Sõjaõigus

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Vasta
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

ex sa timsi mine siis paraadvormis sõtta kui meeldib.igayhel oma moraal ja maitse.mina kasutax tsiviilriideid või,veel parem,vaenlase vormi nagu tegid näitex metsavennad elmar ilp ja kalev kööp,kes lasid kolm mereväelast maha ning pärast jalutasid kööp ja ilbi naine reesi(redeese) veristes mereväevormides kuni nende tabamiseni ringi.ja ma arvan et neil tyypidel oli sygavalt pohui,kas keegi peab nende teguviisi ning taktikat häbiväärsex või mitte,eriti kui see keegi elab seal,kus hetkel sõda ei ole.
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Re: End rahuliku elaniku seljataha varjates

Postitus Postitas Luuraja »

Karuke kirjutas:Selle suht provokatiivse pealkirja taga on suht lihtne küsimus.

Kas sissisõda on kooskõlas hea sõjapidamise tavaga :?:

Eestimaal ei ole vist militaarhuvilist kes sellele küsimusele esimese hooga EI vastaks.

Kuid kui järgi mõelda - siis siiski, kõiki viimaste sõdade suuremaid aktsioone tsiviilelanike vastu okupeeritud maades on vallutaja põhjendanud justnimelt vajadusega võidelda tsiviilelanike sekka peitunud partisanidega.

Noh, II MS Poolas, Tšehhimaal, Prantsusmaal, Ukrainas, Valgevenes (sakslased)
Eesti, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Afganistan (venelased)

Vietnam, Korea, Iraak (USA)

Või Groznõi segitampimine 1994?

Põhjendus ikka sama.


Et, kuidas siis - kas sissisõda on ikka päris "puhas" ja aus võitlusviis... :?:
Mina ütlen esmalt jah ja siis ütlen ei.

"JAH". Sissisõda on allasurutud rahva ainuke eneseväljendus/teostus.

"EI". Karistava löögi alla satub naissoost rahvas, meie abikaasad ja meie lapsed.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
metsawend
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 11 Nov, 2005 16:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsawend »

eks se Ilbi ja Kööbi taktika oli toimiv aga kuidas se tänapäeval välja vöiks näha???ma ise olen sissinduse suhtes neutraalne.kui enda kaitseks vaja siis södin...
Timsi
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Dets, 2004 11:27
Kontakt:

Postitus Postitas Timsi »

Tsiviilriietest eriti sul metsas kasu ei ole. Ning vaata et sa vaenlase vormi kandes omadelt kuuli ei saa.
Timsi
Victorious
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Aug, 2006 17:00
Kontakt:

Postitus Postitas Victorious »

Nii, tere siis esmalt,

Siin olen ma uus ja see mu esimene post siin. Teadmiseks teile kõigile, kes pole veel kuulnu, on sissimisel uus nimetus-"Hajutatud lahingutegevus". Sellist lahingutegevust ei peeta ebanormaalseks või keelatuks. Paljud lääneriigid kasutavad seda juba pikka aega. Tõsi, pole see enam sama partisani tegevus millega oleme harjunud sõna sissinduse all. Tegelikkuses näeb sissindus ette esmapilgul organiseerimatta ja tsentraliseerimatta lahingutegevust, mis on mõeldud vaenlase häirimiseks ja aeglustamiseks või nö pinda käimiseks. "Sissimisega ei võideta lahinguid, sissi palju tahad lõpuks sõidetakse sust ikka üle ja suur sissi operatsioon pole enam sissimine selles samas kontekstis. Aga jah, sissimiseks peab olema organiseeritud ja proffessionaalne tegevus ja piisavad teadmised, samuti varustus ja õiged meetmed. Vöö ümber pommi sidumine või mungarüü alt kalassi välja tirimine pole sissimine, see on terrorism ja banditism, mis ei vii kuhugi.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

püüaks mõned mõisted paika panna.

1) metsavendlus on eraisikute omal algatusel sõja jalust metsa minek, et varjata end võõra väe sõdurite eest vajadusel relvaga ennast kaitstes.
2) vastupanuliikumine, vabadusvõitlus on samade eraisikute mõnigal määral organiseeritud võitlus võõrvägedega.
3) bandiit on inimene, kes on omal algatusel metsa läinud ja varjab end seal võimude eest peamiselt kriminaalsetel põhjustel.
4) terrorism on eraisikute organiseeritud relvastatud võitlus, kus peamiseks sihtmärgiks on tsiviilisikud. eesmärgiks diskrediteerida neid, kes peaksid nimetatud tsiviilisikute julgeoleku tagama.

5) partisanid, sissid on sõjaväelased, kelle otstarve on võidelda vaenlase tagalas sundides vaenlast tõmbama ära vägesid rindelt, häirides vägede varustamist. partisanid on traditsiooniliselt võidelnud erariietes. eestis väljaõpetatud 10-11 sissikompanii taktika näeb aga ette täielikku ekv üksikvõitleja varustuse kasutamist. kogu tegevus toimub planeeritult alustades mobilisatsioonist, varustamisest ja läbi rinde (kui selline tekib) imbumisest ning lõpetades erinevatel sõja etappidel erinevate võitlusviiside (hajutatud ja koondatud võitlus, grupi ja jao varitsused, objekti rünnakud rühma ja kompaniiga) rakendamise korra ja käsuliini järgimisega.

kui mõned teist kavatsevad sõja puhkedes püssiga metsa minna, või selle vastiku naabrimuti pööningult snaipritegevust harastama hakata, kena on. aga see ei lange siiski tegelikult kokku sellega, milles pea 1500 noort eesti meest välja õpetatud on. ning tõesti: ärge pange metsas selga vaenlase mundrit. kui mul prille peas ei ole, siis ma ei pruugi kaugemalt aru saada, kas on asiaadi lõust, või ei ole ning igaks juhuks vajutan päästikule.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Timsi
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Dets, 2004 11:27
Kontakt:

Postitus Postitas Timsi »

Mul tekkis aga küsimus, kui sa lähed siiski püssiga metsa aga mobilisatsioon vms. on välja kuulutatud, kas siis välja tulles või sind tabades saab karistadavms.
Timsi
Lennart
Liige
Postitusi: 833
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Kui ikkagi riiklik mop mis kohustab kõiki mehi alates kutsealustest viivitamatult väkke ilmuma,siis metsaminekut võib desertdeerumiseks nimetada :wink:
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Kas ei ole mitte vaenlase väeriietuse kasutamine sõjaseadustega keelatud? :roll: Seda küll vastavas väeliigis sõdijatele, aga kuidas on lood omaalgatuslikult metsa läinud isikutega?
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

tlpWFG kirjutas:Kas ei ole mitte vaenlase väeriietuse kasutamine sõjaseadustega keelatud? :roll: Seda küll vastavas väeliigis sõdijatele, aga kuidas on lood omaalgatuslikult metsa läinud isikutega?
Tuletaks meelde ,et sõja ajal ei nähta neid seadusi!
Timsi
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Dets, 2004 11:27
Kontakt:

Postitus Postitas Timsi »

Selles suhtes, et kui tuleks sõda ja nt. kõik 1988 aasta omad kutsutakse mobiliseerimisele, kas siis mul mingit valikut polegi?
Selle asemel, et mobilisatsioonkutsele alluda, lähme hoopis metsa omaalgatuslikult vaenalase vastu võitlema. Ning kohe seepärast olemegi riigireeturid :roll: . Mingi valikuvabadus peab ju siiski olema.
Timsi
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

jah, on valikuvabadus: kas täita põhiseadusega kodanikule pandud kohust osaleda riigikaitses, või eirata mobilisatsiooni käsku, deserteeruda, nõrgestada sellega oma üksust ning pärast rusikaga vastu rinda taguda, et aga ma metsas võitlesin ka vastasega. kui sa arvad, et sõjakohus sind usub, siis lase käia ....
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

kordan veelkord-kui su elu on kaalul ja damoklese mõõk ripub päevast päeva pea kohal,on "sõjakuritegu"üks äärmiselt abstraktne mõiste.kui sul ikka on vaja riietuda vaenlase vormi,et haarangust välja libiseda vms,siis sa selle ka selga paned,ükskõik mida mingid vanad peerud kusagil inglismaal või usas kabinetivaikuses vegeteerides sellest arvavad.ja mix sa timsi arvad,et tsiviilriietega metsas hakkama ei saa?metsavennad said ju..ma ei väida,et sinu teooria vormis sõdimisest oleks vale,iseasi kaua sa sõdida jõuad.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

ja miks sõjakohus ei peaks uskuma,et sa moppi eirasid ja sissisõda pidasid,kui sul on pädevad tunnistajad?ilmasõja päevil toimis sama süsteem nii fritsude kui venelaste ajal ja mõnikord aitas vaid ühest tunnistajast,et sind ordenisaajate nimekirja või mullatoidule läkitada.
Timsi
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Dets, 2004 11:27
Kontakt:

Postitus Postitas Timsi »

Sadist kas sa viitad seega ka sellele, et kui sõda hakkab ning ma otsustan mitte sõtta minna ja eiran moppi nt. välismaale põgenemisega, siis olen ma kurjategija ning selle riigi poolt tagaotsitav. Ning nüüd tuleb välja et sul polegi ju valikut kas sa tahad sõdida või mitte. Kui sa seda ei tee saad kuuli.
Timsi
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: ruger ja 10 külalist