Venemaa majandus ja sanktsioonid I

Kõik käimasolevast sõjast
Suletud
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Puurija »

Hollandi julgeolekuekspert Marcel van Herpen: ,,Ma arvan, et Venemaal toimub pidevalt see, mida ma nimetaks peegeldamiseks. Nad näevad kõike peegelpildis, mis tähendab, et nad omistavad iseenda käitumist läänele. Eriti on seda näha Ukrainas: väidetakse, et nad on fašistid, viivad läbi genotsiidi, kuigi seda teeb tegelikult Venemaa. Sama on infosõjaga, millest on kirjutanud näiteks Moskva professor Igor Panarin. Tema kirjeldusis hakkas infosõda läänega kõigepealt 1943. aastal ja selle eesmärk oli Nõukogude Liidu lagundamine, mis õnnestus 1991. aastal. Samal ajal alustati ka uut infosõda, mille eesmärgiks on Venemaa lõhku-mine. See on muidugi jaburus. Panarin ei pruugi muidugi ise tegelikult nii mõelda, ta on ikkagi infosõja ekspert. See lähenemine on aga debattidele ja eliidi seas toimuvatele aruteludele oma jälje jätnud. Paljud venelased, sealhulgas paljud sõjaväelased, usuvad seda, ja see levib. See võib olla teadlik protsess. Panarin kirjutas näiteks 1998. aastal, et 2010. aastal laguneb USA kodusõja tulemusel kuueks osaks – Californiast saab osa Hiinast, New York kuulub Euroopa Liidule ja osa USAst läheb tagasi Mehhikole. See on osa tema soovmõtlemisest ja Venemaal levinud arusaamade projitseerimisest mujale. Sealjuures ei ulatu Venemaa praeguse propagandasõja mõju mitte ainult üle Euroopa, vaid palju kaugemale. Näeme presidendivalimistel toimuvast, et ka Ameerika Ühendriikidesse välja."
Eesti peaminister väitis hiljuti parlamendi ees küsimustele vastates, et me oleme propagandale immuunsed. Kas praeguse propagandastiili juures on võimalik öelda, et keegi on sellele immuunne?
Herpen: ,,See sõltub. Eestis on kindlasti oluline küsimus, mida kuulab ja vaatab venekeelne elanikkond. Venemaa uudised on kõikjal. Ka siinsamas hotellis vaadatakse Vene telekanaleid ja kuulatakse, mida räägib Vladimir Putin. Ei saa kindlalt öelda, kas teda usutakse ja kuulda võetakse, aga teda kuuldakse."
Siinkohal tuleb mängu miski, millest te kirjutate ja ka Tallinnas rääkisite: «loomupärane usaldamatus valitsuse suhtes». Ehk siis isegi kui saadakse aru, et uudistes räägitav ei pruugi olla tõsi, leitakse siiski, et ilmselt ei räägi tõtt ka valitsus ja tõde jääb kuskile vahepeale.
Herpen: ,,Just nimelt. Hollandis oli meil ju näiteks just referendum Ukraina küsimuses, kus ei olnudki ju tegelikult midagi öelda. Oli täiesti hullumeelne pidada referendumit küsimuse üle, milles kõik Euroopa Liidu liikmed olid juba kokku leppinud. Holland on juba öelnud jah-sõna, seda rakendatakse juba. Mis iganes referendum praegu Euroopas toimub, öeldakse «ei», sest nad ei usalda valitsust. Võin teile ennustada, et sellest loogikast lähtuvalt toimub ka Brexit, sellele küsimusele ei vastata jaatavalt. Igal praegu korraldataval referendumil, olgu see Hispaanias või kus iganes, on vastuseks «ei». Venemaa on aga väga referendumite ja kõige pealtnäha äärmiselt demokraatliku poolt."
Sellest tulenevalt on praegu ka raske rääkida näiteks avatumast demokraatiast, sest selleski küsimuses sekkub Vene propaganda.
Herpen: ,,Hollandis tean ma näiteks konkreetselt, et üks Venemaal sündinud härra, kes varem oli ühe Sõltumatute Riikide Ühenduse büroo juht Ukrainas, käis referendumi eel kohtumas ühe sanktsioonide vastu oleva Hollandi vasakerakonnaga. See on üks näide, mida me teame. Ma ei tea, palju neid veel võib olla. Samuti pole andmeid selle kohta, kui paljudele on selle küsimusega seoses raha antud. On aga väga selge, et nad on referendumitest väga huvitatud."
Mainisite Venemaalt tulevat raha. Näiteid sellest on paljudes Euroopa riikides nii erakondade kui üksikisikute rahastamise osas. Kas ka siin võib rääkida sellest, et meile teada olev on vaid jäämäe tipp?
Herpen: ,,Ma arvan küll. Eriti siin Eestis ja teistes Balti riikides, mis on selgelt sihtmärkriigid, on seda kindlasti palju rohkem, kui näha on. Väga aktiivne on Venemaa näiteks Prantsusmaal. Slavist Cécile Vessière on kirjutanud äsja näiteks Kremli võrgustikest Prantsusmaal. See on kohutav. Sinna ei kuulu vaid Front National, seal on ka näiteks terve nimekiri parlamentääre, nende hulgas endise Prantsuse presidendi Nicolas Sarkozy erakonna vabariiklaste esindajaid, kellest kümme käisid sealjuures okupeeritud Krimmi poolsaarel visiidil. Ma arvan, et kaks kolmandikku sellest erakonnast toetab Venemaaga heade suhete hoidmist. Prantsuse presidentide head suhted Venemaaga algasid juba Jacques Chiraci ajal, jätkusid Nicolas Sarkozy ajal, Hollande alustas healt positsioonilt, aga pidi USA surve tõttu Mistralide tehingu Venemaaga siiski katkestama. Saksamaal on AfD, Hollandis on populistlik Geert Wildersi Hollandi vabadus-erakond. Kusjuures neil on arvamusküsitluste põhjal praegu kõige suurem toetus – ja kui nad võidaks valimised, muudaks see kogu Euroopa poliitikat. Venemaa on juba 2005. aastast aktiivselt püüdnud endale Euroopas toetust kasvatada. Lisaks Pariisile on siin väga olulisel kohal Berliin, kus heade suhete loomisel oli tähtis roll kantsler Gerhard Schröderil. Äratuskell oli Venemaa jaoks ilmselt Ukraina oranž revolutsioon ja sellest ajast saadik on Venemaa tegelenud igal rindel integreeritud lähenemisega oma mõju suurendamisele. Siinkohal on lääs oma reaktsiooniga väga palju hilinenud."
Te räägite sellest, et Venemaa on oma eesmärkide täitmiseks läänelt palju üle võtnud ja kopeerib läänele omaseid võtteid. Millised need on?
Herpen: ,,Venemaa juhtkond tegeleb jäljendamisega, püüab kopeerida neid lääne strateegiaid ja institutsioone, mida nähakse kõige efektiivsemana. Selle käigus antakse neile muidugi oma sisu, mis muudab Vene kloonid lääne eeskujudest fundamentaalselt erinevaks. Teiseks antakse tagasilööke lääne pehme jõu esindajatele Venemaal – see tähendab takistusi ja isegi nende keelamist. Kolmandaks mõeldakse välja uusi pehme jõu kasutamise strateegiaid ja see tähendab nii seaduslikke kui ebaseaduslikke võtteid ning varieerub lääne suhtekorraldusfirmade palkamisest spioonide võrgustike loomise, lääne erakondade salajase rahastamise ja kindlate isikute äraostmiseni. Väga uus see muidugi pole, sest samu tehnikaid kasutas juba KGB. Venemaa jaoks on pehme jõud manipuleerimisvahend. Pehme jõu kasutamisel on suur osa kanda kultuuriorganisatsioonidel, nagu seda on prantslaste Alliance Française, brittidel British Council, Ühendriikidel US AID. Venemaal on selleks 2008. aastal loodud kremlimeelne Demokraatia ja Koostöö Instituut, mille ametlik ülesanne on lääne demokraatia ja inimõiguste uurimine, mis aga tegelikult kaitseb Venemaa nägemust juhitud demokraatiast ja niinimetatud traditsioonilistel väärtustel põhinevatest inimõigustest. Samal aastal loodi ka Rossotrudnitšestvo (Venemaa koostöö keskus – toim), mille peamised ülesanded on seotud praegustes SRÜ riikides Venemaa kohalolu ja mõju näitamisega, pealtnäha kultuuriline, sisult pigem geopoliitiline organisatsioon. Samalaadne on fond Russki Mir, mis on suunatud aga veelgi laiemale tegevusele – ja mitte ainult Balti riikidesse, vaid vene maailma, kus elavad etnilised venelased, vene keele kõnelejad ja vene õigeusu kiriku liikmed, kaasmaalaste maailma, peetakse kõikjale ulatuvaks. Uudistekanal RT kopeerib CNNi ja Al-Jazeerat. Väga leidlik algatus on Russia Beyond Headlines («pealkirjadetagune Venemaa» hakkas ilmuma 2007. aastal – toim), mis avaldab ise paljudes keeltes materjali ja pakub lääne kvaliteetmeediaväljaannetele lugusid Venemaast. Tegemist on sageli küllalt pehmete lugudega, isegi väga liberaalsetega, mille vahelt leiab aga näiteks lugusid sellest, kes «tegelikult» Ukrainas MH17 alla lasid. Väljaande taga on aga Vene riigimeedia – artikleid, mille sisu on kohandatud lääne meedias harjumuspäraseks ja illustreeritud kvaliteetsete piltidega, toodab riigimeedia väljaanne Rossiskaja Gazeta. Avaldavad neid El Pais, The New York Times, Washington Post, The Daily Telegraph, Süddeutsche Zeitung ja mitmed teised. See on midagi uut, midagi väga kavalat."
Herpen: ,,Nad maksavad, meie oleme liberaalsed ega ole sugugi vastu, et avaldataks teistsugust vaadet Venemaale, kuigi võiks öelda, et see on iseendale nööri kaela panemine. Siin on loomulikult raha küsimus, nad maksavad hästi. Ja kui neid ei taheta avaldada, saavad nad öelda, et lääs tegeleb tsensuuriga. Nende sõnumite kohale toimetamiseks kasutatakse väga lihtsaid võtteid – üks on kognitiivne dissonants. Kui sul on sõnum, mida sa tahad avalikkuse ette tuua, aga see on liiga erinev sellest, millega nad on harjunud. Näiteks ei saa lääne publikule sisse sööta nõukogude propagandat, seda nähakse naeruväärsena. Kui aga esitleda midagi lääne popmuusikast, filmidest, millestki tuttavast, on publik juba huvitatud. Kui see lugu on hästi esitatud, saab sinna pehmelt oma sõnumeid sisse pikkida. Teine on kaheastmeline kommunikatsioonivoog, mis ütleb, et info liigub massidesse arvamusliidrite, eliidi vahendusel, kes on selle omakorda saanud meediast. Laiemad massid vaatavad arvamusliidrite poole ja ootavad neilt info tõlgendamist. Uue ajastu tugev suundumus on muidugi ka vene õigeusu kiriku kasutamine ja sellele globaalse kohalolu andmine – seda mitte ainult silmatorkavalt suure hulga venekeelse elanikkonnaga riikides või endises idablokis, vaid ka läänes. See on midagi, mida saab kasutada ka ütlemaks «näete, me oleme terrorismi vastu» ja samal ajal haarata rahvamasse. Pärast 2001. aasta 11. septembrit oli Putin esimene, kes toonasele USA presidendile George W. Bushile helistas ja teatas, me tahame teiega koostööd teha, koos võidelda. Sel ajal käis Putinil sõda Tšetšeenias, kus tšetšeene tapeti tuhandete kaupa, ja see pandi samale tasandile – näete, meie võitleme ka islamiterrorismiga. Prantsuse president François Hollande võttis näiteks väga soojalt vastu Venemaa vahemeherolli, kui ilmnes keemiarelvade kasutamine Süürias. Samamoodi on Venemaa praegu püüdnud jätta muljet, et seisab rahumeelse lahenduse poolt, tuues osa oma lennukeid Süüriast välja, ent väed on endiselt kohal. Lääs on naiivne ja usub, mida Putin ütleb, kuid tegelikkuses oleme näinud, et usaldada ei tohiks midagi."
Arvate, et teda usutakse endiselt?
Herpen: ,,Mitte täielikult, aga liiga palju. Kui toimusid rahuläbirääkimised Minskis, olid nii prantslased kui sakslased kahtlemata kuni viimase ajani liiga usaldavad. Minski leppeid ei ole siiani täidetud. Isegi siis, kui Minsk 2 alles allkirjastati, toimus päev hiljem suur rünnak Debaltseves ja hiljem see okupeeriti. Praeguseks jääb Ukraina suuresti tähelepanuta, ent iga päev tehakse väikesi samme. Väikeste sammude haaval liigutakse edasi ju isegi Gruusias, kus nihutatakse lihtsalt piiritarasid. Selline edasiliikumine teeb murelikuks. Kui võetakse kellegi territooriumist ära sada meetrit või üks kilomeeter, on see rünnak? Kas me saame aru, mis see on?"
Arvamusliidrit, Moskva patriarhi Kirilli olete te kirjeldanud kui pahupidi versiooni paavst Johannes Paulus IIst.
Herpen: ,,Ma nimetaks seda ümberpööratud Johannes Paulus II efektiks. Tal ei lubatud Poolasse minna, aga ta tegi seda, kommunistid ei saanud teda peatada. Ta toetas Solidarnośći liikumist jne. Patriarh Kirill tegeleb Ukrainas selle äraspidise versiooniga. Seal on jätkuvalt suur Moskva patriarhaadile alluv õigeusukogukond, kelle abil püüab ta õõnestada ka Kiievi kirikut. Kui Kirill käis Ukrainas, kohtus ta nii enne kui pärast visiiti Vene peaministri Dmitri Medvedeviga, nii et tegemist oli täielikult Kremli organiseeritud külastusega. Johannes Paulus II visiidid olid hoopis teistsuguse maiguga, ent samuti mõjukad. Pariisi südamesse rajatakse uut suurt vene õigeusu kirikut. Samas on aga ka õigeusukogukonna sees olemas opositsioon, need, kes kuuluvad kirikusse, aga ei taha Moskvale alluda. Kui tekitada võrdlus kommunismiajaga, on nad justkui trotskistid. Ka nemad olid kommunistid, aga nad ei tahtnud Moskvale alluda. Jätkuvalt on olemas ju vanausulised, kes ei taha kindlasti Moskvaga tegemist teha. On väga huvitav, et Igor Panarin räägib näiteks Gorbatšovist endiselt kui trotskistist. Niisiis on täiesti alles vana KGB stiilis mõtlemine."
Kuidas peaks propagandaga võitlema?
Herpen: ,,Kas me peaksime organiseerima vastupropagandat? Ma arvan, et see ei tööta. Üks oluline asi on valede kummutamine. Käisin just Ukrainas StopFake konverentsil. Nad tegelevad suurepäraselt valede paljastamisega paljudes keeltes, ent probleem on, et seda satuvad lugema eelkõige need, kes juba saavad aru, et tegu on valede ja propagandaga. Need, kes usuvad päriselt Moskva juttu, ei satu neile lehekülgedele. Kuidas pöörata ümber uskujat ... ma ei tea seda tegelikult. Pealegi ei kiputagi ju pealkirjast edasi lugema. Suurbritannias on olemas näiteks Ofcom – meediajärelevalve amet, mis jälgib ja seab piiranguid ja teeb trahve, kui mõni kanal esitab liiga ühekülgset infot. Ofcom on teinud RT-le ettekirjutusi, näiteks selle eest, kui kanal väitis, et BBC võltsis kaadreid keemiarünnaku tagajärgedest Süürias. Ent loomulikult väidab kanal alati, et pole rikkumisi korda saatnud ja Suurbritannia püüab neile tsensuuri kehtestada. Propagandaga võitlemiseks on vaja kulutada rohkem raha. Esiteks on tarvis, et riikidel oleks endal atraktiivsed uudiste kanalid. Hea mõte on ka luua uusi venekeelseid telekanaleid, analüüsida fakte, tõsta avalikkuse teadlikkust, võidelda trollidega ja rääkida tõtt. Sealjuures ei tohi propaganda suhtes olla liiga tolerantne. Hea on see, et propagandast ja selle töötamisest saadakse järjest teadlikumaks, inimesed ei ole enam nii naiivsed. Ja kui ollakse teadlikud, ollakse selle vastu ka relvastatud."
Mida tahab Venemaa saavutada?
Herpen: ,,Tõeline eesmärk on ilmselt Venemaa hiilguse taastamine. Venemaa rakendab postsotsialistlikus ruumis impeeriumi taasloomise poliitikat ning propagandamasinal on selles strateegias väga oluline roll. Venemaal on revisionistlikud tungid ja ta on seda tõestanud ka tegeliku sõjaga Ukrainas."
http://riigikaitse.postimees.ee/3665553 ... impeeriumi
kuido20
Liige
Postitusi: 3338
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas kuido20 »

Info Valgevene Radio Svoboda lehelt
http://www.svaboda.org/content/article/ ... oContainer

Peaks olema SKP elanike ostuvõime kohta ehk elul Venemaal pole häda midagi.
Pilt
metroo
Liige
Postitusi: 437
Liitunud: 30 Aug, 2014 6:01
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas metroo »

Moody's jättis Venemaa reitingu endiseks, rämpsreitingu Ba1 tasemele negatiivse väljavaatega. Seda kommenteerib vene finantsombudsman (jah, on neil selline ametimees) Medvedjev. Pavel Medvedjev.
Ombudsman nõustub hinnanguga ja tunnistab, et lähiajal ta perspektiive ei näe. Tuttavatele duumasaadikutele on ta soovitanud luua "rahva heaolust rääkimise ministeerium" :mrgreen:
http://www.gazeta.ru/business/news/2016 ... 8271.shtml
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Puurija »

Vene eriolukordade ministeeriumi lõunapiirkonna keskuse allikas: ,,Kaspia merel Türkmenistani territoriaalvetes süttis 23. aprillil põlema Vene tanker. Vene tankeri pardal oli 11 inimest ja üks meeskonnaliige, peainsener, sai tules surma. Ülejäänud kümme evakueeris üks põlevale tankerile lähenenud laev. Seitse Aserbaidžaani alust on tulnud tankerit kustutama, operatsiooniga peaks liituma kustutuslennuk. Ühtki meeskonnaliiget ei ole põleva laeva pardale jäänud."
Tankeri nimi on Palflot ja tema kodusadam on Taganrog. Õnnetus juhtus Astrahanist 800 kilomeetri kaugusel. Päästeteenistus sai tulekahjust laevas teate 23. aprilli hommikul kell 9.40 Moskva aja järgi.
http://maailm.postimees.ee/3667353/kasp ... ene-tanker
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Martin Peeter »

tympsa kirjutas:Nafta nõudmise ja pakkumisega on segased lood. Spetsid on välja rehkendanud, et 800 000 barrelit naftat on iga päev "ära kadunud".

Nii et nafta hinna järsk langus võib suures osas olla lihtsalt eksitus, mille tõttu hinnati üle turuloleva nafta kogus.Kui see on nii, siis lihtsalt eksituse klaarimine võib tuua märgatava hinnatõusu ilma et nõudlus tegelikult suureneks või reaalselt eksisteeriva õli pakkumine väheneks
Ma siiski oletan, et turgu mõjutavad praegu peamiselt sellised tegurid:

1) Arenenud riikide nafta laoseisud. Siin mingit hinnatõusu põhjust ei ole. Laovaru hoopis on tõusnud. Ameeriklastel ilmub selles osas päris hea statistika.
https://www.eia.gov/petroleum/supply/we ... lights.pdf

Pole mingit suuremat põhjust, miks see teistes suuremates tarbijariikides teisiti oleks.

2) Futuuride turul pöörlev raha hulk. See on ilmselt oluliselt tõusnud ja ootab iga uudist, millega hinda tõsta. Ainus paha viga on, et futuurid ei tarbi liitritki kütust ja laovaru tõuseb edasi, sest tootmine ületab tarbimist ja USA kildanafta krakkijad on endiselt veel tootmas.

Pigem ma loodan eelpoolnimetatud põhjustel, et see hind mitte päris põhja ei lange, aga lõpmatuseni see kesta ei saa.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19624
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas ruger »

Vene miljardär Prohhorov müüb aktsiaid
«У Прохорова сейчас всё на продажу», — утверждает в беседе с «Газетой.Ru» крупный российский бизнесмен.

Собеседник из близкого окружения Прохорова сказал, что олигарх «избавится от лишних активов», но не будет распродавать всё. При этом он подчеркнул, что покидать страну миллиардер не планирует.
http://www.gazeta.ru/business/2016/04/24/8193059.shtml
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kalakala
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 25 Aug, 2014 7:33
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kalakala »

ruger kirjutas:Vene miljardär Prohhorov müüb aktsiaid
http://www.gazeta.ru/business/2016/04/24/8193059.shtml
Oligarh Prohhorovile kuulub meedia holding RBK. RBK ajakirjanikud olid rahvusvahelise uurimisgrupi liikmed, kes tegelesid Panama paberite uurimisega ja RBK avaldas Panama paberite info Venemaal. Hiljuti toimunud Putini igaaastase teleshow ajal toimusid mitmes Prohhorovi firmas läbiotsimised ja dokumentide konfiskeerimised. Formaalselt oli tegemist maksuameti inspektsiooniga ja loomulikult puudub igasugune ametlik seos Panama paberite uurimise ja toimunud läbiotsimiste vahel. Peale Hodorkovski näidishukkamist on kõik oligarhid kas täielikult sõnakuulelilikud või siis maalt lahkunud või surnud. Ilmselt võõrandadakse Prohhorovilt RBK ja, et paremini meelde jääks, veel mõned aktivad. Venemaal puudub eraomand klassikalises mõttes. Tegemist on riigi aktivate rentimisega, mis esimesel nõudmisel tuleb tagastada.
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2364
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Otto K »

Kui ma nüüd õieti aru saan siis on hiinlased teinud sajandi diili. Päikesekuningas Vova nimetas seda ka sajandi tehinguks kuid nüüd paistab asi ikka väga hapu.
Algselt nimetati kogu tehingu väärtuseks ca 270 miljardit USD-d. Väidetavalt on hiinlased teinud ettemaksu juba ca 35 miljardit ning see raha on venelaste poolt ära kulutatud, varastatud, laenude tagasimakseid tehtud. Hind 270 miljardit oli 100+ USD / barrel pealt aga hetkel on hind langenud 60-70%. Tuleb välja, et hiinlased on juba ära maksnud ca 1/3 kogu tehingu maksumusest.

Segane lugu. Raha on ära kulutatud, toru pole veel ehitama hakatud... ja nafta on 20-ks aastaks ette ära müüdud. Hiina võtab Siberi üle....

http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... ude-slumps

http://by24.org/2016/04/23/in_russia_st ... s_for_oil/
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kulibin »

Matskoovia lasi omale kaarega pähe ... Bensujaam mis mängib riiki. :mrgreen:
Ma olen siin pikalt väitnud, et see tsunft kukub varsti kokku. Loodame, et mitte väga suure pauguga.
Aga nii igaks juhuks tasuks siiski valmis olla halvimaks, sest vana ja hambutu näljane karu ...
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7208
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Noh eks nad teevad tasaarvelduse,Rozneft ju müügis minuteada ja pakun,et selle summa ulatuses erastatakse see hiinlastele.Putja ju oli suvel liigutanud osa off shoride pappi Hongkongi,mis ju Hiina hallata.Nii,et vaevalt ta sealt rahast tahaks ilma jääda,hiinlased aga tapaks korraga kaks kärbest,saaksid juurdepääsu Venemaa ressursidele ja teiseks suure osaluse maailma ühes suures naftafirmas.
Pidas see Nõuka riik vastu kuni ribadeni ja peab Venemaa hetke valitsus kuni Putja surmani,selle eest juba hoolitseb loodud Ihukaardivägi.
Kuskil neti avarustes nägin ka uudist,et mingi Putja parteilane lükkas Riigiduumasse seaduseelnõu,kus nähakse ette vangide kasutamist infra ehitamiseks ehk siis laguneva võrgustiku taastamiseks leitakse sellisel viisil odav rahvamass.Ja tulevad ka,siis need Stalini tüüpi töölaagrid tagasi,seltskonda sinna aga hakatakse täitma kriminaalide ja teisitimõtlejatega.Eriliselt mustaks huumoriks tegi asja see,et see nn.tankistist autor võeti ise ka natuke hiljem kinni ja pisteti vangi,süüdistusega korruptsioonist,mulle isiklikult aga tundub,et tahetakse lahti saada elavast tankistist,et hiljem tema kaela lollused ajada.
Ja selle Putja valitsuse venimisele aitavad kaasa ka herrad Läänest,prantslased,itaalased,osad sakslased.Need kõik,kes tahavad ratsa rikkaks saada nagu Nõuka ajal.
Ajalugu pidi korduma ja iga kord rohkem grimassina,oli selline vanasõna.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Martin Peeter »

Naftat ohustab uus hinnalangus. Lisaks täis naftapüttidele on nüüdseks kõrged ka bensiini varud.

http://www.reuters.com/article/us-globa ... SKCN0XM0ZZ
Dona nobis pacem!
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Puurija »

Vene president Vladimir Putin: ,,Teil on vaieldamatult õigus selles, et see (teaberünnakud) on meie nn oponentide reaktsioon riigi tugevnemisele. Lihtsalt sellist sõltumatut, suveräänset, küllalt tõhusat, oma väärtust ja omaenese huvisid tundvat ning nendest teada anda suutev osaleja ei ole kellelegi vajalik ning teda üritatakse talitseda ja paika panna. Kui Venemaa peaks end ülal murust madalamana ning soostuks kõigega ja kiidaks vaid takka, oleks ta kõigi jaoks hea. Tõsi, me kaotaksime järk-järgult oma tähenduse ning järgmine samm pärast tähtsuse kaotust oleks suveräänsuse ja tulevikuväljavaadete korvamatu kadumine. Vaat seda ei luba me kunagi. Ma ei pea sellega (teaberünnakutega) harjuma. Teie olete võib-olla unustanud, aga mina mäletan kõike. Kaukaasia ränkade sündmuste ajal sain ma enda kohta kõiksugust kuulda ja näha. Siin ei ole minu jaoks midagi uut. Ei ole meil kelleltki midagi tarvis peale selle, mis meile kuulub. Ja meie oleme ju valmis otsima kompromisse, me mõistame, et maailm ei koosne ainult meie huvidest, huvisid on ka teistel. Aga selleks, et maailm oleks harmooniline, peame me austama partnerite huvisid ja nemad meie omi. Partnerid on paraku aastakümnetega unustanud, mis Venemaa huvid on. Ja kui põrkasid sellele, et me teatame neist avalikult ja seisame nende eest kindlalt, otsivad nad, keda kust näpistada. Kõik, mida nad teevad, on vaba ajakirjandus, kõik, mida meie omad meie huvide kaitsmiseks teevad, on Kremli kihutustöö. Need nn topeltstandardid on pugenud juba ka siia ja selline on oma huvide eest võitlemise loogika. Siin ei ole mitte midagi ootamatut, siin ei tohi ületada teatud punaseid jooni. Meie ei tohi ületada, aga me ei luba neid ületada enda suhtes ka teistel. Me näitasime seda üsna hiljuti kõigile."
http://uudised.err.ee/v/valismaa/3ea9e5 ... e-kadumist

Euroopa Parlamendi Euroopa Liberaalide ja Demokraatide Liidu (ALDE) fraktsiooni president Guy Verhofstadt: ,,Ungarlased ja poolakad vajavad meeldetuletust, et Venemaa president Vladimir Putin püüab aktiivselt Euroopa Liitu ja NATOt lõhestada ning nõrgendada. Kui Euroopa seisab vastamisi agressiooniga Kremlist, on oluline, et Poola ja Ungari järgiksid nende liitude fundamentaalseid väärtusi ja põhimõtteid."
http://arvamus.postimees.ee/3668905/guy ... like-norme

Eesti Raudtee kommertsdirektor Toomas Uibopin: ,,Langes ju eelkõige masuut ja masuudi hind koos nafta hinnaga on väga madal ja siin ongi puhas majanduslik põhjus, et Vene sadamates on endas ka kaubamahud langenud ja ongi kasulikum sinna vedada."
Transiidikeskuse AS juht Erik Laidvee: ,,Otseselt selliseid lepinguid me seal ei sõlminud, aga samas olid väga tõsised kohtumised kahe suure puistekauba eksportööriga, et sealt on lootust siiski ikkagi juba sellel aastal meie terminali kaudu käidelda."
Hetkel on näiteks lahtine seegi, millised on mahud maikuus. Majandussidemete soojendamise kõrval märkisid transiidisektori esindajad ka poliitilist aspekti, sest erinevalt Lätist ja Leedust messil Eesti poliitikuid ei olnud.
http://uudised.err.ee/v/majandus/d1d625 ... imistlikud

Leedu suursaadik Venemaal Remigijus Motuzas: ,,Mataitise advokaat kinnitas, et nad ei kaeba kohtuotsust edasi ja ootavad, milliseid samme astuvad Leedu võimud."
http://maailm.postimees.ee/3669581/vene ... i-ei-kaeba

Interpol ootab Venemaalt täiendavaid dokumente hindamaks, kas Venemaa soov kuulutada naftafirma JUKOS endine omanik ja eksjuht, läänemaailma jaoks pikaaegne poliitvang Mihhail Hodorkovski süüdistatuna seotuses 1998. aastal toimunud Neftejuganski linnapea mõrvaga, põhjendatud.
Interfaxi allikas: ,,Venemaa uurimiskomitee on saavutanud Interpoliga kokkuleppe, mille järgi saadab Venemaa lähiajal täiendavaid dokumente Interpoli peakorterisse Prantsusmaale Lyoni."
http://uudised.err.ee/v/7f0ed9fe-0596-4 ... -dokumente

Ros Agro Plc’l on ambitsioonikad plaanid ehitada Suurbritannias noteeritud aktsiaid müües Venemaal suuri seafarme ja kasvuhooneid, lisaks osta kokku teisi firmasid. Need esimesed Londonis alates mullu oktoobrist turule tulevad vene aktsiad näitavad, et Venemaa põllumajanduses on toimumas renessanss, millest võidavad eelkõige riigi miljardärid, kes investeerivad tomatitesse ja õunapuudesse. Sanktsioonid on andnud võimaluse kodumaistele tööstustele toodangut suurendada – põllumajandustoodang tõusis mullu Venemaal kolme protsendi võrra, kuigi majandus ise langes 3,7 protsenti. Ros Agro ja selle aktsionärid on sellest võitnud – ettevõtte globaalsete võlakirjade hind on alates 2014. aasta augustist kahekordistunud.
http://majandus24.postimees.ee/3668555/ ... delt-hasti

Pühapäeva hommikul leidis öövahetusest tulnud pereliige Samara oblastis Ivaševka külas eest kohutava vaatepildi. Majas lebasid elajalikult tapetult tema naine, isa ja ema, vend ja vennanaine ning ööbima tulnud lähisugulane. Ainsana andis veel elumärke mehe seitsmeaastane tütar, kes lebab haiglas raskete peavigastustega. Ta on koomas. Kurjategijad olid ohvrid tapnud une pealt, tagudes neid kurikate ja armatuurrauajuppidega. Majal olnud turvakaamerad olid puruks löödud. Üks tapetuist oli politseipolkovnik Andrei Gošt , kes edutati pärast pikka võitlust kohaliku allmaailmaga oblasti korrakaitsestaabi ülema asetäitjaks. Tema asemele Sõzrani politseiülemaks määratud Sergei Gudilin suri varsti saladuslikus autoõnnetuses. Sõda Sõzrani politseinike ja allmaailma vahel lahvatas läinud aastal – näiliselt tühisel põhjusel. Peapõhjus on aga seal laialt levinud naftavargused. Nimelt käivad nii pätid kui ka tavalised inimesed häbematult naftatorusse sisselõikeid tegemas. Sõzrani ümbruses tegutseb kuni 40 väikest naftatöötlemiskäitist. Gošt püüdis nende vargustega võidelda.
http://www.ohtuleht.ee/729230/venemaal- ... olitseinik
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas man21 »

http://forte.delfi.ee/news/maa/kas-maai ... d=74343311

Saudide teine mees on võtnud tõsiselt ette riigi reformimise. Üks väga oluline punkt on naiste suurem kaasamine.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Svejk »

lumeunt kirjutas:Oi bljaa :wall: See sobiks juba nigu rohkem huumorinurka. Jääb üle vaid maakeeli tõdeda: "Как и нахуя?!"
Tehtud: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 28#p465928
Pilt
Viimati muutis Svejk, 27 Apr, 2016 8:32, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
lumeunt
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Mai, 2010 17:26
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas lumeunt »

Svejk kirjutas:Saraatovi oblastis keset päist päeva pandi pännu üheksakordse maja lift:

В Саратовской области из девятиэтажки украли лифт
http://www.rosbalt.ru/federal/2016/04/25/1509615.html
В Балакове Саратовской области из девятиэтажного дома неизвестные украли лифт.

Hеобычный инцидент случился на улице Факел Социализма. В полицию позвонил один из жителей дома и рассказал, что из лифтовой шахты второго подъезда злоумышленники вытащили кабину лифта.

Полицейские факт кражи подтвердили. Сумму ущерба пока не подсчитали, сообщила официальный представитель балаковской полиции Алла Семенова. Сейчас полицейские ищут воров и выясняют, как им удалось украсть лифт.
Tundmatud kujud viisid lifti minema
Sündmus leidis aset tänaval nimega "Sotsialismi Tõrvik"
Politsei kinnitas toimunut
Toimepanijaid tagaotsitakse, et välja selgitada, kuidas see neil õnnestus
Oi bljaa :wall: See sobiks juba nigu rohkem huumorinurka. Jääb üle vaid maakeeli tõdeda: "Как и нахуя?!"
[color=#FF4040]... ja kui ei oska, harjutame![/color]
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: 1uudistaja, Bing [Bot], Kuuluud1, ri_mees ja 7 külalist