Mida Ukrainast õppida?

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
priitM2
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 16 Mär, 2014 18:46
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas priitM2 »

Sõbrad Mamba ja aj72-eksite mõlemad.Otsige ajaloost vastust minu Vabadussõja kohta käivale küsimusele.
See et Sina ja mina olen nõus kodu eest sõdima,ei pruugi tähendada seda, et kõik nii mõtlevad. Enne kui lahinguväljale surema minnakse tuleb see küsimus vähegi intelligentsemal inimesel enda jaoks selgeks mõelda. Soovitavalt rahuajal.
Mamba
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 28 Jaan, 2007 20:14
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Mamba »

Ma arvan et need asjad on meil kõigil ammu selgeks mõeldud.
Lihtsalt ma ei saa aru mida need poliitampelmannid siia kodu kaitsmisse puutuvad.
Ära ole nii kibestunud, usu mind, see et mingi nolgu kuskil korra natuke paberit varastas ei tee tema elu veel ilusaks.
Terve elu käid ringi üle õla vahtides ja äkki 10 aasta pärast on keegi oma kontori laual kaustas kõik lehed ritta sättinud ja lüngad täitnud.
Prokuratuuris asjad korda ajanud ja sinu kolgata tee algab.
Kui tahad ampelmannide teemas midagi muuta siis mine poliitikasse.
Nii palju kui mina olen neid igasuguseid riigikogulasi ja muid "tähtsaid" mehi näinud siis pole seal peale suure jutu ja võlgade midagi.
Edevad inimesed, oma ahnusest ja edevusest läinud kõigile lükata-tõugata.
Mina pigem tunnen kaasa neile, lühikese ja närvilise eluga mehed.
Aga teemast lähen ma küll nüüd välja.
Asja mõte lihtsalt selles et kui arvad et selles asjas on vaja midagi muuta siis tee ise ka midagi.
Kandideeri volikokku kusagil linnas või vallas või mis iganes.
Pürgi edasi poliitika redelil seebi, pingi ja naerul suuga.
Ja siis kui oled seal kuskil kõrgel mäel siis tee kõik nii et ükski mõtetu tont sinna enam ei saa ja seal istuvad vaid pädevad mehed:)
Aga ma kardan et selleks hetkeks avastad et oled ise ka samasuguseks naerualuseks muutunud ja taskus vilistab ikka tuul........50ne aasta vanuses.......infarkti äärel...
Kas oli õnnelik elu?
aj1972
Liige
Postitusi: 923
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas aj1972 »

Sõdima lähen ikka oma laste pärast, et nad saaksid Eesti keeles ja meeles elada. Minu jaoks on olulised Eesti riik,keel,lipp jne.
Olles ise lapsepõlve veetnud NSVL aegadel siis ei soovi enam kellelegi sellist ajukeppi. Õnneks saavad paljud kellele Eestis raske alati minna paremat elu ostima ning alati ka tagasi tulla, juba selle võimaluse pärast võiks vaene mees sõdida.

Vargaid on igas riigis ega sakslased jäta Gerhard Schröderi pärast sõdimata mis siis,et mees ennast maha müüs.
Samamoodi itaalased ja Silvio Berlusconi kes sai raha venelastelt.
Need 2 meest on olnud Euroopa tipppoliitikud keda teatakse,et nad Putinile end maha müüsid ja võitlesid Vene huvide eest http://www.theguardian.com/mafia-state-luke-harding

Oleks Eesti president Savisaar ja peaminister Toobal ikka kaitseksin Eestit me ei saa hakata hetke ministrite järgi valima kas kaitsen Eestit või mitte. Tuleb alati valimastel osaleda ning oma arvamus välja öelda aga tegelikult rakendub 80/20 printsiip ning enamikul on ükskõik kes valitseb peaasi,et raha juurde lubatakse.
Venemaa suunalt tuleb praegu väga tugev propaganda nii Eesti riigi, Eesti valitsuse,Eesti poliitika vastu. Venemaale on oliline,et ma ütleks priitM2 eest ma sõdima ei läheks igaüks leiab meist kedagi kelle eest sõdida ei tahaks aga see ei tähenda,et ma ei sõdiks.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=68802583
Päikest!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Manurhin »

Mamba kirjutas:Mille eest me sõdime???

Kui sa oled vaene siis hakka tööle, nii lihtne see ongi, kolhoosi aeg on läbi kus iga totu sai kott lohinal kaalikat kõblada ja sitta loopida.

Ja keegi käis huvitava mõtte ka kusagil siin välja, kordan üle.
Sõjaaja seadus.
Kui jooksed minema siis tagasi ära tule, sinu vara konfiskeeritakse ja hiljem jagatakse nende vahel kes sõdisid.
Siis ei saa keegi siia tagasi kriiskama tulla kuidas tema oli kõige kõvem eestlane sest hoidis eesti lippu rootsis keldris seni kuni teised siin sibulaid tükeldasid.
Lihtne on öelda vaesele, et hakka tööle. Aga kui lähim töökoht asub kodust mitmekümne km kaugusel ja sealgi on pakutav palk selline, et peaks töölkäimisele peale maksma? Oma poollagunenud maamaja võib ju proovida maha müüa, aga selle raha eest ei saaks linna (töökohtade lähedale) isegi mitte keldrikorruse kööktuba osta. Nii üksjagu inimesi sunnismaistena igasuguste abirahade ja sots. toetuste peal tiksubki, kirudes riiki ja valitsust, sest töö viiks viimse leiva laualt. Vaid mõni üksik üritab ise väikeettevõtlusega tegelema hakata, enamik on kõigele käega löönud ja tegeleb, kui raha vähegi on, külapoe taga õlle libistamisega. Seega sotsiaalne ebavõrdsus on tegelikult Eestile väga suur julgeolekurisk. Ukraina näitel see ju selgelt näha - kiida lolli ja loll tegutseb; luba vaesele ja vaene teeb, mis kästakse.
Sõdimast keeldujate varade konfiskeerimisega on lugu nii, et kui võtta rikastelt, siis neil on mõnes Šveitsi pangas raha piisaavalt, et soojal maal uut elu alustada. Läksid need maja ja kaater, tont nendega. Alati saab uued osta. Kui võtta vaestelt nende onnid ja korteripugerikud - mida pärast selle ~100000 kodutuga peale hakata?
Ka välismaal peab keegi olema, et siis, kui kodumaal jama käes, tänavatel lippe ja loosungeid lehvitada ja n.ö. pidevalt pildil olla. Muidu on keskmise jänki või lääneeurooplase jaoks see "Est... Sorry, what country?" mingi kauge perifeeria ja seal toimuv madin võrdne paugutamisega kusagil Kongo džunglites.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Mamba
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 28 Jaan, 2007 20:14
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Mamba »

Ma elan ka maal.
Saaremaal, kellegi jaoks kuskil kindlasti jälle ääremaa.
Nii ääremaa kui üldse olla saab, peab parvetama et "suurde" linna saada.
Mis siin teisiti on kui kuskil mujal paigas siin maamunal?
Inimene on millegi pärast nii loodud et kõikjal mujal on parem kui seal kus ta on.
Ehk siis igas maailma punktis on keegi kes arvab et ta on jälle ääremaal ja elu on sitt.
Arvad et Londonis keegi ei soiu et elu on sitt?
Või Pariisis, Roomas kus iganes.
Neid viinaninasid on igas riigis kes kusagil pöösas või poe taga jorisevad.
Ei tule keegi sinu eest midagi tegema, soovitan ikkagi ise tegutseda.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas allatah »

Mida õppida või millele ma tahaks näha taolises kriisiolukorras lahendust on (vabatahtlike) üksuste rotatsioon.
Mitte otseselt sõjalise tegevuse puhul peab ühiskond suutma ka oma igapäevaseid toimetusi jätkata. Kui mina, kui kaitseliitlane, peaks rohkemaks kui paariks nädalaks töölt ära minema, siis oleks tööl ikka päris piiks. Isegi paar päeva on juba probleem.

Seega peaks meil olema iga objekti jaoks, mida meil on taolises vinduvas olukorras vaja valvata, mingi ca. 4 kaitseliitlast ühele kohale. Siis saab vahepeal käia tööl, vahepeal olla postil ja mitu kuud kestva kriisi korral mingi aeg ka puhata.
Kindlasti saab auke lappida ka parasjagu sees olevate ajateenijatega ning Scouts on siis maastikul mõnel ohtlikumal suunal.
Reservväelasi (mitte kaitseliitlasi, vaid lihtsalt endisi ajateenijaid) võiks siis kah nii väikeste satside kaupa nädalaks mobiliseerida.

Ma kardan, et kui me võtaksime näiteks 20 000 meest kolmeks kuuks rahuajal teenistusse, siis tekiks meestel saamata jäänud tulude, riigil tegemata töö ning sõjaväe suurenenud kulude tõttu päris habras seis. Seega sellele tuleks leida lahendus.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Manurhin »

Hosteli ees suitsu tehes sai just ühe Prantsusmaalt pärit neegriga pikem jutuajamine maha peetud. Nende arvates on Putler ikka lõpmata hea ja tark :evil: . Oeh. Lonks õlut ja taas infosõja lahingusse minek.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas allatah »

Nende arvates on Putler ikka lõpmata hea ja tark :evil: . Oeh. Lonks õlut ja taas infosõja lahingusse minek.
Eks ma püüan seal lahingus Sulle natuke kattetuld anda. Aga aru ma ei saa, et kust tuleb see arusaam, et ta nii hea ja tark on? Kas neile ei ole jõudnud kohale, et venemaa vallutab iseseisvat riiki või ongi see nende arust normaalne, et nõrku tuleb rünnata? Eks venemaal ole muidugi ka vägev propagandateenistus, mis töötab ilmselt juba pikemat aega sõja aja režiimil.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mitte Putler pole hea, vaid vene infosõda on mitte ainult massiivne, vaid ka tõhus.
Meile võib see olla kui hane selga vesi, aga Prantsusmaal mitte (kui selle kõrval on uudised, kuidas peaminister oma kantselei tibisid kargamas käib). Kahjuks. Kommunisminakkusel oli kandepind valges ilmas ka külma sõja ajal olemas.

Meil õnneks seekord on see venekeelne ETV tõsiselt kätte võetud. Kui sinna suudetakse pakkuda ka samaväärselt filme ja meelelahutust nagu vene peavoolukanaleist, võib kriitikameelsem venelaste kontingent hakata kanaleid vahetama. Maksumaksjana kirjutaks sellele liigutusele küll alla.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Manurhin »

allatah kirjutas:
Nende arvates on Putler ikka lõpmata hea ja tark :evil: . Oeh. Lonks õlut ja taas infosõja lahingusse minek.
Eks ma püüan seal lahingus Sulle natuke kattetuld anda. Aga aru ma ei saa, et kust tuleb see arusaam, et ta nii hea ja tark on? Kas neile ei ole jõudnud kohale, et venemaa vallutab iseseisvat riiki või ongi see nende arust normaalne, et nõrku tuleb rünnata? Eks venemaal ole muidugi ka vägev propagandateenistus, mis töötab ilmselt juba pikemat aega sõja aja režiimil.
Vaata, lääneriikides on iseseisvus midagi sellist, mis on kogu aeg olemas olnud ja seega iseeneestmõistetav. Selles küsimuses mõisteid "enne" ja "pärast" ei eksisteeri. No Hitler laamendas omal ajal natuke, aga hea Venemaa aitas hädast välja... Ajaloost ja geograafiast on üllatavalt paljudel olematud teadmised. Eks ma siis seletan neile, kes teada tahavad. Aga Putin on hea ja tark - paneb Suure Venemaa igasugu imelikke tempe tegevad äärealad paika ja lisaks ostab Mistraleid e. on tore äripartner :wall: :wall: :wall: . You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes. Eks ma piltlikult öeldes neid punaseid tablette soovijatele jagangi, siniseid on neil endilgi piisavalt 8) .
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas sadist »

Kisub juba offtopicuks muide, aga mis me Pariisi neegritest imestame, kui nt keskmise rumeenlase arvates on Putini Venemaa üks ütlemata tore, demokraatlik ja igas mõttes arenev riik.
Hitler olnud ka suht normaalne vana, endisest liitlasest pole ilus halba rääkida :)
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Yks »

2. Не ведите беспорядочную стрельбу. Бойцы на блок-постах и в боевом охранении в случае даже неприцельного обстрела своих позиций зачастую отвечают шквальным огнем из всех видов оружия по месту предполагаемого нахождения террористов. Это грубая тактическая ошибка. Во-первых, демаскируются все свои огневые точки, и открывается возможность их открытого поражения. Во-вторых, бесцельно тратится ценный боекомплект без нанесения какого-либо ущерба для противника. В-третьих, создается ложное чувство самоуспокоенности и самозащищенности.

От себя добавлю: для подавления противника необходимы активные поисково-ударные действия. Американцы в Ираке при всей своей колосаальной огневой мощи не бьют по квадратам и по площади. Обстрел противника - это повод для его успешного поиска и ликвидации. это демаскировка диверсантов. Поражайте видимую мишень, или зону, где вы точно убеждены в нахождении противника.
Mitte küll otse selle väidetu puhul kehtiv paradigma täna, kuid siiski. USA puhul taandub sageli täpne vastase (ja mitte ainult USA puhul) konkreetsete ja täpsete andmete olemasolule, mida kasutatakse kõigi relvaliikide sihitud tule andmiseks. Täna on nendeks nii mehitamata lennuvahendid (mitut me oleme näinud Ukrainas?), raadiolokatsiooni vahendid suurtükitule korrigeerimiseks (kus on Ukraina ПРП-3'd ja ПРП-4'd?) nagu ka humint luuregruppidelt saadud andmed. Lisaks eesliinil asuvad lennuväe (ja raskemate torude) tulekorrigeerijad, kes on võimelised loetud hetkedega reageerima toimuvale. Slavjanskist näiteks ei saa juba nädalaid tulla "mingit ootamatut tuld" ühele või teisele blokkpostile raskerelvadest või väikerelvadest teatud suundadelt, eriti just viimaste laskepositsioonid asuvad umbes automaadi laskekaugusel. Aga ikka tuleb! Ühe "Nona" tabamiseks kulus neil rohkem kui kaks nädalat! Täna räägitakse teist päeva 120 mm miinipilduja laskepositsioonist kuskil kiriku õuel ja ei suudeta seda täppsitulega hävitada? 21.sajandil tuleb alati arvestada sõjapidamisega tihedalt asustatud aladel ning sellega, et kui ei tapa sina tapetakse sind ja lõpuks hakkab tule alla sattunud, ilma efektiivse tuletoetuseta, jalaväelane isetegvusega end "kaitsma". Lõpetab võitlemise, või hakkab kasutama ebaproportsionaalselt vägivaldset "tehnikat".

ПРП'sid meil pole, UAV'sid on näpuotsatäis (ja need on vist ilma iseseisva rünnakupotensiaalita?), loodetavasti on lisaks suurtükitule korrigeerijatele, meil olemas-tulemas ka kodumaiseid lennutule korrigeerijad? Või hakkame neid koolitama alles keset konflikti stažööridena liitlaste kõrval? Nagu ka UAV operaatoreid, kes suudaks lisaks lendamisele ka olulisi sihtmärke rünnata?
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas PaganHorde »

priitM2 kirjutas:Sõbrad Mamba ja aj72-eksite mõlemad.Otsige ajaloost vastust minu Vabadussõja kohta käivale küsimusele.
See et Sina ja mina olen nõus kodu eest sõdima,ei pruugi tähendada seda, et kõik nii mõtlevad. Enne kui lahinguväljale surema minnakse tuleb see küsimus vähegi intelligentsemal inimesel enda jaoks selgeks mõelda. Soovitavalt rahuajal.
Ma arvan et kodu all mõeldi seda väikest maalappi kus eestlane on olnud kauem kui venelane omal maal. Mulle tundub et see reetur Pätsi baaside leping on rahva geneetilisse mällu rängalt mõjunud. Pidevalt kaheldakse endis jne. Tasuks ehk "veidi" tagasi vaadata ajaloos, mil idapoolt tulnud suured väed alati tagasi löödi. Või siis veidi hiljem kättemaksuks nende endi maid ja linnu puistamas käidi. Samamoodi ka svenssonite katsed siin pikalt jalga kinnitada. Siin väiksel maalapil pole rahuaega eriti olnudki.
Ma arvan et eestlane saab alati hakkama, kuid kartma peab ja eos elimineerima - lolle juhte. Mingisugust Päts number kaks laadset vaikivat ajastut ei saa me endale lubada.

Mida konkreetselt Ukrainast õppida`? Mulle tundub et oleks viimane aeg rohkem õppuseid tegema hakata. Ka talvel. Sest ega talv kuhugi ei kao. Ka väiksemat laadi üldmobilisatsiooni proovimine ei teeks paha.
Infosõtta tuleb oluliselt rohkem panustada. Vastu propaganda on oluline.
mikks
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 26 Okt, 2011 11:33
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas mikks »

Kapten Trumm kirjutas:Mitte Putler pole hea, vaid vene infosõda on mitte ainult massiivne, vaid ka tõhus.
Meile võib see olla kui hane selga vesi, aga Prantsusmaal mitte (kui selle kõrval on uudised, kuidas peaminister oma kantselei tibisid kargamas käib). Kahjuks. Kommunisminakkusel oli kandepind valges ilmas ka külma sõja ajal olemas.

Meil õnneks seekord on see venekeelne ETV tõsiselt kätte võetud. Kui sinna suudetakse pakkuda ka samaväärselt filme ja meelelahutust nagu vene peavoolukanaleist, võib kriitikameelsem venelaste kontingent hakata kanaleid vahetama. Maksumaksjana kirjutaks sellele liigutusele küll alla.
Eks see asi on ka selles, et neil on teine ajalugu ja teine taust. Keksmine belglane võib sulle pajatada pikalt Kongo ajaloost ja selle probleemidest, prantslased samamoodi mingitest Aafrika asjadest jne. Küsi aga keskmise eestlase käest mingi Aafrika või Lõuna-Ameerika konflikti kohta, et kes on kes ja kes hea ja kes halb, mis on asja tagamaad - midagi me ei tea.

Mitemete Lääne-Euroopa riikide jaoks on Ida-Euroopa aga täiesti tundmata lant, neil pole kunagi mingeid ajaloolisi sidemeid selle piirkonnaga olnud, mitukümmend aastat raudset eesriiet sulges vähimagi siitpoolt tuleva info, midagi pole teha, nii see on ja seda arvestades ei saa mina ausalt öeldes neile seda teadmatust ja ükskõiksust ka pahaks panna.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas USP »

Kopeerin (vabandust, et tõlkimata) ühe FB kasutaja tähelepanekud: https://www.facebook.com/a6a6r?fref=ts
Боевой опыт. Собираю информацию участников боевых столкновений. Необходимо анализировать угрозы и полученнй дорогой ценой опыт боевых действий.

Позитив:

1. Атака одновременно с нескольких направлений, решительные действия штурмовых подразделений 95-й и 79-й аэромобильных бригад во взаимодействии с бронетехникой, привели к взлому обороны противника. Оборонительные действия противника свелись к сопротивлению в отдельных узлах, которые не смогли надолго задержать продвижение наших частей.
2. Противник понес большие потери, группировка террористов рассеяна, командование ними утрачено.
3. В городских боях высокую эффективность в борьбе с огневыми точками в зоне городской застройки показали боевые модули новых украинских БТР-4.

Негатив:

1. Экипажи бронетехники не всегда эффективно взаимодействуют с штурмовыми группами. Умение точно стрелять не может компенсировать недостатки боевого маневрирования. Отсутствие надежной постоянной радиосвязи с пехотой делает невозможным эффективное целеуказание в ходе боя.
2. Недостатки в системе связи - нехватка цифровых радиостанций для обеспечения единой системы связи между тактическими единицами внутри каждой боевой группы.
3. Недостатки в координации действий между штурмовыми группами и контрснайперскими группами спецподразделений.

Выводы:

1. Бронетанковые подразделения, отдельные экипажи танков и БТР, придаваемые штурмовым группам, обязаны в кратчайшие сроки пройти боевое слаживание с пехотными и десантными подразделениями. С командирами экипажей следует провести тактические занятия по отработке типичных боевых ситуаций во время боя в населенном пункте. Командиры танков и БТР должны понимать - их боевые машины - прежде всего средства огневого усиления и прикрытия штурмовых групп.
2. В виду дефицита в войсках цифровых радиостанций, необходимо экстренное усиление средствами защищенной тактической радиосвязи конкретных боевых групп быстрого реагирования в зоне АТО.
3. Необходимо усиление группировки сил АТО средствами современной тактической разведки.
4. При проведении штурмовых действий в населенном пункте на путях вероятного отхода подразделений противника необходимо развертывание засад и блокада района боевых действий.
5. На этапе планирования операций в составе боевой группы отработать взаимодействие и порядок связи между всеми подразделениями штурмовых отрядов. В состав боевой группы под единым командованием включить все силы и средства усиления на данном направлении действий либо в данном оперативном районе.

Вечная память героям-десантникам, которые ценой своей жизни освободили от бандитов Красный лиман...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline