Abwehr Eestis

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Abwehr Eestis

Postitus Postitas man21 »

Olen huvitatud selle organisatsiooni tegevusest Eestis. Eriti huvitavad Keila-Joal tegutsenud luurekooliga seonduv ja kui võimalik siis ka viited kust saaks nimekirja seal väljaõppe saanute kohta. Samuti eriline huvi Tartu Abwehri kontori tegemiste kohta.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Üks võimalus.

Pilt


Leonid Barkov
Abwehr Eestis

127-leheküljeline tavaformaadis ja pehmes köites propagandistlik ülevaade

Eesti Raamat 1974

Samuti on foorumis juttu olnud, otsing abiks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Noh, mujal olen seda küsimust tõstatanud, kui teise nurga alt. Kas on olemas mingid saksa arhiivid? Mu saksa keel on küll vilets kuid mitte olematu.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Aspelund
Liige
Postitusi: 1141
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Postitus Postitas Aspelund »

Kui ma ei eksi, siis propagandateoses "Kompromiss on välistatud" oli ka Keila-Joast põgusalt juttu.

A
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Postitus Postitas retti »

Eelpool viidatud raamatut ei ole lugenud.
Aga mitmest erinevast allikast on infi,et üks sakslaste luurekool olla Vihula mõisas Lääne-Virumaal olnud.
P.s
Kõrvalpõikena - mõisa kunagise omaniku von Schuberti poeg olla sõja ajal tulnud Saksamaalt Vihulasse,mõisas purjuspäi räuskama hakanud ja teiste sakslaste poolt läbi klohmitud/aknast alla visatud....
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

http://paber.ekspress.ee/Arhiiv/1999/39/Aosa/Elu30.html

Natuke midagi on, aga...
1943. a lõpp ja 1944. a aesimesel poolel olid Keila-Joal igatahes eestlased, mitte vene sõjavangid. Kuid nende hulgas oli üsna palju neid, kes saksa võimude poolt karistada saanud.
Minu isa oli alates 1941. aasta suvest omakaitses ja ja sama aasta lõpust oli juba Leningradi rindel, kus sai 1942. aasta alguses haavata. Millalgi 1943. aasta alguses läksid nad saksmannidega Tallinnas kaklema. Välisandarmeerija arreteeris nad. Kuna isa oli mingi asjapulk ešeloni ülema juures, siis selle ärasaatmine ei toimunud õigeaegselt ning seda loeti ta suurimaks süüks. Sai 6+5 kuud. Istus patareid ja lätis, kuid sai varem välja, kuna rinnetel ei läinud saksmannidel enam väga roosiliselt. Suunati Keila-Joale.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline