Mis Ukrainas toimub? vol.2

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2363
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Otto K »

Gripen kirjutas:For context: this is what the controls of older BUKs look like. You won't be operating this without some training.
Pildiltki on näha, et vene sõjaväelased on sellel treeninud... kasutades sinist isoleerlinti:))) Isegi putini venemaa ei ole nii rumal, et saata kuskile konfliktikoldesse seadmed mida ei osata seal kasutada. Selle kasuks räägib ka see, et näiteks Girkin on spetsialist... uueks novorussia pealikuks saadeti kogemustega spetsialist... jne jne.
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Wots »

Lihtne järeldus on, et üks lennukitäis turiste on maailma jaoks tähtsam kui kõik senised Ukraina kaotused elavjõus. Loodan. et nüüd vähemalt saadakse aru, mis tegelikult toimub ja kui lähedal sõda on.
Viimati muutis Wots, 17 Juul, 2014 23:52, muudetud 1 kord kokku.
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kuido20 »

Otto K kirjutas:
kuido20 kirjutas:
võhik kirjutas:Asi läheb kummaliseks. Või keegi toodab fakesid. Nimelt on ilmunud teated, et U. relvajõud olla leidnud väiksema osa lennukist ja ka musta kasti mingist Grabovskoje veehoidla juurest. Aga ka separatistid olla ju musta kasti leidnud.

http://glavcom.ua/news/220670.html

Kummaline see - et see veehoidla asub minu teada surmkindlalt bojevikkude alal (kui nad suudavad muidugi ringpiiri hoida) - Torezist ja Sneznõjest põhjas ja Antratsiidist läänes.

Asukoht kaardil sellel veehoidlal (Luganski ja Donetski oblasti piiril täpselt)

https://www.google.com/maps/place/Hrabi ... 91420feea0
Hommikuks on Ukrainast tehtud patuoinas lennuki allatulistamise eest:

Hakkab sellist jampsi meediast tulema.

"Miks te ei asu läbirääkimistesse terroristidega, nad lasevad tsiviilennukeid alla"
Me ju pidasime 10 päeva vaherahu ja delegatsioon käis läbi rääkimas
"Vähe pidasite, astuge viivitamatult läbirääkimistesse terroristidega muidu ei sa me lennukitega lennata, nad ju pakkusid vaherahu õnnetuse uurimiseks"
"Venemaa, vii sisse rahuvalvejõud, lennukid kukuvad alla"
Ma pole nõus sellise arvamusega. Julgen arvata, et isegi kui ei suudeta tuvastada tegeliku tulistajat (kuigi minu jaoks on asjad 99% selged) siis igal juhul saab venemaa uued sanktsioonid nii Ameerikast kui Euroopast, sest poliitikud peavad seisma oma rahva eest, et valimistel võita. Euroopa sanktsioonid on ju veel täpsustamata.... täpsustatakse päris kindlasti ning isegi Itaalia / Austria jne ei jää kõrvale.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 508&type=1

US/West-EU poliitikud seisavadki oma rahva eest => ei hakka Ukraina pärast Venemaaga sõdima või majandussanktsioone kehtestama mis neid endid kahjustavad. Poliitikud teevad täpselt seda milleks rahvas nõus on. Kui ameeriklased tulevad tänavale ja nõuavad Venemaa karistamist seda ka tehakse. Kui hollandlasi tänavatele ei tule, kes Venemaa karistamist nõuaksid, siis Holland sanktsioone toetama ei hakka

Ega me selle 143 hukkunud hollandlase pärast me nüüd ometigi NordStreami torpedeerima hakka.
Teeme põhjaliku uurimuse
Pilt

maksame omastele valuraha ja ajame Venemaaga äri edasi. Kuskil Ukrainas ju tulistatakse aga te ju taha Hollandi poisse Ukrainasse võitlema saata ?
Viimati muutis kuido20, 17 Juul, 2014 23:56, muudetud 1 kord kokku.
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kuido20 »

Wots kirjutas:Lihtne järeldus on, et üks lennukitäis turiste on maailma jaoks tähtsam kui kõik senised Ukraina kaotused elavjõus. Loodan. et nüüd vähemalt saadakse aru, mis tegelikult toimub ja kui lähedal sõda on.
Lennukatastroofid on "seksikad" ja täidavad hästi meediaruumi aga Venemaaga sõdimiseks on vaja munadega poliitikuid ja rahva poolehoidu.
võhik
Liige
Postitusi: 1164
Liitunud: 09 Mai, 2014 19:13
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas võhik »

Vahel mõtlen isegi - igasugu fantaasiaid välja. Aga issanda loomaaed on rikkalikum - kui minu väeti ettekujutlused. Sattusin selle veehoidla googeldamisega ühele foorumile (panen lingi teema arenduse leheküljele, kust minust asi pooleli jäi - lihtsalt näitlikustamiseks)
http://sysadmins.ru/topic400115-59100.html

Lugesin kiirelt mõne lehekülje, no selline japundrava - et hoia ja keela. Näide: Koheselt peale Malaisia reisilennuki kadumist märtsis - oli Venemaal arutlusel, et seda lennukit hakatakse kasutama Venemaa vastasteks provokatsioonideks....

Ja näed - nüüd on provokatsioon valmis - lennukis hukkunud ebaloomulikes asendites (mida see küll tähendab?), uued passid ja märtsi Malaisa lennuki ja nüüdse Malaisia lennuki pardanumber erineb vaid ühe lõputähe võrra (ausalt öeldes, ei viitsinud sealset pildi linkigi avada)
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Lemet »

Sõdima ilmselgelt ei hakata, küll aga võivad sanktsioonid tulla oodatutest märksa karmimad.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2363
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Otto K »

kuido20 kirjutas:
Wots kirjutas:Lihtne järeldus on, et üks lennukitäis turiste on maailma jaoks tähtsam kui kõik senised Ukraina kaotused elavjõus. Loodan. et nüüd vähemalt saadakse aru, mis tegelikult toimub ja kui lähedal sõda on.
Lennukatastroofid on "seksikad" ja täidavad hästi meediaruumi aga Venemaaga sõdimiseks on vaja munadega poliitikuid ja rahva poolehoidu.
Ma ei rääkinud sõdimisest... Venemaa on haavatav ka teisiti. Kas mitte Hollandi aladel ei asu üks Euroopa suurimaid nn. offshore (maksude optimeerimise) piirkondi??? 140+ (s.h. ca 70 last) ei ole päris nn. seksikas uudis.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Ma olen täielikult sinuga nõus Otto,vaevalt et Holland nüüd sõdima hakkab aga finantsiliselt saab ta ohh kui palju sitta keerata.
Me seda Eestis ei adu aga ise rännates Euroopas ja vaadates neid endisi koloniaalriike,siis ega nad vaesemaks ju ei jäänud peale asumaadest ilma jäämist.Mis tähendab seda,et relvade asmel õpiti rahadega sõdima samahästi,kui püssidega.
Ja,et tegemist on Euroopa rikkamate riikidega,rääkimatta sellest,et ollakse väga lähedastes sidemetes Briti kuningakojaga,teeb selle asja eriti valusaks Putja jaoks.
Britid juba nõuavadki Julgeolekunõukogu istungit.
Kuijutan ette millise mõnuga Ukraina delegatsioon need Girkin-Strelkini ja separatistide videod,kõned ette mängib+kindlasti fikseeris raketi laskmise ka NATO AWACS lennuk,mis patrullib Ukraina piiril.
Putjal on veel võimalus peatuda aga sisetunne ütleb,et me peame olema kõik valmis veelgi hullemaks tsenaariumiks-kuni provokatsioonideni Eesti piiril välja.
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2363
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Otto K »

Kes tahab head "unejuttu" kuulata.... tegelikult tuleb seda 24/7... kuulake Donetski raadiojaama...
https://www.youtube.com/watch?v=396m7o4QlQ
Sealt kuulete selliseid vandenõuteooriaid mide te varem kuulnud ei ole... See ON 100% koomikute kanal:))) Venelaste mõtlemine ja ajude siledus saab teile selgeks paari tunniga:))))
Mamba
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 28 Jaan, 2007 20:14
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Mamba »

Aga täpselt nii ongi, nüüd jõuab see sõda kõikide lääne inimesteni kelle kaasmaalased seal lennukis olid ja euroopa poliitikutelt küsitakse üsna kohe üks väga lihtne küsimus.
Täpselt seni kaua on sellised konfliktid suvaline kauge uudis telekast Sinu võileva kõrvale kuni Sinu lähedased hakkavad surema.
Nüüd just hakkasid ja selline sündmus muudab tänases infomaailmas väga palju, putja sonimine ei kostu kuigi kaugele.
Kõik teavad kes selle jama korraldas, see pauk raputab lääne ikka tõsiselt mugavustsoonist välja.
Merkel ja konnalased said oma gaasi ja mistrali müügi.
Teised said nüüd sajad laibad, tubli töö, huvitav kuidas nad oma sõbra tegemisi kõigile teistele nüüd seletavad.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Läksin peale lõunat tööle ja uudistes BBC peal just kommenteeriti seda SU-25 asja.Briti ajakirjanik oli kindel,et tulistati Vene hävitajast,Vene territooriumi kohal.Ise ma mõtlesin,et ju lahingud on piirialal,et Ukraina riskib saada raketi Vene poolt pihta ja nüüd siis see separatistide poolt tulistatud lennuk.
Asjad liiguvad nagu lumepalliga aga sellel on üks jama,lumepall veeredes aina suureneb.
Natuke teist asja ka.Lugesin kuskil Vene saidilt,et Poola kaudu on Ukraina saanud neid Danasid ja USA teatas ametlikult,et annab Ukrainale tanki ja õhutõrjerakette.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Kas keegi oskab anda ÜRO Julgeolekunõukogu istungist web kaamera infot?
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Unianil ka see separatistide vestlus peal,kus arutatakse toimunut.Finaaliks on ühe kasaka kommentaar.
Miks nad lendasid Ukraina kohal,ju olid siis spioonid.
Sead teksti peaks Ukraina praegu hakkama igal pool levitama.Et saaks maailm ka aru kui väärastunud on ikka sellise homo soveticuse ja vene sovinismi ristsugutise mõtlemismall.
Magasin
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 10 Mär, 2014 4:30
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Magasin »

Hetkel pole mingit adekvaatset infot minu arusaamist mööda - kas lennuk lasti alla, kelle poolt või kas juhtus äkki hoopis õnnetus. Ükski variant ei ole välistatud.

Kui jätta emotsioonid kõrvale ja vaadelda ainult fakte, siis:
1. reisijad olid turvavöödega kinni (juhul kui see info on üldse tõene - seegi on tegelikult väide, mida meie ei saa kontrollida)
See asjaolu viitaks pigem õnnetusele - kuna kirjutati siia mida iganes - igaüks, kes on väheke lennukitega lennanud, teab, et enamus inimesi lendab ilma turvavööta. Peale raketiplahvatust oleks lennuk sekundiga tühi ja tükkideks.

2. Asjaolu, et lennuk tuli alla TÄPSELT maailma hetkel kõige kuumema piiri kohal - oleks natuke liiga suur juhus, et seda pidada juhuseks. (Seda enam, et nagu ma aru saan, oli lennuliiklus seal juba niigi hõredam, mis vähendab tõenäosusi jne.)
Minu järeldus oleks, et see lennuk ikkagi lasti alla.

Ega palju rohkem fakte hetkel ju teada polegi.

Kui vaadata, kellele oleks selline asi kõige VÄHEM kasulik, siis - sõimake mind kui tahate - aga minu vastus oleks: Venemaa. Kui Ukraina - Vene piiril lastakse lennuk alla, siis pole vaja olla semiootik, et aimata, et kogu läänemaailm näeb automaatselt süüdlasena agressorit e. Venemaad.

Sellest hoolimata pole võimatu, et lennuki lasid alla ikkagi ntx Donetski separatistid vms. Kui ajalugu on meile midagi õpetanud siis seda, et see, mis pole võimalik mujal, on võimalik Venemaal, imede maal. Jutud sellest, kuidas näiteks BUK-i saavad käidelda vaid kõrgharidusega eriteenistuse ohvitserid - ma ei osta. Nädal aega hommikust õhtuni laohoone X taga võsas, 500 dollarit päevas palgaks - ja ma arvan, et oleks olemas sats, mis suudab selle suuresti end ise juhtiva agregaadi üles lasta - tõenäoliselt eirates kõiki ohutustehnika nõudeid, tervet mõistust ja kohati isegi füüsikaseadusi ning loogikat. Pits viina alla ja läheb.

Ma ei väida, et nii oli, aga see oli illustreeriv näide.

Vaevalt, et Ukraina pool lennuki alla lasi - selleks on neil ülivähe võimalusi ja vaevalt, et ka otsustavust ning - kuna neil jätkuvalt puudub ka nö masterplan - siis on raske ette kujutada Ukraina poolt sellist otsust ja tegu.

ntx. CIA - why not. Kui USA otsib võimalust, et kriisi eskaleerida, siis minu arvates see poleks välistatud. CIA on olnud viimastel kümnenditel aktiivne - nii Iraagi sõja kui Süüria keemiarelva kasutamise intsidendis on viidatud üsna palju ka CIA võimalikule osalemisele - ja USAle on olnud viimastel kümnenditel omane CIA-d kasutada ka provokatsioonideks, mille abil alustada sõjategevust (Iraak ja massihävitusrelvade raport).

Selge on, et USA huvid on Ukraina konfliktis olnud teatud määral esindatud Maidanist saati. See ei ole judgement - aga minu arusaamist mööda on siin konfliktis neli osapoolt: Venemaa, Ukraina, EU, USA. Neist ilmselgelt EU on konflikti eskaleerumise vastu - kuna see tähendab EL-i jaoks väikest majanduskatastroofi. USA huvid pole ilmselt nii üheselt-tõlgendatavad. Mis need ka poleks, on just USA huvid Eestile kõige lähemal kuivõrd eeskätt just USA on Eesti iseseisvuse garantii.

Ma rõhutan, et need on ainult minu arvamused, mida ma kellelegi peale ei suru - nii umbes tundub asi lihtsalt mulle. Ja loomulikult võin ma ka eksida.

Minu pakkumine oleks, et Putin võtab asja tõsiselt, tuleb igatepidi USAle vastu asja uurimisel ja teeb üldse endast oleneva, et selle asja käsitlemine näiks võimalikult läbipaistev. Lisaks tuleb homme Putinilt kaastundeavaldus jms. ning diplomaatiline samm tagasi (mis on muidugi ajutine). Ja tõde ei saa me mõistagi kunagi teada.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas oleeg »

kaugeltuuriv kirjutas:Unianil ka see separatistide vestlus peal,kus arutatakse toimunut.Finaaliks on ühe kasaka kommentaar.
Miks nad lendasid Ukraina kohal,ju olid siis spioonid.
Sead teksti peaks Ukraina praegu hakkama igal pool levitama.Et saaks maailm ka aru kui väärastunud on ikka sellise homo soveticuse ja vene sovinismi ristsugutise mõtlemismall.
Ära pabista, küllap levitatakse 8)

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist