Iraak

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Nojah, see kõik mis eespool räägitud väga põnev. Mina pole muidugi asjatundja, aga oma lolli peakese panin selle koha pealt tööle. Ja minu arust saab riigi lihtsalt vallutada (kui jutt Eestis). Selleks tuleb 2/3 mobiilimaste välja lülitada, et side katkendlikuks muuta või üldse katkeks. Ja samal ajal korraldada suurematele linnadele õhudessant, kes hõivab strateegiliselt tähtsad punktid. Samal ajal aga liiguvad motoriseeritud üksused mööda maismaad (eeldusel muidugi et need üksused ei koosne romudest ja hõivavad piiriäärsed keskused. Ja lennuväel rünnata suuremaid linnu pole mingi probleem. See oleks nüüd küll päris hull stsenaarium, aga ma loodan tõesti, et mitte keegi enam meid ei ründa.
Ega siis eestlased käed taskus seda ootama jää :lol:
Õhutõrje olemasolu korral ei ole dessant nii lihtne. See Sinu plaan toimiks ehk ootamatu rünnaku korral, aga tänapäeval on seda keeruline korraltada. Eestil ju radarid ja kindlasti ka oma luure olemas. NATO sateliidid jne......
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

hugo1 kirjutas: See Sinu plaan toimiks ehk ootamatu rünnaku korral, aga tänapäeval on seda keeruline korraltada. Eestil ju radarid ja kindlasti ka oma luure olemas. NATO sateliidid jne......
Aga ootamatust rünnakust ma ju räägingi. Samaaegselt eri suundadest kogu riigi ründamine. Ja pealgi, unustada ei tohiks siin elavaid impeeriumeelseid. Neid, kes vene aega tagasi igatsevad, kahjuks jätkub. :evil:
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Poluvernikule:

See on tõepoolest tõsi, et esimese ja teise Tšetšeenia sõja ajal oli Vene majandus halvas seisukorras, ja relvastus vananenud. Aga kui nimetada venelaste relvastust vananenuks, siis kuidas nimetada nende venelaste vastu võidelnud tšetšeenide relvastust? Neil oli see kas veelgi vanem või siis venelastelt endilt võetud.

Teiseks pole venelased viimastel aastatel niikuinii relvastusse võtnud mingeid uusi relvi, mis tooksid kaasa mingid põhimõttelised muudatused strateegias ja taktikas. Vene riigieelarve ja kaitseeelarve küll kasvab igal aastal, kuid sellest hoolimata on Vene armee nii nõrguke, et relvastusse suudetakse igal aastal võtta vist vaid pataljoni jagu (30 tk) uusi tanke. Ja see olukord ei muutu ka lähimatel aastatel.

Ja lõppude lõpuks ei too uued relvad iseensest kaasa mingeid tõsiseid muudatusi sõjapidamises endas.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

no kui neid langevarjureid sadama hakkab,siis kukuvad nad arvatavasti suurlinnade ümber??
mõni ikka tuulega valesti lendab,ja küll siis mõni talumees teda sitahargiga alt poolt ootab...on neid impeeriumi meelseid palju on,aga samapalju on neid kes vaatavad venelasi ikka kui kõige suuremat vaenlast,ja see mis meedias toimub,(pronkssõdur,ja peod selle ümber jne.) se kütab ainult kirgi.

ja pealegi ma ei usu et nad teletorni ja raadiomaja jne selliseid tähtsaid asju katki pommitavad.Sinna lihtsalt infiltreerutaks sisse ja võetakse mingi 10 mehega ära.
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Poluvernyk34
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 06 Juul, 2005 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas Poluvernyk34 »

A4
Sul on õigus relvastus oli sama.
Teiseks :
Tšetšenid olid mitu aastat sõdinud juba , ja peale selle nad olid väljaõpetatud paremini kui venelased just sellisteks võitlusteks linnas ja mägedes.Venelastel olid lihtsalt kahuriliha ei midagi enamat. Aga nad on ka sellest järeldused teinud.Aga et tšetšeene maha suruda on vaja pea otsast ära lõigata , mõtlen selle all nende juhte. Ülejäänud teevad nende alluvad ise ära, selle all mõtlen seda et nad lähvad ise omavahel kokku kui läheb võimu ja raha jagamiseks. Mis juba ka toimub.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

See sõdades tappa saamine on meie rahvale tõesti jälje jätnud. Huvitav kas soomlased, taanlased või norrakad ka usuvad, et neid nii lihtne vallutada oleks, kaitse tahe on meil äärmiselt madal. :cry:
Igaljuhul, kui hakkaks alla sadama venelasi, siis mina oma aias istuks küll viinapudel ühes suur kolmeharuline sitahang teises käes ja ootaks, kui tulevad, siis muudkui suts ja valmis suts ja valmis jne...... :lol: :lol: :lol:
Nali naljaks, tegelikult siin ennem mainiti, et venelased plaanivad oma sõjalisi kulutusi suurendada. No vot sellise pisikese artikli leitsin eilsest Õhtulehest

Eesti kavatseb kaitsekulutusi suurendada
BNS

Riigikogule saadetava järgmise aasta riigieelarve eelnõu kohaselt kasvavad kaitsekulud 1,72 protsendini sisemajanduse koguproduktist.

Rahandusminister Aivar Sõerd ütles, et eelnõu kaitsekulud kasvavad selle aastaga võrreldes 380 miljoni krooni võrra 2,939 miljardi kroonini


Nii, et ärge alahinnake meie riiki.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Tšetšenid olid mitu aastat sõdinud juba , ja peale selle nad olid väljaõpetatud paremini kui venelased just sellisteks võitlusteks linnas ja mägedes.Venelastel olid lihtsalt kahuriliha ei midagi enamat. Aga nad on ka sellest järeldused teinud.Aga et tšetšeene maha suruda on vaja pea otsast ära lõigata , mõtlen selle all nende juhte. Ülejäänud teevad nende alluvad ise ära, selle all mõtlen seda et nad lähvad ise omavahel kokku kui läheb võimu ja raha jagamiseks. Mis juba ka toimub.

Kui me räägime Esimesest Tšetšeenia sõjast, siis mina ausalt öeldes küll ei tea, et suurel osal tšetšeeni võitlejatel oleks juba mitmeaastane sõdimiskogemus olnud. Tõsi - mingid sisekonfliktid riigis enne 1994. aasta detsembris toimusid ning oli ka käputäis Abhaasia sõjas osavõtnuid, kuid nendes konfliktides saadud kogemusi ei anna eriti võrrelda sellega, mis 1994. aasta detsembris lahti läks. Suurmel osal tšetšeenidest oli aga tavaline Nõukogude Armees saadud väljaõpe või polnud sedagi.

Ja pealegi - kogemustega mehi oli ka Vene poolel - olid mitmed professionaalsed eriüksuste võitlejad, Afgaani sõjast osavõtnuid jm.

Mis sellesse, et venelased on Tšetšeenia sõjast järeldused teinud, siis siinkohal pean sinu arvamusega ühtima. Venelased on alati silma paistnud sellega, et nad suudavad oma vigadest väga kiiresti õppida - terve Teine maailmasõda on heaks näiteks selle kohta. Teise Tšetšeenia sõja ajaks olid asjad juba venelastel tunduvalt paranenud, seda nii vägede väljaõppe, varustamise, relvaliikide koostöö kui ka üldise juhtimise poolest. Sellest hoolimata võttis Grožnõi vallutamine 1999.-2000. aastal aega oma paar kuud. Millega seda seletada?


Vene armee üldine olukord tundub aga üldiselt väga nigel olevat, nii nigel, et mingite rahasüstide ja parema relvastuse-varustusega siin asja ei paranda. Ma räägin inimfaktorist. Vene armee enda ametliku statistika kohaselt hukkub Vene armees igal aastal üle 3000 ajateenija nn dedovšina jms tõttu või enesetappude läbi. On ette tulnud ka juhtumeid, kus starikid on salagdelt süstemaatiliselt toidu ära võtnud, mille tagajärjel on viimased nälga surnud.

Aeg-ajalt uudiseid lugedes jääb mulje, et ohvitseride puhul on olukord veelgi hullem. Eelmisel aastal käis Delfist läbi uudis selle kohta, kuidas Rjazani kõrgema õhudessantvägede kooli (st. Vene armee üks parimaid sõjakoole, mis koolitab ohvitsere dessantvägedele ja Spetsnazile) kursant oli peast segi läinud, maha laskunud mõned ülemused ja seejärel ka ennast. Ja kui see on üks Venemaa parimaid sõjakoole, siis millised inimesed võetakse vastu kõige halvametasse sõjakoolidesse. Veel üks näide samast ooperist - kes olid sarimõrvarid Ustimenko ja Medvedjev? Vene allveelaevastiku kooli kadetid. Ka need mehed pidid ohvitserideks saama...
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Minu arvates on tsetseenia sõda võrreldav Talvesõjaga selles suhtes, et nii Tšetseeni, kui ka Soome sõdur võitles oma maa vabaduse eest. See motiveeris mehi võitlema ja eluga riskima. Enamus venelasi teab, et nad on okupandid ja nad ei saa aru mille nimel riskida ja surra. Asi ei ole väljaõppes, vaid motivatsioonis.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Poluvernyk34
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 06 Juul, 2005 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas Poluvernyk34 »

hugole

Rahandusminister Aivar Sõerd ütles, et eelnõu kaitsekulud kasvavad selle aastaga võrreldes 380 miljoni krooni võrra 2,939 miljardi kroonini
mitu tanki ja lennukit sa kavatsed selle raha eest osta ? Palju maksab üks tank ja lennuk? Palju on nende hooldus kulud ? Või hakkame neid ühe kaupa ostma?
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Poluvernyk34
Ei ma ei tea, kui palju maksavad, aga kas Sina tead :?:
Arvata võib, et NATO riigina saaksime neid Saksamaalt sootsamalt.
Kas see raha on siis väga väike :?:
Kui suured on Soome, Taani Norra kulutused :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
napoleon
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 17 Apr, 2005 18:30
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Jah! Tuttav jutt seltsimeeste suust. Ärge hakake vastu - nagunii kaotate. Tšetšeenias ei ole ka iseseisvuslastel tanke ja sõda käib juba kui kaua? Iraaklastel pole ka enam tanke, kas sõda on juba läbi ja kõik on õnnelikud?
aga mina olen Moskvas käinud ;)
Poluvernyk34
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 06 Juul, 2005 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas Poluvernyk34 »

napoleon
Tuttav jutt seltsimeeste suust.
oled sa uurinud kui palju seltsimehi siin on?Ma arvan nii mõnigi on siin endine komsomol, kommu, ja nii mõnigi on teeninud * venelaste, vannkade* armees ohvitseridena või nende isad on teeninud.Reamehi ma ei võta arvesse kuna see polnud vabatahtlik. :lol:
Poluvernyk34
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 06 Juul, 2005 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas Poluvernyk34 »

hugo
Poluvernyk34
Ei ma ei tea, kui palju maksavad, aga kas Sina tead
ma ka ei tea, aga kui 60 PASI maksid 200miljonit krooni siis kasutatud tangid saksamaalt maksavad mitmeid kordi rohkem. Lennukitest rääkimatta.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Tuttav jutt seltsimeeste suust.


oled sa uurinud kui palju seltsimehi siin on?Ma arvan nii mõnigi on siin endine komsomol, kommu, ja nii mõnigi on teeninud * venelaste, vannkade* armees ohvitseridena või nende isad on teeninud.Reamehi ma ei võta arvesse kuna see polnud vabatahtlik
Vot siin julgen natuke napoleonile vastu vaielda. Paljudele eestlastele õpetatakse juba maast madalast, et me ei suuda end kaitsta. Pole raha, inimesi ega vahendeid. Vahest öeldakse selle kohta orjarahva mentaliteet. Lisaks veel ilmekaid näited ajaloost.
Kõik see kokku paneb ka tõsise Eesti patrioodi kahtlema vajadusel vastupanus.
Mina olen veendunud, et maailmas ei ole miski võimatu ja et ka väikeriik saab enda eest seistud ja diplomaatiliselt tugev olla, kui seda vaid väga tahta.
Õnneks kasvab varsti Eestis peale uus põlvkond, kes on sündinud ja kasvanud vabas Eestis ja need juba nii ei arva, et allaandmine normaalne on.
Viimati muutis hugo1, 25 Sept, 2005 15:50, muudetud 1 kord kokku.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Poluvernyk34

Tänapäevaste tankide hindadest on siin foorumis ka juttu olnud, kuid kahjuks ei suuda seda teemat siit kusagilt leida :cry:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist