Vormi kandmise õigus.

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Kutt
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan, 2007 10:47
Asukoht: Lehola
Kontakt:

Vormi kandmise õigus.

Postitus Postitas Kutt »

Kuskil nägin arutelu selle üle, et kes ja kas tohib kanda kaitseväe vormi. Kas selle kohta on olemas mingi seadus? Ise leidsin kaitseväe juhataja käskkirja vormi kandmise kohta, mis küll ei kehti tsivilistidele.
http://www.hot.ee/laanemk2/vormikandmisekord.doc
Minu isiklik arvamus on, et iga inimene peaks tohtima kanda laigulist välivormi, kui see on puhas ja ilma embleemideta. Kui noored kannavad näiteks laigulisi pükse, siis see pigem avaldab positiivset mõju noorte suhtumisele Kaitseväkke.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

Eesti Kaitseväe vorm JÄÄGU ikka nende kanda, kes selle õiguse ära teeninud. mina vaatan küll viltu sellele, kui mingi suvaline naga käib mööda linna EKV pükste ja sis mingi a-la "AC-DC" t-särgiga, või kui keegi on samadest pükstest endale shortsid teinud. mingi austus peaks ikka alles jääma. samamoodi ei minda selle riietusega lauta s***a viskama.
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Täpselt marksman, mingine piir peab ikka minema.
Isegi olen suure poakasega pidanud paar korda KV talvejope selga viskama, kuigi endal teksapüksid vms. jalas. :oops:

Kuigi seadusandlik pool keelab kanda vormi osi, millel on KV embleemid vms. KV tähistused peal ( ka. "Eesti Kaitsevägi" ) koos tsiviilrieetega.
Kui ma nüüd ei eksi.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Mina nõustun siin Kutiga. Kui ikka keegi kannab Eesti laigulist, siis see on väga hea PR Kaitseväele. Loomulikult mulle ei meeldi kui seda teeb mingi a-sotsiaal või muu elutrepilt alla kukkunu. Aga kui seda teevad noored, siis väga hää! Miks peaks noored kandma võõramaiseid laike kui meil ilus Eesti laik olemas? Pealegi, see, kell huvi ikka laigu leiab.

Vastu olen sellele, et kantakse mingi väeosa embleeme, sinna kuulumata.
Rahvuslipp käel, pole küll mingi probleem. Vaadake neid BW jakke, kõigil Saksamaa lipud käel, see on ju tegelikult Saksamaale tasuta PR. Inimene maksab, et seda kanda.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Mul jumala savi kes mida kannab. Mis vahe on kas ma rooman laigulisega metsas või viskan sitta? Kui tunnuseid pole siis pole ka vormi.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

vorm

Postitus Postitas hillart »

Ilma eraldusmarkideta pole mingi riietus vormiriietus.
e. suvalisest riietusesemest teevad vormiriietuse selle eraldusmargid.
Kuid paha hakkab kull, kui naen noori kalkareid kaitsevae vormielemente kandmas. Veel hullem, kui sellel ka mingid eraldusmargid kuljes olema juhtuvad.
Ja mingi PROMO pole see kohe mitte sellisel juhul, pigem ANTIPROMO.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
caudillo
Liige
Postitusi: 141
Liitunud: 18 Dets, 2006 21:39
Kontakt:

Postitus Postitas caudillo »

Ja mis alusel ja siis noored laigukandjad kalkariteks ja mittekalkariteks jagad? või kõik noored on kalkarid sinuarust?
Pro patria, pro liberate, pro grex!
Kasutaja avatar
accusatorial
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 06 Juun, 2005 21:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas accusatorial »

Mina nõustun marksman'iga..
Et las jääda Eesti laik ikka Eesti Kaitseväelaste ja Kaitseliitlaste kanda - pole vaja et mõni naga kannaks Eesti laiku kuskil sitta viskamas või kooli pinki nühkimas..
Kui tahavad laiku kanda, siis kalastus ja militaar poed on USA ja muid laike täis..
Kutt
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan, 2007 10:47
Asukoht: Lehola
Kontakt:

Postitus Postitas Kutt »

Seda kalkari värki tahaks minagi teada. Osad äkki arvavadki, et kui kalkar olen, siis pole vaja sõjaväkke minna, kuna vormi kalkarid ei kanna. :lol:
Kasutaja avatar
accusatorial
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 06 Juun, 2005 21:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas accusatorial »

Eesti Kaitseväe vormikandmise korras on kirjas:

1. 1. Eesti kaitseväe vormiriietust kannavad tegevteenistuses olevad kaitseväelased.


Seega, ei tohi Eesti laiku kanda, kui ei ole KV's või KL'is...
Kutt
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan, 2007 10:47
Asukoht: Lehola
Kontakt:

Postitus Postitas Kutt »

accusatorial kirjutas:Eesti Kaitseväe vormikandmise korras on kirjas:

1. 1. Eesti kaitseväe vormiriietust kannavad tegevteenistuses olevad kaitseväelased.


Seega, ei tohi Eesti laiku kanda, kui ei ole KV's või KL'is...
Kaitseliitlased siis ei tohigi kanda? Kuna nad pole tegevteenistuses olevad kaitseväelased. Üleüldse mis ajast kaitseväejuhataja käsutab tsiviliste?
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Olge nüüd ikka - vormi teevad suvalistest hilpudest ikkagi eraldusmärgid.
Olgu need hilbud siis laigulised või mitte.
Kellegil ei tule ju pähe töötunkesid lubada ainult mehhaanikutele ja tööriistavööd ainult ehitajatele.
Kuid näiteks ka meie firmas on keelatud firma logoga tööriideid väljaspool tööd kasutada.
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

kaitseväe vormiriietust kannavad tegevteenistuses
Igasugusest riietusest teevad vormi eraldus- ja/või tunnusmärgid. Pole neid, pole ka vormi. Viska sitta või viina või mida iganes. Mida nagunii tehaksegi.
Lihtne.
Kasutaja avatar
accusatorial
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 06 Juun, 2005 21:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas accusatorial »

Kui teie arust võib kanda laiku niisama, ilma embleemideta, siis miks mul sõber sai muinitsipaalpolitsei käest noomida ja Eesti politsei käest trahvi :?:
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Võta sõbra käest protokoll, seal karistuse aluseks olnud paragrahv kirjas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 10 külalist