldud, võib-olla on see ka minu isiklik probleem, et ei oska enda vastavale suhtlustasemele häälestada).
Ju see, jah, minu enda viga vist on, aga ei oska ma nii primitiivselt (see on nii minu arust) end väljendada, et iga mees mind ilma "puust ja punaseks" tegemata mõistaks. Mis pärlipuistaja ma nüüd olen, aga nii väga sooviks, et ... Kuid see selleks ...
Aga nagu näha, siis taoline süljepritsmetest tihke nn. arutlus on kõigile just-kui arusaadav ning leiab vää-ääga aktiivset osalust. "Oled loll!", "Ise oled loll!", "Kes teisele nime annab, see ise seda kannab." , "Idioot!", jne., jne., jne. Tuleb nagu kusagilt väga kaugest ajast (isegi mitte teismelise, vaid hoopis lasteaiaajast) meelde midagi analoogset. Ja pole vahet, kas konkreetne kommentaator end siinses keskkonnas just-kui tippspetsialistiks loeb, või mitte. Sama leksika klapib pea-aegu (NB! Mitte kõigile siiski) kõigile. Masendav. :cry:
Seega! Tänan, kamraadid! Aga mina tõmban end nüüd küll tagasi. :oops: :cry:
Võib-olla kunagi hiljem, aga ... Praegu küll - Ich bin so satt, dass ... :cry:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

Nonii. Lõpuks on kamp 19-25 aastaseid ja siis sturmfüürer corvus neile tarkusi jagamas. :wall: Kuna vähegi asjalikum kaader on alla andund sellele tegelasele. Mul oli kunagi hull naabrimutt selline, kui tabletid võtmata jäid, ronis rõdu peale ja sõimas kõiki ja kõike, mis tänaval liikus. Nüüd on muti corvuse nime all siia voorumisse kolinud ja .. :dont_know:
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Pane teiste jaoks viide ka alla, millele Sa viitad...

terv
o
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

:scratch: Kas keegi siin vajab tablette? Mul neid terve patakas välja anda kui kellelegi vaja ... :dont_know:
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Noo, mul majas üks mammi on selline ka ilma tablettide abita. Õiendab ja parandab maailma. Mis siis sellest, elu ongi ju mitmekülgne :)
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Foorum läheb mölaks kätte

Postitus Postitas andrus »

Mis on saanud sellest "poliitika tegemise ega ideoloogiate üle arutlemise koht" keelust?

Ma arvan, et vaimse arengu esimesel, madalaimal astmel seisvate kaasfoorumlaste postitused, kus argumentatsiooni asendavad nime moonutamised ja "naljakad" pildid, ei lisa sellele foorumile sisukust.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Foorum läheb mölaks kätte

Postitus Postitas rbl »

Milliseid pilte sa silmas pead?
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Foorum läheb mölaks kätte

Postitus Postitas speedsta »

Asjalik jutt aatomirelva loomisest N-Liidus, aga nagu ikka läheb mölaks.

Ae moderaatorid, ootaks teiepoolset tihedamat tegutsemist ja kriitilisemat silma, et asjalikud teemad ei lõppeks sopaämbris. Asjasse mittepuutuvad kommentaarid eemaldada, me pole siin delhvi.
On meil ikka moderaatoreid?
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Foorum läheb mölaks kätte

Postitus Postitas soesilm »

Mul juba mõnda aega sügeleb sama probleem:
See on viimane näide: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... &start=135
See on üks varasemaid: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... &start=390

Ma imestan, et see möla lõppeb vist alles siis kui ... möla lõppeb. Ja kujutage nüüd ette mingit tüüpi, kes tahab vastavas teemas midagi lugeda :shock:
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Foorum läheb mölaks kätte

Postitus Postitas toomas tyrk »

Sul on ilmselt õigus selles punktis, et möla lõppeb siis kui möla lõppeb...

Koos eelmise postitusega näen ma siin tegelikult ka teist küsimust - kus on moderaatorid. Lühike vastus on, et neid (peaaegu) ei ole.

Mis puutub möla ajamisse, siis see on ilmselt osade foorumiliikmete orgaaniline vajadus. Ei taha siin kedagi nimepidi nimetada, sest tavaliselt leiavad nad omale vastavas teemas kaasamölajaid jne... Minu diagnoos on, et inimestel pole midagi targemat teha. Sest palgalisi kommenteeriaid pole veel kohanud.

Miks ma ise pole viitsinud eriti seda möla enam lõpetada - mul isiklikult on jäänud tunne, et ühes teemas möla sulgemine suunab selle (lühikese aja järel) teise teemasse. Aeg-ajalt lähevad mõned teemad päeva jooksul nii "pilvedesse", et kui ma ükskord õhtul seda vaatan, siis jääb üle ainult kukalt kratsida....

Tõsi, asjalikku teemasse asjalikku infot postitanud inimesel on ilmselt valus vaadata, kuidas tema postitatud infost lihtsalt üle sõidetakse ning jalgrataste käiguosi ning inimeste füüsilisi võimeid arutama hakatakse.

Kuna aga mölapidamatusega inimestel endal vastava oskuse üle kontroll puudub,
minul puudub aeg ning motivatsioon kogu selle möla kustutamiseks,
heal juhul suudan seda kanaliseerida ja mõned alamfoorumid sellest puhtad hoida,
praegused moderaatorid ei ole foorumi eriti sagedased külalised,

siis ma pakun välja, et üheks olukorrast väljatulemise variandiks oleks iga-aastaste moderaatorite valimise sisseseadmine.

Inimene, kes kandideerib, nõustub ka aasta jooksul neid kohuseid täitma. Moderaatorite arv, kandidaatide ülesseadmise ning nõustumiste kord on läbiräägitavad. Hääletamise moodul (anonüümne) on foorumisse sisse ehitatud.

Kui vabatahtlikke amrasuurile viskujaid leidub - teeme ära!
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Foorum läheb mölaks kätte

Postitus Postitas speedsta »

Ma arvan, et pole meiegi foorum mingiks erandiks.

Godwini seadus on Mike Godwini tähelepanek onlain-vestlustest.
1990. aastal sõnastatud seaduse kohaselt kasvab võrgudiskussiooni arenemisel tõenäosus, et keegi võtab jutuks Hitleri või natsid. Seejuures ei oma jutu teema tähtsust, Godwini arvates jõuab iga piisavalt pikk vestlus sarnaste tulemusteni.
http://et.wikipedia.org/wiki/Godwini_seadus
Kui on probleem, tõmba lõuga
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Foorum läheb mölaks kätte

Postitus Postitas andrus »

Kuule Kulibin tõmba nüüd oma loba pisut koomale. Sa ei pea kõigile kaasfoorumlaste postitustele vastama.
See sinupoolne suur hulk sisutühje postitusi hakkab tasapisi tüütama.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Foorum läheb mölaks kätte

Postitus Postitas soesilm »

Vabandage kui ma siin harrastusmoderaatorit mängin.
"Läheb mölaks kätte" hea näide on teema: Läti kaitsejõud (http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... &start=450).
Alates lk 31 - 33 (tänase seisuga) pole seal mingit juttu LÄTIST. Ei ole loll jutt aga Lätist on seal sama palju kui näiteks kartulitest.
Miks see mind häirib? Ma vaatasin, et keegi on midagi öelnud Läti kohta ... tuli välja, et hoopis suvalisel teemal lüüakse lihtsalt trummi.
Ja see ei ole märkus modele. See on liikmetele ...
Teadmistel pole eriti suurt väärtust, kui need pole korrastatud ja õiges kohas kasutatud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist