Kalifeepüksid - igaveseks unustusehõlmas ?

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kalifeepüksid - igaveseks unustusehõlmas ?

Postitus Postitas Lemet »

Rumalus. Kui midagi on väärt tegemist, siis on ta väärt ka selle hästi tegemist. Vastasel juhul koristage need klounid sealt naahui ja andke selle aja jooksul, mida nad seal ilmarahva naeruks kulutavad, parem erialast väljaõpet. Nagu siin lugeda on olnud, pidada selle tasema tõstmiseks ajast puudugi jääma
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kalifeepüksid - igaveseks unustusehõlmas ?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Lemet kirjutas:Rumalus. Kui midagi on väärt tegemist, siis on ta väärt ka selle hästi tegemist. Vastasel juhul koristage need klounid sealt naahui ja andke selle aja jooksul, mida nad seal ilmarahva naeruks kulutavad, parem erialast väljaõpet. Nagu siin lugeda on olnud, pidada selle tasema tõstmiseks ajast puudugi jääma
+++
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kalifeepüksid - igaveseks unustusehõlmas ?

Postitus Postitas Lemet »

Eile sai see eelmine postitus telefoniga tehtud, üritaks siis arvuti tagant isand TTAle oma mõtet lahata. Niisiis- milleks meile seda kirbutsirkust seal presidendi esikus vaja? Riigi esimese mehe julgeoleku tagamiseks? Vaevalt. Selleks on ilmselgelt olemas muud teenistused, pealegi ei kujuta need ajateenistujad oma moraalse ja psüühilise ettevalmistuse poolest võimalikule kurikaelale erilist ohtu. Viinase protestija vastu aitab ka lukus välisuks ja tõsisema katse vastu pole sellistest tegelastest nii ehk naa takistust. Jääb üle siis vaid tseremoniaalne eesmärk. Turistidele vaatamiseks ja riigi demonstreerimiseks. Ja kui nüüd sel kombel võtab riik enda kohalolekut demonstreerida, siis tekib ka kõige heasoovlikumal vaatajal küsimus- kui juba sellises sümboolses kohas ei suudeta millagagi normaalselt hakkma saada, siis kas mujal on see parem? Tuntud ja teada Kremli või Buckinghami paleevahtkonna karauulivahetust ei hakka siin näiteks toomagi, aga võtame ja võrdleme meie sõdurite lööberdamist näiteks taanlastega...

http://my.mail.ru/video/list/vldm/kp.av ... m/kp.avi/9

Madriidis toimetavad isegi hobused paremini kui meil inimesed...

http://rutube.ru/video/ab4275eba33e4c22 ... bbe55d5a8/

Tšehhidel...

https://www.youtube.com/watch?v=LuIgcoZRnt0

Monacos...

https://www.youtube.com/watch?v=bqv1FmrTuaY

Nii et mõte selline- kui korralikult asja teha ei suudeta, siis lõpetage ära. No ei ole raketiteadus kahekümne inimese rivikõlblikuks kujundamine. Ja kui on, siis sellise võimetuse avalik promomine on häbikoht.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: Kalifeepüksid - igaveseks unustusehõlmas ?

Postitus Postitas kaurkoor »

Lemet kirjutas:ja kui ma nüüd veel meenutan, kuis kadunud taat temaaegse kaitseväe rivi üle vene "täitornide" vantsimisega võrreldes uhkust tundis...ähh. Kurb.
Nuüd on siis ju vastupidi :lol:
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kalifeepüksid - igaveseks unustusehõlmas ?

Postitus Postitas Lemet »

Paraku küll, meie häbiks. Oli paar nädalat tagasi (taas) võimalus Kopenhaagenis palee vahtkonda ja selle toimetamist vaadata. Ja võrrelda... :?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mongol
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kalifeepüksid - igaveseks unustusehõlmas ?

Postitus Postitas mongol »

Lemet kirjutas:Rumalus. Kui midagi on väärt tegemist, siis on ta väärt ka selle hästi tegemist. Vastasel juhul koristage need klounid sealt naahui ja andke selle aja jooksul, mida nad seal ilmarahva naeruks kulutavad, parem erialast väljaõpet. Nagu siin lugeda on olnud, pidada selle tasema tõstmiseks ajast puudugi jääma
Kui asja tagamaast ikka suurt midagi ei tea, siis pole ehk mõtet niimoodi pröökama hakata.. Kuna A-kompaniid enam pole, pole ka riviõpet kui sellist. Tunniplaanidesse/väljaõppesse seda peale SBK'd väga palju sisse lülida ka ei saa, siis kannataks muu väljaõpe pluss - tänu "paberarmeele" on igasugused tööajad, õigued jms jms nii täpselt paigas, et polegi aega mujalt väga näpistada. Rääkimata ajateenistusse saabuva kontingendi seinast-seina tasemest (meenutuseks, et A-kompaniis alla 180 cm mehi ei olnudki..). Ja nii edasi. Nii mul kui sul on halada jube lihtne. Muudaks, aga vot ma pole isegi riviliselt nii pädev, et seda korraldada. Korralikku "riviõppeohvitseri" ka käepärast pole.

Ettepanekuid? :)

Kadrioru vahtkond on vajalik, aga seal peaks olema ka ainult sirged mehed. Praeguses variandis vahtkonda vaadates - pean nõustuma siin mahaöeldud kriitikaga. Häbi küll, aga probleem algab siiski veidi kõrgemalt kui väeosast saadetavad vahtkondlased..
professional retard
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kalifeepüksid - igaveseks unustusehõlmas ?

Postitus Postitas Lemet »

Vähe vastuoluliseks ei kisu? :lol:
Kui asja tagamaast ikka suurt midagi ei tea, siis pole ehk mõtet niimoodi pröökama hakata..
Praeguses variandis vahtkonda vaadates - pean nõustuma siin mahaöeldud kriitikaga. Häbi küll, aga probleem algab siiski veidi kõrgemalt kui väeosast saadetavad vahtkondlased..
Seda, millist nauditavat rivilist väljaõpet suutis nõukogude üldvägede õpe paari kuuga erialase väljaõppe kõrvalt(kaks nädalat kasarmut, nädal polügooni) toota, olen ma(ja mäletamist mööda mitte vaid mina) vist juba siin korra kirjeldanud. Ja ei olnud seal utšebkas teps mitte mingi eriliste valitud füüsiliste näitajatega tegu, mina oma 1.74 keskmiselt olin vzvodi pikemate hulgas. Aga veelkord- kui korralikult (isegi seda) ei suudeta teha, siis pole mõtet pehmet asja poolkõvaks pehmete kohtadega kah nimetada ja ajagem siis hoopis ilma läbi. See koomusk, mida seal sotside kogemata tunnise varemsaabumise korral korraldati(tunnimehe kohmetu hõiklemine koos sotside sama kohmetu teineteisele otsa vahtimisega), tekitas õhtuse telekavaatamise ajal tahtmise sügavale tugitooli sisse pugeda ja jupp aega enam mitte välja tulla.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mongol
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kalifeepüksid - igaveseks unustusehõlmas ?

Postitus Postitas mongol »

Pole see nii vastuoluline midagi - ma üritan ikka veits õigustada seda haledamat sorti üritust, sest ma näen asja veidi seestpoolt ka ja tean, mis/miks/kuidas nu** on. Samas olen ma nii aus küll, et nõustun kriitikaga.
Aga see, et "vanasti sai", vot see väljend ei tööta enam - ajad on edasi läinud. Nii töödeldav kui ka töötlev inimmaterjal on lihtsalt kehvem. Ma isegi olen ses suhtes riviline idioot, muidu saan rivivärgiga hakkama täitsa hästi, aga vot auvahtkonnavärki ei jaga mitte üks teps.
Kui vahipatti luua auvahtkonnaohvitseri koht ja see täita vastava mehega, siis ehk paraneks asjad.
professional retard
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist