SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas oleeg »

...meenutavad Päästeametit...
Päästeameti sümboolika kujundanud isikud lähtusid millestki varem olemasolnust... mitte vastupidi.... Aga meenudada võib see erinevatele inimestele erinevaid asju... :write:

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas Dogger »

Eile lisandus minu kollektsiooni Viru ÜJP tavavormi embleem. Mind täitsa üllatas tema must taust.
Manused
IMG_0058.JPG
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas sinivarrukas »

Mulle meeldib! Igaljuhul parem kui eelmine, aga minu lemmik oleks muidugi üleeelmine variant, 90ndate alguse variant! See minu isiklik arvamus... Ja kiirelt sul käib see asi, varsti äkki näitad kõrbe oma kah?

Lp.
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas ggdag »

Jup, kõrbekas on juba ka välja antud. Ise oli võimalus KVÜÕA muuseumis näha tervet komplekti (tava/väli/kõrbe). Aga Dogger meil Ida-Viru mees kah :P
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas Dogger »

Kahjuks ei viibinud pataljoni aastapäeva paraadil ning alles kohalikust lehest sain teada, et neil uus embleem. Juttu selle tulemisest kuulsin ennegi, aga siis olid veel raskused nende kinnitamisega.
coycommand
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 14 Dets, 2011 20:12
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas coycommand »

Igatahes on see uus embleem parem kui eelmine. Pealegi on kasutatud sümboolikat otse pataljoni lipult (4. jalaväerügement). Kindlasti oli esimene embleem "rajum" (pealuud ja mõõgad) aga probleem selles, et polnud kuidagi seotud antud väeosaga (malli võeti Sakala partisanide sümboolikalt).
Siiski- siiski polnud ka see pealuudega embleem Viru ÜJP- s esimene. Kavandatud oli hoopis teistsugune embleem käiku lasta (sinine kilp ja hõbedased mõõgad, formaat sama mis esimestel väeliigi ja eriala embleemidel 92. aastal). Kusjuures neid embleeme jõuti ka teatav ports valmis teha (hiljem õmmeldi need kui käiku mitteläinud embleemid jalaväetunnuste tugevduseks, lisamaterjaliks). Seda ma ei oska öelda, kas neid hõbedaste mõõkadega embleeme ka korraks- korraks kanda jõuti (pigem kaldun arvama, et mitte).

Ehk siis tegemist on Viru pataljoni 4- nda embleemi versiooniga käesolevas Vabariigis.
Kasutaja avatar
umps
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Juul, 2005 20:11
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas umps »

Veits uuendust:
Foto0255.jpg
Kasutaja avatar
Hellboy
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 27 Apr, 2009 17:47
Asukoht: Eemal siit
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas Hellboy »

Päkapikkude poolt siis ka paar embleemi ja EKV rihmapandlad.
004.JPG
Võrreldes nüüd kamraad Doggeri uue Viru pati embleemiga, siis minu oma tiba teistsuguse väljanägemisega?
Tõusin põrgust- kättemaksuks
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas Dogger »

Hellboy kirjutas:Päkapikkude poolt siis ka paar embleemi ja EKV rihmapandlad.
004.JPG
Võrreldes nüüd kamraad Doggeri uue Viru pati embleemiga, siis minu oma tiba teistsuguse väljanägemisega?
Sinul on välivormi embleem, seda ma kahjuks veel ei saanud, sest ajateenijatel oli suurenenud embleemide kadu. :wall:
Väike lisandumine ka minu kogus http://fotoalbum.ee/photos/Dogger ka veidi lisa vahetuseks.
Kasutaja avatar
Hellboy
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 27 Apr, 2009 17:47
Asukoht: Eemal siit
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas Hellboy »

Kuna ma neid asju juba 14 a. korjand siis nüüd ühesõnaga ära tüüdanud , kuna uusi embleeme nii palju, et neid võimetu saada, siis kogu minu 14 aasta töö, läeb müügiks, kel huvi andku teada.


Valloon
Tõusin põrgust- kättemaksuks
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas ggdag »

Hellboy kirjutas:Kuna ma neid asju juba 14 a. korjand siis nüüd ühesõnaga ära tüüdanud , kuna uusi embleeme nii palju, et neid võimetu saada, siis kogu minu 14 aasta töö, läeb müügiks, kel huvi andku teada.


Valloon
Uute embeelmidega on asi väga kirjuks aetud jah. Näiteks on Lääne KRK embleemi juba 5tk ja see STVGr kõrbe embleem tundub ka erinev olema Sinu kõrbekas (mürsu leek tundub teist värvi olevat)

http://public.fotki.com/ggdag/j6ulud/
Kasutaja avatar
Be1st
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 02 Jaan, 2012 14:05
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas Be1st »

Terv.

Kes soovib raha saada, see võib teha enda vahetuskraamis olevate auastmete pakkumisi mulle meili peale, uus.hommik@gmail.com ( EKV õhk, maa, meri, kõrb lisaks ka erinevad õppurid ja PPA). Ostan ära, mis mul puudu ;)
Kasutaja avatar
umps
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Juul, 2005 20:11
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas umps »

Tänane lisa:
Manused
Foto0269.jpg
Kasutaja avatar
umps
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Juul, 2005 20:11
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas umps »

Täna siis paar lisandunud embleemi :) http://public.fotki.com/umps30/
Kasutaja avatar
umps
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Juul, 2005 20:11
Kontakt:

Re: SÜMBOOLIKA KOLLEKTSIOONID

Postitus Postitas umps »

Äkki keegi targem oskaks tuvastada embleemi?
Manused
embleem.jpg
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist