Mis seltskond?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas LoCo »

oleeg kirjutas:Antud foto juures tekitab küsimust meeste hulk, välimus jne
Miks need mehed? Miks sellises kirjus riietuses? Kas kõik kuuluvad ühte "meeskonda" või on kuhugile minemas ehk tulnud? Kuna haavatuid pole näha, tekitab ka see küsimusi...
Kes need siis veel olla võiks? Mul ka üks väiksema seltskonnaga grupipilt, kus leiab samad mehed, kes sellel GAG fotol. Samamoodi EW, Soome ja Saksa vormide segu.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas gnadenlose »

LoCo kirjutas:
oleeg kirjutas:Mul ka üks väiksema seltskonnaga grupipilt, kus leiab samad mehed, kes sellel GAG fotol. Samamoodi EW, Soome ja Saksa vormide segu.
Nojah, aga haavatuid pole? Kuhu need pandi? Ufod viisid ära? Haiglasse ju ometi viga saanuid sõja ajal ei viidud? :wink:
Гив Ми Мани
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas MOrav »

H. Lossmann ERR V lk 144: "Tallinna jõudes sain mereväe.-kapt. Cellariuse staabist teada ob.-ltn. Reinhardti asukoha Endla tän., ning alles seal sain täielikult kuulda, et "Erna" salk tuleb likvideerimisele. Ruumid olid varutud Kloostri tän. Gustav Adolfi gümnaasiumis. 29. septembri õhtu pimedas saabus salk kohale ja paigutati allüksuste kaupa klassiruumidesse elama. Kolonel Kurg käis meid tihti vaatamas ]---[." Juhid kuni likvideerimiseni ülem major Raimond Hindpere, ülema abi leitnant Helmar Lossmann, 1. komp ülem leitnant Jüri Ungvere, 2. komp ülem alul ltn Hugo Nõmm, hiljem n.-ltn J.J. jne. Likvideermine lõpetati 10. X.

Nii et 29. õhtul Tln jõudmine, päev puhkust ja ülejärgmine päev ehk 1. X olemasolevas pesus jaehk ka koos külalistega pildile, miks mitte.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas LoCo »

corvus kirjutas:Ei, minu loogika on selline, et kui juba nii olulise ja teada sündmuse puhul on foto allkirjastaja selgelt milleski eksinud ehk võimalik, et näiteks hilisema mälestussündmuse (tahtmatult) esitanud tegeliku sündmuse pähe, siis tuleks allkirjadesse piltide puhul alati suhtuda kriitiliselt. Inimese mälu on selline nagu ta on, muudest aspektidest kirjutas oleeg eelnevalt juba piisavalt. Antud pildil võivad täitsa vabalt olla (ja tundub, et vähemalt osad ongi) Erna mehed, kuid foto ei pruugi tegelikult siiski olla pildistatud oktoobris, seega pole sel juhul jäädvustatud sündmuseks grupi laiali saatmine. Mõningad detailid ei luba 100% uskuda allkirja pildil kuupäeva kontekstis.
Jah, olen nõus, et tuleb kriitiliselt suhtuda. Aga antud juhul on seda fotot teada 2-3 tk, kus on info taga (erakogudes ja suure tõenäosusega erinevatest kohtadest tulnud). Niiet mina usaldan nendele kirjutatud ühte ja sama infot...
Samuti ei saa ma aru sellest puude lehtede jutust. Kas elame ikka samas kliimavööndis? Meil ei ole aastad vennad... ka 2011.a. sügis oli soe..

Ma ei tea, kust tuli see laialisaatmise jutt, mina kirjutasin, et mis on fotol kirjas:
ERNA 1941 (1).jpg
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas oleeg »

Mart kirjutas:
Nii et 29. õhtul Tln jõudmine, päev puhkust ja ülejärgmine päev ehk 1. X olemasolevas pesus jaehk ka koos külalistega pildile, miks mitte.
LoCo täiendas:
Jah, olen nõus, et tuleb kriitiliselt suhtuda. Aga antud juhul on seda fotot teada 2-3 tk, kus on info taga (erakogudes ja suure tõenäosusega erinevatest kohtadest tulnud). Niiet mina usaldan nendele kirjutatud ühte ja sama infot...
Eeltoodu põhjal võiks mõned kõhklusi tekitanud seigad lugeda ammendatuks. Muidugi oleks kindluse mõttes hea üle kontrollida, kas LoCo viidatud 2-3 foto legendid on sisu poolest kattuvad, täiendavad või...

Paraku on selle foto legendeerimine jõudnud niikaugele, kus ma hea meelega väljuksin avalikus sfääris toimuvast arutelust. Mulle pole kunagi meeldinud tagatubades toimuv, kuid midagi pole teha...

Jõudu soovides
terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3835
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas Jaanus2 »

Puud näevad välja sellised, et septembri lõpus see pilt kindlasti tehtud ei ole. Tihe tume lehestik, sügisvärve ei paista kuskil, pudenenud lehti ka mitte. Kõige hilisem aeg augusti lõpp või septembri algus.
Corvuse Pärnu pilt võib olla tehtud järgmisel päeval, kui toimus samuti rahvakogunemine (Endla juures manifesti siiski enam ei loetud).
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas retti »

Paar omapoolset tähelepanekut;
pildil on 1 naissoost (paremalt neljas)
Parempoolne puu on kastan.Isegi juba septembri alguses peaks kastanimunad puus näha olema.Aga ei ole.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas LoCo »

Tore, et siin on palju dendrolooge.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas Hydrazine »

1940/41 talve Eestis loetakse pikimaks ja külmeimaks alates süstemaatiliste arvestatavate meteoandmete kogumise algusest. Samas 1941 suvi oli üle keskmise pikk kuid mitte pikim. Mis erilisi sügisvärve mustvalgelt fotolt ikka leida, 1 oktoober on puud tavaliselt veel rohelised kuigi jah oktoober on sügisvärvide kuu. Kastanite kohapealt ei oska öelda, kas tegu on meil nö paljulevinud tavalise hobukastaniga? Üldiselt hobukastan eriti külma ei karda aga kas pikk külm talv võis mõjutada õitsemist jne. seda peaks "dendroloogid" täpsustada oskama. Samas on kastani lehestiku osa üsna hägune ja seda kas seal on kastanid või mitte ma selle pildi järgi küll ei julgeks otsustada. Kokkuvõtvalt on minuarust kogu see lehtes puude värk 01.10.1941 igati kooskõlas. Kui nüüd kogu see filosoofiline arutelu kõrvale jätta ja vaadata teisi netis leiduvaid pilte Tallinnast samast ajast +/- paar päeva, siis on kõik puud lehtes igalpool, case closed.

Kas üksik püssimees pildil on tunnimees, kes kah kaadrisse otsustas lonkida?
otofoto
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 08 Apr, 2011 12:43
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas otofoto »

Kas mees kes istub kahe saksa ohvitseri vahel(tõenäoliselt Schwartze ja Reinhardt) pole mitte Hindpere?
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas Shiim »

otofoto kirjutas:Kas mees kes istub kahe saksa ohvitseri vahel(tõenäoliselt Schwartze ja Reinhardt) pole mitte Hindpere?

Kangesti sedamoodi tundub küll.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
otofoto
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 08 Apr, 2011 12:43
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas otofoto »

Eelnevale kolmele lisaks tunneks nagu piltidel ära veel -
Manused
erna.jpg
otofoto_f222.jpg
otofoto
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 08 Apr, 2011 12:43
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas otofoto »

Pead ei anna aga peaksid olema:
Manused
sazhs.jpg
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis seltskond?

Postitus Postitas metssiga »

Case closed, see on ernalaste foto üksuse laialisaatmisel Tallinnas. otofoto poolt välja pandud Mihkel Simmot päris kindlalt ei tuvasta, aga väga sarnane on küll (puutusin ise temaga kokku ca pool sajandit hiljem). Kõik need jutud lehtedest ja kastanitest - teate, et 1941 oli erakordselt soe suvi? Poole sajandi paiku hiljem järkjooksu tehes, seljas NA hebe ja käes AK, tuli lõpuks ainult üks mõte - kuidas need mehed, vintide ja frentshidega, 1941 suvel liikuda suutsid??
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist