Lp. Leevi detektoristid

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Lp. Leevi detektoristid

Postitus Postitas Mazz »

Räägiks Leevi lahingutest siis.
Panga bussipeatuses toimusid 1944. aasta augustis lahingud pealetungivate Nõukogude ja taganevate Saksa väeüksuste vahel. Lahingupaika (Aj.) pandi 1970. aastal mälestuskivi. Siinsamas on ka Põlva EPT Leevi turbaraba, kus võib tutvuda allapanuturba mehhaniseeritud tootmisega.

Ise olen kohaga tutvunud, mõttetut kola on ka leitud. Küsimus oleks selline. Mida olete teie leidnud sealt? Seal on palju kaevatud igastahes. Isegi mõned laibad vist ülesse kaevatud!
Kasutaja avatar
Bigboss
Liige
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Veebr, 2007 17:32
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

tean

Postitus Postitas Bigboss »

ühe venelase hauda leevil ja natuke leevist kaugemal ka sakslase hauda mulle näitas isa ja talle oli näidanud praegune veriora vallavanem tema isa oli isegi selle sakslase ise maha matnud ise olen ka leevil käinud otsimas aga olen leidnud ainult padruni kesti.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

Tänud kirjutamast. Mõtlesin, et keegi ei suvatse vastata. Igaahes Leevi metsad on imelised, igalpool näed sõja jälgi. Kaevikuliinid ja suuremad augud.
Kasutaja avatar
Valeri
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 15 Jaan, 2007 17:11
Asukoht: werro
Kontakt:

Postitus Postitas Valeri »

Sai ka Leevil käidud. Paremad leiud olid:suitsukarp, taskukell, PPS-i salv.
Väike küsimus ka siia, kes kamraadidest eile 20.07 Leevil oli?(kahekesi :D )
Kasutaja avatar
Bigboss
Liige
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Veebr, 2007 17:32
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

tahaks

Postitus Postitas Bigboss »

teada kas keegi sellest teab midagi et leevil kuskil järves pidi tank olema aga täpselt ei tea millises äkki oskab keegi midagi rääkida selle kohta.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

Kuulsin ise kah midagi, aga ei usu eriti.
Kasutaja avatar
Bigboss
Liige
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Veebr, 2007 17:32
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

sai

Postitus Postitas Bigboss »

täna leevil jälle käidud ja leitsin metsast granaadi lõhkemata muidugi helistasin siis 112 ja tuldigi kahjutuks tegema tehti kahjutuks seal samas metsas.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

zz
Viimati muutis Arnold, 15 Aug, 2007 1:51, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Bigboss
Liige
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Veebr, 2007 17:32
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

ma tean

Postitus Postitas Bigboss »

ainult seda kuhu on seal leevil on maetud üks sakslane ja venelane ja hauad on tähistamata neid haude ma pole muidugi lahti kaevanud sest ma pole haua rüüstaja aga juttu järgi on nad sinna maetud.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Loodan, et ajate kõik augud ka kenasti kinni seal Leevil?
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
Wolfen-Stein
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Juun, 2007 11:48
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Wolfen-Stein »

Üks sakslane on maetud Leevi kalmistule. Puu peale on raiutud rist.
Ühe teise sakslase haua kaevasid mingid vennad paar aastat tagasi lahti ja viisid vist minema. Leevi lahingus langenud venelased ja sakslased visati ühte ja samasse ühishauda. See on kohe Panga järve ääres, ja venelaste kapten on maetud sinna metsavahi talu aia äärde(seal on veel küngas). Mu isa räägib et seal käisid pea iga päev vene tädid neid haudu koristamas.

Alles 2 aastat tagasi plahvatas seal miin ja mets põles päris korralikult. Mu vana sugulane kes oli ise kah saksa armees, leidis sealt metsast gaasimaski torbiku mitu kiivrit, kuule kateloke jne.

Seal ei ole mingit tanki, sellest lahingust tankid osa ei võtnud.
Viimati muutis Wolfen-Stein, 18 Aug, 2007 17:12, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Bigboss
Liige
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Veebr, 2007 17:32
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

ma ise

Postitus Postitas Bigboss »

olen leevi kandist pärit ja käisin just hiljuti leevil ja kohtasin inimest kes sellel ajal leevil elas kui seal lahing käis ja ta rääkis et kui lahing lõppes jäid maha kaks saksa tanki mõlemad olid puruks lastud nii et lahingus ikka tanke oli seda ma ei tea muidugi kui palju sest to vanamees ka seda ei teadnud kui palju seal lahingus tanke ültse osales.
Kasutaja avatar
Wolfen-Stein
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Juun, 2007 11:48
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Wolfen-Stein »

Nojah ega kõik räägivad seda mida nad kuulnud.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

SnoopDogg kirjutas:
Seal ei ole mingit tanki, sellest lahingust tangid osa ei võtnud.


Leevi lahingus osalesid tankid.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

Paar aastat tagasi plahvatanud miini tagajärjel tekkinud tulekahju tagajärjed on siiamaani näha. Väikse Bussijaaama juures.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist