Sonderstaffel Buschmann PTO-4 lennukid

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
arvolv
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Sonderstaffel Buschmann PTO-4 lennukid

Postitus Postitas arvolv »

Lgp. foorumi kolleegid;

Sonderstaffel Buschmann (SB) oli teise maailmasõja aegne eestlastest koostatud Saksa lennuväeüksus, nimetatud ülema, Oberleutnant Gerhard BUSCHMANN'i, järgi. Alguses, SB kasutas mitut Eestis ehitatud PTO-4 lennukit - üks nendest lennukitest oli markeeritud Saksa Luftwaffe Kennzeichen'iga (Kz.) "SB+AD" (värvitahvel lisatud). Teised PTO-4 lennukid selles Sonderstaffel'is vist olid siis Kz. SB+AA/AB/ ja AC.

Sooviksin palun väga teada, kas mõned andmed/fotod nendest teistest "SB" PTO-4 lennukitest olemas on - ja kust ma saaksin neid andmeid kätte. Ma tahan nendest teistest SB PTO-4 lennukitest ka mõned värvitahvlid valmistada.

1. aprillil 1943. aastal, formeeriti SB ümber Saksa 127. luurelennugrupiks (Aufklärungsfliegergruppe 127).

Vähemalt üks PTO-4 lennuk oli 1944. aastal ka operatiivne Saksa Ergänzungs Nacht-Schlachtgruppe "Ostland"-iga (värvitahvel 6X+AA lisatud). Sellel NSGruppe'l olid aga vist kõik neli PTO-4 lennukit operatiivsed (6X+AA/AB/AC/ ja AD).

1944. aasta lõpul, oli üks PTO-4 veel lennuvõimeline kuskil lääne Poolas - kus, ja millise üksusega, seda ma kahjuks (veel) ei tea.

Tänan väga Teie abi eest.

Terv.;

Arvo L. V.
Manused
PTO 4 Luftwaffe SB+AD MilNet 750px.jpg
PTO 4 Luftwaffe SB+AD MilNet 750px.jpg (38.16 KiB) Vaadatud 2533 korda
PTO 4 Luftwaffe 6X+AA MilNet 750px.jpg
PTO 4 Luftwaffe 6X+AA MilNet 750px.jpg (33.05 KiB) Vaadatud 2533 korda
arvolv
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Re: Sonderstaffel Buschmann PTO-4 lennukid

Postitus Postitas arvolv »

....PTO-4, Kz. SB+AD, suuskadega varustatud....
Manused
PTO 4 Luftwaffe SB+AD w ski UC MilNet 750px.jpg
PTO 4 Luftwaffe SB+AD w ski UC MilNet 750px.jpg (39.54 KiB) Vaadatud 2306 korda
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist