Leedu variant (Gamajun)

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
gamajun
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Jaan, 2005 10:57
Kontakt:

Postitus Postitas gamajun »

teddybbeer kirjutas:
ja yleyldse on mulle mõistatuseks, kuidas sina eestlasi yleyldse leedukatega võrrelda suudad, võttes aluseks 1941. a. syndmusi. esiteks, rinne läx '41. al suht kiiresti yle Leedu, kuid Eestis püsis suht pikka aega (jättes piisavalt ruumi teostada "põletatud maa" taktikat) ja teiseks nagu ma sellest sinu poolt tsiteeritud venekeelsest kirjatükist aru sain(palju jäi, minu viletsat vene keele tundmist arvesse võttes, arusaamatuks) , eksisteeris Leedus tsentraliseeritud keskjuhtimine, Eestis Suvesõja ajal selline asi puudus, vastupanu osutati stiihiliselt. Meil ju näiteks osad rahvuslikud jõud töötasid hoopis inglaste heaks... (muidugi mitte 41. aastal vaid hiljem)...
Aga ongi ju huvitav, miks Eestis ei loodud mingit üldist vastupanuliikumise juhatust, miks ei koostatud iseseisvat valitsust ja n.e. nagu Leedus?
Selge see, et mitte kuskil Tallinnas või Tartus, kus veel Punaarmee seisis, aga mingis Pärapõrgukülas võiks ju küll :D
Ja mul on tõesti huvitav - leedukade ja sakslaste vahel olid juba 1941 aastal tõsised vastuolud, kas siis Eestis midagi sellist ei olnud?


et teise maailmasõja ajalugu on nati keerulisem, kui seda praegusel hetkel maailmas propageeritakse...
Täiesti nõus - pooldan kahe käega.
teddybbeer
Liige
Postitusi: 362
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

gamajun kirjutas:
Aga ongi ju huvitav, miks Eestis ei loodud mingit üldist vastupanuliikumise juhatust, miks ei koostatud iseseisvat valitsust ja n.e. nagu Leedus?
Selge see, et mitte kuskil Tallinnas või Tartus, kus veel Punaarmee seisis, aga mingis Pärapõrgukülas võiks ju küll :D
1941. aasta sündmused Eestis on veel minu arusaamade järgi korralikult lahti kirjutamata. Liiduaegne kirjandus tembeldas kõik vastupanuliikujad pohhuilt bandiitideks ja ei süvenetud probleemi, nüüdisaegne kirjandus ja välis-eesti oma käsitleb rohkem lahingutegevust... poliitilisest vaatevinklist lähtuvaid teoseid selle ajajärgu kohta pole minu kätte veel sattunud, ehk keegi teab soovitada?
Ja mul on tõesti huvitav - leedukade ja sakslaste vahel olid juba 1941 aastal tõsised vastuolud, kas siis Eestis midagi sellist ei olnud?
nuh... sellele küsimusele sa ju vastasid ise yhes oma eelnevas postis, kus mainisid, et leedukate rahvusnõukogud vaikselt kõrvaldati, vaevalt, et see sakslaste populaarsust kergitas. Ning unustada ei tohi ka Meemelimaa ülevõtmist sakslaste poolt 1939. aastal. Sakslased 1941. aastal Eestis eriti ei sigatsenud, kommunistide tegude kõrval olid nad päris viisakad poisid, võiks mainida. Sakslasi vaadati siiski sel ajal kui vabastajaid...
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Seejuures peaks rõhutama, et ega sakslastestki olnud meil mingeid häid mälestusi... alates nn "700 aastasest orjaööst", lõpetades Landeswehri sõjaga...
See, et neid nagu vabastajaid tervitati, annab ju ettekujutuse nõukogude võimu tegelikust inimvihkajalikust olemusest... ehk nende sigatsemise ulatusest, mille kõrval kõik sakslastega seonduv kahvatus...
Kõike seda meie rahvas ka teadvustas endale täielikult!
Ehk nagu ütleb tolleaegne laul: "Oh, rõõmusta ja hõiska, et röövel päästis meid mõrtsukate käest!" :oops:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

Olen nöus täielikult hr.ProPatriaga.

Slaavid ei möista meie ajalugu,kuna neile ei ole meie ajalugu selgitatud ja ega nad tahagi sellest kuulda.
Mis puutub aga sellesse nn."Leedu varjanti" siis minul tekib küll tunne,et vene välisministeerium peab enda südame asjaks seda,et teha maha balti riikide SS rahvusväeosad ja tuli välja järjekordse nömedusega ja oleks väga nöme samastada seda "leedu varjanti" ,mida tegelikult ei olnudki ,nüüd teiste balti riikidega.Meil on siiski liialt erinevad ajaloo käigud ja tölgendamised,et hakata köiki samastama.
Köigepealt peaks inimesed,kes meid selle "leedu varjandiga" öpetama tulevad,endale selgeks tegema,missugune oli eestlaste,lätlaste ja leedukate meelsus sakslaste tulekul.
See,et leedukad hiljem keeldusid oma rahvusväeosast,on jama.Balti riikide saatusest kirjutas ju hitler,et pidas eestlasi köige rohkem aarialikumateks ja leedukaid köige vähem.Kui oled vähegi tuttav aadu aariapoliitikaga,siis oli see arusaadav,miks leedukad seda eales ei saanud.
"Leedu varjandiks" jäid politseipataljonid ja Wehrmachti ridades teenivad leedukad.
ja mis puutub nendesse leedukatesse,kes koos punaarmeega "vabaduse" eest vöitlesid,siis leedu ajaloolaste hinnangul said enamus need "vabadusvöitlejad"pärast söda priiküüdi siberisse...
katsuks köik koos ennem selle leedu ajaloo üsna traagilise osa endile selgeks teha ja siis uuesti kokku siisa tulla,ning arutada.Siis juba targemini.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
gamajun
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Jaan, 2005 10:57
Kontakt:

Postitus Postitas gamajun »

VANA LÖUKOER kirjutas:See,et leedukad hiljem keeldusid oma rahvusväeosast,on jama.Balti riikide saatusest kirjutas ju hitler,et pidas eestlasi köige rohkem aarialikumateks ja leedukaid köige vähem.Kui oled vähegi tuttav aadu aariapoliitikaga,siis oli see arusaadav,miks leedukad seda eales ei saanud.
Mis mõttes jama? Et sakslased ei pakunudki neile SS legioni astuda või? :lol:
Tuletan meelde, et olid sellised SS-diviisid nagu Ukraina, Valgevene, Albania, Horvatia, Italia ja n.e. Mis suhe nendel oli Hitleri rassiteoriatega? :shock:
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Siin tuleb Gamajun´iga nõustuda rassiteooria ja Waffen-SS-i isikkoosseis olid kaks eraldi asja.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist