Lp. Leevi detektoristid

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Kasutaja avatar
LionRat
Liige
Postitusi: 327
Liitunud: 10 Jaan, 2007 14:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas LionRat »

PAK kirjutas:Tühja need kanistrid,seda teemat on juba keeleuuenduslike pärlite mõttes huvitav lugeda :shock:
:D :D :D Päris hea :D :D :D Potentsiaali on bigbossil...
Kasutaja avatar
Bigboss
Liige
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Veebr, 2007 17:32
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Bigboss »

no jah siis kui kiiresti kirjutada siis juhtub nii.
kaimar007
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Veebr, 2008 23:00
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

...:::

Postitus Postitas kaimar007 »

Jah leevi järves on tank sees, ja ma tean ka kus
hydra
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 19 Veebr, 2008 22:11
Kontakt:

Postitus Postitas hydra »

OveT. kirjutas:
Bigboss kirjutas: ise ma ajan jälgi sakslaste ära peidetud relvadele Leevi kandis need relvad pidid olema sellise kohapeal et sealt ei oska mitte keegi neid üles leida.


Kui mitte keegi ei oska neid üles leida, siis on sinu otsing ka ju mõttetu :?
Kui sa kohalik oled, siis uuri parem ajalugu ja jutusta meile ka, kuidas 70-te aastate algul Leevilt Räpina poole üle oja paremat kätt olnud maja lae sisselangemisel relvaladu välja tuli. Mis nendest relvadest sai, osad olid juba ennem liikvele läinud?
See oli 78-79 aasta. Selles majas elas viletsas seisus naine. Pärast tema surma läksid noored poisid maja "uurima". Leidsid laevahelt inglise kuulipilduja ja 5-6 saksa vinti. Vintidel olid ära võetud pärad. Poisid hakkasid sõjamängima, kahekorruselise elamupüstaku katusele seati üles kuulipilduja. Pärast seda oli Leevi küla miilitsaid täis. Kõik relvad korjati kokku.
Kuna vanamutil pärijaid ei olnud, tehti majast tsiviilkaitse õppuste objekt ja see pandi lõpuks põlema. Majast leitud käsitsi joonistatud kaart, mida olen ka ise näinud, läks kaduma. Olen üritanud seda leida aga kahjuks tulemuseta! Kaardipeal oli juttudejärgi märgitud Kaitseliidu relvade ja varustuse peidukoht.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 11 külalist