60 aastat tagasi algas Nürnbergi protsess

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
hitler
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 10 Mai, 2005 7:04
Asukoht: igal pool
Kontakt:

60 aastat tagasi algas Nürnbergi protsess

Postitus Postitas hitler »

Mis arvate sellest? Kas oli õige asi või mõttetu ülemvõimu näitamine liitlaste poolt
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Vaata hitler, meil on analoogseid teemasid juba mitu tükki siginenud.Aga noh,küsija suu pihta ma ei löö.

Nii,et mis ma tast arvan.Arvan,et kohtuotsused olid enamjaolt õiged-pahad said oma palga. Samas esines seal hulgi kahetsusväärseid juhtumeid.Kasvõi see,et koonduslaagrite ülematele määrati karistused selle eest,mida nad teinud ei olnud.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Koonduslaagri juhatajatele määrati karistused selle eest,mida nad mõndade arvates ei teinud.Üldtuntud(selliselt nagu seda kirjutatakse ajaloo raamatutes)ajaloo põhjal said nad karistada õige asjaeest.Samas see ei olnud ülemvõimu näitamine,sest karistada said need,kes olid sõjakurjategude juhid ning asjaeest ka said.Ülemvõimu näitamine toimus rohkem peale Esimest maailmasõda,kui Saksamaalt viisid prantslased masinaid ja tööstus ettevõtete sisseseadeid.Seda tegid ka venelased peale 2.maailmasõda,kuid väiksemal tasemel.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Ülemvõimu näitamine toimus rohkem peale Esimest maailmasõda,kui Saksamaalt viisid prantslased masinaid ja tööstus ettevõtete sisseseadeid.Seda tegid ka venelased peale 2.maailmasõda,kuid väiksemal tasemel.
Mida sa uusmario ajad? Teie jutust jääb mulje,et venelaste rüüstamine ei olnudki teab mis asi. See oli ikka kohutav,kuidas venelased Saksamaad röövisid ja rüüstasid. Kõik millest vähegi võis tolku olla,viidi minema.
Peamine eesmärk oli võtta Saksamaa laboratoorimidest,töökodadest ja tehastest kõik, mis võtta annab. Koguni Moskva NKVD esitasnimekirja kohtulaboratooriumidele vajalikest varustusest.Seda oli vaja eeskätt tuumaprogramm nimega Borodino tarvis.Isegi saksa tehnikaspetsialsitid võeti selleks Venemaale kaasa.
Venemaal selgus aga,et teadusaparatuuri ja laboratooriumide sisseseadetoli hoopis raskem ära kasutada kui selle loonud inimesi.Enamik Nõukogude Liitu toodust osutus kasutuks, kuna selle rakendamine eeldas täppistööks sobivat keskkonda ja väga kõrge puhastusastmega toorainet. "Sotsialism" ei suuda millestki kasu lõigata",täheldas üks Berliini paljaksriisumisesosalenud Nõukogude teadlane."Isegi mitte siis,kui saab enda kätte teise riigi kogu tehnoloogia infrastrukutuuri".
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
kashey
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 17 Mär, 2005 18:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kashey »

Täiest mõistetav ja loomupärane käitumine võitjate poolt. Ütle ajaloost üks näide, kus oleks "soomus tegemata jäetud", kui selleks võimalus käes. Ühes selle aasta Ekspressis oli ajaloo rubriigis lugu sellest, kuidas soomlased üritasid Vabadussõja käigus mõisatest kokku aetud träni Soome smugeldada.
Jänkid viisid ka teadlased kaasa. Tehaste sisseseadmete järgi puudus neil ilmselt vajadus. Mis sa ikka dkw ja vw-ga teed, kui endal HD ja Ford olemas.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

olen Nürnbergi protsessi kohta palju lugenud spetsialistide ( juristid,advokaadid jms.) arvamust.
Öigusteadusega leiba teenivad inimesed on üle maailma tunnistanud,et sellise mahuga kohtuprotsessid ei saa kesta kokku kolm aastat (1946 - 1949 ).Kusjuures peamised kahtlusalused möisteti peale poole aastast protsessi kohe süüdi.See ei loe, et olid olemas köik süütöendid jne.Otsust edasi kaevata ei lastud,advokaatideks olid suurtel kaladel väga vähese protsessikogemustega advokaadid,enamus olid neist tegelikult juristid,söjaväe juristid.enamustele saksa kohtualustele ei olnud öigust enamaks kui 1 advokaat jne.ühesönaga - kogu see kohtupidamine oli öigusteaduse koha pealt läbikukkumine.
99 - sast kohtualusest,kes süüdi möisteti,vabastati peale paari aastast vangistust köik.tegemist oli saksa majanduse ja panganduse tipptegijatega ( k.a Alfred Krupp),kes sai minu mäletamist mööda selle,et tema köik varad külmutati,aga paari aasta pärast juhtis ta taas oma hiigelettevötet.
ühesönaga oli see paras farss.
tagasi algusesse tulles - nürnbergi protsessi heaks töötas kogu aeg pea 400 inimest,kes siis koostasid süüdistusi ja neid juriidilisse keelde "ümber panid". Nürnbergi kohtualuseid süüdistati ju neljas punktis .
kusjuures viimast punkti ei pidanud ka süüdistajad ka eriti millekski - inimsusevastased kuriteod - herr Göring ajas nii oma süüdistajad puntrasse,kui hakati inimsusevastastes süüdistama.Görig küsis vastu,et miks siis liitlased pommitasid mittesöjatööstusega seotud linnad saksamaal maatasa.miks käitutakse saksa söjavangidega nii,nagu teda selles süüdistatakse.
ma ei taha kedagi küll rehabiliteerida,aga kui isegi väheke Nürnbergi protsessi süübida,siis saab iga mötlev olend aru,et tegemist oli teatriga,kus isegi shüzee ei viitsitud eriti läbi möelda....
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

Kui paralleele tömmata tänapäevaga,siis möelge ja meenutage,kui kaua on kestnud juba endise Jugoslaavia riigipea Slobodan Milosevici kohtuprotsess Haagi tribunalis......
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

See oli kohus tugevamaõiguse alusel. Ehkki pahad said palka-malka.
Mis venkude tehasteröövimisse puutub, siis olen kuulnud, et sakslased hingasid isegi kergendatult, et nt Opeli tehased iganenud kolast tühjendati.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Aga venelastele kõlbas,said hakkata Pobedasid ja hilisemaid Možkvitse tootma,DKW tehasest saadud kraamiga said toota oma Moskvaid,ainuke väärtuslik asi mille venelased said oli ilmselt Wocke-Fulfi tehas.
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

uusmario:
kui Saksamaalt viisid prantslased masinaid ja tööstus ettevõtete sisseseadeid.Seda tegid ka venelased peale 2.maailmasõda,kuid väiksemal tasemel.
Selles punktis Sa eksid.

Vaata, pärast Esimest maailmasõda säilis Saksamaa rasketööstus, Verssailles'i rahu järgi maksid sakslased reparatsioone, tööstus jäi Saksamaale, pärast Teist maailmasõda seda viga enam ei korratud.

Loomulikult Ruhri kriisi ajal Prantslased okupeerisid ajutiselt tööstusalasid jne, aga see juba eraldi teema.

Pärast Teist maailmasõda viidi Saksamaalt välja tugev enamus tööstusest, isegi tänapäeval on Venemaal teatud kohtades see säilinud.
hitler
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 10 Mai, 2005 7:04
Asukoht: igal pool
Kontakt:

Postitus Postitas hitler »

mina arvan et vähemalt kohtunikud oleks võinud panna neutraalsest riigist mitte liitlaste omasi, siis oleks asi kuidagi moodi veel sobinud:D
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

to Hitler :

eks köik käis malli : vöitjatel on alati öigus ... järgi.sinna ei saa midagi parata.köik agressorid on vallutatud maades tegelenud röövimise ja varastamisega.viimane näide usakate söjast iraagis,kus kohe,kui jänkid Bagdadi jöudsid,pikema jututa iraagi kuulsa ajaloomuuseumi tühjaks tassisid.loomulikult tegid seda ka kohalikud,aga suurem osa langes usa armee kätte.
aga kui tagasi tulla Nürnbergi juurde,siis näiteid armastatakse tuua sealt alalti ja ullikestele pähe määrida stiilis,et vaata,kuidas öiglus vöidutses.see,kes ei tea,jääb suu ammuli kuulamagi.teisel,kes teab,pole raske taoline kohtupidamine ,ilma erilist köneoskust omamata köik ümber lükata.minu arust on see häbiplekk kohtutele,eriti,mis puudutab rahvusvahelist öiglussüsteemi.
ja ega tänapäevalgi asi paremini ei käi.kord raadio kahes rääkis öigusteadlane Igor Gräzin sellest,kui palju tegid jänkid vigu sellega,kuidas nad alustasid söda iraagi vastu.kuidas nad oma söjapidamise juriidilisse keelde ümber panid ja sülgasid igatepidi kindlaks kujunenud reeglitele ja kuidas nad eirasid igasuguseid söjapidamis ja söjavangide öigusi...päris huvitav oli .....
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

hitler
mina arvan et vähemalt kohtunikud oleks võinud panna neutraalsest riigist mitte liitlaste omasi, siis oleks asi kuidagi moodi veel sobinud:D

See ei oleks asja vähimalgi määral muutnud. See oleks puhtalt näitemäng olnud. Nendele "neutraalsetele" oleks räägitud selgeks,kuidas asjad tegelikult peavad minema. Ja seda oleksid nemad ka teinud.

Ei tasu teha Nürnbergi protsessist suured silmad. Kõik toimunu oli ju paratamatus. Tollel ajal ei olekski saanud teisiti minna. Tegelikult mõistan ma liitlasi suurepäraselt. Kui ikka propaganda on sulle sisendanud,et fritsud olid kõigi nende õnnetuste põhjus,siis kaob sul paratamatult selliste vastu humaansus. D päeva järel randunud liitlassõdurid olid sakslaste peale nii vihased,et vaid vähesed neist võtsid fritse vangi. Tavaliselt lasti sakslased maha.
Nii pole ka Nürnbergi kohtu puhul midagi imestada,et peaeesmärgiks oli kättemaks,mitte õiglane kohus. Mõistan väga hästi inimesi,kes räägivad,et mis õigustest saab natside puhul rääkida,kui nad tegid nii palju kurja,surm oleks neile õiglane.

Ja kui edasi minna,siis hakkan ma isegi Wiesenthali ja Zuroffi suguseid mehi mõistma.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

Ja kui edasi minna,siis hakkan ma isegi Wiesenthali ja Zuroffi suguseid mehi mõistma..

Ai kurja....see on küll nüüd liiast.propaganda propagandaks,kuid sellest jahuda pea üle poole sajandi,kuidas keegi kellelegi liiga on teinud,siis peaks pool maailma hukatama.ma mötlen riike selle all.ei hakka näiteid tooma,kuid ei hakka ka öigustama sellist käitumist.
ja pealegi,kurjad said oma palga.nöus.kui asi alustati Nürnbergis,siis tuleks löpule ka viia...on ju palju selliseid inimvihkajalikke reziime,kes on sünnitanud koletisi.kaugelt otsima ei pea.aga asi lopendab ja haiseb.
Tuleb selgeks teha endale öiguse möistmise ja äri vahe.
Selles kontekstis peaks tegelikult käima kogu aeg endiste anastajate ja repressiivorganite tegelaste vastu nöiajaht....vöi mis ?
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

nöus sinuga, Nestonia.

ma ei taha kahtluse alla seada Nürnbergi kohtuprotsessi vajalikkuse, vaid selle,mismoodi see kohtuprotsess peetud sai.20 köige suuremat reichi tegelast möisteti kokku poole aastaga süüdi ja veel 1,5 aastat kulus, et veel 150 -e üle kohut möista.nagu kiirkohtud söja löpus....
see teeb siis suurtele kaladele ca üle nädala per kärss asja menetlemist....hmm,millise imekspandava kiirusega asja küll menetleti....
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist