Pe-2 sadama kail. Kas Eestis?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Pe-2 sadama kail. Kas Eestis?

Postitus Postitas kari lumppio »

Tere päevast!

Siin aadressil väga huvitav EBay oksjonfoto

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 6524052631

Nähtaval on Pe-2 suhtselt tervena ning sadama kail. Tunde järgi oleks nagu Läänemere sadam. Aga kas koht võiks olla Eestis? Kas keegi tunneb koha ära?

Nii palju kui mina tean olid vene Balti laevastikku ainukese Pe-2 üksuse lennukidel pardanumber kere peal. Selle lennukil paistaks midagi olevad sabas tähe eespoolel. Seega oleks küsimuses vist 13. lennuarmee 276. pommitusdivisioon (ehk 276 BAD, polgud: 34 GvBAP, 58 BAP ning 140 BAP)?
Või siis mitte, kui koht on kusgil mujal Läänemere rannikul kui "baltias".


Kari

PS Vene keele oskajad (mina olen u. kaheaastase tasemel...). Sama teema aruteldakse kas siin:
http://vif2ne.ru/nvi/forum/0/co/70492.htm
Slinky
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 13 Apr, 2005 21:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Slinky »

ei osa nagu midagi öelda....kirjas on et item location USA aga seda ma ei usu.
teddybbeer
Liige
Postitusi: 362
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

Slinky kirjutas:ei osa nagu midagi öelda....kirjas on et item location USA aga seda ma ei usu.
sellega ilmselt mõeldakse et pildi asukoht on ameerikamaal... või kui mingi nipi järgi venelased transportisid moned lennukid usasse, nuh, ex see lendliis oli ike kahe otsaga asi :wink:, ja ilmtingimatta kapral aadu saatis enne sõja lõppu paar A-1, v mis nimega tal need transkontinentaalsed raketid olid, jänkistani poole teele ning kohe kindlasti tabasid nad sellega vene lennukeid!!! ja fotograaf Bob võttis need loomulikult pilti ja nyyd yritab kõva kopikat endale pensi kõrvale kokku ajada :twisted:

muidugi on olemas veel ka teisi teooriaid....
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist