barett ja ss

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

barett ja ss

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

olen militaarlinkidel tuhnides näinud paar korda fotosi,kus körvuti täis SS vormides meeste kõrval istuvad ss vormides möned mehed,kellel on baretid peas..? Ei tea,kohe mida öelda,aga ma ise pole kuulnud,et Reichi söduritel oleks riietuses olnud barette..vöi on ??
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

sõja algupoolel kandsid barette tankiüksuste mehed
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

ahjaa barett kuulus waffen-ss algusaastatel ka nö. tänaval käimise vormi juurde(must)...
mul peaks ühes raamatus pilt ka olema.. kui leian panen ülesse
Steiner
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 27 Nov, 2004 0:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Steiner »

Ootan huviga! Sest pole siiani kordagi juhtunud kuskil säänset "tänavalkandmise" baretti nägema. Kui aus olla, pole kuulnudki, et siuke vidin olemas oli...Ilmselt olen vähe uurinud siis :)
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

tuttav pilt...aga kui nüüd asja edasi ajada,et ehk keegi teab,miks siis reichi södurid neid barette edasi ei kandnud ? pole sellel peakattel ju häda midagi...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

kus see grupipilt tehtud on...läänerindel vist ? selle jorsi barett meenutab inglismannide oma, järsku pani trofee pähe :lol: teevad seal igasugu tükke..tõmmavad vesipiipu ja puha :lol:
aga raamatust "wenn alle brüder shweigen" sain kätte sellise pildi
http://www.album.ee/?o=289915119
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

kass kirjutas: :lol: teevad seal igasugu tükke..tõmmavad vesipiipu ja puha :lol:
]
Tore vesipiip on see küll! Lati Pac ehk Õige Magus!
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Must barett Schutzmütze oli saksa tankiüksustes kasutusel kuni 1940/41.
Koosnes kahest osast- vildist sisust ja mustast villasest materjalist pealmisest osast. Baretil kanti väiksemat vanema tüübi SS kulli ja tikitud pealuud mustal alusel.
1940/41 vahetas Feldmütze bareti välja.
Nii et selle foto võib vist paigutada kõigi parameetrite ( neiu, veinilossid, barett) Prantsusmaast läbiastumise aega. :D
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Nii et selle foto võib vist paigutada kõigi parameetrite ( neiu, veinilossid, barett) Prantsusmaast läbiastumise aega.
Ja peale seda Welcome to Stalingrad :twisted: :twisted: :twisted:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
napoleon
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 17 Apr, 2005 18:30
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Alati ei ole barett mitte sugugi barett. Lingil näha oleval fotol on tegemist tavalise varase vormimütsiga. Lihtsalt sõduritel puudus mütsinokk ja sellise malli müts oli foto tegemise ajaks juba üle sajandi vana. Vihjeks niipalju, et Esimese maailmasõja tegi Saksa sõdur läbi just sellise ainult välihalli mütsiga. Sõditi muidugi ka juba minu s.t. Napoleoni vastu seesama müts peas.
Mis puudutab nüüd tankiste siis jah nendel oli tõesti kohe päris barett, nagu meie seda mõistame.
aga mina olen Moskvas käinud ;)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist