hiljutise natsi-teemaga seoses...

Reeglid, arvamused, ettepanekud
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

hiljutise natsi-teemaga seoses...

Postitus Postitas toomas tyrk »

Käis siin jälle kõva sõnadega vehklemine, kes või mis on õigem ja parem.

Sellega seoses peab vist järjekordse manitsuse maha lugema.

Kogu see teema on tänaseks lennanud ProPatria poolt lubatud prügikasti ning sinna ta jääbki. Kahjuks olen ise olnud viimasel ajal foorumist eemal ning seetõttu see ei lennanud varem sinna.

Nagu on kirjas foorumi reeglites - see ei ole poliitikate üle arutamise koht. Olen ka ise ühe erakonna liige, kuid ei reklaami siin oma ega selle erakonna poliitilisi vaateid. Siin tahaks näha ainult militaaria-teemalist juttu. See foorum on selle jaoks.

Teretulnud on iga militaaria huviline. Arutage siin vana-aja vibu tehnoloogiaid või tuumasõja stsenaariumeid. Nende arutelude jaoks ongi see foorum loodud. Kui inimese huvi on nõuka aja väeosad eestis, siis see ei tähenda et tegu oleks halvema foorumi liikmega, kui see kes käib 20. diviisi veteranidega kohtumas.

Mida ma siin foorumil üldse näha ei taha - need on isiklikud solvangud. See teema oli viimane, kus isiklikke solvanguid harrastanud foorumi liige pääses karistuseta. Edaspidi tuleb 3 km krossi, 100 kükki, 50 pumpa ning 1 päev read-only.

Terviseks
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

toetan sind igati.selline poliit jama jäägu muude lehtede pärusmaaks.kutsun ülesse järgnevaid hüsteerilisi teemasi IGNOREERIMA ja rahulikuks jääma.


AINUS,MIS LOEB,ON SEE,ET OLEME VABAD.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

:shock: ...ei räägi jah enam poliitikast,ei taha 3km krossi ega 100 kükki,pumpadest rääkimata,olen juba volkssturmiealine...
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Kus see prügikast asub ??? :lol:

Ma ikka ei saanudki vastust oma küsimusele: kuidas "neonatsid" Eesti iseseisvust ohustavad? (Neile, kes "prügikasti" sisuga tuttavad pole: teemaks oli "Eesti iseseisvust ohustavad madalalaubalised".) Lootsin, et teema algataja või keegi teine annab sellele vastuse, ent enne sulges Moderaator Adminni õigustes selle teema. Oleks võinud siiski veel kasvõi teema algatajale sõna anda. Tunnistan, et mul oli kange kiusatus kasutada moderaatorile antud õigust teema taasavada. Otsustasin siiski enne saata teema sulgejale PS-i. Osutub, et jäin hiljaks.

Mulle tundub, et on tagumine aeg teha siin (kasvõi eraldi teemana) selgeks, mida foorumipidajad mõistavad sõna "militaar-" all. Minu arvates ei saa üldisematel militaarteemadel vesteldes vältida poliitikast kõnelemist. Kui soovite piirduda siin vaid lõkmete-medalite või lahingudetailide kirjeldamisega, siis muidugi. Ent kui meid huvitavad nt militaarsete konfliktide põhjused, nende ärahoidmise võimalused vms, ei saa me poliitikast mööda vaadata. Poliitika on sageli ka "sõja jätkamine teiste, vägivaldsete vahenditega" (kusjuures "tsiviliseeritud" riikides on see vägivald enamasti vaimne).

Keda poliitika mitte üks raas ei huvita ("Mind ei huvita poliitika. Ma olen naine!" nagu öeldakse etenduses "Viimane sent" :wink: ), see ei pea vastavaid teemasid lugema ega sinna kirjutama. Eriti õrnahingelistele võib soovitada piirduda rubriikidega "Ost-müük", "Muu varustus" vms. Valik on siin suur.

Muidugi saab siin teha eraldi allfoorumi "Poliitika" (või "Militaarpoliitika" vms), kuhu siis sellised sensitiivsemad "alla 16 a teemad" saaks liigitada. Minu arusaamise järgi peaksid nad siiani sobima "Et juttu jätkuks" alla, kuna lehel http://www.militaar.net/index.php seisab selle tutvustusena must hallil "Vaba foorum kus võib arutada nii foorumi parendamisest kui üldse kõigil mujale mittesobivatel teemadel." See tekst on ikka veel muutmata. Tegelikult tekkisid reeglid hiljem, nii et mainitud tekst peaks olema reeglite suhtes ülimuslik. :twisted: Arvatavasti on mitmed foorumlased seda nii tõlgendanud, ja minu arvates täie õigusega.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Jajah, parem oleks juba asi ükskord korralikult sirgeks rääkida.
Kes kipub isiklike solvangutega loopima, tolle postid armutult prügikasti - rääkida saab ju ka ilma roppusteta/ähvardusteta.
Teema iseenesest põnev ja arvamusterohke. Praegu matsime ta poolelavalt kiirustades maha ja hõõgub nüüd ta tasakesi tuha all edasi.

Kas siiski ähvardab ja kui, siis millisel moel? Minu arvamus oli ja on - ei ja veelkord ei. Skinnlus on üleeuroopaline ilming ja siiamaani ei ole ta ühegi riigi iseseisvust veel ähvardanud. Nagu siin ennist kirjutati, on tegemist tagajärgedega silmaklappidega läbiviidud poliitikale mitte põhjuste enestega. Vaat neist põhjustest tasubki rääkida, et siis miks on selline liikumine tekkinud ja mismoodi temasse nüüd suhtuda.
Oleme vaba maa (?) ja arukas arutelu ei ole siin ju keelatud. Või kuidas...? :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Lühidalt- minu täielik toetus Kapral Karu ettepanekule!
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Toomasel on õigus. Ja minu isiklik arvamus on, et seda teemat lihtsalt ei ole võimalik mitte kunagi lõplikult sirgeks rääkida ja seetõttu muutubki Ta alati mõttetuks lahmimiseks ja lõpuks ka isiklikeks solvanguteks.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

tossom kirjutas:Toomasel on õigus. Ja minu isiklik arvamus on, et seda teemat lihtsalt ei ole võimalik mitte kunagi lõplikult sirgeks rääkida ja seetõttu muutubki Ta alati mõttetuks lahmimiseks ja lõpuks ka isiklikeks solvanguteks.
Mitte teema keerulisus ei muuda seda mõttetuks lahmimiseks, vaid ikka kommenteerijad, kel puudub väitlemise oskus ja arusaam, et niipalju kui on inimesi, niipalju on ka arvamusi ja veel- kõigile ei saa meeldida niikuinii.
See meeldimise asi kehtib foorumi reeglite kohta ka. Eks administraator ise otsustab, aga minu arvamus on, et vaid vabadus annab tiivad ( ja liiga vabad murravad ise oma tiivad).
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
kusti
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:14
Kontakt:

:)

Postitus Postitas kusti »

Pean nõustuma osalt Toomase ja osalt Kapral Karuga, raudristi viimase arvamusega 100% nõus!

Isiklikud solvangud tekitavad vale arusaamasid, kuid seejuures peitub nendes meeleheide või enesekontrolli puudumine ja sellel on oma võlu :roll: .

Kuid ei saa rääkida ainult lõkmetest ja vibudest, vahepeal peab olema nn vürtsikaid teemasid, muidugi ilma provotseerimisteta ja isiklike solvangutega. Kuid kardan, et seda oleks väga keeruline saavutada.

Tihtipeale kipuvad sellised teemad foorumile endale kahjulikuks, mitte, et teema mõte oleks halb, vaid seetõttu, et eetika koodeksist ei peeta kinni ja tekib selline tähenärimine, mis tekitab palju möödarääkimisi jne.

Kuid mis me siin ikka analüüsime, jäävad üle sellised variandid:

*kas teha täiesti uus foorum, kus võib rääkida kõigest ja on täielik sõna vabadus. (see hakkaks vaevleme arukate inimeste puuduse käes arvatavasti ja KAPO-l oleks lõbu laial)

*Militaar.net teeb nn poliit teemadele, mis on Eesti ajalooga ja sõjandusega seotud, oma lahtri ja moderaator sekkub siis, kui asjad lähevad isiklikuks ja teema muutub arulagedaks lahmimiseks. See seab muidugi ohtu foorumi maine.

*Sellised mehed, kes tahavad poliitika üle vaielda, mingu delfisse ja tundku sellest rõõmu ning las kõik ülejäänud jääb nii, nagu on.


Kindlasti on veel variante, võiksime neid pakkuda, äkki anname moderaatoritele mõtlemisainet juurde, kuid usun, et nad on neile niigi mõelnud, kuid alati on hea teada ka sihtgruppi arvamust.

Kapral Karule- mul pole olnud viimasel ajal erilist interneti võimalust ja seega on raske süveneda teemasse täielikult, vastan Sulle siis, kui tekib võimalus internetis kauem olla.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Hm, aga kuidas neid karistusi rakendama hakatakse? Tahaks publikuks hakata kui mõni mees krossi jookseb. Aga muidugi võin lugeda kõrval ka tehtud kätekõverdusi...
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Neonatsid? Oh, jälle näeb mõni kusagil luulusid... Kas ikka tasub sel teemal siin vaielda, minge kuhugi mujale kraaklema.
P.S. Loodan et ei pea nüüd ise hakkama krossi lippama ... :roll:
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Mina toetan ka Kapral Karu.

Kuidas rääkida sõdadest nii, et ei puuduta poliitikat. :?: :?: :?: [/quote]
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

hugo1 kirjutas: Kuidas rääkida sõdadest nii, et ei puuduta poliitikat. :?: :?: :?:
Kui oskad seda sõjast rääkimise juures kõrvalteemana teha, pole midagi hullu...
Kui ei oska... küll siis õpetame! :lol: :lol:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Nõus täielikult Propatria ja Toomase otsusega. :)
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

propatria kirjutas:
hugo1 kirjutas: Kuidas rääkida sõdadest nii, et ei puuduta poliitikat. :?: :?: :?:
Kui oskad seda sõjast rääkimise juures kõrvalteemana teha, pole midagi hullu...
Kui ei oska... küll siis õpetame! :lol: :lol:

ProPatria
"Militaar" on üsna laia mõiste, ka poliitikateemasid võib mõistlikkuse piires arutada, peaasi, et postitajad oma emotsioone vaos hoiaksid ja isiklike solvanguteni ei laskuks!
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist