militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Überpolkovnik
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mär, 2007 14:40
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Überpolkovnik »

Kriku kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Kui asi on lihtsalt teemaväline, siis teeme uue teema - Seaduslik migratsioon.
Ei toeta. See ei haaku foorumi temaatikaga.
Nüüd tõstan mina käpad.

Migratsioon (seaduslik või mitte) ei haaku foorumi temaatikaga? Päriselt? Saan sellest aru, kui teemapüstitus on ebamugav ning viltuvedav ning sestap pigem mitte jutuks võtta. Migratsioon, ränne, inimeste füüsiline liikumine ühelt alalt teisele, püsiv elukoha vahetus - on vägagi militaariaga nii kaudseid kui otseseid ühisosi omav. Iseküsimus, kas tahetakse soiguda migratsioonist ja pagulastest (kui sellisest), või teha riigikaitsealaseid järelmeid/arutelu.
Käin käed taskus ringi ja targutan.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Veel üks moment - mis haakub siintõstatet küsega.

Hetkeseisuga on foorumi omanik endale võtnud õiguse otsustada, millised postitused eesti poliitika teemas on poliitpropaganda ja millised ei ole - no mis on muidugi nonsenss. Sest sellega on foorumi omanik valinud päevapoliitilises võitluses poole ja omistanud endale lõpliku tõe indulgentsi :lol:

Tegelt näengi ma siin ainult ühte täiesti läbipaistvat väljapääsu - mis oleks kõigi poliitikateemade kustutamine foorumist.. sest foorumi tänane omanik on ilmselgelt kallutatud :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Dr.Sci »

Borja kirjutas:Veel üks moment - mis haakub siintõstatet küsega.

Hetkeseisuga on foorumi omanik endale võtnud õiguse otsustada, millised postitused eesti poliitika teemas on poliitpropaganda ja millised ei ole - no mis on muidugi nonsenss. Sest sellega on foorumi omanik valinud päevapoliitilises võitluses poole ja omistanud endale lõpliku tõe indulgentsi :lol:

Tegelt näengi ma siin ainult ühte täiesti läbipaistvat väljapääsu - mis oleks kõigi poliitikateemade kustutamine foorumist.. sest foorumi tänane omanik on ilmselgelt kallutatud :|
Kõik me oleme kallutatud...
poliitikateemade kustutamist siiski ei poolda, kuid katsuks poliitikas mitte isiklikuks minna.
Ma saan aru küll et teinekord tahaks klaviatuuri asemel haarata rapiiri - aga kui lähtume demokraatlikest printsiipidest poliitilises diskussioonis, siis prooviks istuda ümber ümmarguse laua ja rääkida...
(Mis ei tähenda et isikliku solvangu korral rapiir haaramata jääb)
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas toomas tyrk »

Hm, kui nüüd häässti pikalt meenutada, siis see poliitteema sai ikka loodud foorumiliikmete tungival pealekäimisel. Ja suuresti vastu minu tahtmist. Ei ole mina seda päevapoliitika värki siia foorumisse toonud ja tegelikult üsna harva ka postitan selles teemas.

Ja mis puutub minu ilmselgesse kallutatusse, siis loomulikult on mul oma maailmavaade olemas ja ma pole seda ka kunagi varjanud. Pole aga seda ka kunagi kellelegi siin peale sundimas käinud (loe veelkord - poliitteemas postitan harva), ja pole kedagi ka tema maailmavaate pärast siit foorumist bänninud.

Bännimised on tulnud ikka muudel põhjustel.

Mis puutub eraldi migratsioonipoliitika teema loomisest foorumis, siis kipun pigem siiski Kriku arvamust toetama. Kui ajaloos tagasi vaadata, siis on migratsioon ("rahvaste rändamised") muidugi vägagi topic. Samuti ka praegune "rahvaste rändamine" (mis on aga siiski ebaseaduslik migratsioon), mis on ka foorumil kajastatud, teema pealkiri küll räägib põgenikest. Aga nii palju kui see julgeolekupoliitiliseks on kujunenud - sündmused ikka kajastamist leiavad ning arutelu on täiesti võimalik.

Hakata aga siin veel arutama migratsioonipoliitika üle (kas ainult Eesti? või üldse erinevate riikide?), see oleks täiesti uue Pandora laeka avamine. Ja ma kujutan väga hästi ette, miks Kriku selle vastu on. Mina olen ka.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Üks aspekt veel.

Foorum on seni olnud valdavalt sündmusepõhine. See tähendab, arutatakse konkreetseid juhtumeid või ajaloolisi sündmusi (õnnetus, sõda, revolutsioon jne). See põhimõte, et abstraktsemad targutused, mis otseselt sõjandusse või sõjatehnikasse ei puutu, toimugu mujal, on fikseeritud ka reeglites:
Militaar.net foorum ei ole poliitika tegemise ega ideoloogiate üle arutlemise koht.
Postitused poliitikast on lubatud ainult militaar(ajaloo) kontekstis. Üldised arutelud ideoloogiatest, totalitaarsetest režiimidest ning nende kuritegudest ei ole siin sobivad.
Jah, muidugi on nii seaduslikul kui ebaseaduslikul migratsioonil julgeolekumõõde. Aga täpselt sama käib ka näiteks religiooni või põllumajanduse kohta. Minu arust ei ole meile siia vaja trobikonda uusi ja üldisi teemasid sellest, kuidas im(migratsioon) ühiskonda muudab, milles seisneb religiooni olemus, kas GMO-sid peaks lubama, kommunismi inimvaenulikkusest vms. Seda väga lihtsal põhjusel, et nende kahtlemata huvitavate ja oluliste küsimuste arutamiseks on muud kohad juba olemas.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Martin Peeter »

Borja kirjutas:Veel üks moment - mis haakub siintõstatet küsega.

Hetkeseisuga on foorumi omanik endale võtnud õiguse otsustada, millised postitused eesti poliitika teemas on poliitpropaganda ja millised ei ole - no mis on muidugi nonsenss. Sest sellega on foorumi omanik valinud päevapoliitilises võitluses poole ja omistanud endale lõpliku tõe indulgentsi :lol:

Tegelt näengi ma siin ainult ühte täiesti läbipaistvat väljapääsu - mis oleks kõigi poliitikateemade kustutamine foorumist.. sest foorumi tänane omanik on ilmselgelt kallutatud :|
Ma olen selle vastu, sest esiteks jääks foorum selle peale üsna vaikseks. Enamik postitusi on pigem poliitika, mitte sõjandus.
Teiseks meenutaks seda Clausewitzi surematut definitsiooni - sõda on poliitika jätkamine teiste vahenditega. Eriti aktuaalne on see tänapäeval, kui taas moodi on läinud igasugu hübriidsõjad.
Kolmandaks on Eesti julgeolekut siiani tagatud peamiselt Välismini kaudu. Seepärast võiks pigem mingi Eesti välispoliitika teema teha. Ja see migratsioonikompakt on ikkagi välispoliitiline akt, ehkki sai sisepoliitikas oluliseks teemaks. Ka meie erinevad rahvale kirjutavad julgeolekuspetsialistid on pigem välispoliitika taustaga.
Aga selle praeguse poliitikateema piiritlemine ja modereerimine on tõesti raske küsimus. Otsene parteipropaganda muidugi tuleks välja modereerida kindlasti. Aga parteipoliitilistest seisukohtadest tulenevalt kellegi kritiseerimine ilmselt peaks jääma, kui seal mingit argumenti ka ikka lisatud on. Emotsioonide puhul on tõesti kustutamine ja karistamine vältimatu. Aga samas võiks foorum meie trollimiste, valeuudiste ja kahjuks ka strateegilise kommunikatsiooni tingimustes aidata akf-l vahet teha olulise ja ebaolulise ning tõe ja vale vahel. Ja see ei ole võimalik vaidlemata. Aga see eeldab, et diskussioon on sisuline ning trollimine, "katkine plaat", demagoogia ja "ülekarjumine" tuleks ellimineerida.
Aga see on minu arvamus.
Dona nobis pacem!
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas LeBon »

Foorum on seni olnud valdavalt sündmusepõhine. See tähendab, arutatakse konkreetseid juhtumeid või ajaloolisi sündmusi (õnnetus, sõda, revolutsioon jne). See põhimõte, et abstraktsemad targutused, mis otseselt sõjandusse või sõjatehnikasse ei puutu, toimugu mujal, on fikseeritud ka reeglites:
Sa Kriku ühinesid foorumiga küll 2010 aastal aga kasvõi teemasid liites-lahutades oled kursis ka varasemate teemadega ja küllap nõustud, et kui algusaastatel oli igasugune ideoloogiline, poliitiline ja laiemalt militaariaga mitteseotud värk keelatud, siis ühel hetkel ähvardas seda foorumit väljasuremine ja piirid lasti lõdvemaks. Ja selge seegi, et teist varianti ei olnud. Muidu oleks foorunm välja surnud.
Viimastel aastatel on olnud poliitika, et rääkida ja arutleda võib pmst kõige üle ja minu arvates on see pigem OK sest paljudel teemadel pole nagunii otseselt sõjanduse või ajalooga pistmist. Ma ise olen usin lugeja ka mõnes muus foorumis ja ei näe problat selles, kui arutatakse kavõi selle üle, kas naissportlastest pandavam on Saskia A. või Kelly S., eeldusel, et see arutelu toimib suht tsiviliseeritult ja õiges alateemas.
Ma poleks muidu sõna võtnud aga see ei vasta ju ammu juba reaalsusele, et sõjandusega mitteseotud kommentaarid on keelatud.
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

LeBon kirjutas:Ma poleks muidu sõna võtnud aga see ei vasta ju ammu juba reaalsusele, et sõjandusega mitteseotud kommentaarid on keelatud.
Enda teada ma seda ka ei väitnud... :scratch:
Kasutaja avatar
Überpolkovnik
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mär, 2007 14:40
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Überpolkovnik »

LeBon kirjutas:Ma ise olen usin lugeja ka mõnes muus foorumis ja ei näe problat selles, kui arutatakse kasvõi selle üle, kas naissportlastest pandavam on Saskia A. või Kelly S., eeldusel, et see arutelu toimib suht tsiviliseeritult ja õiges alateemas.
Kurat, seda oli praegu ebamugav lugeda. Kui on võimalik nooruke vigursuusataja kui pandavuse subjekt asendada kellegi teisega, siis olen ideeliselt valmis samal ajal aknast välja vaatama.
Käin käed taskus ringi ja targutan.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas LeBon »

Kriku kirjutas:
LeBon kirjutas:Ma poleks muidu sõna võtnud aga see ei vasta ju ammu juba reaalsusele, et sõjandusega mitteseotud kommentaarid on keelatud.
Enda teada ma seda ka ei väitnud... :scratch:
Ok jah, ma pidasin silmas sedalauset "See põhimõte, et abstraktsemad targutused, mis otseselt sõjandusse või sõjatehnikasse ei puutu, toimugu mujal, on fikseeritud ka reeglites". Aga OK, võib-olla väljendusin halvasti ja kindlasti polnud kommentaar kuidagi norimisega mõeldud.
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas PaganHorde »

Dr.Sci kirjutas:Lp. Moderaator/omanik. Ma teen nüüd teadlikult korduspostituse, riskides puhkusele saatmisega. Aga oleks siiras soov - nii minu - kui paljude teiste poolt - kui postitus eemaldatakse võiks tulla postitajale (kasvõi e-mailile teade - kes eemaldas, ja miks, saaks rahulikult privaatselt läbi rääkida)
Räägi ikka enda eest.
Mina küll ei soovi saada moderaatori igakordset teavitust privaatsõnumiga, sellepärast et mingid lumehelbekesed solvuvad nüüd, et kui mõni minu postitus ei sobinud. Kui postitus kaob siis tuleb teha omad järeldused, mis seal mingit aru veel pidada.
Borja kirjutas:Veel üks moment - mis haakub siintõstatet küsega.

Hetkeseisuga on foorumi omanik endale võtnud õiguse otsustada, millised postitused eesti poliitika teemas on poliitpropaganda ja millised ei ole - no mis on muidugi nonsenss. Sest sellega on foorumi omanik valinud päevapoliitilises võitluses poole ja omistanud endale lõpliku tõe indulgentsi :lol:

Tegelt näengi ma siin ainult ühte täiesti läbipaistvat väljapääsu - mis oleks kõigi poliitikateemade kustutamine foorumist.. sest foorumi tänane omanik on ilmselgelt kallutatud :|
Kui sa ise modereerisid foorumit kas siis sinu otsused olid ka nonsenss? Kuidagi peab korda hoidma, tead ju ise ka seda. Ja kui ikka teatud seltskond on nagu üks mees lolliks ära keeranud oma parteid kiitva verbaalse kõhulahtisusega siis tulebki nende postituste sisu rookida & bännida jne.

Minu ettepanek oleks - 1 kuu enne valimisi poliitika teema kinni panna. Ja igaltpoolt mujalt foorumist toorelt kõik poliit saast välja rookida.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas toomas tyrk »

Praeguseks juba 3 nädalat peale valimisi, aga poliitteemad on endiselt kuumad. Ja rahunemise märke ei ole. Ütleks, et iga postituse kohta kusagile muudesse teemadesse on 2 postitust (kui mitte 3) poliitteemadesse. Kusjuures mingit erilist arutelu ei ole ka märgata. Igaks oma usu eest.

Seega, vähemalt kuni uue valitsuse moodustamiseni, lähevad 5 kõige aktiivsemalt sisepoliitilist teemat lukku.

Pärast vaatame edasi.

Edit: kokku sai isegi 7 teemat...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas:ps. Valitsus on ametis, kas poliitteemad saab vabaks lasta. Näiteks sõda TalTech üle käib täie hooga, on jõudmas suuremalt ajakirjandusse ja Aaviksoo+Kuratoorium+nende poolt palgatud advokaadid on andnud ennetava löögi tänases Postimehes.
Ei toeta. Foorum toimib minu arust paremini ilma päevapoliitilise sõneluseta.

Aaviksoo küsimuses on sul muidugi iga nurga alt õigus, aga parimagi tahtmise korral ei anna seda julgeolekuga siduda...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas toomas tyrk »

Jah, on olnud aega vaadata ja atra seada.

Ei näe ühtegi põhjust, miks peaks taganema foorumi reeglites sätestatust
Militaar.net foorum ei ole poliitika tegemise ega ideoloogiate üle arutlemise koht.
Postitused poliitikast on lubatud ainult militaar(ajaloo) kontekstis.
Ei näe vajadust neid üldpoliitilisi arutelu teemasid avada.

Nagu kogemus on näidanud - põrsas leiab ikka oma lombi. Nii et pigem on kogemus, et tuleks hoiduda põrsastest.

Kui aga pori on lihtsalt vabalt saadaval, siis saabuvad kärbsed. Nende püüdmine ei ole aga inimesele jõukohane töö.

Nii et jääks ikka foorumi põhiteema juurde.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Dr.Sci »

toomas tyrk kirjutas:Jah, on olnud aega vaadata ja atra seada.

Ei näe ühtegi põhjust, miks peaks taganema foorumi reeglites sätestatust
Militaar.net foorum ei ole poliitika tegemise ega ideoloogiate üle arutlemise koht.
Postitused poliitikast on lubatud ainult militaar(ajaloo) kontekstis.
Ei näe vajadust neid üldpoliitilisi arutelu teemasid avada.

Nagu kogemus on näidanud - põrsas leiab ikka oma lombi. Nii et pigem on kogemus, et tuleks hoiduda põrsastest.

Kui aga pori on lihtsalt vabalt saadaval, siis saabuvad kärbsed. Nende püüdmine ei ole aga inimesele jõukohane töö.

Nii et jääks ikka foorumi põhiteema juurde.
Ok, nõus. Sest Nagu ütleb Postimehe juhtkirja viimane lause: "Presidendi palutud sada vihavaba päeva lõppesid enne, kui loendur käimagi läks."
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist