www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 23 Jaan, 2019 0:32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 276 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 02 Mai, 2018 22:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Jaan, 2014 10:00
Postitusi: 3690
Asukoht: Estland
https://menu.err.ee/828162/fotograaf-si ... advustamas

Video lõpus teeb tädi teadlikult või teadmatult veidi propat tunnustamata riikidele.
https://et.wikipedia.org/wiki/Tunnustam ... 3%9Chendus

Oma parlament irw.

_________________
https://www.propastop.org/
Propamon: uus robot propaganda otsimiseks
World Alert Map


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 02 Mai, 2018 23:21 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Nov, 2005 23:59
Postitusi: 1965
Asukoht: Lõuna
VENE MEEDIA PÄEVIK | Ehk on Müllersonil tõesti õigus - Eesti ohverdas end USA geopoliitiliste huvide nimel?
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/vene-m ... d=81954311
Tsiteeri:
Õigusteadlase Rein Müllersoni esinemisele Simferoopolis on antud ebaproportsionaalselt suur tähendus. Tema püüded õigustad Venemaa agressiooni Ukraina vastu ei muuda kuidagi Krimmi ning Donbassi teatud piirkondade deokupeerimise tempot.

Müllerson on Vene meediakanalite poolt üles puhutud persoon. Oma venekeelsetes kirjutistes puudutab ta erinevaid teemasid, k.a neid, mis puudutavad vahetult Eestit. Ning see ongi Müllersoni publitsistliku kunsti kõige huvitavam aspekt.

Nõnda hindas ta intervjuus Vene infoagentuurile RIA Novosti Eesti välispoliitikat nõnda: „Eesti välispoliitika on täna täielikult allutatud USA poliitika huvidele ning liigub igasuguse kõikumiseta Ameerika faarvaatris."

Tegemist on Vene propaganda otsese postulaadiga, mida Kreml kasutab oma agressiivse tegevuse õigustamiseks nii Ukrainas kui Gruusias. Kumbki neist riikidest paistab Venemaa juhtkonnale mitte iseseisvana, vaid täielikult USA huvidele alluvana. Seega polnud Vene vägede sissetung nii Gruusiasse ja Ukrainasse mitte sõda iseseisvate riikide vastu, aga geopoliitiline võitlus Venemaa ja USA vahel.

Müllerson selgitab samas intervjuus: „Kuid see ei tähenda üldsegi, nagu toetaks kogu Eesti ühiskond seda [ameerikameelset] vektorit. Ärimehed, põllumajandustöötajad, tootjad on kõik väga rahulolematud. Eesti ohverdab oma majandushuvid geopoliitiliste huvide nimel, aga need pole mitte Eesti, vaid USA huvid."

See on samuti üks Vene propaganda teese, mis viib selleni, et Venemaa ei sõdi mitte gruusia ja ukraina rahvaste vastu, vaid vabastab neid Washingtoni teenivatest ameerikameelsetest valitsevatest klikkidest.

Vennasrahvad

Intervjuus ajalehele Krõmskaja pravda nimetas Müllerson mitte üksnes Ukraina, vaid kõikide teiste endiste nõukogude rahvaste, „kellele enamik venelasi vaatab veel kui vendadele", hädade peapõhjuse. Müllersoni meelest tuleneb kõik halb NATOst: „Kui Ukraina astuks tõepoolest NATOsse, saaks Krimmist järjekordne platsdarm Venemaa ümbritsemiseks NATO baasidega. Sevastoopol on kõige sobivam mereväebaas. Nii et Venemaa jaoks oli küsimus tõepoolest riigina ellujäämisest."

Siin tekib küll loogiline küsimus: aga kas Tallinn või Paldiski või Riia Klaipedaga pole NATOle sobivad mereväebaasid? Ning kui on, siis mida soovitaks Müllerson Venemaal ete võtta?

Osalise vastuse sellele küsimusele andis Müllerson intervjuus Rossiiskaja gazetale: „Venemaa jaoks on oluline aspekt NATO liikumine itta Venemaa piiride äärde. Arusaadav, et Venemaa püüab mitte lasta end tema suhtes mittesõbraliku organisatsiooni poolt ümbritseda."

Lähemalt rääkis sel teemal Müllerson artiklis, mis on avaldatud üle maailma kremlimeelseid tegelasi koondava klubi Valdai portaalis. NATO kohta kirjutas Müllerson järgmist: „NATO laienemine itta oli 20. sajandi lõpu ning 21. sajandi alguse suurim geopoliitiline tragöödia".

Kaitse misjonärlike püüdluste eest

Seejuures tunnustab Müllerson NATO positiivset rolli minevikus, mil Põhja-Atlandi allianss „garanteeris Washingtoni Euroopa liitlaste julgeolekut Moskva misjonärlike püüdluste eest."

Praegusel ajal on aga suurriiklik šovinism, mida Müllerson nimetab „misjonärlikeks püüdlusteks", saanud sisuliselt putinliku Venemaa välispoliitiliseks doktriiniks. Sellele vaatamata ei leia Müllerson, et NATO peaks garanteerima oma Euroopa liitlaste, s.h Eesti julgeolekut.

Veelgi enam, Müllersoni hinnangul kujutab NATO endast Euroopale suurt ohtu: „NATO on muutunud mitte üksnes Venemaa, vaid ka Euroopa vastaseks organisatsiooniks, sest Atlandi alliansi raamides jättis Washington Euroopa ilma väikseimatestki võimalustest ajada sõltumatud välispoliitikat, seda eriti Euroopa ning rahvusvahelise julgeoleku küsimustes. Ilmselgelt seetõttu peavadki paljud eurooplased praegusi pingelisi suhteid Venemaa ning lääne vahel üheks praeguse sajandi suurimaks rumaluseks, mille tekke on põhjustanud ennekõike lääne poliitiliste eliitide poliitika."

Nõnda annab Müllerson sisuliselt propagandistliku õigustuse tulevastele võimalikele Venemaa tegevustele Baltimaade vastu: kui Kreml peaks seda vajalikuks, ei võitleks ta Eestis mitte „vennaliku eesti rahva", aga „ameerikameelse poliitilise eliidi" vastu.

Muidugi, vaevalt et Müllerson taolisi õigustusi kirja paneks. Veelgi enam, küllap ei huvitagi Vene propagandiste, mida Eesti õigusteadlane ühest või teisest küsimusest arvab. Venemaa propagandatööstuse jaoks on Müllerson lihtsalt sobiv heerold nende läkituste jaoks.

Relvastatud inimesed Tallinna tänavatel

Näitena võiks klikkida rahvusvahelise meediaklubi Format A3 leheküljel. Sama klubi organiseeris Müllersoni sõidu Krimmi. Format A3 juhib Komsomolskaja pravda tuntud vaatleja Galina Sapožnikova, kes juhib veel üht „meediaklubi". Viimane tegutseb Eestis Impressumi nime all. Aga Format A3 tegutseb peale Krimmi eel Moldovas, Valgevene, Leedus ja Lätis.

Nõnda siis tsiteeritakse Format A3 leheküljel Müllersoni sõnu Simferoopoli avalikul kohtumisel: „Linnades, kus ma elan, nii Tallinnas kui Londonis, on praegu kõikjal tänavatel relvastatud inimesed. See on arusaadav, terrorismioht ikkagi".

Pole võimalik ette kujutada, et terve mõistuse juures olev inimene näeks kõikjal Tallinnas relvastatud inimesi. Pigem andsid Vene propagandistid tema sõnadele enda jaoks sobiva kõla. Selles pole ka midagi imekspandavat. Kummaline aga, miks tuntud õigusteadlane ei märka, kuidas Kreml kasutab tema nime ning staatust ära oma propagandaeesmärkidel.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 04 Mai, 2018 2:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Apr, 2017 2:39
Postitusi: 162
Ah, see Müllerson on venemeelselt keerutanud juba perestroika ajal. Labane valetaja lihtsalt.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Põrutavad uudised
PostitusPostitatud: 04 Mai, 2018 14:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Nov, 2005 20:19
Postitusi: 1501
Asukoht: Tallinn
Kas te teadsite, et Waffen-SS pataljonis "Narva" ei olnudki üldse eestlasi, need olid kõik baltisakslased, kes olid 1930. aastatel oma saksa nimed eestistanud, kuna Eesti Vabariigis saksa nimedega isikuid ehk siis sakslasi kiusati koledasti (venelasi muidugi ka, kuidas siis muidu). Nii väitis üks meie muulas-kaasmaalane Tallinnast, kes hiljuti Ukraina foorumil REIBERT.info koledal kombel möllama hakkas oma "teadmistega" Eesti ajaloost. Tal oli meie ajaloost palju isepäraseid teadmisi, aga täna vaadates olid Ukraina moderaatorid kogu selle jura ära kustutanud. Isegi kahju, tahtsin just teiega jagada ...
PS Vbl sobib see paremini propaganda teemasse, aga mulle jäi küll mulje mitte trollist, vaid vatnik arvab teadvatki nõnda.

_________________
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 09 Mai, 2018 10:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Apr, 2017 2:39
Postitusi: 162
Eilses TTV saates Mõtleme taas esines jalgpallilegend Ubakivi järjekordsete vandenõudega. Tähtsaim, millest teada saime oli see, et NL lagunemine on KGB soovunelm, et ka nende juhid saaksid tulevikus sama rikkaks saada, kui nende lääne kolleegid, sest N.Liidus olid juhid vaesed, kogu varandus oli neil riigi oma ja kui maha võeti, jäid vaesteks.

Sellega selgus muuseas ka Putini järjekordne vale, kes pidas NL-i lagunemist suurimaks katastroofiks.

Samuti on eestlased lollid, et on russofoobid ja toetuvad USA-le, kes nagunii reedab või müüb Eesti maha. Justkui tõestuseks toob Selter-Ribbentropi leppe, mille saksa hiljem reetis Molotovi leppega.

jne. Miks selline saade siiski üldsegi aset leiab?

Kas olen äkki sellega üldsegi kuskil vales teemas?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 14 Mai, 2018 21:47 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 13336
Asukoht: Viljandimaa
Omastamisele kaasa aitamises süüdi mõistetud troll lubab ära surra: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=82096839

Kriku avaldab trollile toetust.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 15 Mai, 2018 8:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juun, 2014 20:52
Postitusi: 1494
Kriku kirjutas:
Omastamisele kaasa aitamises süüdi mõistetud troll lubab ära surra: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=82096839
Kriku avaldab trollile toetust.
Mis mõttes?
Kas asja lõpetamise osas või selles, et lubas ära surra ... ? :lol:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 15 Mai, 2018 9:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Okt, 2012 23:11
Postitusi: 1328
Asukoht: Reval
Kriku kirjutas:
Omastamisele kaasa aitamises süüdi mõistetud troll lubab ära surra: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=82096839
Kriku avaldab trollile toetust.

Tüüpiline muidusööja ''avaldus'' - kui korra elus peab midagi reaalset tegema siis on kõik pahad.

_________________
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 15 Mai, 2018 13:13 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Jaan, 2007 22:54
Postitusi: 674
mart2 kirjutas:
Kriku kirjutas:
Omastamisele kaasa aitamises süüdi mõistetud troll lubab ära surra: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=82096839
Kriku avaldab trollile toetust.
Mis mõttes?
Kas asja lõpetamise osas või selles, et lubas ära surra ... ? :lol:

Kolmas võimalus mida poliitikud kasutavad.
Tuleb rääkida nii, et kõik vastanlikud kuulajad jääksid uskuma,
" See poliitik on tegelikult meie poolt ja ainult viisakuse
pärast ei ütle seda välja!"


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 16 Mai, 2018 19:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5462
Cambridge Analytica vilepuhuja annab tunnistusi USA senaatorite ees.

https://www.theguardian.com/uk-news/liv ... enate-live


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 17 Mai, 2018 17:43 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 6237
Vene propaganda vastu võitlemisest
Pilt
https://elpais.com/elpais/2018/05/11/in ... 58778.html

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Viies kolonn
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2018 20:12 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 19 Mai, 2018 18:31
Postitusi: 3
Tere. Esimene postitus.

Ukraina teemas on hjl85 postitus mamai surmast koos twitteri lingiga.
https://twitter.com/natohawks/status/997414570380709888

Postitama ajendas see, et minule ainuke silma jäänud vastuvoolu ujuv kommentaar "Человек убит. Начинайте громко гавкать." on kasutajalt ilmar
@hrundel13 Tema meelsus paistab selgelt silma tema twitteri lehelt ja asub ta vist Tallinnas.
https://twitter.com/hrundel13
Arvatavasti pingutan üle, kuid jääb mulje, et sattus twitteri lehele ta läbi mil.neti, sest tema mõttekaaslasi seal rohkem ei tundu olevat.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 16 Juun, 2018 21:53 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 8:51
Postitusi: 1351
Asukoht: Rahu ja Sõpruse tänaval :)
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/jakko- ... d=82670903
?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 16 Juun, 2018 22:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 16358
Seened või seemned? Emmast-kummast isand Väli end segi kamminud on? Trumpi avaldus Trumpi avalduseks, aga fakti, et kohe peale avaldust teatas USA välisministeerium, et Krimmi küsimuses pole USA seisukoht grammigi muutunud ja sanktsioone ei muudeta enne, kui Krimm taas Ukraina osa on, jätab isand Väli tagasihoidlikult mainimata...

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kremli trollidest
PostitusPostitatud: 16 Juun, 2018 22:41 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 8:51
Postitusi: 1351
Asukoht: Rahu ja Sõpruse tänaval :)
Tsiteeri:
Kolumnist ja Tallinna TV saatejuht Jakki Väli on kindel, et et järgmine valitsus peab kevadel 2019 hakkama otsima teid selleks, et taastada kontaktid Kremliga. Tema sõnul jõuab see teadmine Eesti poliitikute ajudesse juba lähema poole aasta jooksul.

Oleks see tõsiselt esitatud väide, siis tuleks küsida: kuidas see poole aasta pärast väljenduma hakkab?
Aga see pole vist muud kuid trollimine.
Tsiteerides hr Välit ühest saatest: "Ega ta seda teksti ise ei kirjutanud, me kõik teame väga hästi et ... " :)
Väga raju ikka!

Ja siis muidugi omaette teema on hiinlaste mängutoomine - nemad häirivat teda Peterburis hoopis rohkem, kui venelased!
No miks peaksid venelased Peterburis üldse kedagi häirima?
Ja miks häirivad intelligentsed hiina turistid ühte Eesti turisti?
Aga sellest ei tahtnud ma üldse rääkida :lol:

Tähelepanuväärne on see, et nn peavoolumeedias saavad sõna kõik "peavoolu vastased".


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 276 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt