Ühishaud Ruilas?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Ühishaud Ruilas?

Postitus Postitas oliver »

Kas oskab keegi öelda millise sündmusega on seotud Punaarmee ühishaud vana Pärnu mnt. ja Ruilasse viiva tee nurgal?
Ilmselt mingi lahing 1941?
Vladimir
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 17 Dets, 2008 10:47
Kontakt:

Postitus Postitas Vladimir »

http://register.muinas.ee/?menuID=monum ... view&id=22
Nimekirjad peavad olema Maneeži 3, 10117 Tallinn, Asjaajamisbüroo.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kahte sorti informatsioon Vladimiri antud lingil?

1. ENSV Sõjakomissariaadi andmetel on siia maetud 70 langenut.

2. Vana Tallinn- Pärnu maantee ja sellelt Ruilasse ja Laitsesse viiva tee nurgas paiknevasse ühishauda on maetud kolm II maailmasõjas hukkunud vene armee sõdurit.


Sambal on minu mäletamist mööda ära märgitud 3 nime ja 67 tundmatut.

70 ühe poole langenuga lahing on ju üsna tummine kokkupõrge, kas on teada millal ja miks see juhtus?
Vladimir
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 17 Dets, 2008 10:47
Kontakt:

Postitus Postitas Vladimir »

Pildi järgi :
reamees Игнатьев А.И.,
reamees Кравченко Я.Е.,
reamees Ребров Ф.И.
ja 67 tundmatut.
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Postitus Postitas Reppin »

Memorial räägib Rebrovi puhul lahingust 25. novembril 1945;

Номер записи 402454778
Фамилия РЕБРОВ
Имя Федор
Отчество Иванович
Дата выбытия 25.11.1945
Название источника информации Книга памяти. Московская область. Том 8

Kravtšenko on aga surma saanud 1941. aasta augustis, täpsemalt 9. augustil;

Номер записи 406556689
Фамилия КРАВЧЕНКО
Имя Яков
Отчество Ефимович
Дата выбытия __.08.1941
Название источника информации Книга памяти. Красноярский край. Том 4

Номер записи 410421599
Фамилия КРАВЧЕНКО
Имя Яков
Отчество Ефимович
Дата рождения __.__.1903
Дата выбытия 09.08.1941
Название источника информации Книга памяти. Ставропольский край. Том 5

Номер записи 1079926
Фамилия Кравченко
Имя Яков
Отчество Ефимович
Дата рождения __.__.1921
Последнее место службы 11 сд
Воинское звание красноармеец
Причина выбытия убит
Дата выбытия 09.08.1941
Название источника информации ЦАМО
Номер фонда источника информации 58
Номер описи источника информации 818884
Номер дела источника информации 45

Ignatjevit kahjuks ei leidnud.
imaam
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 14 Dets, 2009 13:42
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas imaam »

vaatasin ka memoriali...andis 13 kravtsenko't jakov efimovichi ...3 esimest hukkusid august 41 eestis ...esimene kes krasnijarskist on maetud Ruila's...kolmas oli "stantsija Laidee"...ypris sarnane Laitse'le...teine lihtsalt märgitud Estonija...aga kui rahvas ei viici arhiivi minna siis võib vastus olla ehk selles...teenistuskoht "11sd" ...sd kui ma ei eksi on "strelkovaja divizija"-laskurdiviis...kui kellelgi on märkmeid millega tegeles 11 laskurdiviis augusti alguses siis võiks jagada

PS! 10 minutit hiljem....vene keelne :google: andis palju linke selle diviisi kohta ...ypris huvitav see http://ru.wikipedia.org/wiki/11-%D1%8F_ ... 0%B8%D1%8F ....tekstis lõi välja lõik yhest reamehe kirjast 7.08.41 peetavast lahingust --->Плохо на передовой снабжают боеприпасами. 7 августа вели бой с противником в течение 3 часов. Во взводе кончились боеприпасы. Я пошёл на командный пункт роты, который был за 600 метров, и спросил командира роты, где наш командир взвода Патрушов. Он мне матом ответил:"Вы его помощник, что меня спрашиваете"Я повторил:"У нас нет патронов". Он ответил:"Патроны в обозе, а обоз отсюда в двух километрах. Беги быстрее". Вот результаты боевых действий 11-й дивизии 220-го полка. В 1-й роте осталось 47 человек всего. Дивизия потерпела поражение ввиду того, что очень плохо работала связь с соседями и не могли своевременно маневрировать на другие позиции. Есть большая неурядица между командным составом, убийства между собой при спорах и ряд есть случаев, когда расстреливают бойцов, которые в панике отступают, видя, что их командиры убегают. Много и ещё творится безобразий, о которых все не напишешь, а вся вина валится на бойцов, то есть как в пословице говорится — стрелочник виноват....
No mis nad ronivad meie hoovi kaklema
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Mitte et ei viitsiks arhiivi minna, lootsin et keegi ehk oskab peast öelda mis ja miks.
Vladimir
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 17 Dets, 2008 10:47
Kontakt:

Postitus Postitas Vladimir »

Pilt
"...противник атаковал отряд морской пехоты полковника И. Г. Костикова на пярнуском направлении. Морские пехотинцы героически вели неравный бой с противником, держались до последней возможности. Когда же враг окружил отряд, моряки пошли на прорыв, тяжело раненный полковник Костиков с револьвером в руке шел впереди. Почти все командиры и краснофлотцы погибли. Костиков отстреливался, пока были патроны; последнюю пулю, не желая попасть в плен, направил себе в сердце. После его гибели оборону на пярнуском направлении возглавил полковник Е. И. Сутурин."

Pilt

Pilt

Pilt

http://old.baltija.eu/news.php?news_id=1366
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist