Riiete pesust

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Riiete pesust

Postitus Postitas Sollmann »

Sihuke küsimus, et mismoodi pesevad-hooldavad co-foorumlased oma määrdunud (vormi)rõivaid?
N.Armees oli minu v/o efektiivseimaiks pesemisvahendiks jrgmne retsept:
kuum vesi+pesuseep+nuuskpiiritus.
Kodustes tsiv.oludes on siiani saanud üsna edukalt tarvitatud aviobensiini ja 'Fairy' segu.
Viimatisoetatud tutikad & kallihinnalised mil.püksid said aga paari-kolmeseansilise linnatänavail patseerimise tulemusel sedapsi määrdunud, et ükski seniproovitud pesuvahend pole alläärtes laiutavaid hiiglaslikke (õli?)plekke likvideerida suutnud.
Oskaks keegi siinkohal midagi asjalikku soovitada?


Ette tänades,
KS
TÕDEONAJATÜTAR
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Kasuta esmalt ARIELi. Tõsiselt.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Tänan-tänan, kelguga poiss! :wink:
TÕDEONAJATÜTAR
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Meil oli efektiivseimaks pesuvahendiks GSM laost või lihtsalt "Urali" paagist hangitud ämbritäis bensiini. Tänapäeval muidugi ropult kallis töötlusviis...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Lemet kirjutas:Meil oli efektiivseimaks pesuvahendiks GSM laost või lihtsalt "Urali" paagist hangitud ämbritäis bensiini.
Mille sees (ämbritäies siis) pesti puhtaks ainult üks munder. Järgmine laskis omale uue ämbritäie bensiini.
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Sai kasarmu radikast ämbritäis vett võetud, sõdutiseepi ka juurde ja oligi valmis. Kemikaalikas, mis oli juba katlamajas veele lisatud tõmbas mundri ilusti heledaks, seep tegi puhtaks. Autoroodu omad pesesid ka bensuga, kuni järgmise pesuni levitasid mõnusat AI-93 odööri.
Ennast pesesime ainult linna saunas. See poolteist aastat mis ma polgus viibisin, nägin väeosa saunahoonet ainult väljaspoolt.
Meeles on eriti üks saun. Päeval olin postil nr.1. Viimases lõpus asus see linnakus, staabis. Päev läbi oli grapis(mölafon seinal) matusemuusika. Mööduvate ohvede jutust sain aru, et T
Viimati muutis 1661, 08 Veebr, 2009 21:08, muudetud 2 korda kokku.
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Sai kasarmu radikast ämbritäis vett võetud, sõdutiseepi ka juurde ja oligi valmis. Kemikaalikas, mis oli juba katlamajas veele lisatud tõmbas mundri ilusti heledaks, seep tegi puhtaks. Autoroodu omad pesesid ka bensuga, kuni järgmise pesuni levitasid mõnusat AI-93 odööri.
Ennast pesesime ainult linna saunas. See poolteist aastat mis ma polgus viibisin, nägin väeosa saunahoonet ainult väljaspoolt.
Meeles on eriti üks saun. Päeval olin postil nr.1. Viimases lõpus asus see linnakus, staabis. Päev läbi oli grapis(mölafon seinal) matusemuusika. Mööduvate ohvede jutust sain aru, et keegi Moskvast on jälle kõrvad pea alla pannud. Kasarmusse jõudes tegime teleka lahti-Tsernenko kärvas ära. Bresnevist oli juba meeles- kolm päeva kasarmuulukorda. Ruttu seep ja käterätik (nuustiku virutasime alati saunast) ja sauna. Sauna ees oli juba kahe teise ja meie väosa poisse ootamas. Kõik kartsid kasarmusistumist ja pesemattajäämist.
Toomas.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Tänapäeval teeb töö õnneks ära pesumassin, mis pulbriga, ei tea - saan kaubakeskustes keemiariiulite vahele sattudes alati allergilise ataki :(
Kroonus tuli leppida pesuruumi põranda, sõjaväeseebi, harja ja külma veega - "hebee" sai alati ideaalselt puhtaks. Hiljem ostsime oma raha eest roodu ühe "Riga-8"-sa, sinna lõigati noaga seepi sisse ja murdis kut loom! Selline "olme" õpetas ennast puhtana hoidma, sest kõige hullem oli noorsõduri jaoks muutuda nn "tšmooks". Mõningad riismed sellest suhtumisest on veel säilinud :wink: , aga vajaduse korral olen ka nüüd võimeline kasvõi päev aega kraavi kaevama ülikonnas, ilma et see vajaks pärast kasimist!
Pliibensiiniga jamasid lollid - palun vabandust! -, eriti hull oli käte pesemise komme. Kui remondis olin, siis oli ikka järjekord enne lõunale minekut fašisti juures, et ma tavotiööbikutele törtsu REM-i annetaks 8)
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Eks see elutarkus tule aastatega... :? õnneks oli ikka ka sellal niipalju mõistust, et peale bensiini sees pesemist sai riie ka mitu korda veeämbrist või muidu jooksva vee alt läbi lastud, olenevalt aastaajast. Ja näiteks õppes ei olnud vaja kordagi riideid pesta, selle töö tegi lumes roomamine ära. Rühmakomandör vaatas razvoodil, et alamad näevad vähe sitased välja ning päeva teema oli määratud terminiga "po plastunski". Vahepeal tuli siis ka selili vaenlase õhurünnakut tõrjuda ning selleks selili edasi liikudes paremat kohta otsida. Ja mingit maad ka paremal ja vasakul küljel katta. Nii et aupull- pool aastat ja ei mingit riiete pesu. Ja seda õppeväeosas.Aegagi polnud selleks ette nähtud, iga minut oli mingi jaburdusega ette ära kaetud.. Üllatav oli selle juures tõik, et ei näinudki eriti kasimata välja.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Soovitaks ka pesumasinasse visata ja endale jääb vaid kuivama riputamise rõõm. Pesupulbrit ei maksa ka unustada.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Sai ära proovitud prklt kõik reklaamitavad imelised plekieemaldajaist pesuvahendid, v.a Ariel.
Tulemuseks ikka ja jälle ümmargune 0. :?
Mõistus otsas, sai taaskord proovida vana head nippi kodukeedetud pesuseebiga ja plekid kadusid kui imeväel :)
TÕDEONAJATÜTAR
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist