www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 13 Okt, 2019 23:29

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 562 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 34, 35, 36, 37, 38
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 03 Juun, 2019 22:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tegu puhtalt laskevõistlusega ja soomlased ei osalenud.

Mõned videod FB-s.

https://www.facebook.com/23757249660290 ... 061416139/

https://www.facebook.com/39113746790208 ... 841886574/

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 03 Juun, 2019 23:09 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Viimasel lingil on eelmiste postituste all hulgaliselt pilte.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Juun, 2019 18:31 
Eemal
Liige

Ma kahjuks ei valda näoaamatut ja leedu keelt. Kas keegi oskab nimetada mõne korraldaja nime ja elektronposti, millelt saab küsida võistluse kohta? Ma tõlkisin guugeltõlkija ja oma mõistusega osaliselt ära 1 leedukeelse artikli toimunud võistlusest, sealt saab ülevaate, mis võistlusega tegu.

Gaižiūnai polügonile ilmusid taas snaiprid. Leedu maaväe Juozas Lukša-nimeline koolituskeskus korraldas laskevõistluse "Sniper Day 2019". Võistlus korraldatakse kümnendat korda. Sel aastal osaleti viieteistkümnest NATO riigist, sh Belgiast, Tðehhi Vabariigist, Taanist, Eestist, Itaaliast, Hispaaniast, Ühendkuningriigist, Kanadast, Poolast, Leedust, Luksemburgist, Hollandist, Rumeeniast, Sloveeniast ja Saksamaalt. Ukraina ja Rootsi sõdurid võistlesid NATO laskuritega ning Leedu pikamaa laskeklubi ja Leedu laskurite liit osalesid avatud divisjonis.

Osavõtjate arv ja relvade mitmekesisus
Võistluse peakorraldaja Ernest Kuckail ütles: "See on mitmekülgne võistlus, mis toimub juba kümnendat korda. Tuletaksin teile meelde, et alguses, kümme aastat tagasi võistlesid ainult Leedu relvajõudude laskurid. Osavõtjate arv on igal aastal suurenenud ja alates 2015. aastast on võistlus rahvusvaheline ning kutsume NATO ja partnerarmee laskureid. Teiseks on sel aastal absoluutne osalejate rekord - 72 registreeritud meeskonda. Sel aastal on meil ka mitmeid uusi tulijaid: esimest korda meie võistlustel on esindajad Tšehhi Vabariigist, Itaaliast, Hispaaniast ja mitmetest teistest NATO riikidest ning Rootsi armee esindajatest.

Võisteldakse lasketäpsuses, mitte snaipritaktikas, püüame seda vormi tulevikus hoida. Kuigi laskeharjutuste hulk neli püsib samana, püüame igal aastal luua uusi ülesandeid, et muuta võistlus osalejatele huvitavamaks. Näiteks kolmandas harjutuses peavad osalejad tabama sihtmärgi 800 m kauguselt, kuid enne iga lasku peab laskur positsioonilt lahkuma ja peale füüsilist koormus uuesti laskma. See muudab laskmise raskemaks. Ja kõigi 5 lasu tegemise aeg on üsna piiratud. Ka tuule hindamine muudab harjutuse keerulisemaks.

Raske ja neljas harjutus: Esimene sihtmärk on vaid 15 meetrit, kuid sihtmärk on nagu kuuli läbimõõt. Teisisõnu, sa pead tabama väikese punkti. Snaiperid teavad, kui raske see on. Erinevate armee snaiperid kasutavad erinevaid relvi ja optilisi abivahendeid. Näiteks sel aastal lasid tšehhid vanadest Vene täpsusrelvadest SVD, millel on üsna väikese suurendusega optika. Luksemburgi armee snaiprite tulirelvad on toodetud Austrias ja Ukrainas! "Relvade arv igal aastal on väga suur. Eriti huvitav on traditsiooniliselt avatud klassi Leedu laskurite organisatsiooni liikmete relvad, mis on sageli kokku pandud erinevatest osadest ja kohandatud konkreetse laskuri vajadustele.

Lai ja kaliibri ulatus - 7,62 mm kuni 8,6 mm. Suurim kaliiber on 338 Lapua Magnum laskemoon, mille eeliseks on parem täpsus pikkadel vahemaadel, kuid mida on raske lasta väikestele kaugustele. Teisisõnu, need laskurid, kellel on eelis pikema vahemaa tagant, võivad kaotada punkte väikestes vahemaades ja vastupidi.

"Konkurss on väga huvitav ja hästi korraldatud," ütles Briti pressiesindaja. - Oleme väga õnnelikud, et suudame konkureerida erinevate riikide snaiperitega. Ühendkuningriigis osaleme sageli sarnastel võistlustel, kuid me ei ole kunagi osalevate riikide mitmekesisust näinud. Me oleme siin esimest korda, esindades 4 erinevat armeeüksust - kolm jalaväge ja üks luure. Kõik meie poisid lasevad sama relvaga - Accuracy International model L115A3. Olenemata meie tulemusest on see suurepärane võimalus koolitada ja suhelda teiste riikide laskuritega.
„On kahju, et me jõudsime väga lühikest aega, oleks huvitav näha teie riiki. " Ukraina sõdur Darja sattus sellesse võistlusse võib öelda juhuslikult. "Käesoleva aasta alguses pakkus minu otsene ülem minu jaoks kaks võimalust - minna Leedu instruktorikursustele või minna nende snaiperite võistlustele" ütles ta. - Valisin viimati nimetatud võimaluse, sest olen alati püüdnud end proovida rahulikus tulistamises, mida ma "treenisin" oma teenistuses mitte nii palju. Siis hakkasime ette valmistama võistlust meeskonnakaaslasega. Laseme Ukrainas valmistatud poolautomaatset täpsusrelva UR-10, mis on alles hiljuti ametlikult lisatud Ukraina relvajõudude relvade nimekirja. Võistlus on väga huvitav ja siiani me teeme häid tulemusi, seega loodame head lõpptulemust. Olen teist korda Leedus, mulle meeldib see tõesti. Meie riigid on sarnased. Nagu ma naljatades ütlen, on Leedu nagu Ukraina, mis on õnnestunud. Pean silmas, et mõlemal riigil on nõukogude minevik, kuid Leedu on jõudnud palju kõrgemale tasemele. Kui ma sain kutsu snaiperi võistlusele, ei hakanud ma pikka aega kõhklema. „Laskmine on minu jaoks parim puhkus, pea parim puhastus, sest kui teil on muresid, muretse oma mõtete pärast - te ei saa korralikult tulistada, sa ei saa häid tulemusi.“

Sellel võistlusel kasutan Desert Tech SRS-i püssi, mis on vaid 80 cm pikk. Ma kasutan ainult Leedu Giraitese padrunitehase laskemoona, ma olen nendega rahul. Leedu toodab mitte ainult kvaliteetset laskemoona, vaid ka suurepäraseid optikaid ja võib tulevikus ka relvi valmistada.
Võistlusel osalesid laskurid 17 riigist, olid Leedu parimad laskurid parimad. Juba teist aastat järjest oli Vaidoto mehhaniseeritud jalaväepataljoni meeskond parim poltlukuga relvaklassis. Parima individuaalse tulemus saavutas Juri Jedel. Poolautomaatsete relvade divisjonis oli Juozas Vitkusi pataljoni meeskond kõige parem ja individuaalselt Thomas Klimas. Samal ajal võitsid Aleksandras Belskis ja Paulius Vilpišauskas Leedu Pikamaalaskurite Föderatsiooni avatud divisjonis esimese koha ning Alexander Belski oli üldises edetabelis parim.

Tõlke lõpp. Põhimõtteliselt on siis tegemist laskevõistlusega kaugustele 15-800 m ja võistluses oli 4 harjutust, kaliibrid kuni 8,6 mm, eraldi klassid poltlukkudele ja pooautomaatidele. Taktikalisi harjutusi ei olnud.

Viimati muutis Leo, 27 Juun, 2019 14:11, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Juun, 2019 0:13 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

https://www.15min.lt/m/id/aktualu/lietu ... 56-1154904

Korraldajaks Land Force Juozas Lukša Training Center, peakohtunik Leedu snaipriekspert Ernestas Kuckailis (@mil.lt Leedu sõjaväe elektronpost).

https://kariuomene.kam.lt/en/structure_ ... enter.html

Üles

PostitusPostitatud: 15 Juul, 2019 23:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Soome snaiprieriala inimesed olid raadios 2 tundi küsitleda. Kellel võimalust ja soome keelest arusaamist, leiavad selle ehk järele kuulata ja teistelegi refereerida.
https://twitter.com/CorporalFrisk/statu ... 3166918656

Saade kuulatav
https://www.supla.fi/audio/3444754

Üles

PostitusPostitatud: 24 Juul, 2019 12:08 
Eemal
Liige

Need ohvitserid olid eelnevalt Karjala Brigaadis SN-eriala vastutavad, hetkel peaksid olema Maasotakoulus, ehk siis kogu Soome Maaväe SN-koolituse arendajad. Kindlasti teavad, mida räägivad, olen neid ise korduvalt Finnsniperitel ja Häyhädel osalemas näinud.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Sept, 2019 19:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Soome FinnSniper võistlust tutvustav video 2012 aastast on siiani aktuaalne
https://www.youtube.com/watch?v=C990kANWA4A
2010 aasta samuti
https://www.youtube.com/watch?v=FoONuiPGxTI
2012 ka
https://www.youtube.com/watch?v=Kq-Tsli9aQA

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 562 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 34, 35, 36, 37, 38

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: