pakri

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

pakri

Postitus Postitas sturmkommando »

tean veterani kes teenis LW's pakri saarel,
neil oli seal vaatluspost, loeti vene lennukeid.
saarel asus ka soomlaste õhutõrje-vaatlusmeeskond
ning sakslaste vaatluspost kellel olid ka prožektorid.
tegevus oli suht koordineerimata ning käis kõva viinaviskamine.
viin oli pärit madalikule sõitnud vene laevalt, toodi tuukritega üles.
kui kedagi huvitab, kirjutan detailsemalt.
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

huvitab ikka :lol:

näiteks huvitab ka see, mis üksus see oli, kellele allus jms.

samuti kus täpselt paiknesid kõik need vaatluspostid ja üksused

ja mida nad siis tegid, kui viina ei visanud 8)
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

Mul on olnud võimalus tutvuda mõnede arhiividokumentidega, kus loetakse üles sakslaste juures teenivad Eesti väeosad mingil ajahetkel.
Seal on olemas kohe selline mõiste nagu õhuvaatluspostid. Seisuga 20.08.42. ei öelda nendest midagi. Seisuga 12.03.43 on Eesti piires õhuvaatluspostides tegevad 100 meest, mais 43. juba 168 meest. Septembris 43. nimetatakse neid mehi juba üksusena Eesti õhusidekompanii leitnant Boldt-i juhtimisel asukohaga Tallinn. Seisuga jaanuar 44. on aga öeldud, et eestlastest õhuvaatluspostid kuuluvad Saksa õhusidekompaniide koosseisu.
Rohkem neist mingit infi ei ole.
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

Sellel teemal hakkas umbes 10 aastat tagasi ühte uurimust kokku panema Arvi Paesüld. Kui ma ei eksi, siis teenis ta ka ise lennuvaatluspostides ja ta ajas kokku kõikvõimalikku infot nende üksuste kohta ja esmajärjekorras 4. Flugmelde Abteilung z.b.V. 12
Kontaktiks andis ta: Elektroni 6-20 Tallinn tel.528-622.
Ma ei ole küll kursis lõpptulemustega, kuid kui kedagi teema eriliselt huvitab, siis usun, et sealt peaks infot saama.
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Uurimistööd on näidanud, et polügoonidel on suur huumuskihi ja vee raskmetallide sisaldus ning seal esineb rohkesti militaarset prügi. Polügoone teenindavad sõjaväelased juhtisid linnakute puhastamata heitveed paelõhede kaudu joogivette. Õlireostust põhjustasid kütusehoidlad. Saartel elutsevate rohkete näriliste tõttu on piirkond tulareemiaohtlik. California orus asuva Tulare järgi nime saanud bakteriaalne nakkushaigus levib peamiselt haigestunud rottide, hiirte ja jäneste kaudu. Inimene nakatub toidu ja vee, tolmu ja verdimevate putukate (puukide, sääskede ja parmude) kaudu, keda saartel on samuti küllaga. Seetõttu tuleb saartele minnes puhas joogivesi kaasa võtta ja kõigiti ontlikult käituda. Kuigi vastulauseks võib öelda, et Väike-Pakril asuv kaev on korralik ja kaetud ning kaheksa aasta jooksul mil olen seal peaaegu igal aastaajal käinud pole veel midagi juhtunud. Riskige või tassige vett kaasa!
On seal keegi siinsetest kasutajates ka käinud? On see oht seal reaalne? Pean silmas tulareemiaohtlikust.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Martti kirjutas:On seal keegi siinsetest kasutajates ka käinud? On see oht seal reaalne? Pean silmas tulareemiaohtlikust.
Eelmisel suvel käisin ja hoidusin saarelt pärinevat vett joomast, kuni ühel korral unustasin ja väiksesest järvekesest natuke rüüpasin. No siis polnud enam midagi parata - täitsin pudelidki. Ja elan siiamaani.
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Olen mitu korda käinud järvedest ei tasu jah vett juua aga Väike Pakril on olemas ka päris korralik kaev mille vesi on joodav.Praegu on saarel ka 1 elanik päris normaalne vana.Saarel tule tegemisega tasub ettevaatlik olla ja parem tulease sügavalt läbi kaevata,et tuld millegi plahvatava otsa ei teeks.Demineerijad on küll saared läbi käinud aga kogu aeg tuleb maa seest midagi välja.Üldiselt ise ei tasu hakata selliseid asju torkima.Olen saarel näinud jalaväe vastastest kasettpommidest pärit laenguid mis võivad päris ohtlikud olla.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist