Piirikaitse rügemendid

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Pahandus
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 16 Veebr, 2004 21:46
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Pahandus »

ma nüüd ei tea kas läheb õigesse kohta aga ok. ühesõnaga kas kellelgi on aimu kust võiks saada nimekirja poistest kes teenisid suure sõjaajal peipsi piirikaitse rügementides.oleks väga tänulik , sest kuulsin et seal olla olnud ka minu mõlemad vanaisad.


austusega Pahandus.
Kunnar
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Apr, 2004 13:35
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Kunnar »

Pahandus kirjutas:ma nüüd ei tea kas läheb õigesse kohta aga ok. ühesõnaga kas kellelgi on aimu kust võiks saada nimekirja poistest kes teenisid suure sõjaajal peipsi piirikaitse rügementides.oleks väga tänulik , sest kuulsin et seal olla olnud ka minu mõlemad vanaisad.


austusega Pahandus.
Mingid nimekirjad olevat ka Riigiarhiivis, aga suht vähe. Kas sa tead kus täpselt sinu vanaisad paiknesid Peipsi ääres. Minu vanavanaonu oli 5.Piirikaitserügemendis ja nad asusid Piirissaare kandis.

Tervitades
Kunnar
Pahandus
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 16 Veebr, 2004 21:46
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Pahandus »

nad olid kallaste ja venemaa piiri vahelisel ribal
m

Postitus Postitas m »

Eks sissejuhatuseks võiks lugeda Hamilkar Mengeli neli köidet: "Suurim armastus". I-IV (1960-1963. [New York]: Kultuur). Need on kõik piirikaitserügementidest.

Ja kui otsite konkreetset nime, siis tuleks minna Maneezhi tn Tallinnas Riigiarhiivi lugemissaali ja küsida, kas nende suures isikukartoteegis leidub sellist või teist nime. Julgeoleku ülesandel kataloogiti pärast sõda enamik nn sensitiivseid toimikuid ja sedeldati sealt välja kõik isikunimed koos vastava säilikukoha osutamisega.
Pahandus
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 16 Veebr, 2004 21:46
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Pahandus »

tänud
Kasutaja avatar
heino183
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 05 Mär, 2005 11:29
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas heino183 »

Sirvisin isa mälestusi ja selgus järgmist. 1944 aasta suvel olid 5 piirikaitse rügemendi mehed kaitsel Mustveest -Varnjani. Staap asus Koosal. Minu isa oli Kasepääl rühmaülemaks. Rühma veltveebliks oli Artur Soo. Jaanipäeva paiku käisid nad Mehikoormas vaenlase offensiivi tõkestamas, aga said lüüa. Vaenlane oli suurte jõududega ja parema relvastusega. Augusti keskel viidi neid Tartu Emajõe joonele. Tema jäi alul tervislikel põhjustel maha. Rindele jõudis taas 16. septembril.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Inimsaatused on imelikud -ühe Piirikaitserügemendi võitleja sõjatee!

Rünnak Ahtmele toimus üheaegselt veebruarimobilisatsiooniga.
See mobilisatsioon viidi läbi ennenähtamatu kiirusega.Mäletan et minu lähedase Möldri talu noorperemees Juhan Pehme oli ärganud 2. veebruari hommikul tavalisel ajal kell viis ja oli tulnud toime just hommikuse loomasöötmisega ,kui kella kuue ajal saanud mobilisatsioonikäsu.
Kell seitse hommikul oli ta Tõrvas mobiliseeritute bussis ,kell kaheksa Valgas komisjonis ,kell üheksa Tallinn-Tapa-Narva erirongis , kus sai riidevarustuse ja relvastuse. Kell kolm õhtupoolikul oli ta juba Ahtme lahingus ,kus mõni minut pärast kella kolme langes. Järgmise päeva õhtul oli ta laip juba Helme kalmistu kabelis.

Ernst Kirs
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist