Uus sinel (mantel)

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 631
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Uus sinel (mantel)

Postitus Postitas just plain mean »

Väga hea, et vana vööga mantel ajaloo prügikasti kolib. See oli 1. liiga suure kaelaavaga; 2. polnud võimalik vöörihma kanda, kui tekkis vajadus mõõk kuhugi riputada. Aga vaadates pildil olevat uut mantlit tundub, et midagi on siiski nihu läinud. Idee järgi peaks rinnaesisel kõige alumine nööbipaar olema samal kõrgusel seljal oleva põõna nööpidega, et need toetaksid vöörihma, kui tekib vajadus seda kanda. Vähemalt olid sedasi modelleeritud EKV maaväelaste sinelid 1919-1926 ja 1934-1940.
Manused
kindralid.jpg
Ugri
Liige
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Jaan, 2012 13:08
Kontakt:

Re: Uus sinel (mantel)

Postitus Postitas Ugri »

just plain mean kirjutas:Väga hea, et vana vööga mantel ajaloo prügikasti kolib. See oli 1. liiga suure kaelaavaga; 2. polnud võimalik vöörihma kanda, kui tekkis vajadus mõõk kuhugi riputada. Aga vaadates pildil olevat uut mantlit tundub, et midagi on siiski nihu läinud. Idee järgi peaks rinnaesisel kõige alumine nööbipaar olema samal kõrgusel seljal oleva põõna nööpidega, et need toetaksid vöörihma, kui tekib vajadus seda kanda. Vähemalt olid sedasi modelleeritud EKV maaväelaste sinelid 1919-1926 ja 1934-1940.

See mantel on üks ühele koopia mereväe mantlist. Aga tähelepanek on väga hea- tuleb vaadata, kas ja mida siin ette võtta kannatab..
A4
Liige
Postitusi: 1835
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Uus sinel (mantel)

Postitus Postitas A4 »

Parem kui varem, see vana maa- ja õhuväe tavavormi mantel oli tõepoolest üsna ebaõnnestunud välimuse ja tegumoega – mitte et kõik need asjad sarnaselt kõikide teiste tavavormi elementidega reaalsele lahinguvõimele ja välitingimustes tegutsemisele mingit mõju avaldaksid. Arvestades seda, et talvemantel on kõikidest tavavormi elementidest ilmselt üks kõige harvemini hangitavatest ja/või vahetatavatest asjadest, siis kulub ilmselt oma kümme aastat enne kui kõik kaitseväelaed endale uue lõikega mantli selga saavad (iseasi, kui tihti nad selle reaalselt selga ajavad).

Mis mereväe vormi lõike kopeerimist puudutab, siis minu arusaamist pidi on tänane Mereväe talvemantel (erinevalt maa- ja õhuväe eelmisest mantlist) lõike poolest 1936. aasta vormi üsna täpne koopia, ja ilmselt selle pärast nii „hea“ ka välja näeb. Küll aga tekib retooriline küsimus, et mis oli siis viga maa- ja õhuväe 1936. aasta palitul, et seda ei kannatanud tänase maa- ja õhuväe jaoks kasutusele võtta, vaid oli lõike poolest vaja mereväe oma kopeerida?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist