TUVASTADA Nööbid

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Nööbid

Postitus Postitas nord »

Millise vormiriietuse juurde kuulusid saksa kotkaga nööbid.Kotkas vaatab vasakule.Nööbid on kullakarva.Ise arvan,kuid pole kindel,et äkki olid mereväel sellised?
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

mereväel on plastikust (vastu valgust vaadates kumavad läbi) ja ankur peal ning taha kirjutatud "Kriegsmarine" ... need kulliga nööbid võivad olla näiteks postiteenistuse omad - aga pead ei anna :roll:
foorum.rindeleht.ee
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas nord »

Kas vedurijuhi vormi juurde ei võinud need kuuluda?
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Pakuksin pigem mingit poliitilist organisatsiooni, Kriegsmarine nööbid olid ankruga, võib olla oli osa ka plastikust, endal aga on kogus küll mingist heledast kergest metallist (alumiiniumist?) variant.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Või tuletõrjuja?
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas nord »

Panin nööpide pildi ka siia.


http://pilt.ee/photo/363073/7359630/


Kvaliteet pole kõige parem kuna webcamiga tehtud.
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Need kuulusid frentsile, mis oli poliitilise suunitlusega. Parteiliikmed jne.
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas nord »

Minu lugupidamine!
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Saksa frentsi nööbid

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Ringi kolades jääb ikka vahest mõni saksa päritolu nööp näppu.Tavaliselt on need hallikat või alumiiniumvärvi.Nüüd aga sain vasekarva ja paar mm suurema läbimõõduga.Ja pealispind on sile,mitte krobeline,nagu teised nööbid.Nööp ei ole seest õõnes ja allpool on kiri EXSTRA FEIN.Samasugust kirja kannavad ka tavalised hallid nööbid,mis pole seest õõnsad.Mida need kirjad võivad tähendada ja kui palju erisuguseid nööpe Saksa pool sõja ajal mundritel kasutas?
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Ega muud tarka ei oska öelda kui võtsin endal sahtlist peotäie nööpe välja.

Märgid järgmised: Overhoff&Cie; 19 M oLc; RZM M 3/8; Extra Fein 312 C; EW(ilma õõnsuseta, kindlasti mitte Eesti Wabariik:-); ilma igasuguste märkideta nööp; Peterswald - Sud. J.R &S. Kusjuures nööbid erinava suurusega. Kõik kindlasti II ms originaalid.

Ei ole mingi nööbikoguja, lihtsalt suvalised paar esimest mis pihku juhtusid.

Vasekarva nööpe olen näinud nii RAD-i kui ka muude Saksa organisatsioonide kasutuses (näit SA), üldiselt võib vist aga väita, et Saksamaal valmistasid nööpe vägagi erinevad vabrikud ning erinevad olid ka suurused. Seega ei ole olemas seda "ainumat ja õiget".
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Tänud info eest.Seda ma kartsingi,et sõda venis pikale ja rauatööga sai raha teenida.Saksa kümne pfennisest rahast saaks ka head nööbid. :
napoleon
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 17 Apr, 2005 18:30
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

On olemas küll ainum ja õige. Eks iga nööp käis kuhugi ja tõsi ka see,et igal väeliigil oma värvid. Tootjaid on aga rohkem kui nööpide liike. Maavägede nööbid jagunesid algselt kolme mõõtu 17mm, 19mm ja 21mm.
Vastavalt siis 17mm oli paguni nööp, 19mm oli vormi nööp ja 21mm oli sineli nööp. Hiljem (ma ei tea mis aastal) 17mm ja 21mm nööpide tootmine lõpetati ja ka alumiiniumi nende valmistamisel ei kasutatud. Mul omal sahtlis nööpe nii vasest, rauast, tsingist kui ka alumiiniumist. Vasest ei ole ma kohanud ainult püksi ja telkmantli nööpe.
aga mina olen Moskvas käinud ;)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

tundmatu nööp

Postitus Postitas Satakas »

kahjuks pole pilti aga kuskil peaks mul vedelema üks nisuke nööp:

1) vasest
2) läbimõõt vast 1cm
3) kinnitub aasaga
4) peale on pressitud pildike ratsanikust. küljelt. paistab, nagu oleks tal peas sulgedega kiiver ja käes kilp.

tean, et üks pilt ütleb enam kui 1000 sõna aga kuivõrd pilti pole, siis püüame leppida kirjeldusega.

kes oskab öelda, mis nööbiga tegu?
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

pilt?

Postitus Postitas hillart »

Kirjeldus on väheütlev. Pilt oleks kõvasti informatiivsem ja sõnu poleks vajagi.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
eikeegi
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 08 Sept, 2005 8:53
Kontakt:

Postitus Postitas eikeegi »

Kilbiga ratsanik, kes mõõgaga vehib, on nt Leedu vapil.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist