www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 23 Juun, 2021 3:01

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 415 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 29 Mär, 2019 17:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 3040
No Ernits ongi korralik poliitlimukas, algul viskus Batja ees kummargile ja nüüd vahetas leivaisa ja korraga oli meeletu konservatiiv valmis. Kui ta veel usinalt Batja huve teenis, siis sai mõningaid ta sõnavõtte loetud, mis tekitasid ikka tugevat okserefleksi ja nagu näitas kaasfoorumlane, jätkab ta uues parteis vanaviisi. Kui ta kunagi erialaselt kirjutas, oli tegu huvitavate tekstitega, ei tea, kus tal see ärakeeramine järsku toimus või oli tegu pikemaajalise protsessiga.

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 13:49 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1657
Kreml esitleb Lääne sanktsioone muu hulgas välisvene kogukondade olukorda raskendavate meetmetena. Seesuguseid sõnumeid edastab end Eestis venekeelse elanikkonna esindajaks nimetav Venemaa Kaasmaalaste Koordinatsiooninõukogu (VKKN). Sellel Venemaa Föderatsiooni (VF) Suursaatkonna moodustatud ja juhitud kooslusel puudub tegelik esindusfunktsioon ja otsene seos kohalike rahvusvähemustega. Kreml kasutab siinkohal juba korduvalt, fašismi-natsismi fabritseeritud süüdistuste näitel proovitud meetodit: kõigepealt tekitatakse näiline probleem, väidetav russofoobia ELis, mida VF seostab sanktsioonide ja Skripali juhtumile järgnenud diplomaatide väljasaatmisega. Seejärel hakatakse seda ise lahendama või selle vastu võitlema – näiteks loodi nn russofoobide nimekiri, arendatakse russofiilide liikumist ELis. Teiste riikide valimistesse sekkumise taustal üritas Kreml kohalike saatkondade kaudu 2018. a elavdada vene kogukondi seoses Venemaa presidendi valimistega. Eestis võis märgata pigem valijate kaugenemist ja ükskõiksust Kremli režiimi suhtes. Vene saatkond kasutab olematu mainega VKKNi, et täita Vene välisministeeriumi suuniseid. Viimased tekitavad saatkonnas pidevat peataolekut, sest sageli ei ole Kremli ideoloogid kuigi hästi kursis kohalike oludega. Käsu korras ja läbimõtlematult antud suuniseid täidetakse kohapeal vastumeelselt, vastavalt oskustele/võimalustele ehk fabritseerides raporteid ja manipuleerides andmetega. Kreml püüdis 2018. a intensiivistada võitlust vene keele ja venekeelsete massiteabevahendite pärast, mida ELi riikides väidetavalt diskrimineeritavat. Siia loetellu lisandub suursaadik Aleksandr Petrovi üleskutse VKKNi liikmetele otsida ja edastada saatkonnale näiteid Eesti natsimeelsusest – ehk tegelikult lihtsalt väljamõeldud süüdistusi – , mis on alati olnud Kremli Eesti-suunalise mõjutustegevuse põhisõnumeid. Reaalsuses lähevad seesugused üleskutsed korda vaid kõige truualamlikumaile Kremli lõhestuspoliitika aktivistidele, kes elavnevad peamiselt omakasu lootuses.
Siseintriigides vaevlevad Kremli-meelsed poliitiliste ambitsioonidega ühendused üritavad üksteisest erineda äärmuslike seisukohtadega, millel Eesti ühiskonnas arvestatav toetus puudub. Küll aga valitakse aktiviste Eestis toimuvat kirjeldama Kremli kontrollitud meediaruumis. Selliste programmide ja ürituste kattevarjus kogutakse hulgaliselt üksikasjalikke isikuandmeid, et sõeluda välja talendid, keda tulevikus Venemaa huvides ära kasutada. Andekamate suunamine üritustele Venemaal on ülesandeks tehtud nii Vene saatkonnale, siinsetele lõhestuspoliitika aktivistidele kui ka mõningatele Eesti haridustöötajatele. Viimasel juhul püütakse osa koolide huvijuhtide ning vene keele õpetajate osavõttu kaheldava väärtusega üritustest kuvada kui preemiat hea õppeedukuse või klassivälise tegevuse eest. Tegelikkuses aidatakse kaasa Kremli mõjutustegevusele ning paraku söödetakse silmapaistvaid noori sedasi ette Vene eriteenistustele värbamiseks.
2018. a sügisel saabusid Saaremaale Vjatka Riikliku Ülikooli (Kirovi linnast) üliõpilased, kes pidid seal Vene välisministeeriumi rahalisel toetusel korrastama II maailmasõja nõukogude mälestisi. Kooskõlastamata tööde ja nõuetele mittevastavate meetodite tõttu tegi muinsuskaitseamet töö tellijale ettekirjutuse:
Manus:
5.jpg
5.jpg [ 100.41 KB | Vaadatud 7530 korda ]
.
ÜRO eriraportöörile libavabaühenduse esindajana oma materjali saatmine on üks katseid, kuidas Kremli sõnumit esitada kodanikuühenduse tähelepanekuna ning saada sellele võimendus ÜRO platvormi ära kasutades. Näiteks on juulikuus avaldatud Baltnewsi järjekordne Eestile natsismisildi kleepimise katse. Tasub tähele panna, et toona üritati Baltnewsi esitleda veel sõltumatu kohaliku meediakanalina. Baltnewsi esindaja Kornilovi ja tema ettevõttega seotud kriminaalasja materjalidest alguse saanud ning
Postimehe, USA väljaande BuzzFeed News, Läti uuriva ajakirjanduse keskuse Re:Baltica, Leedu uudistetportaali 15min.lt ja Serbia uuriva ajakirjanduse väljaande KRIK ühise uurimuse järel sai see 2018. a teises pooles avalikult propagandakanali Rossija Segodnja
(Russia Today, RT) osaks, mida ta sisuliselt oli kogu aeg olnud.
Venemaa Föderatsiooni meediakontserni Ülevenemaaline Riiklik Televisiooni- ja Raadiosaadete Ettevõte (VGTRK) kuuluva telekanali Rossija 1 reporterid Jelena Jerofejeva ja Pavel Kostrikov sisenesid Venemaalt Schengeni viisaruumi vastavalt Itaalia ja Prantsuse viisaga Soome kaudu ning tulid sealt laevaga Eestisse. Külastuse eesmärgiks oli teha Jehoova tunnistajaid naeruvääristav ning neisse vaenulikku suhtumist õhutav, sisuliselt usulise tagakiusamise iseloomuga klipp Rossija 1 uudistesaatele Vesti, mis oli eetris 29.11.2018. Teades oma tegevuse mittevastavust ajakirjanduslikule tavale, varjasid isikud oma reisi tegelikke eesmärke ega soovinud oma tegevusele tõmmata Eesti ametkondade tähelepanu. Kohapeal filmiti Eesti Jehoova tunnistajate Tallinna kesklinna kogudust ja selle liikmeid eraviisiliselt varjatud kaameratega ega tutvustatud ennast kellelegi ajakirjanikuna. Filmitud klippi kasutati Jehoova tunnistajaid kui usurühma naeruvääristavas ning nende suhtes vaenu õhutavas telereportaažis, lisades sinna ka Soomes filmitud samasugused klipid. Kirjeldatud tegevus viitab isikute diskrimineerimisele usutunnistuse alusel, mis omakorda võib areneda vaenu õhutamiseks karistusseadustiku § 151 mõttes. Siseministeerium kehtestas kõnealustele isikutele 5 aastaks sissesõidukeelu Schengeni viisaruumi, et
vältida võimalike kuritegude toimepanekut ning tagada ühiskonna turvalisus.
8. detsembril 2018 toimus Tallinnas Venemaa saatkonna diplomaatide osavõtul ümarlaud „1937–1941: Eesti sõja künnisel“, mille korraldajaks oli märgitud ajalooklubi Klio. Venemaa propagandaportaalis Sputnik tituleeriti klubi millegipärast „Eesti ajalooringiks“ ega selgitatud, et nimes Klio ei ole põhjust näha seost vanakreeka ajaloomuusa Kleioga. Lähemal uurimisel selgub, et Klio on venekeelne lühend, mis lahti kirjutatuna tähendab „vasakpoolsete ajaloolaste ja ühiskonnateadlaste klubi“ („Клуб левых историков и обществоведов“). Tegemist on Venemaa kommunismimeelsete ajaloolaste marginaalse ühendusega, mis on oma peamiseks eesmärgiks seadnud „võitluse meie nõukogude mineviku mustamise vastu“ ning võitlusvahendiks diskussioonid, ümarlauad ja konverentsid. Eestit seob selle Venemaa stagnatsioonihõngulise klubiga Sillamäe linnavolikogu liige Oleg Kultajev, kes on klubi kodulehekülje toimetaja ning juhatas ka kõnealust üritust. Klio ümarlaual esines ettekandega endine KGB esimese osakonna töötaja Vladimir Iljaševitš, kes kordas üle nõukogude ajalookirjutusest ammu tuttavad väited, et Eesti Vabadussõda oli „tüüpiline kodusõda“ ja Eesti vaid väike mängukaart suures poliitikas. Oma panuse propagandaürituse õnnestumisse andis videosilla teel ka eelnimetatud RAPI president N. Meževitš. Oodatult jõuti ümarlaual järeldusele, et Nõukogude okupatsioonist Eestis rääkida ei saa.
2017. a soovis MTÜ Vitjas (pronkssõduri kaitsjad) restaureerida Ridala vallas Pullapääl asuvat Aleksander III monumenti. Tööde teostamine takerdus rahapuudusel.
2017. a lõpus tegi Kremli-meelne aktivist Oleg Bessedin Baltnewsi vahendusel ettepaneku taastada NLi mereväe Balti laevastiku monument Hiiumaal Tahkunas. Konkreetseid tegevusi üleskutsele ei järgnenud.
Kremli-meelsed aktivistid koostöös VFi fondiga „Võidu järglased“ soovivad rajada Maardu kalmistule kabeli II maailmasõjas hukkunute
mälestuseks. Tegemist oleks Venemaal levinud kabeli tüüpprojektiga, mille sümboolika (Georgi lint ja rist, kiri „Igavene au isamaa kaitsjatele“) teeniks VFi mõjutustegevuse huve.
2017. a soovisid NLi aegsete monumentide hooldamisega tegelevad isikud paigaldada Hänga külla mälestustahvli 1941. a hukkunud NLi sõjaväelastele. Kuna neil puudus selleks kinnistu omanike luba, tahvli paigaldamine ei õnnestunud.
2015. a soovisid Kremli-meelsed aktivistid paigaldada Rannu vallas Vallapalu kalmistul asuva II maailmasõjas hukkunute ühishaua hauatähise külge tahvli sinna väidetavalt maetud sõdurite nimedega. Plaan ei õnnestunud, sest aktivistid ei suutnud tõestada, et nende väidetud sõdurid sinna ka tegelikult maetud on.
2017. a suvel toimus VFi meedia propagandarünnak seoses Jõhvi eestlaste avaliku kirjaga, millega paluti Jõhvi surnuaias edaspidi matta isikud kogukonna kultuuritraditsioonide säilitamiseks eraldi matmispaikadesse. Teemat kajastasid Eesti-vaenulikus võtmes VFi meediakanalid.
10.05.2018 vandaalitseti Rakveres nii Vabadussõja kui Nõukogude sõdurite mälestusmärkide juures. VF propagandameedia esitles toimunut Nõukogude mälestusmärgi rikkumisena (tegelikult lükati ümber lilled ja küünlad), esitades tüüpilisi süüdistusi Balti riikide aadressil. Vabadussõja monumendi juhtumist (soditi markeriga) ei räägitud.
Nimetahvlit sooviti lisada ka Kallaste vennashaua juurde, kuid sarnaselt Vallapalu juhtumiga oli Kallastel probleeme ühishauda maetud inimeste tuvastamisega.
01.11.2018 saatis VFi saatkond Eesti välisministeeriumile noodi seoses sellega, et Antsla vallas Litsmetsa külas asuvat nõukogude mälestusmärki oli soditud aerosoolvärviga.
16.09.2018 avati Tartus mälestustahvel Vene Keisririigi 95. Krasnojarski jalaväepolgu Püha Georgiuse Võidukandja polgukirikule. Mälestustahvli pühitses Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku vaimulik, osalesid VFi saatkonna esindajad ja VFi lõhestuspoliitika aktivistid.
2018. a novembris kahtlustuse saanud Dmitri Kozlovi karistas Tartu Maakohus 20.03.2019 otsusega KarS § 235¹ alusel Eesti Vabariigi vastase suhte eest 3 aasta ja 6 kuu pikkuse vangistusega. FSB värbas Eesti ja Vene topeltkodakondsusega Kozlovi salajasele koostööle eesmärgiga hankida muu hulgas teavet PPA Lõuna prefektuuri tööpiirkonda jäävate piiri valvamisega seotud hoonete, töötajate, sõidukite, tehnika ja piirivalvamisrežiimi kohta.
2018. aasta vältel said kohtuliku lahenduse veel GRU värvatud Ilja Tihhanovski ja Jevgeni Slavini kohtuasjad. 03.04.2018 mõistis Tartu Maakohus Eesti Vabariigi kodaniku Tihhanovski süüdi KarS § 235¹ järgi ning määras talle neli aastat vangistust. Tihhanovski osales teadvalt GRU kasuks Eesti Vabariigi vastu suunatud operatiiv-agentuurtöös vähemalt 2008. aastast kuni kinnipidamiseni 2017. aastal, kasutades kokkulepitud varjunime Noi.
Eesti Vabariigi kodaniku Jevgeni Slavini pidas kaitsepolitsei kinni 01.07.2018 ning 10.09.2018 mõistis Harju Maakohus ta süüdi Eesti Vabariigi vastases vandenõus KarS § 235¹ järgi ning määras talle aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistuse. Süüdistuse järgi
pidas Slavin alates 2016. aastast teadvalt suhet GRU töötajatega, et kahjustada Eesti sise- ja välisjulgeolekut. Slavin andis GRU ohvitserile kirjaliku nõusoleku koostööks ja nõustus kasutama varjunime Tendrit. Informatsiooni edastas Slavin mitme sidekanali kaudu ning näost näkku kohtumistel Venemaa territooriumil. GRUga koostöö vähese kestuse tõttu ei jõudnud Slavini tekitatud kahju Eesti riigile paisuda suureks, mis tingis talle leebema karistuse kui varem kohtulikult süüdi mõistetud agentidel. Slavini kaasuse kohtuotsus kinnitab veel kord, et karistatav on juba Eesti-vastasele salajasele koostööle asumiseks nõusoleku andmine ning tekitatud kahju üksnes raskendab karistust.
https://www.kapo.ee/sites/default/files ... t-2018.pdf

EKRE esimees Mart Helme: „Kui üks püüab intervjuud tehes mind mõnitada, kui teine teeb reportaaži, kus otsib linna pealt purjus inimesi ja keevitab neid külge meie tõrvikurongkäigule, ajakirjanduseetikat selgelt rikkudes, siis need inimesed on [Venemaa propagandakanali] Sputniku või veel hullema tasemega ajakirjanikud. Ma olen tundlik ajakirjanduslike manipulatsioonide ja valepropaganda suhtes. Tsiteerides Stalinit: kaadrid otsustavad kõik. Ei, Postimehele ei anna ma enne intervjuud, kui ta oma vaenuliku, valeliku ja kallutatud propagandastiili üle parda viskab. ERR-ile ma siiski annan [intervjuu], sest ERR suudab vaatamata mõningatele moonutustele, mida te aegajalt harrastate, siiski enamvähem balansseeritult oma asja ajada. Õhtuleht on nii nagu ta on, vahel teeb nii ja vahel naa, aga seal pole süstemaatilist pahatahtlikku, valetavat ja moonutavat informatsiooni. Päevaleht on punane, aga üldreeglina kasutab tsitaate korrektselt. Ja Delfi samuti. Mul ei ole mingit kiusu. Ma ei räägi iseendast, mina saan Trallade ja Kiisleritega suurepäraselt hakkama, ka Sildamiga. Aga mul on tihtipeale kahju inimestest, keda seal ette võetakse ja püütakse raevukalt tükkideks rebida. See on nüüd ka suurepärane väljamõeldis, et meie ikestame Eesti. Vastupidi, meie vabastame Eesti liberaalse propaganda ikkest.“
https://www.err.ee/928529/ekre-esimees- ... rt-helmeks


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 09 Juul, 2019 20:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1657
Venemaa saatkond Tallinnas: „Saatkond mõistab hukka sellised provokatsioonid ja Eesti pinnal fašismi vastu võideldes langenute mälestuse teotamise. Oleme korduvalt väljendanud muret Relva-SSis võidelnute ülistamise pärast Eestis. Hoolimata sellest, et Teise maailmasõja lõpust on möödas palju aega ja peale on kasvanud uued põlvkonnad, elab mälestus Saksa fašistlikust türanniast ja hitlerlaste kuritegudest endiselt miljonite inimeste südametes. Eriti solvavana mõjub endiste SSlaste heroiseerimise katse aastal, kui tähistatakse 75 aasta möödumist Eesti vabastamisest fašistlikest röövvallutajatest.“
https://www.postimees.ee/6726299/vene-s ... atsiooniks


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 09 Juul, 2019 22:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 05 Sept, 2011 8:07
Postitusi: 647
Immigrantide raadio sai püsiva sagedusloa Tallinnasse https://www.err.ee/959857/ttja-andis-va ... egevusload

nende FB https://www.facebook.com/sssradio/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 12 Juul, 2019 15:57 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1414
Helme intervjuu Baltnewsile: https://baltnews.ee/authors/20190712/1017842700/mart-helme-ne-veryu-russia-napadet.html


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 13 Juul, 2019 22:07 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Mär, 2006 2:59
Postitusi: 1762
Asukoht: Eesti Kuningriik
Runkel kirjutas:
Mis mõttes see propagandaks liigitub? Ma võiks siia iga teise poliitiku venekeelse intervjuu postitada ja seda propagandaks nimetada.

_________________
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 14 Juul, 2019 9:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1414
Baltnewsist: https://www.propastop.org/2018/09/03/4187/

Siseminister tegi kaalutletud otsuse anda intervjuu B-le - võttis teatava riski, nagu märgib artiklis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 14 Juul, 2019 11:12 
Eemal
Liige

Liitunud: 09 Dets, 2018 21:26
Postitusi: 1949
krizz kirjutas:
Runkel kirjutas:
Mis mõttes see propagandaks liigitub? Ma võiks siia iga teise poliitiku venekeelse intervjuu postitada ja seda propagandaks nimetada.


Võiks ju ikka valida kah. kellel intervjuud anda.
Ja siseminister unustab meie vene hirmu põhjuseid kirjeldades sujuvalt ära Gruusia, Ukraina ja Krimmi, ning põhjendab seda mingi nõukaaja jäägina. Kui see propa ei ole, mis see siis on?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 14 Juul, 2019 21:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Mär, 2006 2:59
Postitusi: 1762
Asukoht: Eesti Kuningriik
Pikast intervjuust võib alati teatud osi kontekstist välja kiskuda ja siis serveerida seda omas soustis.
Pigem on madalalaubaline propaganda see teatud poliitiliste võimude poolt kultiveeritav permanentne Venemaa-hirm. Hirm teatavasti halvab selge mõistuse. Aga valimistel just seda vaja ongi - saab ullikeste hääled lihtsalt kätte.
Me oleme NATO-s ja EL-is, miks me peame siin pidevalt hirmust värisema? See on aga ammu teada (sh Venemaale), et Eesti ei tunnista Gruusia ja Krimmi okupeerimist.

_________________
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 15 Juul, 2019 8:58 
Eemal
Liige

Liitunud: 09 Dets, 2018 21:26
Postitusi: 1949
krizz kirjutas:
Pikast intervjuust võib alati teatud osi kontekstist välja kiskuda ja siis serveerida seda omas soustis.
Pigem on madalalaubaline propaganda see teatud poliitiliste võimude poolt kultiveeritav permanentne Venemaa-hirm. Hirm teatavasti halvab selge mõistuse. Aga valimistel just seda vaja ongi - saab ullikeste hääled lihtsalt kätte.
Me oleme NATO-s ja EL-is, miks me peame siin pidevalt hirmust värisema? See on aga ammu teada (sh Venemaale), et Eesti ei tunnista Gruusia ja Krimmi okupeerimist.

Siis pole ju mõtet ka kaitseeelarve suuruse ja osade oluliste relvaliikide puudumise üle viriseda, eks?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 18 Juul, 2019 13:49 
Eemal
Liige

Liitunud: 26 Jaan, 2015 15:13
Postitusi: 82
Delfi toimetaja Lauri Laugen on tootnud sellise "neutraalse" artikli

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/vene-saatkond-vastas-reinsalu-avaldusele-mh17-kohta-selgub-et-monele-on-suudlane-juba-teada?id=86875371

Alustuseks pilt kus mälestuskivil olev tekst räägib kodusõjast, taamal lehvivad hukkunud reisijate päritoluriikide lipud.
Pluss tekst ,mis on vastulause Reinsalule sisaldab meile tuttavat eitamist kuhu on pikitud toetavaid "fakte"(Malaisia peaminister).
Minu meelest on see kokku selline kasuliku idioodi moodi käitumine. Välispoliitikakaugema inimese petab ilusti ära.

_________________
oh sa kuriloom, oh sa kuriloom, oh sa Põltsamaa kuriloom


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 10 Aug, 2019 20:14 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 24821
Asukoht: Viljandimaa
Tsiteeri:
Iisrael okupeeris Süüria territooriumilt Golani kõrgendikud 1967. aastal ning vaevalt Ühendriike tollal kõrgendike tunnustamine otseselt huvitas. Siiski lõi selline käik eeldused ka Krimmi tunnustamiseks Venemaa osana - vorst vorsti vastu!

Eluga on aga tarvis edasi minna ja USA ei saa enam pikemalt mööda vaadata faktist, et ilus ja rikas, kuigi pisut halva käitumisega pruut on saadaval ja otsib innukalt kosilast. Kosilasi tiirleb Venemaa ümber lausa mitu.

Esiteks on EL oma 513 miljoni elanikuga ülimalt huvitatud pruudi kaasavarast - energiaressurssidest ja muudest maavaradest. Lisaks võiksid Venemaaga leivad ühte kappi panna EL-i loodavad sõjajõud. Nii kaoks vajadus anuda USA-lt kaitset ja sumada meeletuid summasid USA relvatootjatele. Edendada võikski hoopis Euroopa riikide relvatööstust, raha ja töökohad jääksid Euroopasse! Meenutagem, et aastatuhande alguses oli tõsimeeli arutusel isegi Venemaa võtmine NATO liikmeks.

Ka Hiina oma 1,4 miljardi elanikuga ihaldaks Venemaad enesele (liig)naiseks. Hiina -Venemaa liit lõpetaks päevapealt USA hegemoonia maailmas nii majanduslikult kui ka sõjaliselt. Siis ei jääkski USA-l muud üle, kui kinkida lepituseks-kosjasobituseks Venemaale kimbuke roose ehk Krimm.

USA ees seisab karm valik: kas leppida maailmaareenil kolmandajärgulise tegija rolliga, EL, Venemaa ja üliriigi Hiina järel, või teha ise lähenemiskatseid Venemaale. Ikka selleks, et lükata rikka pruudi meheleminekut võimalikult kaugesse tulevikku, või vähemalt ennetada EL-i ja Hiina lähenemiskatseid.
https://epl.delfi.ee/arvamus/kuido-sade ... d=87089387

Lugejakirjad on ikka tore materjal.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2019 12:56 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1657
Eesti Ekspressi välja andev Hans H. Luik: „Täiesti normaalsed ajakirjanikud muutuvad Venemaal propagandistideks, lisaks on Peterburi äärelinnas trollivabrikud ja kui siin elav noor ei saa koolist kaasa eesti keelt, siis ta langeb Vene propaganda mõju alla. Ning see on hästi tehtud propaganda, teatraalne, stuudios minnakse kaklema.“
https://menu.err.ee/980701/hans-h-luik- ... tosine-oht


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 17 Sept, 2019 15:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1657
Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov: „Me oleme võinud veenduda, et Eesti elanikud mäletavad ja peavad kalliks Nõukogude sõdurite kangelastegusid. Alates Narva vabastamise päevast 26. juulist on Eestis toimunud mitmeid üritusi, mis on pühendatud Eesti „vabastamisele” ja mille korraldamine toimub tihedas kontaktis veteranide organisatsioonide, haudade otsingu klubide ja kaasmaalaste ühendustega. Me oleme kohustatud mäletama, millist hinda maksti hitlerlaste väljaajamise eest Eestimaalt. Seda meenutab sõdur-vabastaja monument Tallinna sõjaväekalmistul. Kümned tuhanded Nõukogude sõdurid andsid oma elu kõige raskemates lahingutes Eesti territooriumil. Tahaks eriti ära märkida, et punaarmee ridades võitlesid kõrvuti paljude teiste rahvaste ja rahvustega kangelaslikult Eesti sõjamehed. Ühele neist – Arnold Konstantinovitš Merile – omistati juba 1941. aasta augustis Nõukogude Liidu kangelase nimetus. On sümboolne, et Eesti pealinna vabastamise auks kõlavad Moskvas piduliku saluudi kogupaugud programmi „Võidu mälestus” raames. Eestis on umbes 1200 Suurest Isamaasõjast osavõtnut. Saatkonnal on Eestis tegutsevate veteranide organisatsioonidega kõige tihedamad kontaktid. Need ühendused aitavad meil paremini mõista veteranide vajadusi ja muresid, osutada neile vajalikku abi. Veteranid on saatkonnas läbiviidavate ürituste pidevad osavõtjad. Olemasolevate võimaluste piires osutatakse neile materiaalset abi, antakse tuusikuid sanatooriumidesse. Arvatavasti kõige meeldejäävam saatkonna korraldatud üritus grupi veteranide jaoks oli 2018. aasta aprillis koostöös Moskva valitsusega toimunud reis Venemaa pealinna, kus nad võisid külastada muuseumi Poklonnaja mäel ja kohtuda Moskvas elavate samasuguste veteranidega. Pole saladus, et tänapäeval tehakse palju katseid Suure Isamaasõja ajaloo võltsimiseks, sealhulgas punaarmee rolli moonutamiseks Eesti vabastamise asjus Saksa vallutajatest. Ja siin on äärmiselt vajalik, et just veteranid võtaksid siin aktiivse positsiooni, räägiksid tõtt nende ajalooliste sündmuste kohta. Tallinna Vene Kultuurikeskuses on praegu välja pandud Suure Isamaasõja veterani Valentin Villemsoo mälestusteraamat. Villemsoo elas läbi rasked katsumused: osales Balti laevastiku laevade väljamurdmises Tallinnast Kroonlinna, elas üle Leningradi blokaadi ja võitles 8. Eesti laskurkorpuse ridades. Tema raamat on väärikas panus ajaloolise mälu säilitamiseks selle aja kohta. Me astume välja igasuguste katsete vastu natsikurjategijate ja nende käsilaste heroiseerimiseks, püüete vastu asetada ühele pulgale vabastajaid ja okupante. Selliste provokatsiooniliste aktsioonide algatajatel tasub meelde tuletada seda, mis oleks tabanud Eestit Saksa Reichi võidu korral – mittekadedusväärne saatus, kui isegi nimi Eesti oleks kadunud Euroopa kaardilt Baltimaade totaalse saksastamise tagajärjel. Me oleme veendunud, et ainult objektiivne hinnang ühisele traagilisele minevikule võib hoida Euroopat mineviku vigade kordamise eest.“
Ajaloolane Mart Laar: „Eesti peab nende tegusid meeles kahtlematult - nii purustatud linnu, maha põletatud külasid kui tapetud naisi-lapsi. Eesti ei saa sedagi kohe kuidagi unustada.“
https://tass.ru/obschestvo/6893100
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87465607

Ettevõte AS Morrison Investi sekretär: „Reformierakond kuulutab enda programmis, et kaitseb vaba konkurentsi ja eraomandi puutumatust, kuid tegelikkuses viljeleb kommunistlikku mõttelaadi, milleks on sundvõõrandamine, ringkäendus, parteiliste ja parteilaste huvide eelistamine rahva huvidele jne.“
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87531047


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 28 Okt, 2019 15:48 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1657
Rahvusvahelise õiguse uurija ja Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Rein Müllerson sai Venemaa presidendilt Vladimir Putinilt Rahvaste Sõpruse ordeni.
https://www.err.ee/996655/rein-mullerso ... maa-ordeni


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 415 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt