EKV välivormi arengud

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas ggdag »

nö. KL digiga on ka talvevorm olemas. Seega minu tead ahetkel 2 sorti (natuke erinevate lõigetega ka) siis digivorme, esimene ehk KL digiga on sama lõige nagu viimane "analoog" laiguga talvevorm.
Ugri
Liige
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Jaan, 2012 13:08
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas Ugri »

ggdag kirjutas:aastanumbreid täpselt ei tea, aga EKV digivormi on minu teada juba 3 versiooni

1. vana lõikega, seest valge
2. mingi vahepealne versioon, sellise "kahtlase riidesordiga"
3. hetkel kasutusel olev digivorm

Ja uue hankega tuleb sama lõike ja mustriga nn digivorm parema "hingavusega" kangast..
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas mutionu »

Ugri kirjutas: Ja uue hankega tuleb sama lõike ja mustriga nn digivorm parema "hingavusega" kangast..
Rõõm kuulda, et "kummiülikonna" asemele midagi muud tuleb.
Ugri
Liige
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Jaan, 2012 13:08
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas Ugri »

mutionu kirjutas:
Ugri kirjutas: Ja uue hankega tuleb sama lõike ja mustriga nn digivorm parema "hingavusega" kangast..
Rõõm kuulda, et "kummiülikonna" asemele midagi muud tuleb.
Meie kliimas on välivormi kangas alati mingi kompromiss hingavuse, soojapidavuse ja vastupidavuse vahel. Sobiva kompromissi leidmine võtab väga kaua aega ja nõuab palju ressursse. Õnneks tegid soomlased meie eest pool tööd ära st sama koostisega kangast on ka Soome armee välivormid. Sellest kangast testvormid kiideti ka meie kasutajate poolt heaks.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas mutionu »

Ugri kirjutas: Meie kliimas on välivormi kangas alati mingi kompromiss hingavuse, soojapidavuse ja vastupidavuse vahel. Sobiva kompromissi leidmine võtab väga kaua aega ja nõuab palju ressursse. Õnneks tegid soomlased meie eest pool tööd ära st sama koostisega kangast on ka Soome armee välivormid. Sellest kangast testvormid kiideti ka meie kasutajate poolt heaks.
Omast kogemusest võin öelda, et paremat kui BW vorm, pole ma kohanud. Kangas hingab, märjaks saades kuivab mingil moel kiiresti ära.
Ugri
Liige
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Jaan, 2012 13:08
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas Ugri »

mutionu kirjutas:
Ugri kirjutas: Meie kliimas on välivormi kangas alati mingi kompromiss hingavuse, soojapidavuse ja vastupidavuse vahel. Sobiva kompromissi leidmine võtab väga kaua aega ja nõuab palju ressursse. Õnneks tegid soomlased meie eest pool tööd ära st sama koostisega kangast on ka Soome armee välivormid. Sellest kangast testvormid kiideti ka meie kasutajate poolt heaks.
Omast kogemusest võin öelda, et paremat kui BW vorm, pole ma kohanud. Kangas hingab, märjaks saades kuivab mingil moel kiiresti ära.

Ei ole ise BW vorme kasutanud. Kas vormil on sees mingid sildid, millelt saaks kanga koostist välja lugeda? Oleks huvitav teada. Palju infot tootjad sinna tavaliselt ei pane. Samas kanga koostis on ainult üks oluline faktor, teine faktor on koe tüüp.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas mutionu »

Ugri kirjutas: Ei ole ise BW vorme kasutanud. Kas vormil on sees mingid sildid, millelt saaks kanga koostist välja lugeda? Oleks huvitav teada. Palju infot tootjad sinna tavaliselt ei pane. Samas kanga koostis on ainult üks oluline faktor, teine faktor on koe tüüp.
80% puuvill ja 20% polüester.
Ugri
Liige
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Jaan, 2012 13:08
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas Ugri »

mutionu kirjutas:
Ugri kirjutas: Ei ole ise BW vorme kasutanud. Kas vormil on sees mingid sildid, millelt saaks kanga koostist välja lugeda? Oleks huvitav teada. Palju infot tootjad sinna tavaliselt ei pane. Samas kanga koostis on ainult üks oluline faktor, teine faktor on koe tüüp.
80% puuvill ja 20% polüester.

Meie uuel kangal on 50% puuvilla ja 50% polüestrit. See ei ütle muidugi veel midagi...Raske on võrrelda, kui pole laboriteste või objektiivseid võrdlusi.
Ugri
Liige
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Jaan, 2012 13:08
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas Ugri »

mutionu kirjutas:
Ugri kirjutas: Meie kliimas on välivormi kangas alati mingi kompromiss hingavuse, soojapidavuse ja vastupidavuse vahel. Sobiva kompromissi leidmine võtab väga kaua aega ja nõuab palju ressursse. Õnneks tegid soomlased meie eest pool tööd ära st sama koostisega kangast on ka Soome armee välivormid. Sellest kangast testvormid kiideti ka meie kasutajate poolt heaks.
Omast kogemusest võin öelda, et paremat kui BW vorm, pole ma kohanud. Kangas hingab, märjaks saades kuivab mingil moel kiiresti ära.
See on väga kirju maailm...Terve teadusharu tegeleb kiudude ja kangastega. Tänapäeval ei ole enam võimalik tõsiselt väita, et villane või puuvillane kiud on teatud keskkondades sünteetilisest kiust tõhusam. Vaid intensiivne testimine ja teemaga kursis olemine võib õigeid lahendusi pakkuda.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas mutionu »

Ugri kirjutas: See on väga kirju maailm...Terve teadusharu tegeleb kiudude ja kangastega. Tänapäeval ei ole enam võimalik tõsiselt väita, et villane või puuvillane kiud on teatud keskkondades sünteetilisest kiust tõhusam. Vaid intensiivne testimine ja teemaga kursis olemine võib õigeid lahendusi pakkuda.
Loomulikult, sestap toongi oma kogemuse. Valge sisuga digivorm on hingavuse kohalt OK(kuigi tiba viletsam kui BW oma). Praegu väljastatav(vist, ma ei orienteeru eriti(ca eelmisel suvel anti millalgi)) on konkreetselt kummiülikond. Vihm sisse ei pääse ja higi ei pääse välja. Kahtlustan, et saaksin peale kümmet kilomeetrit kuumarabanduse.
Ma ei tea, võibolla on see vaid minu probleem, kuid pigem olgu vorm hingav(ja märguv) kui vastupidi. Märja ilma jaoks on ju eraldi riietus.
Ugri
Liige
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Jaan, 2012 13:08
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas Ugri »

mutionu kirjutas:
Ugri kirjutas: See on väga kirju maailm...Terve teadusharu tegeleb kiudude ja kangastega. Tänapäeval ei ole enam võimalik tõsiselt väita, et villane või puuvillane kiud on teatud keskkondades sünteetilisest kiust tõhusam. Vaid intensiivne testimine ja teemaga kursis olemine võib õigeid lahendusi pakkuda.
Loomulikult, sestap toongi oma kogemuse. Valge sisuga digivorm on hingavuse kohalt OK(kuigi tiba viletsam kui BW oma). Praegu väljastatav(vist, ma ei orienteeru eriti(ca eelmisel suvel anti millalgi)) on konkreetselt kummiülikond. Vihm sisse ei pääse ja higi ei pääse välja. Kahtlustan, et saaksin peale kümmet kilomeetrit kuumarabanduse.
Ma ei tea, võibolla on see vaid minu probleem, kuid pigem olgu vorm hingav(ja märguv) kui vastupidi. Märja ilma jaoks on ju eraldi riietus.
Kuidas BW vorm meie talves toimib st mida selle talvekindlaks tegemiseks juurde on vaja? Valge tagapõhjaga digivorm oli osade kasutajate jaoks talvel liialt õhuke, samuti kulus see ajateenijate või intensiivses väljaõppes osalevate kaitseväelaste käes suhteliselt kiiresti hõredaks.
Muidugi peab riietus kihiline olema ja erinevate kihtide kombineerimine tagab vastavalt keskkonnale sobiva kaitse. Meie riidevarustus hetkel sellele kontseptsioonile just liiga hästi ei vasta.
Veepidavus kaob vanemast kangast vormil paari pesukorra järel ära, aga hingavus samal ajal oluliselt ei parane.
Välivorm on enamasti pealmine riidekiht ja ma leian, et selle üks olulisi omadusi peaks olema hingavus ja võime kiiresti ära kuivada (sama saabastega). Soojapidavus ja naha pinnalt niiskuse eemaldamine tuleb lahendada aluspesuga. Praegune pikk pesu selliselt ei toimi.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas mutionu »

Ugri kirjutas: Kuidas BW vorm meie talves toimib st mida selle talvekindlaks tegemiseks juurde on vaja? Valge tagapõhjaga digivorm oli osade kasutajate jaoks talvel liialt õhuke, samuti kulus see ajateenijate või intensiivses väljaõppes osalevate kaitseväelaste käes suhteliselt kiiresti hõredaks.
Muidugi peab riietus kihiline olema ja erinevate kihtide kombineerimine tagab vastavalt keskkonnale sobiva kaitse. Meie riidevarustus hetkel sellele kontseptsioonile just liiga hästi ei vasta.
Veepidavus kaob vanemast kangast vormil paari pesukorra järel ära, aga hingavus samal ajal oluliselt ei parane.
Välivorm on enamasti pealmine riidekiht ja ma leian, et selle üks olulisi omadusi peaks olema hingavus ja võime kiiresti ära kuivada (sama saabastega). Soojapidavus ja naha pinnalt niiskuse eemaldamine tuleb lahendada aluspesuga. Praegune pikk pesu selliselt ei toimi.
Talvel kasutasin BW vormi püksid, BW liner(kombekas) ja BW miskist ***tex materjalist vihmapüksid. Üsna mugav oli. Samas, tõsi küll, külm on mul üsna harva, pigem palav. Isiklikult mulle meeldivad väga need voodrid(liner -d vist), mingite kasutustemperatuur oli vist ca -22 juures.
MikeMike
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 19 Nov, 2010 21:56
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas MikeMike »

Juhin siiski tähelepanu, et teemaks ei olnud kanga koostis vaid, millised on taasiseseisvunud EV vormide väljalaske aastad.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Tänapäevase EKV vormi väljalaskeaastad + kirjeldused

Postitus Postitas TTA »

mutionu kirjutas:
Ugri kirjutas: See on väga kirju maailm...Terve teadusharu tegeleb kiudude ja kangastega. Tänapäeval ei ole enam võimalik tõsiselt väita, et villane või puuvillane kiud on teatud keskkondades sünteetilisest kiust tõhusam. Vaid intensiivne testimine ja teemaga kursis olemine võib õigeid lahendusi pakkuda.
Vihm sisse ei pääse ja higi ei pääse välja. Kahtlustan, et saaksin peale kümmet kilomeetrit kuumarabanduse.

Olles uut digivormi kandnud ka 15km rännakul suvel siis julgen väita, et ega ikka ei saa küll. Eks ta ilmselt eelistuste asi ole, kuid mina isiklikult hingavuse probleeme peale mõningast kandmist ja kasutamist enam ei tajunud ning vormi suhteline tuulekindlus võrreldes analooglaigu riidega on minu jaoks vaid boonus. Lõpuks ju on meil tõeliselt kuumad ilmad (30+) vaid heal juhul mõni nädal aastas, sitta suusailma aga mitu mitu kuud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Taasiseseisvunud EV KV vormi väljalaskeaastad + kirjeldu

Postitus Postitas Kapten Trumm »

80% puuvill ja 20% polüester.
Kas see viimane laiguline mitte analoogse koostisega polnud, õhta kontrollin kodust kapist :dont_know:
Muidu mugavuse ja hingavuse saladus mõistliku hinnaklassiga kangal koosneb 2 osast: puuvilla sisaldus (mida rohkem, seda sõbralikum) ja kanga paksus (1 m2 erikaal).
Mida rohkem puuvilla ja ja mida õhem kangas, seda mugavam ja hingavam.
Samas seda nõrgem, kuluvam jne.

Puuvillaste asjade probleem on topiliseks minek sealt kus kangas hõõrub (nt harude vahelt).
Sestap võib see siil püksis päris terav olla. Kui hinnapiiri ees pole, siis puuvilla keegi ei kasuta (puuvill on selline talutava hinna/kvaliteedi suhtega).

Need suure PE sisaldusega kangad omavad muide kalduvust põleda väga ägedalt.
Proovige!
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist