Vormikandmise apsud tänapäeva KV/KL

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
KategorieC
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas KategorieC »

Kõik eelkõnelejate argumendid on õiged ja olen kõigega nõus, lihtsalt ma ei usu et on ametlikult LUBATUD ;) Jaoülema LUBA ei lähe arvesse kui KV veebel külastab väljaõpet ja küsib, et kuulge mis vorm see teil seljas on?
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1473
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas Madis22 »

Erinevalt kaadrisõdurist või kaitseliitlasest on Rõivas siiski kaude meil kasutada oleva varustuse eest mõnda aega vastutav olnud. Et mees riigikaitsega natuke lähemalt tutvust teeb, on tervitatav, aga moraalselt oleks õigem, kui ta teeks seda kaitseväe väljastatavas varustuses.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
zzz-petz
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 10 Veebr, 2009 16:49
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas zzz-petz »

kuidas kommenteerite?
Pilt
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..ja mida siin siis "kommenteerida" :roll: et vöödiline piirdepostike on kõveraks sõidetud vä :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
zzz-petz
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 10 Veebr, 2009 16:49
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas zzz-petz »

mind õpetati ajateenistuses, et käsi ei tohi taskus hoida. selle eesmärgi saavutamiseks tuli taskud ka lausa kinni õmmelda. aga kui midagi kommenteerida pole, siis nüüd tean - ajad on muutunud ja selline hoiak on kaitseväelastele lubatud. avalikus kohas lausa soovitatav.

mõtlesin korraks, et lähen ja ütlen härra nooremseersandile, et käsi taskus pole niimoodi avalikult viisakas hoida. aga hoidsin end tagasi, sest praegu olen reservis ja eelmine kokkupuude sarnasel teemal lõppes sellega, et mind saadeti sisuliselt per*e. tookord olin veel seersant ja vastu tuli avalikus kohas scoutspataljoni kapral, kes ei tervitanud mind ja läks lihtsalt mööda. juhtisin ta tähelepanu sellele, et nii määrustik kui ka viisakus näevad tervitamist ette, aga ta ütles selle peale et "meil tervitatakse alates nooremveeblist". võib-olla oleks siin ka midagi sellist vastuseks tulnud et "meil hoiavad kõik käsi taskus".
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas Kriku »

Ma väga vabandan, aga seni olin ausalt öelda arvanud, et sellised sõnavahetused linna peal on komöödiafilmide pärusmaa :shock:
zzz-petz
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 10 Veebr, 2009 16:49
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas zzz-petz »

ma samuti väga vabandan, aga loodan, et scoutsis on asjad siiski paremuse poole näinud, et selliseid jaburaid olukordi nad tänaval ei tekita. kaitseväline käitumine loob ka ühe mehe tasandil kuvandi kaitseväest kui tervikust, igaüks on selle asutuse esindaja, kõige rohkem just vormis olles. ei võta tükki küljest olla viisakas.

meie allüksuses muidu mõnikord käidi ka meedia poolt filmimas ja allüksuse veebel luges tihti sõnad peale, et isegi kui kaamera on kaugel, siis zoomib tänapäeva tehnika võimsalt, seega käsi taskus ei hoia, kõigil on mütsid korralikult peas ja välimus ja vorm ka muidu korras. eesti kaitsevägi on pisike, aga ometi on nii suured erinevused arusaamas, mis sobib ja mis mitte.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..huvitav - mix mulle meenus praegu ammune NArmee väljend "na dubah nasha armija silna" :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
naabrimees
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 18 Veebr, 2015 14:16
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas naabrimees »

zzz-petz kirjutas: meie allüksuses muidu mõnikord käidi ka meedia poolt filmimas ja allüksuse veebel luges tihti sõnad peale, et isegi kui kaamera on kaugel, siis zoomib tänapäeva tehnika võimsalt, seega käsi taskus ei hoia
Illustreeriv näite (tegu pole eesti kaitseväelasega)
Manused
juhtub
juhtub
adalbert
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 31 Mär, 2016 8:12
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas adalbert »

NATO peasekretäri visiidi ajal, kus kaameraid rohkem kui üks, on selline "kohendamine" muidugi halb mõte, aga eks siin ole tegemist ka reporteri/toimetaja valikuga.. Sellistest üritustest on materjali piisavalt palju, et konkreetse koha oleks saanud katta mõne muu plaaniga.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas Kapten Trumm »

mõtlesin korraks, et lähen ja ütlen härra nooremseersandile, et käsi taskus pole niimoodi avalikult viisakas hoida. aga hoidsin end tagasi, sest praegu olen reservis ja eelmine kokkupuude sarnasel teemal lõppes sellega, et mind saadeti sisuliselt per*e. tookord olin veel seersant ja vastu tuli avalikus kohas scoutspataljoni kapral, kes ei tervitanud mind ja läks lihtsalt mööda. juhtisin ta tähelepanu sellele, et nii määrustik kui ka viisakus näevad tervitamist ette, aga ta ütles selle peale et "meil tervitatakse alates nooremveeblist". võib-olla oleks siin ka midagi sellist vastuseks tulnud et "meil hoiavad kõik käsi taskus".
Noh, eks see ole vana tõde, et ära alusta seda, mida sa ei suuda lõpetada. :)
Kui ajateenija ei reageeri, järelikult puudub sul see pilk, kust sõdur näeb kartseri ust ja puruks rebitud väljalubasid :D
Aga Scoutspataljoni reakoosseisu vormikandmise kohta on mul samasugused muljed, sest sõidan tihtilugu sama teed pidi, mis skaudi reakoosseis õhtul koju tuleb ja Keila Statoli võiks aeg-ajalt SP patrull külastada õhtusel ajal. No ei jäta eliitüksuse muljet. Kui kuskilt õppuselt tulevad sõdurid põlvini porisena võib veel andeks anda, siis tunnusteta vormielemendid, käed taskus, ilma peakatteta jne nõuaks küll SP poolset peedistamist. Üldiselt see "Statoili distsipliin" tahaks järgi aitamist. Sest sõjaväelane, eriti kutseline, peab olema elav eeskuju igale tsiviilmolkusele ja nii ongi.

Vanasti oli ju sedapidi, et mida kõvem üksus, seda kõvem vormikandmise distsipliin ja seda kauem tuli püksiviike pressida. Nüüd on vist vastupidi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3955
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas Walter2 »

Statoilide kaubamärk on juba ammu Sörkiv Gei.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
zephys
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 28 Apr, 2015 14:49
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas zephys »

Kas see just vormikandmise aps, aga tegelikult üsna levinud trend kõiksugu nö poolriviliste erialaametikohtade puhul.

http://pildid.mil.ee/picture.php?/420176/category/58460
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..eks ta ole - puhtalt kohalike sõjaliste ülemate kapsaaeda :lol:

Antud juhul ilmselt siis Toetusväejuhatuse miski allstruktuur..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
LupusII
Liige
Postitusi: 505
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas LupusII »

Scoutsis ju tõesti reamehi olematult . Vähemalt 10 aastat tagasi oli .Ja tõesti oli selline korraldus , et terviatatakse alates n-veeblist.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist