Valimisliidu Üheskoos Kataloonia Eest juht Carles Puigdemont ja Kataloonia poliitik Anna Gabriel jagasid 20. märtsil Šveitsis Genfis analüüse ja ettepanekuid, kuidas Kataloonias toimuvat viia üheskoos rahvusvahelisele tasemele.23. märtsi õhtul korraldasid iseseisvusmismeelsed ühiskonnaorganisatsioonid viie Kataloonia iseseisvusmeelse poliitiku vangistamise tõttu Kataloonias Barcelonas Kataloonia väljakul meeleavalduse, mille loosung oli „Ühinenud maha surumise vastu“.Meeleavaldusel anti avalikult teada järgmist: meeleavaldus mõistab hukka Hispaania valitsuse valmisoleku rikkuda inimõigusi, poliitilisi ja ühiskondlikke õiguseid; vangistatud Kataloonia poliitikud on ausad ja rahumeelsed mehed ning kodanikud; Kataloonlaste vastane mahasurumislaine on tohutu; kohtuniku otsus saata vangistatud juhid kohtusse on jäik alistumine pimedusele, mis kahtlemata meenutab meeleavalduse korraldajatele 20. sajandi Hispaani tumedaimaid aegu.“
https://youtu.be/tUqF9TCsgTwhttp://www.ccma.cat/324/moments-de-tens ... a/2846404/https://twitter.com/EliseGaz/status/977264082607857664https://twitter.com/mossos/status/977258305138692096Kataloonia parlament korraldas presidendi valimise asemel arutelu, kuna reede õhtul vahistati presidendi kandidaat Jordi Turull.
Kataloonia parlamendi esimees Roger Torrent: „Jordi Turull ei saa täna siin olla, kuna ta on vangis. Presidendikandidaat on vangistatud, samamoodi ka osa teisi parlamendiliikmeid, sealhulgas minu eelkäija Carme Forcadell. Ilmselgelt ei saa sellistes tingimustes ametisse pühitsemist korraldada. Ent me peame rääkima. Surveavaldust ei tohi pidada tavapäraseks.“
Hispaania erakonna Rahvapartei Kataloonia haru juht Xavier-García Albiol: „Istungi peab peatama. Vestelda võiksime teine kord.“
Torrent: „Kõikidel parlamendiliikmetel peab olema võimalus rääkida.“
Neli Rahvapartei Kataloonia haru liiget lahkusid parlamendi kojast. Hispaania valitsus nõudis Torrentilt plenaaristungi tühistamist, vastasel korral ähvardas meetmetega.
Erakonna Kodanikud juht Inés Arrimadas: „Torrent tegeleb poliitikaaga, selle asemel et esindada kõiki parlamendiliikmeid. Lõpeta Kataloonia Vabariikliku Vasakpartei eest kõnelemine spiikri toolilt! Iseseisvus nurjus. Aitab küll, kaotasite, see on sotsiaalne, majanduslik, ühiskondlik ja poliitiline läbikukkumine.“
Kataloonia Vabariikliku Vasakpartei pressiesindaja Sergi Sabrià: „Meie erakonna president on vanglas ja meie peasekretär on pagenduses. Paljud meie liikmed on mahuka juurdluse all. Ent oleme ikka siin, veendunumad kui eales varem. Me ei karda, me ei anna alla. Hispaanias on demokraatia lõppenud kindlasti.“
Valimisliidu Üheskoos Kataloonia Eest parlamendiliige Quim Torra: „Kas tahate, et parlament ja Kataloonia oleks ülisuures vanglas? Iseseisvumist pooldavad jõud laidaksid selle maha esimesena, kui meid kiusata taga oma mõtete eest. Nad tahavad meid vaigistada, nad tahavad meid hirmutada, nad tahavad meid isegi vanglasse ja maapakku saata.“
Valimisliidu Catalunya-En Comú juht Xavier Domènech: „Mõistan samuti hukka vangistamise. Palun iseseisvusmeelsel enamusel luua uus valitsus, ent kui te ei saa sellega hakkama, uuritakse teisi võimalusi, näiteks vasakpoolset koalitsiooni.“
Kataloonia Sotsialistide Erakonna juht Miquel Iceta: „Praeguse poliitilise ummikseisu lahendamiseks peaks looma väga suuri enamusi. Meie, kes oleme artikkel 155 suhtes teistmoodi meelestatud, peame jõudma kokkulepeteni. Kutsun kõiki üles näitama teiste suhtes kaastunnet. Kataloonia juhtide kohtumenetluseeelne vangistamine on ebaloomulik.“
Erakonna Rahva Ühtsuse Kandidatuur parlamendiliige Natalia Sanchez: „Hispaania valitsus tahab kehtestada seda, milleks nad pole valimiskastidega võites võimelised tegema. Seda nimetatakse riigipöördeks. Ükski panus pole tulemusteta ja vaja on mistahes panust. Kui nad ründavad meid kui inimesi, siis me vastame nagu inimesed.“
Torrent: „Kutsun kõiki poliitilisi erakondi looma ühisrinde demokraatia ja põhiõiguste kaitseks. Eilne otsus vahistada viis Kataloonia poliitikut on rünnak demokraatia südamesse. Meil on kohtute piiramisrõngas parlament. Meil pole lubatud kasutada oma funktsioone, sealhulgas peamist funktsiooni - valida Kataloonia presidenti. Nad on peatanud demokraatia. Aitab! Demokraatia võidame tagasi ainult kõikide demokraatide ühinemise teel.“
ÜRO Inimõiguste Komitee: „Hispaania võimud peavad kasutusele võtma kõik vajalikud meetmed tagamaks vahistatud Kataloonia parlamendiliikme Jordi Sànchezi võimaluse kasutada poliitilisi õigusi vastavalt Kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvahelise pakti artikkel 25-le. Registreerisime erakonna Üheskoos Kataloonia Eest liikme esitatud petitsiooni. Petitsiooni registreerimine ei viita otsustamisele. Oleme ühendust võtnud Hispaania valitsusega, kellelt nõudsime, et kõik Sànchezi juurdlusega seotu antaks üle kuue kuu jooksul. Komitee teeb Sànchezi kohta otsuse vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele, ent selle otsuste täitmine pole seaduslik kohustus.“
Ameerika Ühendriikides Põhja-Carolina osariigis asuva Duke'i Ülikooli hispaanlasest politoloogia professor Pablo Beramendi
1. säuts ja [url]=https://twitter.com/p_beramendi/status/977332501533216768]2. säuts[/url]: „Mässule tuginev poliitiliste vastaste vangistamine hoolimata Kataloonia ja teiste õigusnõunike asitõenditest on ennenägematu avalik juhtum arenenud demokraatia ajal. On aeg võtta seisukoht, eriti väljaspool Katalooniat. Kaalul on palju. Kaalul on palju rohkemat kui riigi pühalik ühtsus. Kõigi vabadus on kaalul. Praegu trambivad nad teistmoodi mõtlevate õigustel. Homme trambivad nad teie, kõigi, omadel. Aitab.“
Ühendkuningriigi Šotimaa riikliku prokuratuuri pressiesindaja: „Asutuse käes on (üleeuroopaline) vahistamismäärus (mis nõuab paguluses oleva Kataloonia haridusministri Clara Ponsatí vahistamist). Edasine arutelu oleks kohatu.“
Ponsatí elab hetkel Šotimaal Saint Andrewsis ja töötab alates 2018. aasta märtsi algusest kohaliku ülikooli professorina.
Kataloonia Vabariikliku Vasakpartei peasekretär Marta Rovira astus 22. märtsil tagasi Kataloonia parlamendisaadiku ametikohalt. Järgmisel päeval astusid Kataloonia parlamendi liikme ametikohalt tagasi ka Carme Forcadell ja Dolors Bassa. Ametikohtadelt tagasi astumist arutasid kinniste partei ruumide uste taga pärast nende rahvusliku julgeoleku teemalist ametlikki nõupidamist mõlemad tagasi astunud parlamendisaadikut, mõned endised parlamendisaadikud, praegused parlamendisaadikud ja erakonna juhtivliikmed.
Kataloonia Vabariikliku Vasakpartei Kongressi saadik Gabriel Rufián: „Kohtumise eesmärk oli jätta hüvasti oma ametikaaslastega.“
Kaks 23. märtsil tagasi astunut plaanisid tagasi astuda enne parlamendi arutelu, ent loobusid sellest mõttest, kuna siis poleks olnud neil aega ametist loobuda ja nende erakond jääks kolmest häälest ilma.
Rovira: „Võtan selle ette raske tee (pagulusse minemise) sügava kurbusega.“
ÜRO asjatundja iseseisvuse teemadel Alfred de Zayas: „1. oktoobril rikuti Lissaboni kokkuleppe teist artiklit. Brüssel ei tohi jääda vaikseks, tagajärjed peavad kaasnema.“