Luftwaffe Soldbuch...

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Luftwaffe Soldbuch...

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

Mul on Luftwaffe Soldbuch, mis kuulus Valter Rehfeldt'ile...Ta elas Raplas kui ta Saksa Sõjaväkke värvati ja teenis 127. Mereluurelennugrupis...Ma olen vaadanud mingeid nimekirju lennuväepoistest aga seda nime ei leidnud kuskilt...Kas kellelgi on mingit informatsiooni selle sõduri kohta?
1944. aasta Jaanuaris mobiliseeriti...See on kõik, mis ma ta kohta tean...Tegelt on paar pilti ka temast aga need vist suurt ei aita mitte midagi :?
Tänan!
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Lennuväe poiste nimekirjast teda vaevalt leiab. Seal on need, kes teenisid Flak'i üksustes. Mobiliseeriti alaealistena ning määrati kohtadele õhutõrjesse. Sakslaste arvates "tagalateenistus" :lol:

Mis aasta mees Rehfeldt oli? Samuti peale 1926. sündinud? Kas Seeaufklarungsgruppe 127 on ainus kanne? Või käis ta läbi ka täiendusgrupist Liepajas? (Erg.NSGr. Ostland)

Rechfeldt'i nime oleks nagu kuskilt lugenud. Hetkel ei tule ette aga vaatan täna-homme mõned raamatud/artiklid üle. Mis puutub alaealistesse ka teistes üksustes peale lennuväe abiteenistuse, siis neid tuli ikka ette. Hiljuti sai loetud ühe NachtschlachtGruppe 127 motoristi memuaare, kes samuti vabatahtlikult alaealisena sõjaväkke asus. Läbis Liepajas motoristide kursused ning asus siis eesti öölennugrupis motoristina teenima.

ja viimane küsimus - ega äkki asjad müügiks pole :wink:
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

Sündinud on ta 2.12.1926

Soldbuch'is on sellised sissekanded:
1.Aufkl.Fl.Gr.127
Fl.Hist.Kdtr. E 19/I (ma pole väga kindel, et kas see ikka on "Hist"...ma ei saa käekirjast aru...selle märke taha on märgitud veel "Reval-Laksberg" või midagi)
Erg.N.S.Gr. Ostland (ja taha on märgitud "Libau-Grobin)

Need olid kõik üksused, mis ta vist läbi käis. Seal on veel igasuguseid teisi märkmeid ja kõige hilisem, mis ma leidsin oli 21.9.1944 :)

Ma loodan, et sellest on mingit abi!

Ja selle müügi koha pealt nii palju, et see konkreetne asi ei ole...Küll aga võib leida midagi muud müügiks!
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Teenistuskäik paistab siis olevat selline, et kõigepealt Liepajas väljaõppel. Siis ilmselt see vahepealne on mingi komandantuur või komandant kelle käsutuses oli enne üksusesse määramist (lasnamäel) ning seejärel 127 luurelennuväe grupp. Vanuse järgi - ilmselt oli tõesti motoristiks. Ning vaadata vaja vaid paari raamatut, kas seal tema kohta on midagi 8)

Kahju, et see müügiks pole. Minu ostu huvide kohta võid lugeda ostu-müügi teema alt
http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=12
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

Esilehel on märgitud Flg. nagu Flieger...Ma seda ostukuulutust nägin jah...Mul mingid mõned Luftwaffe fotod on ja siis see Soldbuch...See on paber asjadest kõik...
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

-=Grenadier=- kirjutas:Esilehel on märgitud Flg. nagu Flieger...Ma seda ostukuulutust nägin jah...Mul mingid mõned Luftwaffe fotod on ja siis see Soldbuch...See on paber asjadest kõik...
Flieger oli märgitud ka teistele Liepajas motoristi kursustel käinud meestele.

Sry, Valter Rehfeldt'ist ei leidnud midagi. Ilmselt mängis mälus vimpka 20. SS diviisi staabis teeninud Rehfeldt.

Mis puutub aga Liepajas motoristiks õppinud mehi, siis hea raamat nende kohta on Arvo Salumäe "Õppursõdurina lennuväes". Tallinn 2002, ilmunud ilmselt oma kulu ja kirjadega, sest kirjastust märgitud pole.

Sündinud 24. novembril 1927. Läks samuti vabatahtlikuna lennuväkke motoristiks õppima. Tema koos olid näiteks (tulevane) sir Arvi Parbo. Nende kursus hakkas veebruaris 1944. Pöördus tagasi Eestisse mai lõpus. Üksusesse määrati juunis ning asus teenistusse kusagil juuni lõpus.

Oli samuti Soldbuch'i järgi flieger.

nii palju siis selleks puhuks :wink:
Viimati muutis nublu, 17 Veebr, 2004 23:03, muudetud 1 kord kokku.
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

Suured tänud :D
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

kuna lendurid pole end intenetis välja reklaaminud, oleks
minu meelest ikkagi kõige parem ühendust võtta lennuväepoiste klubiga, tõenäoliselt on neil ka nende "õigete" lendurite kontaktaadressid ?

aadressilt http://www.hot.ee/vaikal suutsin leida sellise e-posti aadressi:
vaikal@hot.ee
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

Tänan, kuid ma olen juba nendega ühendust võtnud ja nemad ei osanud ka midagi öelda...Nende nimekirjades puudub see nimi :shock:
Kui keegi tahab näha seda Soldbuch'i siis aadress on http://www.zone.ee/wehrmacht/-=Kollekts ... buch.JPG?2

Kui on vaja siis ma võin seest lehti ka pildistada!
Viimati muutis -=Grenadier=-, 18 Veebr, 2004 20:07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

hm, kui tõesti isu jälg üles võtta, siis ei tohiks see liiga keeruline olla.

Onomastika otsingu järgi on Rehfeldt Eestis haruldane nimi, pärit just Raplamailt omaaegsest Kehtna vallast.
http://www.history.ee/cgi-bin/ono/tabel?q=Reeveld

Peale eestistamist kasutusel ka kujul Reeveld.

Kohilas elab veel praegugi keegi Otto Rehfeldt, kellel vald veel 2003. a. detsembris sünnipäevaks õnne soovis. Suure tõenäosusega sugulane. Nii et palju polegi otsida jäänud :lol:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist