Eesti sõdurid ja NL sõjaväe Lend-Lease sõidukid

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
arvolv
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Eesti sõdurid ja NL sõjaväe Lend-Lease sõidukid

Postitus Postitas arvolv »

Lgp. foorumi kolleegid;

Sooviksin väga Teie abi, palun - või mõned vihjed, kust ma rohkem infot oma küsimuste kohta leiaksin.

Tagapõhi: Hiljuti, ma nägin mõningaid fotosid, mis kuulusid ühele eesti sõdurile, kes oli Nõukogude Liidu sõjaväes 2MS ajal. Kahjuks ma ei tohi neid fotosid avalda - aga, ma valmistasin mõned värvitahvlid nende fotode põhjal (lisatud all). Fotod näitavad, et see NL üksus oli varustatud vähemalt ühe USA Lend-Lease Jeep'i ja Studebaker US-6 veoautoga. Mitu sõidukit selles üksuses kandsid sarnaseid numbrimärke (registratuuri kood):

B-73-8?? - * (Willys Jeep)
B-73-217 - * (Studebaker US6)
B-73-2?? - (senini tundmatu veoauto märk; viimased kaks numbrid ei ole "17")
G-50-741 - * (Studebaker US6)

Küsimused:
1.) 2MS ajal, kas Nõukogude Liidu sõjaväe autode numbrite registratuurid vastasid teatud üksustele?
2.) Maalitud numbrite üle on üks väike, valge viisnurk - kas see tähendab midagi?
3.) Kuidas saaks selgitada, milline Nõukogude Liidu sõjaväe üksus omas "B-73-" autode registratuuri koodi?
4.) B-73-217* - sellel veoautol on üks pisi (punane) vimpel vasakul poritiival - kui vimpel on tõesti punane, mida see siis tähendab?

Tänud ette abi/nõu eest.

Terv.;

Arvo L. V.
Manused
Soviet Esto Unit Bo73o8X Williys Jeep 44 Estonian MilNet 750 px.jpg
Soviet Esto Unit Bo73o8X Williys Jeep 44 Estonian MilNet 750 px.jpg (42.9 KiB) Vaadatud 2858 korda
Soviet Esto Unit Go50o741 Studebaker US6  MilNet 750px.jpg
Soviet Esto Unit Go50o741 Studebaker US6 MilNet 750px.jpg (42.38 KiB) Vaadatud 2858 korda
Soviet Esto Unit Bo73o217 Studebaker US6  MilNet 750px.jpg
Soviet Esto Unit Bo73o217 Studebaker US6 MilNet 750px.jpg (42.77 KiB) Vaadatud 2858 korda
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 48 külalist