Päev Sinimägedes...

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Päev Sinimägedes...

Postitus Postitas stilett »

Veetsin kena nädalase puhkuse Toila sanatooriumis. Kuna Sinimäed asuvad sealt kiviviske kaugusel, siis loomulikult ei saanud jätta kasutamata võimalust veel kord ajaloolisi kohti külastada. Täna, kui vaatasin Sinimägede memoriaalis "valloonide kivi", astus minu juurde üks vene noorpaar. Tutvustasid, et on Peterburist ja olles möödasõidul astusid läbi kohast, millest Vene meedias palju ja pidevalt räägitakse. Palusid mul tõlkida vene keelde eestikeelseid kirjeid, saksa keelsetest said ise aru. Tõlkisin siis ära, seletasin juurde ka natuke 1944 aasta sündmustest. Noorpaar oli meeldivalt üllatunud, kui ei näinud memoriaalis seda, mida Vene meedia kogu aeg tuututab- ehk SS ja fašismi ülistamist. Ei leidnud nad seda ei tekstidest, ega ka mälestusmärkidel olevatest sümbolitest. Enne lahkumist tänasid mind ja avaldasid kaastunnet selle üle, et mitmed mälestusmärgid mida nad oma ringreisil külastasid- hukkunud punaarmeelastele on räämas, koristamata ja maitselagedad. Olid hämmastunud selle üle, miks Vene saatkond ja vene kogukond Eestis midagi ära ei viitsi teha, ainult lobisevad. Kustumatu mulje jättis neile Klooga memoriaal, mis olevat räämas, koristamata ja ühegi lilleta...Ühesõnaga, hea, kui ka idapiiri tagant inimesed vahel Eestis käivad ja saavad oma ihusilmaga olukorda näha...
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

...

Postitus Postitas stilett »

Ma usun, et see noorpaar teeb küll oma noka lahti. Ja selliseid inimesi on piisavalt palju, lihtsalt teleekraanil, üldisel taustal ei paista nad välja...
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

See on väga tänuväärne, kui inimesed viitsivad selgitustööd teha, kuid jah, ega suuremas plaanis sellest märkimisväärset kasu idanaabri puhul küll ei ole. Seal on oma seadused ja kohustuslikud nägemused täiesti domineerivad. Aga tore algatus ikkagi.

Kasu võib olla reaalsemalt kohalike muulaste harimisel, kuid Venemaal ei lasta neid sellise poliitiliselt mittesobiliku jutuga ühegi avaliku kanali ligi. Samal ajal püütakse ka ida poolt siinseid vastavalt mõjutada, aga meil on (oleks) siiski võimalus vastupropagandat toota.

Kui aga juhtubki mingi "äpardus", siis see summutatakse võrdlemisi hästi maha ja kiusatakse osalisi mõnusalt taga.
Antifašistlik natsiorganisatsioon Naši asub kohe praktikasse.

Ma ise olen jõudnud niikaugele, et viin ajateenijaid-allohvitsere ning paremaid sõdureid kevadel Sinimägedesse ekskursioonile ja joonistan-seletan kõik faasid ja värgid neile tahvlit kasutades ära. Venelasi on küll vähe kaasas olnud, kuid teadmised kuluvad eestlastelegi.
Kasutaja avatar
urmas
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 02 Mär, 2007 15:15
Asukoht: Riihimäki, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas urmas »

Töötan turistidega ja päris tihti on tegemist ka vene turistidega. Nad on alati meeldivalt üllatunud siinsest olukorrast... Algul küsivad küll vaikselt et kas ikka tänaval vene keelt tohib rääkida :D . Sageli on ka küsitud et kus haakristid-Hitleri pildid on... Kusjuures need Venemaa venelased kokkuvõttes palju mõistlikumad kui siinsed venelased. Nende arvates ikka väga vale kui siinsed ei taha eesti keelt rääkida ja ei toeta riiki kus elavad. Siit lahkudes neil meie riigist reeglina palju parem pilt kui siia tulles....
olgem inimesed mitte lambad
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Olen aastate jooksul pidanud Sinimägedes ca poolsada erinevat loengut-ekskursiooni läbi viima. Soomlastele, eestlastele, rootslastele jne jne. Erinevate rahvuste vahel eriti vahet ei ole. Algul on kõigil mingi oma ettekujutus, või kui seda ei olegi siis Lastekodumäe jalamile jõudes arvatakse a la no mis siin ikka erilist. Andes laiema ülevaate ja jõudes isegi pinnapealse kirjelduseni lähevad aga näod pikaks.
Eriti hea oli vaadata mingit rootsi seltskonda. Teatati, et tulevad, sellise auastme ja ametiga jne. Valmistasin ette ja ... tulid koos naiste-lastega. Kujutage endale ette nende nägusid, kui nad esimese hooga Lastekodumäe järsust nõlvast üles aeti :wink:
Tookord pidin pool programmist ära jätma, õhtuks olid nii läbi, et ei jõudnud TÜ peahoone juurest raekoja platsile kõndida.
Minu kogemused vene rahvuse esindajatega Sinimägedes on seni positiivsed - sattunud on igati asjalikud huvilised.

terv
o
Viimati muutis oleeg, 13 Aug, 2007 14:17, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Põrgust
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 07 Juul, 2006 10:37
Asukoht: Reval/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Põrgust »

urmas kirjutas:Töötan turistidega ja päris tihti on tegemist ka vene turistidega. Nad on alati meeldivalt üllatunud siinsest olukorrast... Algul küsivad küll vaikselt et kas ikka tänaval vene keelt tohib rääkida :D . Sageli on ka küsitud et kus haakristid-Hitleri pildid on... Kusjuures need Venemaa venelased kokkuvõttes palju mõistlikumad kui siinsed ?????. Nende arvates ikka väga vale kui siinsed ei taha eesti keelt rääkida ja ei toeta riiki kus elavad. Siit lahkudes neil meie riigist reeglina palju parem pilt kui siia tulles....
Hm. Miks nende Hitleri piltide ja haakristide kohta küsitakse? Kas neil on mingi eelarvamus vms. Naljagapooleks?
Ehk oskad öelda :)
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Jah, tore ta on kui mõni harituim idanaaber ka siia satub. Siiski jään ka mina selles suhtes skeptiliseks. Vaevalt nende poolt Venemaal miskit selgitustööd tuleb, seda enam, et sealne riiklik sisekliima ei lase sellel lihtsalt juhtuda. On venelane elanud ajaloo hammasratta algaegadest riigi diktaadi järgi ja teeb seda tänapäevani. Need pisikesed "konna krooksed" ei aja merd lainetama.

Kui aus olla on mul täiesti ükstaspuha, mida idanaaber meie ajaloost mõtleb.
Jahumägi
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 21 Dets, 2016 22:36
Kontakt:

Re: Päev Sinimägedes...

Postitus Postitas Jahumägi »

Tered!
Külastasin täna möödaminnes Sinimägede memoriaali ja avastasin, et sinna on keegi lisanud omalt poolt kolmele mälestusmärgile midagi mis vast ei kuulu päris avalikult seal nö. vedelema.
Ülejäänud info fotodel mis tegin... https://imgur.com/a/hU5mNP1
Mina neid ei puutunud aga äkki peaks mõni pädevam inimene asja kiiremas korras üle vaatama...
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Päev Sinimägedes...

Postitus Postitas EOD »

Jahumägi kirjutas:Tered!
Külastasin täna möödaminnes Sinimägede memoriaali ja avastasin, et sinna on keegi lisanud omalt poolt kolmele mälestusmärgile midagi mis vast ei kuulu päris avalikult seal nö. vedelema.
Ülejäänud info fotodel mis tegin... https://imgur.com/a/hU5mNP1
Mina neid ei puutunud aga äkki peaks mõni pädevam inimene asja kiiremas korras üle vaatama...
Tänud. Probleem on praeguseks lahendatud. Kas KaPo ka asjaga tegelema hakkab, seda ma ei tea.
Aga selliste leidude puhul on õigem kohe 112 helistada, muidu võivad avalikus kohas olevad ohtlikud leiud enne demineerijate saabumist "jalutama minna" või keegi asjatundmatu neid torkima hakata. :rip:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist