EKV välivormi arengud

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas taara »

Roamless kirjutas:Kus sa pildil punase baretiga tegelast näed? Pilt oli ju ainult näiteks bareti kasutamisest Kaitseväes.
Roheline barett on rahvusvaheliselt selline läbiaegade "paratrooperite" ja muude nn erivägede peakatteks olnud. Mingil määral ju võiks traditsioonidest kinni pidada ja seda mitte nii lihtsakäeliselt kasutada. Ehk Eestis võiks selle välja teenida vastloodud kaitseväe eriüksuse võitlejad vms.
Sealt see punase bareti teema tuligi.
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas sinivarrukas »

just plain mean kirjutas:Minu teada kannavad rohelist ainult USA eriväed. Briti paratrooperid seevastu eelistavad hoopiski bordoopunast, nagu ka enamik nende Euroopa kolleegidest. Seega pole kellelgi rohelise monopoli. Küll aga oleks võinud värve valides arvestada pisut ajalooliste väeliigivärvidega
Brittide Royal Marines Commando ja Itaalia paratrooperid samuti! Monopoli loomulikult pole ja keelata ei saa... Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis meie esimesed skaudid kandsid mingil ajal mustasid barette, mis mulle iseenesest meeldib ja on vaata et kõige vähemlevinum barettivärv.
Kasutaja avatar
VictorAlpha22
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Okt, 2012 13:12
Asukoht: Liikumises
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas VictorAlpha22 »

Teema kisub väga offtopicuks ära. aga üks asi veel, kes ei tea siis Kaitseliidu Tallinna Maleva ametlik peakate on must barett.
[i]Stay frosty[/i]
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas TTA »

Brittidel on erepunane barett samuti sõjaväepolitsei märk. Ehk sealt kopeeritud?
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas sinivarrukas »

Ma ei väitnudki, et see rohelise bareti teema 100% reegel on, las ta jääda. Teema kisub juba õigest asjast väga kõrvale. Kuigi seda punase baretiga Eesti SPd tahaks isegi näha...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

just plain mean kirjutas:Minu teada kannavad rohelist ainult USA eriväed. Briti paratrooperid seevastu eelistavad hoopiski bordoopunast, nagu ka enamik nende Euroopa kolleegidest. Seega pole kellelgi rohelise monopoli. Küll aga oleks võinud värve valides arvestada pisut ajalooliste väeliigivärvidega
Lausa hämmastavalt asjatundmatu arvamusavaldus :shock:

Roheline barett on kahtlemata kõige enamlevinum seda tüüpi militaarmütsikestest, sest ta on üldlevinud jalaväe värv... Et USAkatel on asi teisiti ja rohelist kasutavad neil vaid eriväelased, on nende probleem 8)

Mis aga langevarjuritesse puutub, siis nende ülemaailmne lemmikbaretivärv on stiilne tumepunane (nn maroon)... Muud võimalikud variatsioonid nagu näit venelaste "golubõje beretõ" on vaid jonnakas-rahvuslik isetsemine :lol:

Punase variatsioone on muidu palju. Siin postides mainit sõjaväepolitseinikel on valitsevaks trendiks tõesti helepunane, niiet selles osas ei ole ka põhjust meie oma SP-le mingit "ebatrendikat originaalitsemist" ette heita :wink:

Aga, once again, - olen sügavalt üllatunud niivõrd asjatundmatust postist nagu see minu poolt tsiteeritu siin üleval :oops:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas sinivarrukas »

On ikka ka venelastel miski "maroon" brett kasutusel, minu mäletamist mööda peavad ka selle kuidagi välja teenima.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

sinivarrukas kirjutas:On ikka ka venelastel miski "maroon" brett kasutusel, minu mäletamist mööda peavad ka selle kuidagi välja teenima.
Jah on - nn "krapovõi beret" sisevägede eriüksuslastel.

Venemaal kui õigel totalitaarriigil on teatavasti peale "päris" armee veel hulka muid, armeeväliseid relvastruktuure (sh ka siseväed). Üldreeglina armastavad kõik sellised paramilitaarid üldtunnustatud edevamaid baretivärve nagu langevarjuripunane, karmimehemust jne jne :mrgreen:

Näit Tšetšeenia satraabi Kadõrovi "siseväed" kannavad musti barette..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas sinivarrukas »

http://pildid.mil.ee/Soome-KVJ-Eesti-vi ... 13/TNC5413
Ja ongi herr generalil ka roheline mütsike. Ma polnud kursiski, et Eestis on baretid kasutusele võetud. Tahaks seda vormikandmise eeskirja näha...
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas alban »

sinivarrukas kirjutas:Ma polnud kursiski, et Eestis on baretid kasutusele võetud. Tahaks seda vormikandmise eeskirja näha...
Siit saab teada mis vormi juurde baretti kanda võib, viidatud on ka KVJ kehtestatavale eeskirjale:
https://www.riigiteataja.ee/akt/129102013002
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas sinivarrukas »

Ok, saan aru, et vastavalt kuidas Kaitseväe juhataja on ette näinud. See kehtib nii bareti värvi, kui baretil kantava märgi jne. jne. kohta? Seega siis selle kohta on miski KVJ määruse moodi asi we? Üsna tume teema...
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas Roamless »

Kui sõita mööda peastaabi juurest, siis paistab, et barett on uueks moeröögatuseks saanud. Seal kandis olen näinud viimasel ajal ringi siblimas paljusid digilaigus baretiga mehikesi.
Unforeseen consequences
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas Walter2 »

Vabandan OT, kuid kas seda bareti teemat võiks jätkata kuskil mujal - vastav teema on ka foorumis olemas. Moded võiks viimased selleteemalised postid sinna ümber tõsta.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas just plain mean »

Et baretivärvide teema kokku võtta, viskan siia ühe lingi, kus see on riikide kaupa lahti seletatud.
http://en.wikipedia.org/wiki/Military_beret
Viimati muutis just plain mean, 08 Jaan, 2014 10:06, muudetud 1 kord kokku.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti uus roheline digicamo vorm

Postitus Postitas Roamless »

Paistab, et venelased on ka modinud oma digivormi. Said vist ise aru, et vana digivorm paistis kaugemalt ühtlaselt roheline
http://i-korotchenko.livejournal.com/770504.html
Unforeseen consequences
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist