Snaiper vahendid: vintpüssid, optikad, padrunid, kaugusemõ..

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Vasta
Kasutaja avatar
Totenkopf
Liige
Postitusi: 83
Liitunud: 19 Dets, 2004 14:47
Kontakt:

...

Postitus Postitas Totenkopf »

Osa mehi räägivad, mis teavad ja teised teavad, mis räägivad.
Selles on vahe, et kuna kasutaja Totenkopf näol on tegemist täiesti suvalise foorumi jorsiga ei oma tema arvamused erilist kaalu.Kui sellise mõttega tuleks lagedale keegi autoriteetsem isik siis vaevalt keegi vastu möliseks.
Täpsuslaskuritega on Eestis hetkel nii, et ajateenijaid saadetakse eriala kursusele siis, kui muudest "tähtsatest" erialadest üle jääb. Seega mingist erilisest personalivalikust ajateenijate puhul ei ole juttugi.
Kaitseliitlastele eriala eriti ei õpetata, sest pädevaid koolitajaid saab kogu EKJ peale 1 käe sõrmede jagu ning nad lihtsalt ei jõua KLi
See siis tähendab seda et praegu on snaiperlus elukutseliste pärusmaa.Keda meil nii-kuinii eriti palju ei ole.See oma korda tähendab seda et reaalses lahingutegevuses oleks snaiprite hulk(olgu nad siis kui tahes hea väljaõppega) niivõrd tühine et sellel puuduks effekt vaenlasele.
Paar meest poolautomaatse täpsuspüssiga rühma tegevust katma. Koolituseks kuluvad mõned päevad, sisuliselt optilise sihikuga harjumiseks. Sisuliselt valitakse rühmast mõned täpsemad laskurid ja õpetatakse optikaga laskma kuni 500 m
Sellised sepad on igas jaos ja neid snaipriteks nimetada on vähe liiast.Mina kutsun neid jao täpsusküttideks.
Mõned mehed komp ül juurde. Tegutsevad kompanii vastutusalas, sisuliselt kompanii luure ja tulejuhid.
Kompani taseme snaiprid on täiesti ebapraktilised ja ebaratsionaalsed.Komülil poleks aega,võimalust ja oskuseid neid lahingus õigesti tööle rakendada.Ja need kompani taseme snaiprid täidaksid tavalise reavõitleja rolli ainult et snaipripüssiga.Seda tõestab ka ühe siin teemas sõnavõtnud tegelase kommentaar kus "kevad
tormil" olevat snaipreid saadetud välikatelt julgestama, peaasi et ei töllerdaks jalus.Ja samas kui tekiks vajadus siis saaks neid patülilt küsida.
Pataljoni tasemele jõudmiseks peab mees vähemalt 10 a trenni tegema
Me võiks ju neid ka 30 aastat väljaõpetada, ise-asi kust me leiaksime neid lolle kes tahaksid 30 aastat mingi madalapalgaline/auastmeline snaiper olla.Ja kui leitaksegi siis on selliste arv nii tühine et neid poleks mõtet üldse koolitada.Samas 10, 20 ega 30 aastat väljaõpet ei muuda inimest kuulikindlaks.Kui puhas juhus otsustab et selline snaiper saab mürsukilluga pähe siis ei päästa teda mingi väljaõpe.
Rasked poltlukud, k.a. 50 BMG, laskeulatus 1500 m;
50 BMG snaiperrelvade väärtus ei seisne niivõrd elavjõu hävitamises ülikaugetelt distantsidelt.Vaid vastase kergemat sorti soomusmasinate hävitamises, tehnika ja varjete taha varjunud vastase hävitamine.
Taktikast siin täpsemalt jahuma ei hakkaks, see sõltub paljuski ülesannetest. Põhiline on ikkagi info kogumine ja oma üksuse tegevuse toetamine.
Sellel ei oleks jah mõtet pikemalt peatuda.Samas sinu ja minu snaipri konseptsiooni vahe on selles et sinu konseptsioon põhineb meie kaitsedoktriinil.Milles nähakse ette vastupanu osutamist okupandile seni kuni lääneriigid appi jõuavad.See tähendab et doktriin on ülesehitatud kõige paremale võimalusele, kuigi peaks olema vastupidi.Ei pea vist mainima et mingeid lääneriike meile appi ei tule.Võimalikust sõjast russidega saab meie surmaheitlus, täismahuline partisanisõda.Vastasel korral viivad russid selle mille alustasid lõpule, selle mille rudimendina on meil 30% venekeelset ja meelset rahvast. Minu snaiprite põhimõte oleks et neid oleks palju.Väikeriigil loeb kvantiteet sel alal rohkem.Me ei saa snaipri konseptsiooni mõne suurriigi pealt mahavehkida, me peame selle ise väljatöötama vastavalt meie oludele ja võimalustele.
Peal regulaararmee laiali peksmist läheksid need snaiprid metsadesse sõdima ja oma teadmisi edasiandma.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

VA Totenkopf

Postitus Postitas Kruuda »

Selles on vahe, et kuna kasutaja Totenkopf näol on tegemist täiesti suvalise foorumi jorsiga ei oma tema arvamused erilist kaalu.Kui sellise mõttega tuleks lagedale keegi autoriteetsem isik siis vaevalt keegi vastu möliseks.
Millest selline kibestunud suhtumine?
Kas ei ole tegu vaba foorumiga või olen mina millestki valesti aru saanud...
Paar meest poolautomaatse täpsuspüssiga rühma tegevust katma. Koolituseks kuluvad mõned päevad, sisuliselt optilise sihikuga harjumiseks. Sisuliselt valitakse rühmast mõned täpsemad laskurid ja õpetatakse optikaga laskma kuni 500 m
Sellised sepad on igas jaos ja neid snaipriteks nimetada on vähe liiast.Mina kutsun neid jao täpsusküttideks.
Minu kogemus ütleb, et kui me Eestis tahame mingit kaitsevõimelist armeed siis peab iga sõdur olema harjunud laskma distantsil 500m. Arvestades, et Eestis ei ole probleeme NATO suurest padrunist laskmisega (mille optimaalne kaugus on 600m) peaks see olema ainult väljaõppe probleem.
50 BMG snaiperrelvade väärtus ei seisne niivõrd elavjõu hävitamises ülikaugetelt distantsidelt.Vaid vastase kergemat sorti soomusmasinate hävitamises, tehnika ja varjete taha varjunud vastase hävitamine.
See eeldaks supermani! Venelaste 14,5mm on ka tore relv ja ka kasutatav snaiprikuulina ÜKSIKLASKUDENA.
Ehk keegi oskab kirjutada kuhu peab tabama et ühe kuuliga soomuk kahjutuks teha. Kopteri puhul aitab küll piloodi mahalaskmine 8) aga soomukit tuleks siiski mingi efekti saavutamiseks valanguga kostitada. BTR80 on peal paaris 14,5 õhutõrje kuulipilduja. Aga sellega hakib ka teise BTR-i või ka BMP läbi. BTR-ist läheb ka 7,62 kuul kohati läbi aga erilist efekti see ei anna.
Sellel ei oleks jah mõtet pikemalt peatuda.Samas sinu ja minu snaipri konseptsiooni vahe on selles et sinu konseptsioon põhineb meie kaitsedoktriinil.Milles nähakse ette vastupanu osutamist okupandile seni kuni lääneriigid appi jõuavad.See tähendab et doktriin on ülesehitatud kõige paremale võimalusele, kuigi peaks olema vastupidi.Ei pea vist mainima et mingeid lääneriike meile appi ei tule.Võimalikust sõjast russidega saab meie surmaheitlus, täismahuline partisanisõda.Vastasel korral viivad russid selle mille alustasid lõpule, selle mille rudimendina on meil 30% venekeelset ja meelset rahvast. Minu snaiprite põhimõte oleks et neid oleks palju.Väikeriigil loeb kvantiteet sel alal rohkem.Me ei saa snaipri konseptsiooni mõne suurriigi pealt mahavehkida, me peame selle ise väljatöötama vastavalt meie oludele ja võimalustele.
Peal regulaararmee laiali peksmist läheksid need snaiprid metsadesse sõdima ja oma teadmisi edasiandma.
Sinu patriotism on liigutav aga sa vist ei ole veel armees käinud.
Pigem on Eesti probleem kas me oleme siin olemas nii kaua kui meile appi tullakse. See võimalus, et ei tulda on muidugi olemas aga siis on ka kõõga. Selline sissi taktika tähendab ainult tsivilistidele kannatusi. Ma miski pärast ei usu, et tahaksid oma tüdrukule seda, et need sõdurid kes sind metsas päeval on taga ajanud ja kellest sa edu korral mõne maha oled võtnud õhtul temaga lustiksid ja järgmisel õhtul ka sest nad ikka ajavad sind mööda metsa taga. Loodan, et said mõttest aru.
Selleks, et naisi/lapsi säästa tuleb võimalikult piirile lähedale tekitada kaitseliinid ja siis sõdivad sõdurid omavahel. Tsivilistid koristatakse jalust ära nii palju kui võimalik.
Loodetavalt sa ei pahanda kui meenutan sulle sõduri esmaseid tõdesi. Selleks, et kedagi/midagi kaitsta tuleb esmalt ellu jääda!
Selleks, et jalaväelane ellu jääks vajab ta vastasega distantsi. Distants võiks olla nii 500m selle pärast ongi oluline, et kaitseväelased laseksid/tabaksid kaugemalt.
Kasutaja avatar
Totenkopf
Liige
Postitusi: 83
Liitunud: 19 Dets, 2004 14:47
Kontakt:

....

Postitus Postitas Totenkopf »

Selline sissi taktika tähendab ainult tsivilistidele kannatusi.
Sellest ma olen teadlik et partisanisõda läheb äärmiselt isiklikuks.Aga kas mitte kõikides sõdades ei kannata tsiviilelanikud ühtmoodi.Sinu naiivsevõitu jutust võib aru saada et regulaararmeega sõdides toimuks mingi ääretult puhas ja aus sõda kus tsiviilelanikud üldse kannatada ei saaks.Sisuliselt võiks sinu jutu kokkuvõttes kaitseväe üldse laiali saata ja võimalikku okupanti lilledega tervitama minna, äkki see säästab perekonda ja lähedasi.Huiatgi...nagu elu on näidanud siis ilma võitluseta alistunud vastast koheldakse äärmiselt julmalt. Ja meie regulaararmee ei suudaks üksinda üle kahe nädala vastupanna.Ainult vaprusest jääks väheks.
Ülejäänud jutt on tühi möga mida kommenteerima ei laskuks.
Ootan kasutaja Leo postitust ja arvamust.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

võibolla mõni leiab piltidelt midagi huvitavat http://www.fotoalbum.ee/pictures.php?ac ... 187&page=1
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Re: ....

Postitus Postitas Kruuda »

Totenkopf kirjutas:
Selline sissi taktika tähendab ainult tsivilistidele kannatusi.
Sellest ma olen teadlik et partisanisõda läheb äärmiselt isiklikuks.Aga kas mitte kõikides sõdades ei kannata tsiviilelanikud ühtmoodi.Sinu naiivsevõitu jutust võib aru saada et regulaararmeega sõdides toimuks mingi ääretult puhas ja aus sõda kus tsiviilelanikud üldse kannatada ei saaks.Sisuliselt võiks sinu jutu kokkuvõttes kaitseväe üldse laiali saata ja võimalikku okupanti lilledega tervitama minna, äkki see säästab perekonda ja lähedasi.Huiatgi...nagu elu on näidanud siis ilma võitluseta alistunud vastast koheldakse äärmiselt julmalt. Ja meie regulaararmee ei suudaks üksinda üle kahe nädala vastupanna.Ainult vaprusest jääks väheks.
Ülejäänud jutt on tühi möga mida kommenteerima ei laskuks.
Ootan kasutaja Leo postitust ja arvamust.
Sõda ongi vastik. Hea, et keegi jägab minu muret selle üle, et vaprusest jääb väheks. Ma juba hakkasin kahtlema selle foorumi kasulikuses. See pakutud 2 nädalat on väga optimistlik... mina ei oleks julgenud nädalatki pakkuda. Selle pärast loodangi kaasamõtlemist ja ideid kuidas rinne surnud seisu viia nii 30-90 päevaks. Selle esmaseks eelduseks on distantsi hoidmine vastasega. Teine eeldus vastase raskerelvade hoidmine kaugusel kus hajuvus on üle poole distantsist (nii 12-15km). Kolmandaks takistada soomusüksuste läbisõitu.
Üksik mees vindiga metsas seda ei taga :cry:
Esimeseks punktiks on vaja korraliku padrunit ja sellega töötavat relva. See on olemas Eestil. Lisaks sõdureid kes suudavad seda kasutada distantsil ~600m. See on tegelikult puhtalt treeningu küsimus.
Teise ja kolmanda punktiga ootaks väga ideid!
Ise pakuks välja sellise lingi http://www.globalsecurity.org/military/ ... 82-155.htm
Kasutaja avatar
Totenkopf
Liige
Postitusi: 83
Liitunud: 19 Dets, 2004 14:47
Kontakt:

....

Postitus Postitas Totenkopf »

See pakutud 2 nädalat on väga optimistlik... mina ei oleks julgenud nädalatki pakkuda. Selle pärast loodangi kaasamõtlemist ja ideid kuidas rinne surnud seisu viia nii 30-90 päevaks
Mul on selleks puhuks kaunis detailne plaan väljatöödatud.Millega enne lagedale ei tuleks kui mu sõnad on piisava kaalu omandanud.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Re: ....

Postitus Postitas Kruuda »

Totenkopf kirjutas: Mul on selleks puhuks kaunis detailne plaan väljatöödatud.Millega enne lagedale ei tuleks kui mu sõnad on piisava kaalu omandanud.
See tähendab mida?
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: ....

Postitus Postitas ooblää »

Kruuda kirjutas:
Totenkopf kirjutas: Mul on selleks puhuks kaunis detailne plaan väljatöödatud.Millega enne lagedale ei tuleks kui mu sõnad on piisava kaalu omandanud.
See tähendab mida?
See tähendab,et mõnel mehepojal on kinnisidee.Aga kinnisidee toob hukatust. :twisted:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

No kurat ei ole vaja norida!
Osad totaalselt jaburad ideed on osutunud vägagi kasulikuks. T34 jooniseid üritati kõigepealt jänkidele pähe määrida. Napoljon viskas leiduri kes pakkus talle ILMA PURJEDETA ehk siis auru mootoriga laevastiku ehitamist sharlatanina välja. Värskemad sellised asjad mille üle on irvitatud ja irvitatakse siiani on mehitamatta lennuvahendid. Et on mudellennundus... tegelikult juudid kasutasid neid juba 80 algul päris efektiivselt.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leo »

snaiper kirjutas:Kuidas kommenteerite väidet et snaiperpüssi külge monteeritud metallist tugijalgade asemel on mõistlikum kasutada kohapeal aretatud varianti kolmest tokist-puupulgast mis nööriga kinni seotud? Kuulsin seda just ühe scoutspataljoni snaipri käest. Proovisin järgi ja lasta oli tõesti mõnus...
Kui püssil omal tugijalga ei ole, siis kasutad käepäraseid vahendeid, näiteks sõlmid sellise 3 tokist kokku.
Viimati muutis Leo, 04 Juun, 2007 23:45, muudetud 1 kord kokku.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leo »

Kruuda kirjutas:
tere kirjutas: Sul läks vist natuke segi- aastanumbritega nimelt. 1891 kirjutasid, aga 1981 mõtlesid ?
Ei läinud segi ja isegi mälu ei petnud! Teadsin, et on seal kandis aga isegi aastaga õnnestus pihta panna :D
http://en.wikipedia.org/wiki/7.62x54R
Mis puutub laskmisse siis mina ei ole snaiper. Aga mälu järgi on tabatud üle 2400m pooletollise kuuliga. Laskmised saavad alguse kuulist ja alles siis relva rauast, relva konstruist. Sellelt maalt kus kuuli traektoor hakkab olulist rolli mängima on oluline laskja. 7,62x51 NATO padrun lendab ~3750m algenergja 910m/s juures ~4000J. Nii 150J peaks piisama, et see sisikonda läbiks. Arvuta ise! Aga isegi koba peale oleks sellega raske 1500m inimesele pihta saada.
Poole tolline lenndab ~7500m ja omab alg energjat ~18000J

Optika oleneb sellest milleks teda kasutada tahad. 600 tele objektiiviga võib üsna ilusaid fotosi teha nii kilomeetri kauguselt. Objektiiv kaalub siis üle 10 kilo muidugi :D
Snaipripüsside täpsus hakkab oluliselt halvenema kohas, kus kuuli lennukiirus jõuab heli kiiruseni.
Viimati muutis Leo, 04 Juun, 2007 23:44, muudetud 1 kord kokku.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leo »

ictta kirjutas:võibolla mõni leiab piltidelt midagi huvitavat http://www.fotoalbum.ee/pictures.php?ac ... 187&page=1
Ilus oli vaadata :D
Viimati muutis Leo, 04 Juun, 2007 23:42, muudetud 1 kord kokku.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leo »

Kruuda kirjutas:
tere kirjutas:Samas, kõik sõltub inimesest endast, kes relva taga-üks 2ms saksa snaiper, kellega intervijuu on olemas, ütles et oli sõja ajal (harva kuid ikka!) kilomeetri tagant vaenlasi ära koristanud.
Kas see sõltub relva lasus peituva jõu koguses ja hoolikalt viimistletud,-treitud püssirauast, ning ka eripadruneist, või hoopis inimese enda kannatlikkusest ja osavusest see jäägu igaühe enda otsustada.

Tuli natuke loll tsivilisti jutt, aga mädanenud köögiviljadega mitte palun loopida. Kui ma milleski pika puuga mööda panin, palun mulle teadvustada viga. (või vigu!)
SVD padrun on parim mis venelastel on ja see pärineb aastast 1891 kui mu mälu mind ei peta. Relvade täpsus ei jäänud teises maailmasõjas sugugi tänapäevastele alla ainult kvaliteet oli kõikuvam. Erinevus on optikas 8)
Aga optika teadupärast ei tapa :lol:
SVD, Galil Snaiperi ja M 14 täpsuspüssi tehniline hajuvus täpsusmoonaga on 1,5-2 MOA kanti, mina nendega üle 600 m eriti ei punnitaks, hajuvus läheb liiga suureks. Paremad poltlukud on alla 0,5 MOA hajuvusega, sellega on mõtet juba ka 1000 m jakaugemalegi lasta. 500 m kauguselt ei ole pealask probleem, kui tuul ei nöögi ja kaugus paigas. Need ei ole sama klassi relvad. Esimesed on kiire sihitud tuel andmiseks, teised on 1 tabava lasu sooritamiseks.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ...

Postitus Postitas Leo »

[quote="Totenkopf"][quote]
1. See siis tähendab seda et praegu on snaiperlus elukutseliste pärusmaa.Keda meil nii-kuinii eriti palju ei ole.
Viimati muutis Leo, 04 Juun, 2007 23:40, muudetud 1 kord kokku.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ....

Postitus Postitas Leo »

Totenkopf kirjutas:
Selline sissi taktika tähendab ainult tsivilistidele kannatusi.
Ootan kasutaja Leo postitust ja arvamust.
Viimati muutis Leo, 04 Juun, 2007 23:38, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist