Vaikne ookean

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Vaikne ookean

Postitus Postitas Mati »

Jaapanlaste rünnak USA Vaikse ookeani laevastiku baasile Pearl Harbor`is andis USA valitsusele oma rahva mandaadi sõjas osalemiseks.
Ametlikel andmeil toimus rünnak ootamatult, kuid on sahinaid, et Suurbritannia valitsus oli ikkagi rünnakust teadlik ja informeeris ka president Roosevelt`i.
Eelpool nimetatud põhjusel ohverdas president laevastiku.
Japside poolt oli operatsiooni autoriks Yamamoto, kuid tuginedes sarjale:"Täna 25 aastat tagasi", oli operatsiooni läbiviiaks admiral Nagumo.
Kas antud juhul on tegemist inimsusvastase kuriteoga?
Kasutaja avatar
Kirveraidur
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 22 Mär, 2005 9:44
Asukoht: Emajõe delta
Kontakt:

Postitus Postitas Kirveraidur »

Kui see oli inimsusevastane, peaks terve sõja inimsusevastaliseks kuulutama. Sõda nõuab ohvreid, nii on see alati olnud.
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Mati »

Ma ei mõtle japside operatsiooni, vaid Churchilli ja Roosevelti tegutsemist.
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Mati »

Lõpetame selle teema, kuna ma saan aru, et lugupeetud foorumlasi huvitab II MS euroopa osa.
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Antud juhul ei saa rääkida inimsuse vastasest kuriteost. Küsimus on sõja alguse legitiimsuses. Kas sõda kuulutati või mitte. Minu mäletamist mööda jäi japanlaste sõjakuulutus hiljaks. Kuna kasutusel oli uus šiffer ning selle lahendamine võttis rohkem aega.

Teooriad selle kohta, et Churchill või Roosvelt nagu teadsid rünnakust ette - no kui ka teadsid, siis see pole inimsuse vastane kuritegu. Lihtsalt kodumaa reetmine Roosevelti puhul. Ning liitlase petmine Curchilli puhul (kui teadis aga ei rääkinud)...
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Vaikse Ookeani sõjatanner hakkas mind huvitama juba ammu, juba siis kui kõrvus kumises Suure Võidu 40. aastapäev. Hirmsasti hakkasid huvitama jaapanlased ja ameeriklased.

Pearl Harbouri kohta on käidud välja igasugu eriskummalisi teooriaid. Fakt on aga see, et briljantselt läbiviidud rünnak ei tabanud edaspidises sõjas kõige olulisemaid - lennukikandjaid. Neidsamu, mis Korallimeres esimese argliku vastulöögi andsid.

Vaikse Ookeani kampaaniad olid minu arvates üleüldse kõige ausamad võitlused. Sõdurid sõdurite ja masinad masinate vastu.
Asjad muutusid ebaausaks peale Mariaanide vallutamist, millelt B29-d Jaapani saarteni ulatusid. Sellest pommituskampaaniast pärineb ka üks minu silmis jõledamaid sõjakurjategijaid - Curtis LeMay. Teine on muuseas sir Arthur Harris.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Tutvustan siinkohal
http://www.combinedfleet.com/[/url]
Keiserliku Laevastiku üks parimaid kajastusi,
milles on vägevalt tegev üks kaasmaalane, Sander Kingsepp.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist