Sakslaste taganemine üle Lilli küla Lätti

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
kotkalend
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Okt, 2015 17:27
Kontakt:

Sakslaste taganemine üle Lilli küla Lätti

Postitus Postitas kotkalend »

Tere!

Mind huvitab saksa vägede taganemine 1944. aasta septembris Lilli küla (Viljandimaa) kaudu.
Teema huvitab, sest olen ise selle paigaga lähedalt seotud ja lapsena kuulnud jutte, et seal olevat saksa sõdurid Kõnnu taluhäärberis laatsas olnud, neist kaks ka surnud ja metsa maha maetud, kaks ilmselt siis taganemise käigus kaasa võetud.
Nagu ma aru olen saanud, siis lahingtegevust seal ei olnud (küll aga olevat olnud jälgitavad Taagepera kandis toimunud õhulahingud ja metsaalune olevat mõned aastakümned tagasi veel kaevikuliine täis olnud), aga sakslased taganesid üle Nuia Lätti (pärast Pikasilla möllu?).
Olen püüdnud leida, mis üksused ja millal täpsemalt sealt üle läksid, kes võisid olla need metsa maetud mehed, mis seal üldse täpsemalt toimus, kuid suurt midagi aru ei ole veel saanud. Seega on igasugune info, mis selle paiga ja aja kohta teada on, igati väärtuslik.
Juho
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 30 Okt, 2012 9:01
Kontakt:

Re: Sakslaste taganemine üle Lilli küla Lätti

Postitus Postitas Juho »

On minulgi selle paigaga teatud side ja huvitab samuti igasugune info, sündmuste kohta, mis seal II MS ajal toimus.
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: Sakslaste taganemine üle Lilli küla Lätti

Postitus Postitas Plönn »

See on suhteliselt väike võimaluse %,et keegi kaasfoorumlastest nii täpselt selle kohaga just seotud oleks :? :)
Loodetavasti oluliselt edukam on neid pärimusi saada aga kohapealt, kui minna ja vestelda nendega kes elus veel täna on, või ka nende järeltulijatega kohapeal :)
Omadest kogemustest võin lisada, et variandina on see palju tulemuslikum :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist