Täna, 16 mai 2010 kell 1305 kanalil NTV-MIr

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Täna, 16 mai 2010 kell 1305 kanalil NTV-MIr

Postitus Postitas Würger 190G »

Näidatakse, mida Stalin tegi nii NL kangelastega kui ka Suure Isamaasõja veteranidega ja midagi ka 9. mai võidupühast. Sellist infot pole veel Vene telekanalitel enne olnud.


13:05
Победитель победителей
Viimati muutis Würger 190G, 16 Mai, 2010 10:36, muudetud 1 kord kokku.
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 807
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Danke Schõn, Herr Würger, aber was... aga millega on tegemist?
Kas a) dokiga b) tolkshowga?
Siis teaks pärast internetist otsida. Mul siin Liivimaa metsade vahel pole kahjuks NTV-Mir-i kusagilt võtta.
Või: teadjad noores äkki seletate vanale, kas saab ka netis seda vaadata reaalajas?
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

Midagi doku moodi ja kas kuidagi muud moodi näeb ei tea.

Siin sisu kokkuvõte:



"ПОБЕДИТЕЛЬ ПОБЕДИТЕЛЕЙ" - Премьера НТВ. Документальный фильм.

Через армию за годы войны прошли тридцать четыре миллиона человек. И после 9 мая 1945 все они ощущали себя победителями. Даже те, кто возвращался домой из плена. По немецким данным их было 5 740 000 человек. По советским - на полтора миллиона меньше. На родине они были объявлены трусами и изменниками Родине. Авторство тезиса: "любой сдавшийся - предатель" до сих пор точно не установлено. Его оспаривают двое: начальник политуправления Красной Армии Мехлис и сам Сталин.
24 мая 1945 года, через две недели после окончания войны, Сталин устроил прием в Кремле для командующих войсками. Правда, не для всех, а только для тех, кто дошел до Победы. А несколько дней спустя в подмосковном аэропорту Тушино приземлились два самолета. По трапам сошли двадцать девять генералов Красной Армии. Под присмотром офицеров Главного управления "СМЕРШ" их посадили в автобус и повезли в Москву. Генерал-майор Артеменко, генерал-майор Белешев, генерал-майор Богданов, генерал-майор Будыхо, генерал-майор Кирпичников, генерал-майор Крупенников, генерал-майор Кириллов, генерал-майор Понеделин и другие прилетели из Парижа, где оказались после того, как были освобождены из немецких лагерей и тюрем войсками США. По логике сталинского времени эти люди могли быть немецкими, французскими или американскими шпионами. Генералов расстреляли.
Еще раньше в "длительные загранкомандировки" были отправлены три боевых маршала: Жуков - в Германию, Рокоссовский - в Польшу, Конев - в Австрию.
Миллионы бывших военнопленных, истощенных физически и морально, пополнили систему принудительных работ. Прошло всего два года после окончания войны, и Сталин сумел одним ударом отправить в нокаут всех, кто сражался храбро и пришел с победой. С начала войны сберкассы исправно перечисляли деньги за боевые награды - Сталин отменил наградные одним росчерком пера. Инвалидов войны увозили подальше от Москвы и Ленинграда. Формальный повод тоже был найден - попрошайки, бродяги и иждивенцы объявлялись вне закона. В том же 1947-м были отменены нашивки за ранения, а праздник Победы стал обычным рабочим днем.
Вброшенный лозунг "За Родину! За Сталина!" когда-то создал образ цели войны. Теперь люди должны были воспринять и полюбить новый образ: главный и единственный победитель в этой войне - Сталин. Он не случайно беспощадно уничтожал память о Великой войне и Великой Победе. Потому что победителем был только он один - победитель победителей...

Смотрите в воскресенье 16 мая.


http://www.ntvmir.ntv.ru/pages/rus/tvsc ... d47f4f1048
Viimati muutis Würger 190G, 16 Mai, 2010 11:32, muudetud 1 kord kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Ole hea ja pane tutvustusele viide kah alla, kui seal on kommenteerimise võimalus, oleks huvitav hilisemaid vastukajasid lugeda.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

krijgsvolk kirjutas:Danke Schõn, Herr Würger, aber was... aga millega on tegemist?
Kas a) dokiga b) tolkshowga?
Siis teaks pärast internetist otsida. Mul siin Liivimaa metsade vahel pole kahjuks NTV-Mir-i kusagilt võtta.
Või: teadjad noores äkki seletate vanale, kas saab ka netis seda vaadata reaalajas?
Siit:

http://www.ntv.ru/peredacha/pobeditel_pobediteley/
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

Saade tundus lõigatud, jutud lõppesid väga äkiliselt. Sama teema oli ka Ehho Moskvõ raadios ja siis oli detaile hulga rohkem. Selliseid nagu nende invaliididest sõjaveteranide äraviimine Moskvast. Selleks kasutati noori ajateenijad, kes loopisid medaleid ja ordeneid täisriputatud invaliiditest veterane medalite kõlisedes veoautode kastidesse.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist