Kummalised või haruldased erialad sõjaväes.

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

stg44 kirjutas:laevade magnetvälju muudeti ja alandati 100% Vene mereväes. Eestis vist 2 kohta - Paldiski ja kuskil P-Eesti rannikul.
Selleks oli Hara sadam ja ka Suurpeal oli vastav objekt ja seal lähedal meres vastavavad kaablid
tomest
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 30 Nov, 2007 13:02
Kontakt:

Postitus Postitas tomest »

ma olin laeva peal pootsman, 3 kuradi aastat :wall:
olef
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 18 Dets, 2009 19:49
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas olef »

Umbes täpselt 84-86 olid kaasmaalased Tshernorechjes
säherduste laadna ametite peal:
2 poissi pesitsesid "golubaja" diviisi staabis,mis oli söökla lähedal ühe tühja kasarmu all keldris ...kahekesi olidki,kuigi käis ka külalisi
Indrek ja ...t,1kursuse med.tudengid koheselt san.tsastis.
Peepp küttis öliga tankipargi kuumavee katelt,ju ka suvel tegi midagi :wink: igatahes sääl katlamajas elaski
Urmas parandas ohvede majades gaasiseadmeid e. pliite ja boilereid. Vana maja üks 2e toaline korter nii töökoda kui kodu.
Erkki- lasteadnik!Kas just kasvatajana ,a seal ta tegutses ja elas muidugist kaa,omas-ütleme toas.
Aga kus elas-ööbis postiljon(nimi äi meenu)-kas töesti kasarmus? :o
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Meil oli sihuke tüüp nagu vabastatud komsomolisekretär, kes oli ise ajateenija aga igatsugu igapäevastest jamadest vabastatud!
Istus teine oma kabinetis nagu vana kakk puu otsas oksal ja sepitses igatsugu vajalikke (ülemuste arust )kõnesid, tegeles näitagitatsiooniga jma muu jamaga.
Elas päris vaba mehe elu, graždanka oli kapis riidepuu peal, linnas käis kah tihti omatahtsi ja piiritus laual karahvinis.
Pagana sampolit käis mulle tükk aega karantiini ajal pinda ja pakkus, et on hää amet.
Et mul vene keele suus ja , et ma teistest õige mitu aastat ( noh ca viis aastat ikkagi- mind korjati ära ülikoolist) vanem kah jne jne... nii ta jahvatas.
Tunnistan ausalt, et ma päris kohe mõtlesin ja mitu korda mõtlesin,et peen amet, aga... Selle ilusa elu jaoks pidanuks ma sellesse ühte ja samasse ja ainumasse ja õigesse PARTEISSE astuma!
See aga ei läinud mitte, ma võin ju hull olla, aga nii hull ei olnud ma siis ka mitte!
Hea küll komsomolkus olla veel võis: koolis tegelesin peale spordiürituste ka , igatsugu diskode-tantsulkade jm orgunniga. Ideoloogia läks ju niikuinii ühest kõrvast solinal sisse ja teisest kolinal välja ja peaaju ei kahjustanud, liska ülikoolis veel EÜE ja muud kutlkuuriüritused... igatahes jäi see moosine koht minust puutumata, ei mäleta, aga vist üks "bulbaš", ehk valgevene tüüp sai selle lõpuks.
Sukelduja
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 08 Juul, 2010 13:54
Kontakt:

Postitus Postitas Sukelduja »

Ega keegi ei tegelenud kaablite paigaldamisega või vedamisega merel???
malt laal
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Juul, 2009 16:25
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas malt laal »

krijgsvolk kirjutas:Meil oli sihuke tüüp nagu vabastatud komsomolisekretär, kes oli ise ajateenija aga igatsugu igapäevastest jamadest vabastatud!
Istus teine oma kabinetis nagu vana kakk puu otsas oksal ja sepitses igatsugu vajalikke (ülemuste arust )kõnesid, tegeles näitagitatsiooniga jma muu jamaga.
Elas päris vaba mehe elu, graždanka oli kapis riidepuu peal, linnas käis kah tihti omatahtsi ja piiritus laual karahvinis.
Pagana sampolit käis mulle tükk aega karantiini ajal pinda ja pakkus, et on hää amet.
Et mul vene keele suus ja , et ma teistest õige mitu aastat ( noh ca viis aastat ikkagi- mind korjati ära ülikoolist) vanem kah jne jne... nii ta jahvatas.
Tunnistan ausalt, et ma päris kohe mõtlesin ja mitu korda mõtlesin,et peen amet, aga... Selle ilusa elu jaoks pidanuks ma sellesse ühte ja samasse ja ainumasse ja õigesse PARTEISSE astuma!
See aga ei läinud mitte, ma võin ju hull olla, aga nii hull ei olnud ma siis ka mitte!
Hea küll komsomolkus olla veel võis: koolis tegelesin peale spordiürituste ka , igatsugu diskode-tantsulkade jm orgunniga. Ideoloogia läks ju niikuinii ühest kõrvast solinal sisse ja teisest kolinal välja ja peaaju ei kahjustanud, liska ülikoolis veel EÜE ja muud kutlkuuriüritused... igatahes jäi see moosine koht minust puutumata, ei mäleta, aga vist üks "bulbaš", ehk valgevene tüüp sai selle lõpuks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist