Kaardiväemärk, Roman Tavast

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Kaardiväemärk, Roman Tavast

Postitus Postitas tossom »

Tre tere,

mõtsin, et infi mõttes oleks võibolla päris huvitav ka teistel vaadata. Mõned pildid kaardiväemärkidest, neist esimene märk on tehtud Tallinnas Tavasti tehases, pealesõjaaegne Metallmärk. Olen Tallinnas tehtud märke väga harva kohanud, ilmselt ei valmistatud neid siin kuigi palju. Võrreldes Tallinnas tehtud märki näiteks kasvõi selle Moskvas tehtud märgiga, mille võrdluseks ülesse panin, on kvaliteedi vahe tohutu. Tallinnas tehtu on superilusa emailiga, väga detailiderikas ja kvaliteetne töö ( Tavasti meistrid ), Moskvas tehtu kohta, aga seda öelda ei saa.
Kollektsionääride kogudes olevatel Tallinnas tehtud märkidel olen kohanud kruviplaate, mis kannavad nime Roman Tavast Tallinn, siis selliseid, kus Roman Tavast on maha lihvitud, kuid Tallinn on alles ja viimasena Metallmärk Tallinn. Ilmselt kasutati vanu jääke ja nii ongi osad märgid Tavasti nime kandvate kruviplaatidega. Endale ajasin sellist jupp aega taga ja Eestist ei leidnudki, kuid nüüd on vähemalt jupike ajalugu jälle kodus tagasi.

http://www.pilt.ee/view/462466/

:)
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Kõigepealt täpsustuseks, et Metallmärgi nime sai tehas juba 1941. aastal.
Saksa ajal taastati R.Tavasti nimi, kuid ilma Tavastita, kes hukkus Vene koonduslaagris 1942. aastal. Metallmärk uuesti 1944-1950.
Siin siis valik Gvardija märke. Huvitav on Lätis valmistatud Gvardija.
Samuti väheliikuv on pronksmärk tavalise värviga.

Sinu teisel märgil on ilmselt mutter ära vahetatud, sest märk ise tundub olevat varajane tüüp, mitte Pobeda töö.
http://www.pilt.ee/view/462834/
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Lisaks veel, et kuna kruvi on keermega, mis sobib nii Tavasti kui Metallmärgi mutrile, siis ei tea keegi, kas Tavasti mutter pole lihtsalt asja huvitavamaks tegemiseks külge keeratud.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Ma ei usu, et Tavasti mutter on sinna lisatud, aga mine tea. Mulle saadeti ta Usast niimoodi ja kindel on see, et märk on Tallinnas tehtud ja nagu ma kirjutasin, olen neid kollektsioonides näinud erinevate mutritega. Teine märk on varajane jah, aga kui tähele paned, siis mutter on ka varajane pobeda. Kus see lõplik tõde on ei tea ju keegi, palju neid mutikaid kadus, teisi pandi ja omavahel vahetati. Mul on neid erinevaid kaardiväemärke kogus ka paras hunnik, katsun ka infi mõttes neid veel ülesse panna.
:)
alex
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 14 Apr, 2005 9:21
Kontakt:

Postitus Postitas alex »

Muidugi tehti Tavasti tehases Gvardia märke, ja mitte vähe, sest isegi venelased said aru kvaliteedi vahest. Tavasti tehases(Metallmärgis) kasutati veel viiekümnendatel vanu emaile, mis sõjaeelsest ajast pärit, see oli üks mis kvaliteedil vahe tegi vanad märgimeistrid teise.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

alex kirjutas:Muidugi tehti Tavasti tehases Gvardia märke, ja mitte vähe, sest isegi venelased said aru kvaliteedi vahest. Tavasti tehases(Metallmärgis) kasutati veel viiekümnendatel vanu emaile, mis sõjaeelsest ajast pärit, see oli üks mis kvaliteedil vahe tegi vanad märgimeistrid teise.

Eespoolne jutt ju sellest käibki, et Metallmärgis tehti Gvardija märke ja juurde lisatud pildid ka näitavad seda märki.
Palun faktilist tõestusmaterjali selle kohta, et neid märke tehti "mitte vähe". Oletus, et venelased saaavad ka aru , mis on hea, ei anna põhjust taoliste järelduste tegemiseks.
Viimati muutis OveT., 10 Juul, 2006 12:40, muudetud 1 kord kokku.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
alex
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 14 Apr, 2005 9:21
Kontakt:

Postitus Postitas alex »

Tõsi mis tõsi, dokumentaalset tõestust pole, Eestis liigub neid märke vähe aga kuna tellijad olid valdavalt ohvitserid ja ka venelased siis arvamus et need on sõjas hukka saanud ja ehk ka veel Venemaal ei peaks päris vale olema. Arvata et kontra tegemise järgselt löödi kümmekond märki ei ole vast ka päris õige kui leebelt.
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

nu ma ei tea, vaevalt neid märke nüüd privaattellimuste alustel tehti. Olen nagu kuulnud, et osalt sai Tallinnas tehtud märke Laskurkorpus, teisalt, et neljakümnendate lõpus, viiekümnendate alguses sai Tallinnas tehtud märke Tondil asuv vene sõjaväeosa. Dokumentaalset tõestust ei ole. Laskurkorpuse meeste autasude komplektides, mida mul on kogusse sattunud üksjagu Tallinnas tehtud kaardiväemärke juhtunud ei ole, küll on aga nendes mujal tehtud kaardiväemärke.
Panin veel ühe huvitava kaardiväemärgi ülesse, mis erineb teistest päris tugevalt. Avers on kaetud paksu tumeda kullatisega ja lipul on erinevalt teistest märkidest all narmad. Ma ei teagi millest ta tehtud on, tundub, et pronks.
:)
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Tossomi oletused tunduvad olevat loogilised. Privaattellimus minu arvates ei ole loogiline. Mis puutub tiraazhi, siis oletan, et see jäi mõnesaja ligi, muidu liiguks neid rohkem.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Viitsite neid pilte uuesti üles panna?
Aga üldiselt... Leidsin juba ise ka - gvardija badge googlisse panna ja kolmas tulemus puhverdatuna (muidu ei taha pilte näidata)
Seal ka see Tavasti märk üleval. Üldiselt oleks hea, kui keegi oskaks viidata korralikule algallikale - seda siis kas raamatuna või lingina.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Pilt
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Kuulge selline asi nagu "kullatud" servadega sõjaaegne Gvardija - mis see on? Kas lihtsalt mingi tootmise omapära või anti pisut tähtsamatele onudele ilusamaid (politrukid, komandörid) märke? Kruvi järgi on tehas pobeda.
(osta.ee ja 45 eeku - mina rahul)
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

canislupus kirjutas:Kuulge selline asi nagu "kullatud" servadega sõjaaegne Gvardija - mis see on? Kas lihtsalt mingi tootmise omapära või anti pisut tähtsamatele onudele ilusamaid (politrukid, komandörid) märke? Kruvi järgi on tehas pobeda.
(osta.ee ja 45 eeku - mina rahul)


Nad ongi kullatud, lihtsalt kullatis kulub maha.
Pobeda ei teinud sõjaaegseid kaardiväe märke, sest Pobedat siis ei olnudki olemas. Pobeda tuli ikka peale pobedat (võitu). :)
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Lipu järgi otsustades on igastahes vana. Hmh . Seda ei teadnudki, et need kõik kullatud olid... Vägev. Kui fotokal akud täis saavad, siis teen klõpsu ära - ehk saan siis isegi teada, kas sõjaaegne või siis vahetult peale seda tehtud.
Või siis mingi kättesaadav ratas külge poogitud... Oman ühte uuemat, millel oli lihtsalt mutter taha poogitud - tundub, et suht levinud nähtus, sest netis olen sellist veel kohanud.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

canislupus kirjutas:Lipu järgi otsustades on igastahes vana. Hmh . Seda ei teadnudki, et need kõik kullatud olid... Vägev. Kui fotokal akud täis saavad, siis teen klõpsu ära - ehk saan siis isegi teada, kas sõjaaegne või siis vahetult peale seda tehtud.
Või siis mingi kättesaadav ratas külge poogitud... Oman ühte uuemat, millel oli lihtsalt mutter taha poogitud - tundub, et suht levinud nähtus, sest netis olen sellist veel kohanud.


Lipu narmaste puudumine ei tähenda veel, et ta sõjaaegne on. Vanem küll.
Kui ma ei eksi, siis osta.ee-s müüdi seda tüüpi märki,
nagu on järgnevad kaks Pobeda vabriku vanema tüübi toodangu näidist.

Pilt
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist