Mis Ukrainas toimub? vol.2

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Proovisin otsetõlget,meie all mõtles see härra Venemaad.Ma lihtsalt proovisin tõlkida.
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas soul »

Otto K kirjutas:Kaugeltuuriv:
Ümber Venemaa lihtsalt tekib riikide võõnd,kes ei usalda meid.... MEID??? Libastusid???

See EI olnud turu-uuring:))) See oli konkreetne olukorra käest laskmine. Sepad läksid ülbeks / julgeks. Ja venemaapoolne tugi oli tugev... sealt vaadati ja anti nõu, et mis lennuk ja kus.... Aga juhtus tõesti nii nagu anekdoodis.... kes viskas kirsa puldile.
Hea, et see ei olnud mingi muu pult...:)))
Kuuldavasti kannustab separatiste UKR lennukite pihtasaamisele ka tubli preemia täpse lasu eest.
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2364
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Otto K »

Sepade raadiosides räägitakse sellest, et Donetsk jookseb rahvast tühjaks....rahvas on hüsteerikas, NATO õhulöökide kartuses... ja Poolast saabunud 12 liikuva suurtüki kartuses.
Aga üldiselt on kõiges süüdi Ameerika:)))) Ning tegelikult tulistati putini lennukit Ameerika rakettidest:)))
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Ma ei ole selle õhutõrjega tuttav aga kindlasti on Ukraina õhuruumis ka palju teisi lennukeid ja iga kohta vaevalt separatistid Venemaalt infot saavad.Mulle tundub,et Venemaa andis neile jah sõna uue AN-i allatulistamiseks(seega seda lennukit Venemaa jälgis).Midagi läks aga segamini,võib olla mingid kõrgustevahed või ukrainlased said haisu ninna ja viimasel momendil keerasid kõrvale.
sellele viitab see Strelkini esimene raport,et tulistasid alla teise An-i.
Aga ka see salvestus separatistide vahel,kus alguses arvatakse ,et tegemist on teise An-iga.Aga uut infot saades paistavad ka separatistid olevat jahmunud,et sihtmärgiks sai hoopis reisilennuk.See muidugi ei õigusta ei separatiste ega Venemaad.Nii reisilennuki,kui ka võimaliku An-i allatoomine on kuritegu.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

See preemia kindlasti on suur stiimul,pealegi usun,et need operaatorid seal puldi taga olid operaatorid ka armees.Mis aga tähendab,et mingid kogenud ohvitserid nad ei ole,kes otsustas näiteks Vene armees,kas selle lasu teha või mitte.Rohkem selline cash baasil töö,lased-tood alla-saad raha.
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2364
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Otto K »

Minu isikliku, subjektiivse, arvamuse kohaselt.....kuulates Donetski sepade raadiosidet. Pealik sellel kanalil pole ca 20 aastat Ukrainas käinud (eilne repliik).... tähendab, ka seda kanalit juhitakse venemaalt.
Nende (DNR) peamine mure on, et neid ei süüdistataks.... ja siis, et venemaad ei süüdistataks.... Vandenõuteooriad on värvikad.... 911 asjadega ei andnud võrrelda:))
Teine mure on, et kuidas küll Ukraina president vahendab Hollandi valitsust nn. DNR-i territooriumil:))) Rõõm peitub selles, et DNR avaldas kaastunnet ja andis loa "sõltumatute" uurijate tulekuks.... aga mitte Ukraina spetsialistide tulekuks....
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Rändur »

Loen ja imestan. Arvasid, et lasevad uue An-26 alla... Kuidas ikkagi on võimalik eksida radarit kasutades selles, mis kõrgusel lennuk lendab? Arvestades et MH17 lendas 10km kõrgusel ja An-26 lagi on 7500m siis on vea tegemine küllalt raske või mis? Või on minu tehnilised andmed valed. Või piirdusid Buki operaatorite oskused raketi väljalaskmisega ja rohkemaks ajumahti ei jagunud.
See An-26 mis mõni päev tagasi alla lasti lendas ju pea maksimum kõrgusel, 6500m.
priitM2
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 16 Mär, 2014 18:46
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas priitM2 »

Magasin-rumalusi ära levita !:
Sellest hoolimata pole võimatu, et lennuki lasid alla ikkagi ntx Donetski separatistid vms. Kui ajalugu on meile midagi õpetanud siis seda, et see, mis pole võimalik mujal, on võimalik Venemaal, imede maal. Jutud sellest, kuidas näiteks BUK-i saavad käidelda vaid kõrgharidusega eriteenistuse ohvitserid - ma ei osta. Nädal aega hommikust õhtuni laohoone X taga võsas, 500 dollarit päevas palgaks - ja ma arvan, et oleks olemas sats, mis suudab selle suuresti end ise juhtiva agregaadi üles lasta - tõenäoliselt eirates kõiki ohutustehnika nõudeid, tervet mõistust ja kohati isegi füüsikaseadusi ning loogikat. Pits viina alla ja läheb.

http://edition.cnn.com/2014/07/17/world ... ?hpt=hp_c2

"It takes a lot of training and a lot of coordination to fire one of these and hit something," he said.

Typically, a surface-to-air battery missile consists of a command post vehicle, a radar vehicle, several self-propelled launchers, loader vehicles and even more vehicles to carry new missiles to the batteries as necessary, according to Dan Wasserbly, Americas editor for IHS Jane's.

Ryan concludes then that if the plane really was shot down, a professional military force -- either on purpose or by accident -- was responsible.

"This is not the kind of weapon a couple of guys are going to pull out of a garage and fire," he said
.
vss
Liige
Postitusi: 183
Liitunud: 20 Mär, 2014 9:27
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas vss »

priitM2 kirjutas:
Typically, a surface-to-air battery missile consists of a command post vehicle, a radar vehicle, several self-propelled launchers, loader vehicles and even more vehicles to carry new missiles to the batteries as necessary, according to Dan Wasserbly, Americas editor for IHS Jane's.
Keegi kes teab, võiks öelda, kuidas asi on. Wikis on jah kirjas, et Buk pataljon koosneb erinevatest masinatest. Samas, kirjutatakse ka, et TELAR komponent (raketid + radar) suudab töötada ka autonoomselt. Ehk siis, millegi taevast alla toomiseks on minimaalselt vaja ainult ühte masinat.

Sellel pildil peaks olema TELAR? https://twitter.com/evromdn/status/4898 ... 56/photo/1

Ukr siseministri abi väidab, et seda aparaati on nähtud kolonnis Venemaa piiri lähedal, et arvatavasti viiakse Venemaale ära. https://www.facebook.com/anton.gerashch ... 3173924866
Viimati muutis vss, 18 Juul, 2014 6:47, muudetud 1 kord kokku.
võhik
Liige
Postitusi: 1164
Liitunud: 09 Mai, 2014 19:13
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas võhik »

Panin eile hommikul siiasamma foorumisse üles uudise, et separatistide alas (Makeejevkas) on veel piiramisrõngas üks U. seniit-raketiväeosa (kas neil Buk-e mida iganes on veel, ei tea), kust siis poest toidu ostmiselt maskides mehed nad kaasa viisid.

See-selleks. Aga neid seniit-raketiväosasid Donetskis lammutati teisigi bojevikkude poolt - kuskil kuu tagasi. Mis sõduritest-ohvitseridest sai? Kus nad praegu on? Teenistuses kuskil? Buk-i teema oli kuum juba tolajal - U. pool rahustas kõiki - et relvad on tehtud kasutuskõlbmatuks. Nojah - siis ilmusid pildid - välimuselt tervetest Bukidest.

Ma ei tea - aga asi meenutas mulle Krimmi, kus trummipõrinaga osutati "suurt vastupanu" rohelistele mehikestele. Aga siis tulid mehed sisse ja koostati koos aktid relvade üleandmise-vastuvõtu kohta. Ja jumala eest, midagi ei tohtinud olla kadunud, rikutud. Üks Sevastoopoli lahes välja tungida tahtev U. laev - rikkus lõpuks oma laeva kasutuskõlbmatuks. Mul jäi mulje - et laevamehi süüdistati U. poolt kõvasti - käsk oli ju tehnikat kaitsta (ehk siis tegelikult hoida). Ja muuseas - need laevad saigi ju U. tagasi - riigivara ei rikutud.

Muidugi - see eelnev laevajutt ja tänane situatsioon on kardinaalselt erinevad. Aga vaevalt need seniit-raketiväeosades istunud mehed mingeid targemaid käske said - et kuidas rikkuda lõplikult - kui asi jamaks läheb (ikka ainult kaitsta riigi vara). Nojah - tegelikult ei tea asjast midagi, aga ikkagi - kuskil lülis oli mingi jama- et välimuset terved masinad jalutama said. Asi see rikutud vidin siis asemele tuua kuskilt....
Siga
Liige
Postitusi: 503
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Siga »

Magasin kirjutab:
Kui vaadata, kellele oleks selline asi kõige VÄHEM kasulik, siis - sõimake mind kui tahate - aga minu vastus oleks: Venemaa. Kui Ukraina - Vene piiril lastakse lennuk alla, siis pole vaja olla semiootik, et aimata, et kogu läänemaailm näeb automaatselt süüdlasena agressorit e. Venemaad.

Sellest hoolimata pole võimatu, et lennuki lasid alla ikkagi ntx Donetski separatistid vms. Kui ajalugu on meile midagi õpetanud siis seda, et see, mis pole võimalik mujal, on võimalik Venemaal, imede maal. Jutud sellest, kuidas näiteks BUK-i saavad käidelda vaid kõrgharidusega eriteenistuse ohvitserid - ma ei osta. Nädal aega hommikust õhtuni laohoone X taga võsas, 500 dollarit päevas palgaks - ja ma arvan, et oleks olemas sats, mis suudab selle suuresti end ise juhtiva agregaadi üles lasta - tõenäoliselt eirates kõiki ohutustehnika nõudeid, tervet mõistust ja kohati isegi füüsikaseadusi ning loogikat. Pits viina alla ja läheb.
"Tankistid" ongi selle jaoks ametisse pandud, et süüdlane oleks varrukast võtta, eksole? Siis muidugi pole võimatu, et Donetski separatistid jäävad süüdi. Mis siis, et nad võitlevad venemaalt saabunud tehnikaga venemaalt saabunud ohvitseride juhtimisel ja vene proffide ning sõdimiskogemusega "vabatahtlike" eestvedamisel. Mis siis, et osa ukrainat on juba Venemaa poolt annekteeritud-okupeeritud, ikka on vajalik tankistid-süüdlased ette nihutada.
Tuhanded trollid tegelevad just ja praegu üle maailma just ja täpselt sellise pildi kujundamisega: "Süüdlane asub väljaspool venemaad".
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Yks »

Magasin kirjutas:
Otto K kirjutas:From Magasin:
Ja lisan veel, et ma tõin ära need, kellel võib olla ´minu arvates roll selles asjas. Kui sinu "reptiilinali" tuli CIA mainimise tõttu, siis ausalt, sa oled idioot :D Kas sa arvad, et CIA-d ei ole olemas? Või et nad on olemas, istuvad Ameerikas mugavalt teleka ees ja joovad Miller Lighti, vaadates kuidas Venemaa Ukrainas sipleb?

Ausalt, ma ei pannud seda CIA-d tähelegi.

Ma ei hakka Sulle diagnoosi panema aga selleks ei pea vist isegi arst olema.... mida ma ka ei ole:))) Sinu jutust kumab läbi mingi Ameerika teema ja ameeriklaste mugavus.... vaese ja ahistatud venemaa ründamisel.... Ausalt! Mul on kahju, et venemaad rünnatakse.... aga tegelikult rünnatakse seda rämedat klikki seal punaste müüride vahel.... Tee mõlemad silmad lahti:))))
Mitte kordagi pole ma kaitsnud Venemaad. Mitte sõnagi pole ma öelnud selle kohta, kuidas keegi ründaks vaest või ahistatud Venemaad. Mitte ühte rida ei ole ma kirjutanud ameeriklaste mugavusest ja ameeriklastest olen ma kirjutanud minimaalselt Ukraina teema kontekstis.

Ma olen absoluutselt seda meelt, et Venemaa on agressor ja julgeolekuoht ka Eestile. Ma ei kannata silma otsaski ei Putinit ega kommunismi. Kogu venemaa tervikuna on mulle üdini antipaatne. Ma lihtsalt ei ole nõus võtma omaks seda ajupestud propagandistlikku mustvalget pilti olukorrast Ukrainas, mis mõjub nagu multifilm - kuidas ukrainlased olid demokraatiaotsinguil teel tõotatud maale EU-sse ja kuidas hullunud füürer Putin ilma mõistliku põhjuseta tungis suveräänsesse riiki, et võtta nende vabadus.

Ma olen ausalt öeldes täiesti üllatunud, et ma militaarfoorumist leian selliseid arvamusi. Tulin siia lugema puhtalt seetõttu, et eeldasin, et siin on ka reaalse kaitsejõudude ja sõjanduse vms taustaga inimesi, kelle arusaam on olukorrast Ukrainas on sõna otseses mõttes objektiivsem.

See, et ma olen Venemaa vastu - ei tähenda, et ma ei võiks tahta teada, mis tegurid reaalselt olukordi Ukraina idaosas kujundavad. Ei pea olema geenius, et taibata, et infosõjas toodavad mõlemad pooled üksteise võidu propagandat. Väga debiilne on mulle ühe poole propagandat (isegi kui see pool on nö "parem") esitades proovida halvustada mu arvamusi. Aga kui see on siin valdav stiil, siis ma olen midugi täiesti vales kohas.
Magasin miks sa imestad? Niipalju kui mina aru saan, siis demokraatia nimel esinemine (sellega end suureks demokraadiks pidades) ja samas demokraatlikult käitumine on paljudele siin sõnavõtvatele tegelastele teineteist tegelikkuses välistavad suurused.
Kirjaoskamatus - mis avaldub lugemisoskuses ja loetust arusaamises - tunub aga olevat selline tüüpiline Eesti keskmine. Mis lubab oletada, et paljud "eksperdid" pole veel isegi kolmekümnendatesse jõudnud, pärinedes nn arvutipõlvkonnast.

Tundub, et Ukraina teemas ei saa olla siin erapooletu, nagu umbes NSVL ja Saksamaa II MS konflikti puhul. Või nagu Talvesõja käsitlemisel. Sa pead siin kindlasti olema kas poolt või vastu. Mingeid muid alternatiive pole!
Nuhmik
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 29 Juun, 2012 10:17
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Nuhmik »

Tuulekas kirjutas:Pole mõtet arendada mingeid vandenõuteooriad. On üpris selge, et separatistid ajasid lennukid segi ja tulistasid alla reisilennuki. Kogu moos.
Vahel on asjad just nii lihtsad, nagu nad paistavad. Kurb, aga tõsi.
+1 praeguse info valguses. Kui just Laaneotsa väited VF õhujõudude tegutsemisest VF territooriumilt paikapidavaks ei osutu.
Tuulekas kirjutas:See inimlik eksimus läheb Venemaale väga kalliks maksma. Näpuga enam ei viibutata, see piir on nüüdseks ületatud.
Ka seniste sanktsioonide kohta on öeldud, et tegemist on enama kui näpuviibutamisega. Kui eilse lennuki allatulistamise näol peaks tegemist olema siiski separatistide apsakaga, on Vene Föderatsiooni praegusele režiimile katastroofiliste tagajärgede tekkimine vähetõenäoline. Peaks aga tõepoolest VF õhujõudude tegevus tõendatud saama, võib näha Eesti idapiirile taaskord millegi poliitilise isolatsiooni eesriide sarnase kerkimist. Seekord siis lääneriikide poolt püstitatuna.
võhik
Liige
Postitusi: 1164
Liitunud: 09 Mai, 2014 19:13
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas võhik »

Oleks muidugi huvitav teada, kas U. SBU poolt kätte saadud kõne on ehe. Mõneti saaks seda teada ju selle järgi - kas reisijate nimekirjas on keegi Thomsoni ülikoolist (nagu seal bojevikkude raportis kõlas). Kui on ehe, siis kas bojevikud annavad uurida (huvitav - kes sinna uurima saabuvad) selle nn kasakate plokkposti õhutõrjevahendid. Näidatakse mingit videot, kuidas mingi Buk-i laadne asjandus sõidab minema.

https://www.youtube.com/watch?v=OAxpT5AikhQ
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist