www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

Küsimus lennuväeabiteenistuse kohta?
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=6&t=12041
1. leht 1-st

Autor:  stilett [ 23 Jaan, 2008 19:25 ]
Teema pealkiri:  Küsimus lennuväeabiteenistuse kohta?

Muutusin üleöö korteriomandi omanikuks Pärnus. Nimelt juba aastaid tagasi kinkis üks peretuttav mulle Pärnus korteri. Paar päeva tagasi läks vanahärra manalateed ja täna saatsime ta väärikalt Uulu kalmistule. Kadunu oli terve elu rõõmsameelne, äärmiselt laia silmaringiga ja lisaks kõigele kõva topkamees. Puhus puhtalt vene, eesti keelt ja kui vähe vintis oli, siis haukus puhtas saksmannide keeles kõikvõimalikke käsklusi ja laulis saksakeelseid laule. Vanaga ise kunagi mingit sõjajuttu ei ajanud, täpsemalt ei taibanudki küsida ja ka tema ise ei pajatanud. Üleeile, otsides tema dokumente leidsin NL sõjaväepileti, autasude dokumendid (autasud olid ilmselt "vedelaks" tehtud), mille järgi selgus, et oli 1944 aasta sügisel mopitud Pihkva sõjakomissariaadi poolt Punaarmeesse, kuhu jäigi teenima kuni 1951 aastani. Mees oli sündinud 1927 aastal Petseris, ehk siis oli sünnijärgselt EW kodanik. Täna, matuselauas, rääkis tema sõber, samasugune 80-tes härrasmees, et kadunuke oli jõudnud teenida ka Saksa sõjaväes, lennuväeabiteenistuses, kust oli 1944 vehkat pannud ja koju tulnud. Siit ka küsimus, kas saksmannid ka vene rahvusest noori lennuväeabiteenistusse võtsid???

Autor:  hillart [ 23 Jaan, 2008 20:30 ]
Teema pealkiri: 

Kummaline küsimus (vähemalt minule küll).

Veike eneseharimine.
Petseri on nimelt Eesti Vabariigi linn.
Ja mis puutub siia rahvus, kui tegu on EV kodanikuga? :roll: :roll:

Autor:  stilett [ 23 Jaan, 2008 20:53 ]
Teema pealkiri:  ....

Tänan, Hillart, et tegelesid minu harimisega. Kuigi, nii keskkoolis, kui ka kõrgkoolides on mul ajaloohinded olnud ainult suurepärased, lisaks ka keskkoolis ajalootunde andnud. Tean, et Petserimaa oli (minu jaoks on ka seniajani) Eesti Vabariigi osa ja, et seal elavad isikud olid Eesti Vabariigi kodanikud. Aga, tore, et mind täiendavalt harisid.
Kuid kodakondus kodakondsuseks, rahvus jäi ikkagi rahvuseks. Ka saksa okupatsiooni ajal oli eestlane eestlane, venelane oli venelane ja juudirahvuse esindaja oli juudirahvuse esindaja. Vaatamata sellele, et nad kõik olid Eesti Vabariigi kodanikud. Sellest ka minu küsimus, kas EV kodanikud, kes olid vene rahvusest, nopiti lennuväeabiteenistusse.

Autor:  hugo1 [ 24 Jaan, 2008 10:04 ]
Teema pealkiri: 

Hillart

Tsiteeri:
Kummaline küsimus (vähemalt minule küll).

Veike eneseharimine.
Petseri on nimelt Eesti Vabariigi linn.
Ja mis puutub siia rahvus, kui tegu on EV kodanikuga?


III Reichi poliitika oli paljus ülesse ehitatud rassismile, nii et küsimus ju täiesti normaalne.
Eesti kodakontsus ei kaitsnud ju näiteks juudi rahvusest inimesi, kes elasid Eestis aastatel 1941-1944a.
Peale 1940a. võis Eesti kodakontsusega ainult peed pühkida, sest mujal maailmas sellist asja ei tuntud(ei tahetud tunda).

Tsiteeri:
Siit ka küsimus, kas saksmannid ka vene rahvusest noori lennuväeabiteenistusse võtsid???


SS-i (Eesti leegioni) nad ju sobisid, ei näe põhjust miks sinna ei oleks võinud sobida, eriti kui jutt käib 1944a-st.

Autor:  hillart [ 24 Jaan, 2008 20:20 ]
Teema pealkiri: 

Kood:
Tänan, Hillar, et tegelesid minu harimisega. Kuigi, nii keskkoolis, kui ka kõrgkoolides on mul ajaloohinded olnud ainult suurepärased, lisaks ka keskkoolis ajalootunde andnud. Tean, et Petserimaa oli (minu jaoks on ka seniajani) Eesti Vabariigi osa ja, et seal elavad isikud olid Eesti Vabariigi kodanikud. Aga, tore, et mind täiendavalt harisid.


:lol: Ära räägi! Nii tark mees. :wink:
Jaa, jaa. Õppida pole kunagi hilja, Eks mullegi ole noorte läänemeelsete kolleegide poolt öeldud, et minu sügavalt punaminevikus omandatud kõrgharidus pole mitte täisvääriline, aga ... - Ära tee väljagi! :wink: :wink:

Aga vastus küsimusele oleks - JAH

Ja just sellist vastust olen ma vägagi pädev andma, sest olen ka ise selle PRAEGUSE piiriäärse päritoluga mägieestlane, kelle suguvõsa meesliin ka samast kandist omal ajal välihalli kandma kutsuti. Sealt siis ka mu terane taip Sinu arukale küsimusele sarnaselt vastamisel, ja hoopistükki mitte kõrgetest koolidest saadud head (ja väga head) hinded ning nooremate eestimaiste inimeste harimine minevikusündmuste mõistmiseks (milles ka minul peris kopsakas kogemus olemas on).

Autor:  stilett [ 25 Jaan, 2008 13:58 ]
Teema pealkiri:  ...

Tänan vastuste eest.

Autor:  Vaikal [ 27 Jaan, 2008 0:06 ]
Teema pealkiri:  Lennuväe abiteenistus

To stilett

Lennuväe abiteenistusse võeti ainult lätlasi ja eestlasi - lätlasi 3614 ja eestlasi umbes 2600.
Kõik teised rahvused värvati SS-abilisteks. Kusjuures venelasi värvati -1383; ukrainlasi 5933, valgevenelasi 2354 ja leedulasi 1012 noort.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/